De hel van Peeters bij Standard: "Moest opnieuw leren stappen"

door
De hel van Peeters bij Standard:

Toen Standard in de zomer zich versterkte met Daouda Peeters, was dat toch met de nodige verwachtingen. De 23-jarige middenvelder was toch de allereerste Belg ooit die een officiële wedstrijd in de hoofdmacht van Juventus mocht spelen, met een invalbeurt van een kwartier tegen Cagliari op de slotspeeldag van de Serie A in het seizoen 2019/20.


Het zou uiteindelijk bij die ene wedstrijd blijven voor de gewezen belofteninternational, die dan maar in Luik helemaal moest gaan doorbreken. Maar dat zou uiteindelijk niet lukken. Peeters kwam dit seizoen amper vijf keer in actie voor Standard en ligt al sinds oktober in de lappenmand. Hij werd getroffen door het syndroom van Guillain-Barré, een zenuwaandoening die veroorzaakt wordt door een bacterie. Daardoor ging Peeters de voorbije maanden door een hel.

"De eerste maand toen ik in het ziekenhuis was ging het nog wel. De tweede en derde maand ging het wat moeilijker omdat het echt lang begon te duren", legt hij uit in een filmpje op het officiële kanaal van herstelpraktijk Move to Cure. "Je komt aan met lichte verschijnselen en het word steeds een klein beetje erger. De fase waarin het erger werd voelde angstaanjagend aan, maar uiteindelijk ben ik er toch goed uitgekomen. Je komt van een rolstoel, terug leren stappen, als een baby uit een wieg terug op de grond leren rollen en leren rechtstaan. Dan ging het weer een weekje goed, dan weer een weekje minder. Het vraagt heel veel tijd, maar het gaat wel goedkomen."

NIET BIJ STANDARD
Bij Standard zal dat in ieder geval niet zijn. De Rouches huurden hem dit seizoen van Juventus en beschikten ook over een aankoopoptie, maar die zullen ze niet gaan lichten. Peeters keert straks dus terug naar Turijn, waar hij nog een contract tot 2024 heeft. Een doorbraak bij de Oude Dame lijkt er echter niet meer in te zitten, waardoor hij dus op zoek zal moeten gaan naar een nieuwe club.


LEES OOK: Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?
62

Zal Peeters nog helemaal doorbreken?

Meest recent

Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

0
0
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

45
45
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

93
93
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

43
43
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

30
30
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

66
66
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

62
62
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

356
356
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

111
111
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

210
210
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

48
48
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

60
60
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

340
340
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

191
191
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

88
88
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

354
354
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

231
231
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

215
215
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

267
267
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

79
79
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

543
543
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

768
768
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

234
234
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

272
272
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

343
343

Meer sportnieuws