Praet doet onthutsend verhaal over Anderlecht-vertrek

570 stemmen
Praet doet onthutsend verhaal over Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht lijkt zowel sportief als financieel eindelijk weer op het goede spoor te zitten. Maar de dagelijkse leiding in de laatste jaren van de Vanden Stock-dynastie, heeft behoorlijke diepe krassen achtergelaten op het blazoen van de recordkampioen. Iets waar Dennis Praet van kan mee spreken.


De Rode Duivel voltooide destijds zijn jeugdopleiding in Neerpede en stroomde vervolgens door naar de A-kern van Paars-Wit. Daar beleefde hij enkele uiterst succesvolle jaren met onder meer drie landstitels en een Gouden Schoen. Naar verloop van tijd zette Praet zijn zinnen dan ook op een stap hogerop. Maar vanaf dat moment geraakte zijn relatie met bepaalde bestuursleden bekoeld en dat zorgde voor een zeer wrang vertrek uit het Lotto Park.

De Leuvenaar getuigde hier nu ook over in de bekende podcast MidMid. "Bij mijn vertrek zijn er dingen gebeurd die niet goed aanvoelden. Dat heeft niets met de club te maken, dat waren bepaalde personen", getuigt Praet. "Daardoor ben ik met een heel wrang gevoel weggegaan. Er zijn heel vieze dingen gezegd als het niet liep zoals zij het wilden. Terwijl ik in die periode telkens alles heb gegeven."

SMERIGE UITSPRAKEN VAN HOLSBEECK
Onder meer voormalig manager Herman Van Holsbeeck, die destijds nauwe en bedenkelijke banden had met bepaalde makelaars, toonde zich van zijn slechtste kant. "Van Holsbeeck heeft toen over mij gezegd: 'als het niet gaat hoe hij het wil, dan mag hij in de tribunes gaan zitten waar de duiven schijten'. Zo'n zaken kwamen dan tot bij mij en dat doet dan veel pijn. Daarom ben ik daar met een slecht gevoel vertrokken. Maar sinds die personen weg zijn, is het gevoel voor Anderlecht wel weer helemaal aan het terugkomen", aldus de voormalige Gouden Schoen.

LEES OOK: Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSCA moet Praet als eregast uitnodigen om de aftrap te geven ...

Meest recent

Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

62
62
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

31
31
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

153
153
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

94
94
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

169
169
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

26
26
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

166
166
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

123
123
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

159
159
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

108
108
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

942
942
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

53
53
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

332
332
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

148
148
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

94
94
Beveren onder stoom en rondt volgende transfer af

SK Beveren is ondertussen niet meer te stoppen. De Waaslanders zijn in gang geschoten op de ...

67
67
Pittige clash tussen Peter Vandenbempt en Sam Kerkhofs

Peter Vandenbempt is al jaren een vaste waarde als voetbalcommentator, maar ook naast de microfoon ...

60
60
STVV en Patro Eisden ronden opmerkelijke transfer af

STVV en Patro Eiden hebben vandaag een onderlinge transfer afgerond. Dat maakten de twee Limburgse ...

43
43
Anderlecht stelt twee verrassende nieuwe namen voor

Anderlecht heeft niet alleen nog heel wat werk op het veld, maar ook daarnaast beweegt er wat. De ...

386
386
'Club Brugge keert kar: Leko gunt flop herkansing'

Club Brugge doet nu al jarenlang gouden zaken op de transfermarkt, maar af en toe slaat ook de ...

532
532
Thorup in blijde verwachting: versterking voor KRC Genk

De voorbereiding verliep niet bepaald van een leien dakje bij KRC Genk, dat na een teleurstellend ...

504
504
'Nieuw bod Club Brugge: toptarget forceert transfer'

Club Brugge neemt het in de Supercup straks op tegen Union, maar nog voor het echte werk weer begint ...

537
537
Leko moet impoviseren: Club met onuitgegeven basiself

Bij Club Brugge zit het tussenseizoen er alweer op. Vrijdagavond trapt de landskampioen de nieuwe ...

367
367
'Arsenal doet Premier League beven: transfer van 90 miljoen'

Arsenal FC legde afgelopen seizoen voor de eerste keer sinds 2004 beslag op de Engelse landstitel. ...

134
134
Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de derde voorronde van de Europa League. In ...

993
993

Meer sportnieuws