Venanzi bij Standard: twee prijzen en immens brokkenparcours

236 stemmen
Venanzi bij Standard: twee prijzen en immens brokkenparcours

Bruno Venanzi is niet langer meer de voorzitter van Standard. Hij verkocht de club voor ongeveer 55 miljoen euro aan het Amerikaanse 777 Partners. Venanzi was bijna zeven jaar de grote baas bij Standard, maar dat was geen groot succes.


Venanzi wist in die periode twee keer de Beker van België te winnen. Daarnaast eindigde Standard onder zijn bewind één keer tweede in de competitie en verloor het de Belgische Supercup. In de competitie eindigde Standard 7de (2de in PO II), 9de (4de in PO II), 2de, 3de, 5de en 6de (4de in PO II) en dit seizoen gaat het zelfs geen PO II halen. Dat is dus een onthutsende balans voor een Belgische topclub.

In zeven seizoenen Venanzi grepen de Rouches dus vier keer naast Play-Off I. Venanzi versleet in die zeven jaar ook acht trainers met Slavoljub Muslin, Yannick Ferrera, Aleksander Jankovic, Ricardo Sa Pinto, Michel Preud’homme, Philippe Montanier, Mbaye Leye en Luka Elsner. Venanzi stelde ex-spelers als Axel Lawaree, Daniël Van Buyten, Olivier Renard, Michel Preud’homme en Benjamin Nicaise aan om het sportieve beleid te bepalen, maar dat werd ook geen succes.

WINST MET TRANSFERS

De club geraakte bovendien in financieel zeer slecht weer, door slechte aankopen, en het was duidelijk dat Venanzi de club de afgelopen jaren niet goed heeft geleid. Via de cijfers van Transfermarkt zien we dat Standard inzake ingaande transfers iets meer dan 91 miljoen euro betaalde. De club maakte wel winst inzake transfers, want het verkocht in die zeven jaar voor 135 miljoen euro.

LEES OOK: 'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Hoe beoordeel jij zijn passage?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

38
38
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

65
65
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

222
222
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

80
80
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

84
84
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

146
146
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

180
180
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

196
196
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

63
63
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

150
150
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

291
291
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

378
378
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

82
82
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

451
451
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

645
645
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

250
250
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

931
931
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

497
497
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

462
462
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

618
618

Meer sportnieuws