De hel van Peeters bij Standard: "Moest opnieuw leren stappen"

door
De hel van Peeters bij Standard:

Toen Standard in de zomer zich versterkte met Daouda Peeters, was dat toch met de nodige verwachtingen. De 23-jarige middenvelder was toch de allereerste Belg ooit die een officiële wedstrijd in de hoofdmacht van Juventus mocht spelen, met een invalbeurt van een kwartier tegen Cagliari op de slotspeeldag van de Serie A in het seizoen 2019/20.


Het zou uiteindelijk bij die ene wedstrijd blijven voor de gewezen belofteninternational, die dan maar in Luik helemaal moest gaan doorbreken. Maar dat zou uiteindelijk niet lukken. Peeters kwam dit seizoen amper vijf keer in actie voor Standard en ligt al sinds oktober in de lappenmand. Hij werd getroffen door het syndroom van Guillain-Barré, een zenuwaandoening die veroorzaakt wordt door een bacterie. Daardoor ging Peeters de voorbije maanden door een hel.

"De eerste maand toen ik in het ziekenhuis was ging het nog wel. De tweede en derde maand ging het wat moeilijker omdat het echt lang begon te duren", legt hij uit in een filmpje op het officiële kanaal van herstelpraktijk Move to Cure. "Je komt aan met lichte verschijnselen en het word steeds een klein beetje erger. De fase waarin het erger werd voelde angstaanjagend aan, maar uiteindelijk ben ik er toch goed uitgekomen. Je komt van een rolstoel, terug leren stappen, als een baby uit een wieg terug op de grond leren rollen en leren rechtstaan. Dan ging het weer een weekje goed, dan weer een weekje minder. Het vraagt heel veel tijd, maar het gaat wel goedkomen."

NIET BIJ STANDARD
Bij Standard zal dat in ieder geval niet zijn. De Rouches huurden hem dit seizoen van Juventus en beschikten ook over een aankoopoptie, maar die zullen ze niet gaan lichten. Peeters keert straks dus terug naar Turijn, waar hij nog een contract tot 2024 heeft. Een doorbraak bij de Oude Dame lijkt er echter niet meer in te zitten, waardoor hij dus op zoek zal moeten gaan naar een nieuwe club.


LEES OOK: “Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Zal Peeters nog helemaal doorbreken?

Meest recent

Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

32
32
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

65
65
'Bom bij Club Brugge: sterspeler botst met Madou'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier nazinderen. Een ...

267
267
‘Anderlecht beeft: in handen van Europese supermacht?’

Dat debat sleept al langer aan bij Anderlecht, maar het raakt net aan de kern van de ambitie. Want ...

328
328
Charai maakt brandhout van zijn team: "Echt slecht"

KVC Westerlo was geen partij voor een oppermachtig STVV. Het werd 0-4 in de Kempen. Uiteraard waren ...

22
22
'Renard buitenspel? Nieuwe wending bij Anderlecht'

De kans lijkt met de dag kleiner te worden dat Olivier Renard nog lang de sportieve baas zal blijven ...

277
277
Akin onthult breuk bij Beerschot: “Hij wilde niet meer spelen”

Beerschot lijkt niet meteen versterkt uit de mercato te zijn gekomen. Althans, niet op de korte ...

95
95
Vrancken zonder twijfel: “De beste in de Jupiler Pro League!"

STVV maakt een zeer stevig statement en won met 0-4 op het veld van KVC Westerlo. Een zeer knappe ...

91
91
Boskamp geeft RSCA gouden tip in trainerszoektocht

RSC Anderlecht zoekt een nieuwe trainer, maar die zoektocht verloopt moeilijk. Mark van Bommel en ...

183
183
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

89
89
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

53
53
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

222
222
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

122
122
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

175
175
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

234
234
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

328
328
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

18
18
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

422
422
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

57
57
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

200
200
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

325
325
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

69
69
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

212
212
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

270
270
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

146
146

Meer sportnieuws