Venanzi bij Standard: twee prijzen en immens brokkenparcours

door
Venanzi bij Standard: twee prijzen en immens brokkenparcours

Bruno Venanzi is niet langer meer de voorzitter van Standard. Hij verkocht de club voor ongeveer 55 miljoen euro aan het Amerikaanse 777 Partners. Venanzi was bijna zeven jaar de grote baas bij Standard, maar dat was geen groot succes.


Venanzi wist in die periode twee keer de Beker van België te winnen. Daarnaast eindigde Standard onder zijn bewind één keer tweede in de competitie en verloor het de Belgische Supercup. In de competitie eindigde Standard 7de (2de in PO II), 9de (4de in PO II), 2de, 3de, 5de en 6de (4de in PO II) en dit seizoen gaat het zelfs geen PO II halen. Dat is dus een onthutsende balans voor een Belgische topclub.

In zeven seizoenen Venanzi grepen de Rouches dus vier keer naast Play-Off I. Venanzi versleet in die zeven jaar ook acht trainers met Slavoljub Muslin, Yannick Ferrera, Aleksander Jankovic, Ricardo Sa Pinto, Michel Preud’homme, Philippe Montanier, Mbaye Leye en Luka Elsner. Venanzi stelde ex-spelers als Axel Lawaree, Daniël Van Buyten, Olivier Renard, Michel Preud’homme en Benjamin Nicaise aan om het sportieve beleid te bepalen, maar dat werd ook geen succes.

WINST MET TRANSFERS

De club geraakte bovendien in financieel zeer slecht weer, door slechte aankopen, en het was duidelijk dat Venanzi de club de afgelopen jaren niet goed heeft geleid. Via de cijfers van Transfermarkt zien we dat Standard inzake ingaande transfers iets meer dan 91 miljoen euro betaalde. De club maakte wel winst inzake transfers, want het verkocht in die zeven jaar voor 135 miljoen euro.

LEES OOK: Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

Hoe beoordeel jij zijn passage?

Meest recent

Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

23
23
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

23
23
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

29
29
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

112
112
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

252
252
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

113
113
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

85
85
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

318
318
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

377
377
'Tactische bespreking met infuus' - grote zorgen om Tedesco

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

95
95
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

59
59
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

231
231
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

449
449
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

236
236
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

405
405
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

203
203
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

150
150
'Waanzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

234
234
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

410
410
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

152
152
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

635
635
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

236
236
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

193
193
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

186
186
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

394
394

Meer sportnieuws