Zinchenko breekt in emotioneel interview

door
Zinchenko breekt in emotioneel interview

De oorlog die Vladimir Putin aan het voeren is in Oekraïne, laat ook de voetbalwereld onberoerd. Maar de situatie weegt vooral door op de spelers die momenteel in andere landen actief zijn, terwijl vrienden en familieleden moeten vechten voor hun leven. Dat is ook bij Oleksandr Zinchenko het geval.


De 25-jarige back speelt momenteel voor Manchester City en krijgt daar heel wat steun. Afgelopen woensdag in het bekerduel tegen Peterborough werd voor de match nog eens stilaan gestaan bij de oorlog en kreeg Zinchenko ook de aanvoerdersband. Die steun doet hem uiteraard veel deugd, maar is slechts een schrale troost. Dat blijkt uit een emotioneel interview dat hij gaf aan Gary Lineker namens de BBC.

Zo geeft Zinchenko doet dat hij zijn emoties amper onder controle kan houden. "Ik ben gewoon al een week aan het huilen", vertelde hij met tranen in de ogen. "Zelfs als ik in de auto zit na de training, het maakt eigenlijk niet uit waar, ik kan gewoon huilen vanuit het niets. Misschien komt het gevoel het dichtst in de buurt met wanneer iemand uit je omgeving doodgaat. Weet je, je voelt je zo slecht van binnen. Maar dit is nog veel erger."

NIET TE ACCEPTEREN
Naast verdriet heerst er ook veel woede. Wanneer Putin bijvoorbeeld verklaard dat het om een 'veiligheidsoperatie' gaat. "Ik kan je elke stad in mijn land laten zien die ze hebben verwoest. En dan zou het een veiligheidsoperatie moeten zijn? Dat is onmogelijk. Het is een echte oorlog. Datgene wat ze met mijn mensen aan het doen zijn, is niet te accepteren. We moeten dit stoppen. Mensen sturen mij feiten. Ze zijn aan het sterven. Ze proberen alleen maar te overleven."

LEES OOK: 'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Meest recent

'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

31
31
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

62
62
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

156
156
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

165
165
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

413
413
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

343
343
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

318
318
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

160
160
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

71
71
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

216
216
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

407
407
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

326
326
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

145
145
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

58
58
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

123
123
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

251
251
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

336
336
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

626
626
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

417
417
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

494
494
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

151
151
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

82
82
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

733
733
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

716
716

Meer sportnieuws