Knaltransfer Onuachu staat op springen

door
Knaltransfer Onuachu staat op springen

KRC Genk droomde in de vorige zomer nog van een transferbedrag richting de 25 à 30 miljoen euro voor Paul Onuachu, maar op dat enorm kapitaal moet Dimitri de Condé straks hoogstwaarschijnlijk niet meer rekenen. De combinatie van een defensieve markt, de wisselvallige prestaties van Onuachu en weinig (concrete) interesse in de Nigeriaan, bezorgt de Limburgers ongetwijfeld een flinke streep door de rekening.


GOUDEN SPITS

16 goals in 26 competitiewedstrijden. Op het gebied van doelpunten maken in de Jupiler Pro League wordt Paul Onuachu dit seizoen enkel overtroffen door Deniz Undav (Union SG, 21 goals) en Michael Frey (Antwerp FC, 22 goals). Die vele doelpunten waren hoofdzakelijk de reden waarom de Nigeriaan in januari de Gouden Schoen won. “Uiteindelijk draait voetbal om doelpunten maken, de spits is ook de moeilijkste positie”, verklaarde Marc Degryse de eindoverwinning van Onuachu in Het Laatste Nieuws. “Maar het is verdiend, want hij heeft twee seizoenen op rij geweldig gepresteerd.”

Dat vond ook Dimitri de Condé, die enkele weken vóór het Gala van de Gouden Schoen reeds voorspelde dat Paul Onuachu deze trofee zou winnen. De Head of Football van KRC Genk vond dat het waanzinnig aantal doelpunten van zijn spits de doorslag moest geven. “Paul Onuachu heeft vorig jaar alle records gebroken die er te breken waren, alleen al daarom verdient hij de Gouden Schoen”, zei De Condé aan Het Laatste Nieuws. Doelpunten primeren dus, want Onuachu won het kleinood voor ‘betere voetballers’ of ‘artiesten’ zoals Noa Lang en Charles De Ketelaere.



Hoewel Paul Onuachu over een groot voetballend vermogen en bovengemiddelde technische kwaliteiten beschikt, blijft hij hoofdzakelijk een spits. Eentje die leeft van doelpunten maken. “Elke keer als hij thuiskomt, zeg ik hem ‘doe er nog maar ééntje bij, en nog ééntje, en nog ééntje”, zei Tracy Acheampong, de vriendin van Paul Onuachu, na de verkiezing van de Gouden Schoen. In het kalenderjaar 2021 was er op de Belgische velden geen speler die meer doelpunten maakte dan de Genkse spits. Onuachu stak - letterlijk en figuurlijk - met kop en schouders boven zijn positionele collega’s uit. Vorig jaar lukte hij 30 stuks, enkel en alleen in de Jupiler Pro League.

ONTGOOCHELING TROEF

Met Paul Onuachu leverde KRC Genk aldus een nieuwe Gouden Schoen af, en de Nigeriaan treedt daarmee in de voetsporen van illustere voorgangers zoals Wesley Sonck en Branko Strupar. En als de geschiedenis zich herhaalt, zoals dat het geval was met Sonck (Ajax) en Strupar (Derby County), dan is Onuachu wellicht bezig aan zijn laatste maanden in Genkse loondienst. In de vorige zomer was de buitenlandse interesse eerder beperkt voor de spits van Genk, maar nu lijdt het geen enkele twijfel meer dat Onuachu bezig is aan zijn laatste maanden in de Cegeka Arena.

Vorig jaar werd Olympique Lyon gelinkt aan de scorende en voetballende spits, maar de Franse interesse werd nooit concreet. Ook West Ham deed nooit een feitelijke aanbieding of voerde geenszins gesprekken met Genk. “Ik heb veel waardering voor de Genkse spits”, zei David Moyes in aanloop naar de Europa League wedstrijd tussen Genk En West Ham. “Maar ik moet je ontgoochelen. Zoals alle clubs heeft West Ham een uitgebreide verlanglijst. Wel, de naam Paul Onuachu komt daar niet op voor. Hij is geen transferdoel voor ons.”



Het gebrek aan concrete interesse kwam bij Paul Onuachu en KRC Genk aan als een enorme verrassing. Dimitri de Condé hoopte in juli namelijk op een transferbedrag van 25 à 30 miljoen euro, destijds geen overdreven som voor het specifieke profiel van de Nigeriaan, maar uiteindelijk kwam er in de vorige zomer geen enkele aanbieding binnen voor hem. Ook Onuachu zelf was uiteraard verbluft en verbaasd omdat zijn felbegeerde knaltransfer er niet kwam. En hoe kan dat ook anders, na een superseizoen met 35 gescoorde doelpunten in 41 officiële wedstrijden?

“Hoe meer het einde van de zomermercato naderde, hoe gefrustreerder ik werd”, sprak Paul Onuachu eerlijk over die periode in Het Nieuwsblad. “Ik was op een bepaald moment echt kwaad op de club. Ik vind het niet normaal dat, als je in België zo'n seizoen afwerkt, niemand je komt halen. Ik weet niet waarom het maar niet gebeurt. Covid, Covid, Covid: dat hoor ik veel. Als een club je echt wil, dan haalt die je toch? Ik kan er niets aan veranderen.” Maar geen paniek: vandaag Onuachu lijkt nu écht wel bezig aan zijn laatste maanden in Genkse loondienst.

‘VERPLICHTE VERKOOP’

Niet alleen is hij de meest recente winnaar van de Gouden Schoen en blijft hij zijn doelpunten scoren, maar bij KRC Genk nadert er vooral een einde van een cyclus. De Limburgers hebben vandaag zeker geen financiële zorgen maar er moet straks wel wat extra cash binnenkomen om het lucratief businessmodel in stand te houden. Vorige zomer was het bijvoorbeeld hét momentum om Théo Bongonda en Paul Onuachu van de hand te doen, maar door een gebrek aan interesse en de sportieve ambities van de club bleef het duo dan toch aan boord in de Cegeka Arena.



“Vorig seizoen werd duchtig met het wierookvat gezwaaid. Genk had de beste aanval. Nu is het allemaal wat minder. Onuachu en Bongonda hadden gehoopt om het vorige topseizoen te verzilveren met een mooie transfer”, zei ex-Genkie Tom Soetaers in Het Nieuwsblad. “Maar zelfs voor de topschutter en Gouden Schoen is geen fatsoenlijk bod binnengekomen. Vreemd. Volgens mij staat de club op een kruispunt en moet ze deze zomer toch afscheid nemen van het trio voorin.”

25 Á 30 MILJOEN: ONREALISTISCH

Het is enkel nog maar de vraag hoeveel cash KRC Genk zal kunnen opstrijken voor Paul Onuachu. De gedroomde 25 à 30 miljoen euro van in de vorige zomer lijkt in de huidige markt alvast een onhaalbare transfersom. Door de naweeën van de pandemie zitten de clubs veel meer op hun geld en daarnaast haalt Onuachu niet meer zo’n hoog niveau zoals vorig seizoen. “Hij zakt terug en verzorgt mee de opbouw. Niks mis mee. Hij is op die manier nuttig voor het team. Maar je ziet hem ook geregeld proberen drie man te dribbelen. Dat laat hij beter. Afspelen en de zone van de waarheid opzoeken, dat is zijn taak”, schreef men enkele weken geleden nog in Het Belang van Limburg.

En vorig weekend zette Paul Onuachu zijn wisselvallig parcours van dit seizoen gewoon verder. De Nigeriaan leverde een beperkte meerwaarde voor KRC Genk in het spel, getuige zijn 18 balverliezen, in de voorbije speeldag van de Jupiler Pro League verloren amper 5 spelers meer de bal dan hem. Maar Onuachu viel vooral op in negatieve zin door zijn groot aantal gemiste kansen. Na Kevin Denkey (Cercle Brugge) telde hij vorig weekend immers de hoogste expected goals-waarde van alle spelers in de Belgische competitie, maar Onuachu kon echter geen enkel van zijn vijf doelpogingen verzilveren. En dat is des te pijnlijk voor een spits die leeft voor doelpunten én een droomtransfer ambieert binnen enkele maanden …



Ook KRC Genk hoopt ongetwijfeld dat Paul Onuachu straks zijn beste vorm zal terugvinden. Dimitri de Condé beseft dat hij de Gouden Schoen moét verkopen in de volgende zomermercato en daarom moet Onuachu’s marktwaarde vooral goed standhouden. In oktober vorig jaar bedroeg die volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.nl nog 22 miljoen euro, maar in januari - vooraleer hij de Gouden Schoen won - daalde zijn waardering al naar 20 miljoen euro. En door zijn wisselvallig huidig seizoen zullen er daar wellicht nog enkele miljoenen van af gaan. Een potentiële transfersom van 15 miljoen euro lijkt ons in die optiek alvast geen pessimistische inschatting. Al valt het af te wachten of De Condé wel zal willen settelen voor zo’n bedrag.

LEES OOK: 'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

Zal Onuachu nog 25 à 30 miljoen euro opbrengen?

Meest recent

Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

48
48
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

127
127
RWDM sluit nog opmerkelijke transferdeal met topclub

De wintermercato is in België intussen al bijna een maand gesloten, maar toch valt er nog ...

23
23
Oosting draagt zege op aan 2 spelers en looft matchwinnaar

Antwerp heeft na enkele moeilijke weken zaterdag nog eens de drie punten weten te pakken. Het boekte ...

49
49
Na OHL-knal slaat Anderlecht genadeloos terug in Lotto Park

Na een dreun van jewelste in de openingsfase had het er even alle schijn van dat het opnieuw een ...

116
116
Conte spreekt grote hoop uit voor Lukaku én De Bruyne

Romelu Lukaku zal hopen dat hij zaterdagavond zijn comeback eindelijk helemaal ingezet heeft. De ...

30
30
Antwerp droomt weer van PO1: "Als we drie keer winnen..."

Antwerp was sinds de winterstop weer op de sukkel en moest na een drie op achttien weer angstvallig ...

84
84
Futures halen Club NXT door gehaktmolen, Lierse recht rug

In de Challenger Pro League hebben de Futures van Anderlecht de mini-topper eenvoudig naar hun hand ...

110
110
Vrancken ziet pijnpunt STVV: "Eerste keer dat ik dat zie"

STVV was de voorbije weken amper af te stoppen, maar zaterdag zijn de Kanaries toch nog eens ...

79
79
'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

133
133
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

84
84
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

35
35
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

92
92
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

51
51
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

185
185
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

33
33
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

468
468
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

69
69
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

41
41
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

127
127
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

152
152
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

106
106
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

77
77
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

347
347
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

95
95

Meer sportnieuws