In maart Rode Duivel voor AA Gent?

door
In maart Rode Duivel voor AA Gent?

Volgende week zal Roberto Martinez wellicht zijn selectie bekendmaken voor de oefenstage van de Rode Duivels, die in Tubeke beginnen aan hun voorbereiding op het WK en daarbij ook zullen oefenen tegen Ierland en Burkina Faso. De bondscoach zal daarvoor wel geen beroep doen op spelers met meer dan 50 caps en daardoor zullen wellicht enkele verrassende namen hun opwachting maken in de selectie.


Zo raakte al bekend dat Nikola Storm met zijn uitstekende prestaties bij  KV Mechelen een plaats in de voorselectie wist te versieren, maar hij is niet de enige smaakmaker uit de Jupiler Pro League die mag dromen. Bij La Tribune schoven ze deze week immers ook Julien De Sart naar voor als kandidaat-Rode Duivel. De 27-jarige middenvelder is aan een sterk seizoen bezig bij AA Gent.

"Ik ben een beetje verrast", reageert De Sart evenwel bescheiden in het programma. "Natuurlijk heb ik bepaalde dromen sinds ik klein was. Al sinds ik ervan bewust werd dat de nationale ploeg bestaat, wou ik daarbij zijn. Ik ben altijd jeugdinternational geweest, dus waarom niet? Ik probeer gewoon constant en goed te presteren bij mijn club. Als me dat een selectie zou opleveren, zal ik zeer fier zijn."

VACATURE
Er zal in ieder geval op het middenveld een vacature zijn in maart, want Axel Witsel zal er niet bij zijn. De concurrentie is daar echter zeer groot. Martinez gaf al aan dat hij spelers als Amadou Onana, Aster Vranckx of Eliot Matazo niet zal wegplukken bij de nationale beloften, maar dan blijven er nog steeds voldoende opties over. Onder meer Albert Sambi Lokonga, Orel Mangala, Bryan Heynen en Mats Rits zullen op het plaatsje van Witsel azen.

LEES OOK: AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

Verdient De Sart zijn kans bij de Rode Duivels?

Meest recent

AA Gent weer bij af: De Mil streng voor spelers

AA Gent maakte de voorbije weken een mooie opmars en drong zelfs weer de top zes binnen na een negen ...

54
54
'Knaltransfer Ordoñez: ook Engelse grootmacht meldt zich'

Club Brugge beleefde al bij al een rustige wintermercato, maar in de zomer mogen we opnieuw vuurwerk ...

59
59
Nainggolan verbaast: "Daar kan ik nog mee"

Radja Nainggolan maakt dezer dagen furore in de Challenger Pro League. Op zijn 37ste maakte de ...

67
67
Gent schiet zichzelf in voet: pijnlijke nederlaag tegen OHL

AA Gent was de voorbije weken weer de top zes binnengeslopen, maar heeft zijn positie daar weer in ...

84
84
PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

24
24
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

72
72
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

358
358
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

51
51
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

56
56
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

111
111
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

64
64
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

201
201
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

128
128
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

137
137
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

97
97
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

620
620
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

48
48
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

320
320
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

35
35
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

116
116
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

44
44
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

103
103
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

95
95
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

67
67
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

568
568

Meer sportnieuws