Hendry slaakt zucht van opluchting bij Club Brugge

door
Hendry slaakt zucht van opluchting bij Club Brugge

In het absolute slot van de zomerse mercato besloot Club Brugge de nodige miljoenen op tafel te leggen om Jack Hendry over te nemen van KV Oostende. Zijn transfer leek oorspronkelijk een groot succes. Maar in de laatste maanden is de verdediger compleet op een zijspoor geraakt.


Ex-coach Philippe Clement koos meteen vol voor de Schot en al snel groeide de verdediger uit tot een vaste steunpilaar achterin. Ook na de trainerswissel werd hij oorspronkelijk uitgespeeld als titularis. Tot hij in de bekerwedstrijd op het veld van AA Gent opnieuw een rode kaart pakte. Sindsdien kwam Hendry enkel afgelopen zaterdag nog in actie bij de A-ploeg, toen hij noodgedwongen moest invallen tegen uitgerekend KVO.

Door deze degradatie moest Hendry zelfs vrezen voor zijn plekje bij de nationale ploeg. En dat op een bijzonder slecht moment, Schotland heeft namelijk de kans om zich via de barrages alsnog voor het WK te plaatsen. Maar de verdediger kan opgelucht ademhalen. Bondscoach Steve Clarke maakte dinsdag immers zijn selectie bekend voor de twee oefenduels eind deze maand. En hij besloot om Hendry gewoon op te roepen.

ZONDAG IN BASIS?
Goed nieuws dus voor de verdediger en mogelijk volgt snel een nieuwe opsteker. Afgelopen weekend moest Stanley Nsoki immers noodgedwongen naar de kant gehaald worden met een blessure. Club heeft goede hoop dat de Fransman weer fit geraakt voor het duel van aanstaande zondag tegen KRC Genk. Maar moest dat niet het geval zijn, is Hendry de grootste kanshebber om zijn basisplaats over te nemen.

LEES OOK: Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

Schreuder heeft Hendry te snel laten vallen ...

Meest recent

Intern gevecht Anderlecht: Deschacht voorspelt vuurwerk

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend een zwakke wedstrijd, maar won uiteindelijk wel met 3-1 van ...

45
45
Halve finales UEL/UECL bekend: ontdek de grote favorieten

Ook in de Europa en Conference League zijn de kaarten geschud. Donderdagavond werden in de twee ...

29
29
Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Zondagavond is het zover, dan kruisen de twee grote titelkandidaten de degens met mekaar in de ...

214
214
UEL/UECL: mooie avond voor Belgen, één grote verrassing

In de Europa en Conference League zijn de tickets voor de halve finales uitgedeeld. Met Youri ...

63
63
Ideale WK-basiself Duivels: Albert dumpt dríé grote namen

Nog minder dan twee maanden te gaan en het WK van de Rode Duivels gaat van start. Op maandag 15 juni ...

166
166
Club Brugge wrijft zich in handen met 'nieuwe Karetsas'

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge spelers richting de Europese topcompetities te ...

167
167
Slotspeeldag Challenger Pro League: dit staat op het spel

Vrijdagavond wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League ...

65
65
Afkeer voor Anderlecht? Vanderbiest spreekt eerlijke taal

In de Champions' Play-Offs staat zaterdagavond een interessante duel op het programma. Zo strijden ...

170
170
Titelgevecht barst los: hét verschil tussen Union en Club

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

506
506
Furieus Barça legt wéér klacht neer na UCL-uitschakeling

FC Barcelona sneuvelde dinsdagavond uit de Champions League ondanks een 1-2-zege op het veld van ...

114
114
UEL/UECL: Nederlands verhaal over, Genk-killer stuift door

De eerste halve finalisten in de Europa en Conference League zijn bekend. Zo wist SC Freiburg na KRC ...

62
62
Antwerp op kruispunt: drastische beslissing in PO's?

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

569
569
Lukaku verbijstert Italië met meest gehate transfer ooit

Romelu Lukaku dreigt in Italië opnieuw het middelpunt te worden van een transferstorm. Door de ...

391
391
AA Gent stoomt door: aanvaller tekent tot 2029

AA Gent strijdt momenteel nog volop in de Champions' Play-Offs voor een Europees ticket. Ondertussen ...

29
29
Blikvangers PO's: nieuwe leiders én degradatie-beslissing?

De derde speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur en het belooft weer ...

72
72
Eddy Merckx bezorgt voetbalfans enorme krop in de keel

Eddy Merckx ging de laatste maanden door een ware hel. De wielerlegende kreeg te maken met tal van ...

96
96
'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

549
549
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

440
440
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

157
157
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

47
47
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

126
126
'AA Gent bereikt akkoord: toptransfer in de maak'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

127
127
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

417
417
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

308
308
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

399
399

Meer sportnieuws