KVK en ZW krijgen straf voor beladen Vlasico

door
KVK en ZW krijgen straf voor beladen Vlasico

KV Kortrijk verloor afgelopen weekend op het veld van de West-Vlaamse buren van Cercle Brugge. De Kerels lijken daardoor helemaal een kruis te mogen maken over de play-offs. Nu krijgt KVK ook vervelend nieuws van het Disciplinair Comité.


Dat heeft namelijk beslist dat KVK een voorwaardelijke straf krijgt voor de incidenten die plaatsvonden tijdens de Vlasico tegen Zulte Waregem. Dat meldt Sporza. Er mogen het komende jaar geen incidenten plaatsvinden in het Guldensporenstadion. Als dat niet het geval is, dan zal staantribune 2 voor één wedstrijd gesloten moeten blijven voor het publiek.

Essevee kreeg in de bewuste wedstrijd een pandoering van jewelste van de buren (5-0). Enkele bezoekende fans hadden het daar lastig mee en uitten hun frustratie door vuurpijlen het veld op te gooien. Dat lieten de thuissupporters echter niet zomaar gebeuren. Ze reageerden en verschillende mensen raakten slaags. Daarbij deelden enkele stewards in de klappen. De wedstrijd werd door die incidenten even gestaakt. Ook ZW moet op de blaren zitten. De club krijgt een boete van 5000 euro voor de toegebrachte schade aan het Guldensporenstadion, het gebruik van pyrotechnisch materiaal en het gedrag van haar fans.

PRECEDENTEN

Het regent dit seizoen incidenten met fans in de Jupiler Pro League. Zo waren er ook al ongeregeldheden tijdens de Antwerpse derby van een tijd geleden. Een Beerschot-aanhanger gooide toen een vuurpijl in het bezoekersvak. Ook de Waalse klassieker tussen Standard en Charleroi in de heenronde ontaardde compleet. Er werd met pyrotechnisch materiaal gegooid en thuissupporters kwamen in het slot het terrein opgelopen. De Rouches moesten als straf twee wedstrijden zonder publiek afwerken.

 

LEES OOK: 'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Goede straf?

Meest recent

"Niet meer terug naar RSCA" - Goto reageert na heftige opstoot

Hij heeft lange tijd droog gestaan, maar donderdagavond kon Keisuke Goto eindelijk nog eens een ...

176
176
Kompany kent tegenstander bekerfinale, doelpuntenkermis PSV

Vincent Kompany weet welke ploeg hij met Bayern München zal treffen in de finale van de Duitse ...

12
12
Potjes koken over: Anderlecht-spelers pakken Goto hard aan

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een erg dure nederlaag geslikt en verloor met 2-0 van directe ...

420
420
'PSG blijft gaan: versterking voor monsterlijk middenveld'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

36
36
Late klap voor Anderlecht: Goto beslist duel op Stayen

Is de derde plaats nu echt weg voor Anderlecht? Op Stayen deed de recordkampioen alvast een heel ...

110
110
PO's CPL: Patro incasseert late tik, Lommel droomt van JPL

Lange tijd leek het Limburg boven vanavond in de Play-Offs van de Challenger Pro League. Lommel nam ...

55
55
Bekerfinale tóch op TV? Zenders verenigen zich tegen DAZN

Op 14 mei werken RSC Anderlecht en Union SG de finale van de Croky Cup af. Maar in tegenstelling tot ...

141
141
Overzicht Europa: Engelse thriller, beslissing in Clasico?

Het Bayern München van Vincent Kompany is sind afgelopen weekend zeker van de Duitse ...

52
52
"Partijdigheid" - Anderlecht-fans viseren arbitrage op STVV

Donderdagavond werd de midweekspeeldag in de Champions' Play-Offs afgerond met een interessant duel. ...

183
183
'Gevolgen na Youth League: Club-goudhaantje grof wild'

In de finale toonde Real Madrid zich uiteindelijk te sterk na strafschoppen, maar de U19 van Club ...

239
239
'Anderlecht gaat voor transferstunt met terugkeer chouchou'

In afwachten van de officiële bevestiging van Antoine Sibierski, moet RSC Anderlecht het nog ...

280
280
Napoli-conflict: clubboegbeeld benoemt 'enige fout' Lukaku

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

130
130
Standard haalt belangrijke slag thuis: contract tot 2029

Standard staat komend weekend voor een belangrijke wedstrijd in de Europe Play-Offs en gaat op ...

50
50
‘Mega ingreep Anderlecht: oude bekende nieuwe hoofdcoach?’

Anderlecht twijfelt over de toekomst van Jérémy Taravel en kijkt tegelijk richting een ...

488
488
Aftrap STVV-Anderlecht uitgesteld, Taravel dumpt drietal

Donderdagavond wordt de vierde speeldag van de Champions' Play-Offs afgesloten met een interessant ...

194
194
KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

544
544
Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

304
304
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

296
296
Union slikt optater in titelstrijd: sterkhouder geviseerd

Slechts enkele dagen na de zege in de titelclash tegen Club Brugge, werd Union SG weer stevig met de ...

159
159
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

269
269
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

261
261
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

134
134
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

442
442
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

419
419
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

239
239

Meer sportnieuws