De hel van Peeters bij Standard: "Moest opnieuw leren stappen"

100 stemmen
De hel van Peeters bij Standard:

Toen Standard in de zomer zich versterkte met Daouda Peeters, was dat toch met de nodige verwachtingen. De 23-jarige middenvelder was toch de allereerste Belg ooit die een officiële wedstrijd in de hoofdmacht van Juventus mocht spelen, met een invalbeurt van een kwartier tegen Cagliari op de slotspeeldag van de Serie A in het seizoen 2019/20.


Het zou uiteindelijk bij die ene wedstrijd blijven voor de gewezen belofteninternational, die dan maar in Luik helemaal moest gaan doorbreken. Maar dat zou uiteindelijk niet lukken. Peeters kwam dit seizoen amper vijf keer in actie voor Standard en ligt al sinds oktober in de lappenmand. Hij werd getroffen door het syndroom van Guillain-Barré, een zenuwaandoening die veroorzaakt wordt door een bacterie. Daardoor ging Peeters de voorbije maanden door een hel.

"De eerste maand toen ik in het ziekenhuis was ging het nog wel. De tweede en derde maand ging het wat moeilijker omdat het echt lang begon te duren", legt hij uit in een filmpje op het officiële kanaal van herstelpraktijk Move to Cure. "Je komt aan met lichte verschijnselen en het word steeds een klein beetje erger. De fase waarin het erger werd voelde angstaanjagend aan, maar uiteindelijk ben ik er toch goed uitgekomen. Je komt van een rolstoel, terug leren stappen, als een baby uit een wieg terug op de grond leren rollen en leren rechtstaan. Dan ging het weer een weekje goed, dan weer een weekje minder. Het vraagt heel veel tijd, maar het gaat wel goedkomen."

NIET BIJ STANDARD
Bij Standard zal dat in ieder geval niet zijn. De Rouches huurden hem dit seizoen van Juventus en beschikten ook over een aankoopoptie, maar die zullen ze niet gaan lichten. Peeters keert straks dus terug naar Turijn, waar hij nog een contract tot 2024 heeft. Een doorbraak bij de Oude Dame lijkt er echter niet meer in te zitten, waardoor hij dus op zoek zal moeten gaan naar een nieuwe club.


LEES OOK: 'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

Zal Peeters nog helemaal doorbreken?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

41
41
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

16
16
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

104
104
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

68
68
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

160
160
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

121
121
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

837
837
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

58
58
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

349
349
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

173
173
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

554
554
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

644
644
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

76
76
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

144
144
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

756
756
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

90
90
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

68
68
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

64
64
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

41
41
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

162
162
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

122
122
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

114
114
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

98
98
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

147
147
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

49
49

Meer sportnieuws