"Anderlecht betaalde te weinig, Ajax veel te veel"

door

RSC Anderlecht zette deze week opnieuw een belangrijke stap in zijn herstelproces. Paars-Wit plaatste zich namelijk voor de finale van de Croky Cup en heeft dus nog één zege nodig om de eerste grote prijs sinds 2017 te veroveren. Maar de Brusselaars kregen ook een tegenvaller te incasseren.


Zo lijkt het slechts een kwestie van tijd alvorens Rayane Bounida de club definitief verlaat. Het dribbelwonder vierde afgelopen donderdag zijn 16de verjaardag en kan nu dus zijn kribbel zetten bij buitenlandse ploegen. Hoewel de deal nog niet officieel bevestigd werd, heeft het er alle schijn van dat hij weldra bij Ajax tekent. De Eredivisie-leider maakt het Bounida en zijn entourage al langer hof. Zo werd hem interessant traject voorgelegd en de Amsterdamse jeugdopleiding staat natuurlijk bijzonder hoog aangeschreven.

Maar ook het financiële luik speelde een belangrijke rol. Dat bevestigt Mike Verweij, Ajax-watcher van De Telegraaf. "Het zal volgens mij niet lang meer duren vooraleer hij een contract tekent bij Ajax", klinkt het in de podcast Kick-off. "Het klopt dat hij heel veel geld gaat krijgen voor een jonge speler. Anderlecht wilde te weinig betalen en Ajax misschien wel veel te veel." Eerder raakte bekend dat zo'n 700.000 euro per jaar werd gevraagd aan RSCA.

FENOMENAAL GOED
Bounida kreeg ook al een uitgebreide rondleiding op de club, het charme-offensief loopt dus al een tijdje. Al snapt Marcel van der Kraan, chef sport bij de online redactie van De Telegraaf, wel dat Ajax zover wil gaan. "Ik heb hem gezien toen hij acht of negen jaar was, op het jeugdtornooi van Robin van Persie. Toen zeiden de scouts al na de eerste wedstrijd: daar loopt de speler van het tornooi. Hij was fenomenaal goed. Na twee dagen werd hij door de jury én Van Persie gekozen tot de ster van het weekend."

LEES OOK: Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Het is een goede zaak dat RSCA niet tot het uiterste ging ...

Meest recent

WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

117
117
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

139
139
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

178
178
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

231
231
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

48
48
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

220
220
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

166
166
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

171
171
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

238
238
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

166
166
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

406
406
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

349
349
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

104
104
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

285
285
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

182
182
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

551
551
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

695
695
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

420
420
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

342
342
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

169
169
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

644
644
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

610
610
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

377
377
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

175
175
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

564
564

Meer sportnieuws