De hel van Peeters bij Standard: "Moest opnieuw leren stappen"

100 stemmen
De hel van Peeters bij Standard:

Toen Standard in de zomer zich versterkte met Daouda Peeters, was dat toch met de nodige verwachtingen. De 23-jarige middenvelder was toch de allereerste Belg ooit die een officiële wedstrijd in de hoofdmacht van Juventus mocht spelen, met een invalbeurt van een kwartier tegen Cagliari op de slotspeeldag van de Serie A in het seizoen 2019/20.


Het zou uiteindelijk bij die ene wedstrijd blijven voor de gewezen belofteninternational, die dan maar in Luik helemaal moest gaan doorbreken. Maar dat zou uiteindelijk niet lukken. Peeters kwam dit seizoen amper vijf keer in actie voor Standard en ligt al sinds oktober in de lappenmand. Hij werd getroffen door het syndroom van Guillain-Barré, een zenuwaandoening die veroorzaakt wordt door een bacterie. Daardoor ging Peeters de voorbije maanden door een hel.

"De eerste maand toen ik in het ziekenhuis was ging het nog wel. De tweede en derde maand ging het wat moeilijker omdat het echt lang begon te duren", legt hij uit in een filmpje op het officiële kanaal van herstelpraktijk Move to Cure. "Je komt aan met lichte verschijnselen en het word steeds een klein beetje erger. De fase waarin het erger werd voelde angstaanjagend aan, maar uiteindelijk ben ik er toch goed uitgekomen. Je komt van een rolstoel, terug leren stappen, als een baby uit een wieg terug op de grond leren rollen en leren rechtstaan. Dan ging het weer een weekje goed, dan weer een weekje minder. Het vraagt heel veel tijd, maar het gaat wel goedkomen."

NIET BIJ STANDARD
Bij Standard zal dat in ieder geval niet zijn. De Rouches huurden hem dit seizoen van Juventus en beschikten ook over een aankoopoptie, maar die zullen ze niet gaan lichten. Peeters keert straks dus terug naar Turijn, waar hij nog een contract tot 2024 heeft. Een doorbraak bij de Oude Dame lijkt er echter niet meer in te zitten, waardoor hij dus op zoek zal moeten gaan naar een nieuwe club.


LEES OOK: 'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Zal Peeters nog helemaal doorbreken?

Meest recent

Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

3
3
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

21
21
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

153
153
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

214
214
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

36
36
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

121
121
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

197
197
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

698
698
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

96
96
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

247
247
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

150
150
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

538
538
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

490
490
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

18
18
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

152
152
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

320
320
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

48
48
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

203
203
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

492
492
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

648
648
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

61
61
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

149
149
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

399
399
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

58
58
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

56
56

Meer sportnieuws