Sebaoui maakt zich op voor toptransfer

door
Sebaoui maakt zich op voor toptransfer

De degradatie van Beerschot naar 1B is een feit. De club start volgend seizoen aan de sportieve heropbouw maar dat zal wellicht zonder seizoensrevelatie Ilias Sebaoui gebeuren. De 20-jarige aanvaller staat in de belangstelling van meerdere andere clubs en de kans dat hij volgend seizoen op het Kiel te bewonderen zal zijn, slinkt met de dag.


PAARS HART

Tot voor kort verdiende Ilias Sebaoui amper 125 euro per match bij Beerschot, maar onlangs ondertekende hij zijn eerste profcontract bij de club. Een verbintenis die hem tot 2025 op het Kiel houdt en dat vindt de 20-jarige helemaal niet erg. Beerschot is de club van z’n hart. Er stroomt paars bloed door z’n aderen. En Sebaoui is van plan om het gestelde vertrouwen van de club terug te betalen. “1A of 1B”, ik blijf volgend jaar bij Beerschot”, zei hij medio februari aan Het Nieuwsblad.

Sinds zijn invalbeurt (met doelpunt) eind januari tegen Zulte Waregem ontpopte Ilias Sebaoui zich tot een grote revelatie in de Jupiler Pro League. Ondanks de interesse van andere ploegen wilde de 20-jarige de club van z’n hart trouw blijven. Ongeacht of dat in 1A of 1B is. “Deze ploeg heeft mij een kans gegeven en als jonge speler kan ik in 1B nog veel leren en groeien als voetballer. Op lange termijn heb ik niet meteen ambities. Laat mij eerst maar minuten pakken, daarna zie ik wel wat er op mij afkomt.”



Ook Beerschot hoopt dat Ilias Sebaoui straks bij de club zal blijven. Het Antwerpse jeugdproduct, met een tussenpauze bij Waasland-Beveren, moet één van de sterkhouders worden van het ‘nieuwe Beerschot’, dat zo snel als mogelijk de promotie naar 1A moet bewerkstelligen. Francis Vrancken vreest alvast geen vertrek van zijn publiekslieveling. “Daar ben ik niet bang voor. Ik ben er zeker van dat ouders en speler weten dat een verlengd verblijf bij Beerschot het beste is voor zijn ontwikkeling. Volgend jaar verwacht ik een ontketende Ilias die ons opnieuw aan de promotie helpt”, zei de voorzitter vorige week aan Het Laatste Nieuws.

PLEINTJESVOETBALLER

Ilias Sebaoui springt dit seizoen vooral in het oog door zijn 3 doelpunten in 9 competitiewedstrijden. De polyvalente aanvaller vindt dus makkelijk de weg naar het doel. Daarnaast valt Sebaoui op door zijn positionering tussen de lijnen en door zijn uitmuntende techniek. ‘t Is niet vreemd dat Tarik Tissoudali, Hernan Losada en Daniel Cruz, allen technisch onderlegde clubiconen van Beerschot, zijn grote voorbeelden zijn. Sebaoui omschrijft zichzelf dan ook als een voetballer van de straat.

Tom Pietermaat staat dit seizoen vaak op het trainingsveld met Ilias Sebaoui en hij is sterk onder de indruk van zijn kwaliteiten. Tot voor kort behoorde de 20-jarige nog tot de beloften van Beerschot, maar zijn plaats in het eerste elftal heeft hij duidelijk niet gestolen. “Op training is hij een van de moeilijkste jongens om te verdedigen. Hij is zo lichtvoetig. Een echte pleintjesvoetballer, maar dan wel een met een goede trap. Bij die jongens zie je vaak dat het eindproduct minder is. Dat is bij hem zeker niet het geval”, zei Pietermaat aan Het Nieuwsblad.



Ilias Sebaoui behoort in elk geval tot de beste spelers van zijn leeftijd in de Belgische competitie. Op het gebied van aantal dribbels en offensieve regelmaat steekt enkel Luca Oyen (KRC Genk) hem de loef af. Qua aantal doelpunten wordt Sebaoui (3 goals) enkel voorbijgestoken door Yari Verschaeren (Anderlecht, 7 goals) en Joshua Zirkzee (Anderlecht, 13 goals). Met die statistieken en zijn huidige prestaties zou het dus zonde zijn moest Sebaoui volgend seizoen niet meer in 1A voetballen, maar wel in 1B bij Beerschot.

DAN TOCH WEG?

De loyaliteit van Ilias Sebaoui richting Beerschot siert hem wel en de liefde is zeker wederzijds - getuige de woorden van Francis Vrancken hierboven. Ook de fans van de club dragen hem op handen. ‘Eviva Sebaoui’ valt vaak te horen op de tribunes van het Kiel, op hetzelfde deuntje als ‘Eviva Losada’ destijds. Maar nu de degradatie van Beerschot naar 1B een feit is, zal Sebaoui ongetwijfeld zijn opties afwegen. En er is niemand die hem dat kwalijk kan en zal nemen.

Gazet van Antwerpen vroeg zich vorige week nog openlijk af of Ilias Sebaoui nu echt wel wil mee zakken naar 1B. En de 20-jarige tempert nu zelf ook de verwachtingen “.Mij schrikt het niet af. Ik zou volgend jaar een belangrijke pion kunnen worden bij Beerschot. Maar in de voetbalwereld weet je nooit. De telefoon van mijn vader staat roodgloeiend, veel clubs hebben blijkbaar al gepolst naar mijn diensten. Maar mijn focus is en blijft volledig op Beerschot”, zei hij in diezelfde krant. Er zou niemand zijn bij Beerschot die het hem kwalijk zal nemen indien hij de club verlaat.



En zijn prestaties rechtvaardigen een stap hogerop al helemaal. In de Antwerpse derby stond Sebaoui bijvoorbeeld in het verliezende kamp, maar toch werd hij verkozen tot Man van de match. Daarnaast kreeg hij tijdens diezelfde wedstrijd persoonlijk de complimenten van niemand minder dan Radja Nainggolan. Zo’n speler hoort dus helemaal niet thuis in het vagevuur van 1B.

WIE NEEMT SEBAOUI?

Ilias Sebaoui is een flitsende dribbelaar, een snelle aanvaller en een doelgerichte spits. De 20-jarige komt goed tussen de lijnen en hij beschikt over een attractieve speelstijl. “Een jongen met een goede actie in de benen, een lefgozertje dat zich van niets iets aantrekt”, zoals Tom Pietermaat het goed omschreef in Het Nieuwsblad. Daarnaast is Sebaoui een harde werker, die bij de beloften van Beerschot wekelijks nog twee tot drie keer ging bij trainen.



Zo’n type zou zonder twijfel goed staan bij elke Belgische topclub. Club Brugge, Anderlecht, Antwerp FC, KRC Genk, AA Gent, hebben de naam van Ilias Sebaoui ongetwijfeld al een tijdje genoteerd in hun notitieboekje. Daarnaast zal hij ook niet al te veel geld kosten, gelet op de recente degradatie van Beerschot naar 1B. Het wordt dus spannend afwachten in welk truitje we Sebaoui volgend seizoen zullen bewonderen. Maar dat van Beerschot zal het dus wellicht niet meer zijn …

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Welke club moet Sebaoui kiezen?

Meest recent

België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

0
0
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

11
11
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

93
93
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

29
29
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

53
53
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

101
101
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

65
65
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

299
299
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

290
290
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

335
335
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

160
160
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

318
318
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

242
242
Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

178
178
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

822
822
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

75
75
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

29
29
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

107
107
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

38
38
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

100
100
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

56
56
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

60
60
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

128
128
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

61
61
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

240
240

Meer sportnieuws