"Anderlecht betaalde te weinig, Ajax veel te veel"

787

RSC Anderlecht zette deze week opnieuw een belangrijke stap in zijn herstelproces. Paars-Wit plaatste zich namelijk voor de finale van de Croky Cup en heeft dus nog één zege nodig om de eerste grote prijs sinds 2017 te veroveren. Maar de Brusselaars kregen ook een tegenvaller te incasseren.


Zo lijkt het slechts een kwestie van tijd alvorens Rayane Bounida de club definitief verlaat. Het dribbelwonder vierde afgelopen donderdag zijn 16de verjaardag en kan nu dus zijn kribbel zetten bij buitenlandse ploegen. Hoewel de deal nog niet officieel bevestigd werd, heeft het er alle schijn van dat hij weldra bij Ajax tekent. De Eredivisie-leider maakt het Bounida en zijn entourage al langer hof. Zo werd hem interessant traject voorgelegd en de Amsterdamse jeugdopleiding staat natuurlijk bijzonder hoog aangeschreven.

Maar ook het financiële luik speelde een belangrijke rol. Dat bevestigt Mike Verweij, Ajax-watcher van De Telegraaf. "Het zal volgens mij niet lang meer duren vooraleer hij een contract tekent bij Ajax", klinkt het in de podcast Kick-off. "Het klopt dat hij heel veel geld gaat krijgen voor een jonge speler. Anderlecht wilde te weinig betalen en Ajax misschien wel veel te veel." Eerder raakte bekend dat zo'n 700.000 euro per jaar werd gevraagd aan RSCA.

FENOMENAAL GOED
Bounida kreeg ook al een uitgebreide rondleiding op de club, het charme-offensief loopt dus al een tijdje. Al snapt Marcel van der Kraan, chef sport bij de online redactie van De Telegraaf, wel dat Ajax zover wil gaan. "Ik heb hem gezien toen hij acht of negen jaar was, op het jeugdtornooi van Robin van Persie. Toen zeiden de scouts al na de eerste wedstrijd: daar loopt de speler van het tornooi. Hij was fenomenaal goed. Na twee dagen werd hij door de jury én Van Persie gekozen tot de ster van het weekend."

LEES OOK: Barça zet krankzinnige reeks voort na hattrick; zure slipper Ajax

Het is een goede zaak dat RSCA niet tot het uiterste ging ...

Meest recent

'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

0
0
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

17
17
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

24
24
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

27
27
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

134
134
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

87
87
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

226
226
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

15
15
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

352
352
'Leegloop bij Club Brugge: revelatie laat kassa rinkelen'

Club Brugge verloor afgelopen zomer opnieuw een pak sterkhouders, maar heel wat andere steunpilaren ...

201
201
Antwerp in vieze papieren: Compper krijgt ultimatum

De interlandbreak dient niet enkel om op adem te komen, voor Belgische bestuurslui is het ...

264
264
Anderlecht in nesten: Vanhaezebrouck waarschuwt Bruno

Met een vlotte zege tegen Zulte Waregem tankte RSC Anderlecht vertrouwen, al kan Vitor Bruno toch ...

311
311
Leko vreest fiasco: rampscenario voor Club Brugge?

Dankzij de lange interlandbreak krijgt ook Club Brugge uitgebreid de kans om de batterijen weer op ...

406
406
'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

521
521
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

446
446
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

447
447
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

70
70
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

72
72
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

91
91
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

207
207
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

86
86
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

206
206
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

155
155
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

191
191
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

26
26

Meer sportnieuws