Zinchenko breekt in emotioneel interview

0
Zinchenko breekt in emotioneel interview

De oorlog die Vladimir Putin aan het voeren is in Oekraïne, laat ook de voetbalwereld onberoerd. Maar de situatie weegt vooral door op de spelers die momenteel in andere landen actief zijn, terwijl vrienden en familieleden moeten vechten voor hun leven. Dat is ook bij Oleksandr Zinchenko het geval.


De 25-jarige back speelt momenteel voor Manchester City en krijgt daar heel wat steun. Afgelopen woensdag in het bekerduel tegen Peterborough werd voor de match nog eens stilaan gestaan bij de oorlog en kreeg Zinchenko ook de aanvoerdersband. Die steun doet hem uiteraard veel deugd, maar is slechts een schrale troost. Dat blijkt uit een emotioneel interview dat hij gaf aan Gary Lineker namens de BBC.

Zo geeft Zinchenko doet dat hij zijn emoties amper onder controle kan houden. "Ik ben gewoon al een week aan het huilen", vertelde hij met tranen in de ogen. "Zelfs als ik in de auto zit na de training, het maakt eigenlijk niet uit waar, ik kan gewoon huilen vanuit het niets. Misschien komt het gevoel het dichtst in de buurt met wanneer iemand uit je omgeving doodgaat. Weet je, je voelt je zo slecht van binnen. Maar dit is nog veel erger."

NIET TE ACCEPTEREN
Naast verdriet heerst er ook veel woede. Wanneer Putin bijvoorbeeld verklaard dat het om een 'veiligheidsoperatie' gaat. "Ik kan je elke stad in mijn land laten zien die ze hebben verwoest. En dan zou het een veiligheidsoperatie moeten zijn? Dat is onmogelijk. Het is een echte oorlog. Datgene wat ze met mijn mensen aan het doen zijn, is niet te accepteren. We moeten dit stoppen. Mensen sturen mij feiten. Ze zijn aan het sterven. Ze proberen alleen maar te overleven."

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

15
15
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

30
30
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

31
31
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

22
22
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

99
99
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

75
75
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

42
42
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

50
50
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

215
215
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

65
65
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

118
118
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

90
90
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

106
106
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

93
93
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

326
326
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

69
69
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

340
340
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

303
303
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

238
238
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

192
192
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

209
209

Meer sportnieuws