KVK en ZW krijgen straf voor beladen Vlasico

door
KVK en ZW krijgen straf voor beladen Vlasico

KV Kortrijk verloor afgelopen weekend op het veld van de West-Vlaamse buren van Cercle Brugge. De Kerels lijken daardoor helemaal een kruis te mogen maken over de play-offs. Nu krijgt KVK ook vervelend nieuws van het Disciplinair Comité.


Dat heeft namelijk beslist dat KVK een voorwaardelijke straf krijgt voor de incidenten die plaatsvonden tijdens de Vlasico tegen Zulte Waregem. Dat meldt Sporza. Er mogen het komende jaar geen incidenten plaatsvinden in het Guldensporenstadion. Als dat niet het geval is, dan zal staantribune 2 voor één wedstrijd gesloten moeten blijven voor het publiek.

Essevee kreeg in de bewuste wedstrijd een pandoering van jewelste van de buren (5-0). Enkele bezoekende fans hadden het daar lastig mee en uitten hun frustratie door vuurpijlen het veld op te gooien. Dat lieten de thuissupporters echter niet zomaar gebeuren. Ze reageerden en verschillende mensen raakten slaags. Daarbij deelden enkele stewards in de klappen. De wedstrijd werd door die incidenten even gestaakt. Ook ZW moet op de blaren zitten. De club krijgt een boete van 5000 euro voor de toegebrachte schade aan het Guldensporenstadion, het gebruik van pyrotechnisch materiaal en het gedrag van haar fans.

PRECEDENTEN

Het regent dit seizoen incidenten met fans in de Jupiler Pro League. Zo waren er ook al ongeregeldheden tijdens de Antwerpse derby van een tijd geleden. Een Beerschot-aanhanger gooide toen een vuurpijl in het bezoekersvak. Ook de Waalse klassieker tussen Standard en Charleroi in de heenronde ontaardde compleet. Er werd met pyrotechnisch materiaal gegooid en thuissupporters kwamen in het slot het terrein opgelopen. De Rouches moesten als straf twee wedstrijden zonder publiek afwerken.

 

LEES OOK: Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Goede straf?

Meest recent

'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

31
31
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

65
65
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

115
115
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

241
241
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

328
328
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

241
241
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

212
212
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

44
44
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

249
249
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

370
370
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

103
103
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

177
177
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

57
57
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

109
109
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

172
172
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

311
311
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

58
58
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

111
111
Antwerp-revelatie doet onthulling: “Dat woog op me”

Royal Antwerp FC haalde in 2022 Christopher Scott binnen, maar het ‘juweeltje van ...

175
175
Hoogst gewaardeerde speler in JPL? Opvallende nummer 1

Het voetbal wordt meer en meer datagericht. En om de haverklap komen er dan ook lijstjes naar boven ...

341
341
TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

466
466
‘Van der Brempt staat plots voor winterse knaltransfer’

Na zijn vertrek bij Club Brugge heeft Ignace Van der Brempt moeite om ergens een absolute basispion ...

82
82
‘Lammens kent nieuwe T1 bij Man Utd: verrassing van formaat’

Manchester United besloot om Ruben Amorim de laan uit te sturen na een desastreuze periode. The Red ...

194
194
‘Beerschot gaat hard: drie keer prijs op wintermercato’

De Belgische clubs zijn druk in de weer tijdens de wintermercato. De tweede seizoenshelft staat voor ...

480
480
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

692
692

Meer sportnieuws