Praet doet onthutsend verhaal over Anderlecht-vertrek

570
Praet doet onthutsend verhaal over Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht lijkt zowel sportief als financieel eindelijk weer op het goede spoor te zitten. Maar de dagelijkse leiding in de laatste jaren van de Vanden Stock-dynastie, heeft behoorlijke diepe krassen achtergelaten op het blazoen van de recordkampioen. Iets waar Dennis Praet van kan mee spreken.


De Rode Duivel voltooide destijds zijn jeugdopleiding in Neerpede en stroomde vervolgens door naar de A-kern van Paars-Wit. Daar beleefde hij enkele uiterst succesvolle jaren met onder meer drie landstitels en een Gouden Schoen. Naar verloop van tijd zette Praet zijn zinnen dan ook op een stap hogerop. Maar vanaf dat moment geraakte zijn relatie met bepaalde bestuursleden bekoeld en dat zorgde voor een zeer wrang vertrek uit het Lotto Park.

De Leuvenaar getuigde hier nu ook over in de bekende podcast MidMid. "Bij mijn vertrek zijn er dingen gebeurd die niet goed aanvoelden. Dat heeft niets met de club te maken, dat waren bepaalde personen", getuigt Praet. "Daardoor ben ik met een heel wrang gevoel weggegaan. Er zijn heel vieze dingen gezegd als het niet liep zoals zij het wilden. Terwijl ik in die periode telkens alles heb gegeven."

SMERIGE UITSPRAKEN VAN HOLSBEECK
Onder meer voormalig manager Herman Van Holsbeeck, die destijds nauwe en bedenkelijke banden had met bepaalde makelaars, toonde zich van zijn slechtste kant. "Van Holsbeeck heeft toen over mij gezegd: 'als het niet gaat hoe hij het wil, dan mag hij in de tribunes gaan zitten waar de duiven schijten'. Zo'n zaken kwamen dan tot bij mij en dat doet dan veel pijn. Daarom ben ik daar met een slecht gevoel vertrokken. Maar sinds die personen weg zijn, is het gevoel voor Anderlecht wel weer helemaal aan het terugkomen", aldus de voormalige Gouden Schoen.

LEES OOK: Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

RSCA moet Praet als eregast uitnodigen om de aftrap te geven ...

Meest recent

Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

3
3
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

23
23
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

22
22
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

68
68
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

8
8
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

6
6
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

56
56
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

142
142
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

74
74
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

70
70
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

640
640
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

71
71
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

128
128
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

78
78
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

34
34
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

356
356
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

385
385
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

202
202
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

370
370
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

347
347
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

82
82
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

346
346
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

116
116
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

132
132
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

47
47

Meer sportnieuws