Fans zetten Antwerpse derby nu al in brand

door
Fans zetten Antwerpse derby nu al in brand

Zondagmiddag om 13u30 is het weer zover. Dan kruisen Antwerp FC en Beerschot VA voor de tweede keer dit seizoen de degens met mekaar tijdens de Antwerpse stadsderby. Naast de eretitel van 'Ploeg van 't Stad', staat er voor beide ploegen dan nog veel meer op het spel.


Bij Antwerp, dat de heenmatch op 't Kiel met 0-1 won, is de druk behoorlijk groot. Na de wisselvallige eerste helft van het seizoen, gaf de Great Old in de voorbije weken ook heel wat punten prijs binnen de titelstrijd. Zo verloor RAFC drie van zijn vier laatste competitiematchen. Indien het zondag op eigen veld opnieuw fout loopt tegen de grote rivaal, zou coach Brian Priske wel eens kunnen vliegen.

Maar ook voor Beerschot is puntengewin noodzakelijk. De Mannekes verloren woensdag ook hun inhaalwedstrijd op Standard, weliswaar 'onder voorbehoud', en slikten zo opnieuw een zware opdoffer binnen de degradatiestrijd. Om nog een waterkansje op de redding te behouden, zal er dus iets geraapt moeten worden tegen de grote stadsrivaal.

SUPPORTERS HELEMAAL KLAAR
Beide ploegen zijn het echter vooral aan hun fans verplicht om een goede prestatie neer te zetten. Zaterdagmiddag maakten de supportersclans alvast duidelijk dat dit dé match van het jaar is. Zowel bij Beerschot als bij Antwerp daagden enkele tientallen fans op tijdens de laatste training om de spelers nog een extra hart onder de riem te steken. Dat ging gepaard met de nodige rookbomen, vuurpijlen en gezangen.

LEES OOK: Standard gooit PO I te grabbel: Antwerp overleeft penalty en rood

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

Supporters in de wolken: grote comeback bij Anderlecht

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge mathematisch verzekeren van een plek in de ...

34
34
'Beslissing gevallen: miljoenentransfer bij Club Brugge'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet. Met name aan uitgaande zijde belooft ...

83
83
Spektakelstuk met 9 goals: Barça wervelt naar kwartfinales

FC Barcelona heeft zich op uiterst spectaculaire wijze geplaatst voor de kwartfinales van de ...

50
50
Ultieme wending voor PO I? Analisten doen voorspelling

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

141
141
‘Garcia haalt 'eeuwige flop' terug naar Rode Duivels’

Rudi Garcia lijkt een opvallende naam opnieuw naar Rode Duivels te halen. Dat zorgt meteen voor ...

75
75
'Taravel met handen in haar: zeer straffe rentree op komst?'

Anderlecht is nog altijd niet zeker van zijn plaats in de Champions' Play-Off na de nederlaag tegen ...

316
316
Van kwaad naar erger: Bakayoko onder vuur bij Leipzig

Op enkele posities beschikken de Rode Duivels over ongeziene weelde. Dat is bijvoorbeeld het geval ...

47
47
WK-kandidatuur voor Garcia: "Nog vrij in juni en juli"

Vrijdag zal Rudi Garcia normaliter zijn selectie bekendmaken voor de komende stage van de Rode ...

46
46
Herhaling van STVV-scenario? Hayen geeft grote hint

KRC Genk greep vorig weekend zijn laatste strohalm in de strijd om de Champions' Play-Off met een ...

54
54
Sleutelrol voor Club Brugge in transfer De Cat?

Het lijkt er alsmaar minder op dat Nathan De Cat volgend seizoen nog bij Anderlecht te bewonderen ...

236
236
Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

240
240
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

37
37
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

191
191
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

132
132
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

403
403
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

51
51
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

241
241
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

1252
1252
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

423
423
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

154
154
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

150
150
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

647
647
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

415
415
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

39
39
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

566
566

Meer sportnieuws