KVK en ZW krijgen straf voor beladen Vlasico

door
KVK en ZW krijgen straf voor beladen Vlasico

KV Kortrijk verloor afgelopen weekend op het veld van de West-Vlaamse buren van Cercle Brugge. De Kerels lijken daardoor helemaal een kruis te mogen maken over de play-offs. Nu krijgt KVK ook vervelend nieuws van het Disciplinair Comité.


Dat heeft namelijk beslist dat KVK een voorwaardelijke straf krijgt voor de incidenten die plaatsvonden tijdens de Vlasico tegen Zulte Waregem. Dat meldt Sporza. Er mogen het komende jaar geen incidenten plaatsvinden in het Guldensporenstadion. Als dat niet het geval is, dan zal staantribune 2 voor één wedstrijd gesloten moeten blijven voor het publiek.

Essevee kreeg in de bewuste wedstrijd een pandoering van jewelste van de buren (5-0). Enkele bezoekende fans hadden het daar lastig mee en uitten hun frustratie door vuurpijlen het veld op te gooien. Dat lieten de thuissupporters echter niet zomaar gebeuren. Ze reageerden en verschillende mensen raakten slaags. Daarbij deelden enkele stewards in de klappen. De wedstrijd werd door die incidenten even gestaakt. Ook ZW moet op de blaren zitten. De club krijgt een boete van 5000 euro voor de toegebrachte schade aan het Guldensporenstadion, het gebruik van pyrotechnisch materiaal en het gedrag van haar fans.

PRECEDENTEN

Het regent dit seizoen incidenten met fans in de Jupiler Pro League. Zo waren er ook al ongeregeldheden tijdens de Antwerpse derby van een tijd geleden. Een Beerschot-aanhanger gooide toen een vuurpijl in het bezoekersvak. Ook de Waalse klassieker tussen Standard en Charleroi in de heenronde ontaardde compleet. Er werd met pyrotechnisch materiaal gegooid en thuissupporters kwamen in het slot het terrein opgelopen. De Rouches moesten als straf twee wedstrijden zonder publiek afwerken.

 

LEES OOK: Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Goede straf?

Meest recent

'Club Brugge verschiet: Arsenal klopt aan voor smaakmaker'

Onder meer dankzij de sterke campagne in de Champions League, kunnen verschillende sterkhouders van ...

45
45
'Ongeziene crisis Tottenham: hoofd nu al op kapblok'

In de Premier League gaat Tottenham Hotspur zondagavond op bezoek bij Liverpool FC. Bij een nieuwe ...

25
25
Duivel volledig afgeschreven: WK-selectie in acuut gevaar

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

108
108
Antwerp pookt supporters op met hoog bezoek op Bosuil

Antwerp FC is definitief uitgeteld voor de Champions' Play-Offs. Desondanks wil men zondagnamiddag ...

113
113
Sleutelduel KV Mechelen-Anderlecht: "Zij zijn in voordeel"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

311
311
D-Day in JPL: deze drie ploegen vandaag zeker van Play-Off I?

Zondag worden de overige wedstrijden van de voorlaatste speeldag in de reguliere competitie van de ...

199
199
Genk-STVV: Hayen houdt vast aan verrassing, Vrancken wisselt niet

Zondagmiddag staat de Limburgse derby op het programma in de Jupiler Pro League. En de belangen bij ...

30
30
TU: 'Barça lonkt naar Club, spectaculaire transfersom Doku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
Clement zet Engeland op zijn kop, Still krijgt kletsen

Philippe Clement koos verrassend voor een avontuur in de Championship bij het Engelse Norwich City. ...

367
367
De Bruyne is back: Italië gaat volledig los op Rode Duivel

Kevin De Bruyne kende een moeilijke periode met een hardnekkige blessure in Napels. Maar de ...

169
169
Overmars zweet peentjes: gevolgen Antwerp desastreus

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old kan Play-Off 1 al ...

357
357
Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

89
89
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

71
71
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

533
533
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

747
747
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

99
99
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

86
86
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

154
154
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1623
1623
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

172
172
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

233
233
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

58
58
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1521
1521
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

521
521
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

78
78

Meer sportnieuws