"Anderlecht betaalde te weinig, Ajax veel te veel"

door

RSC Anderlecht zette deze week opnieuw een belangrijke stap in zijn herstelproces. Paars-Wit plaatste zich namelijk voor de finale van de Croky Cup en heeft dus nog één zege nodig om de eerste grote prijs sinds 2017 te veroveren. Maar de Brusselaars kregen ook een tegenvaller te incasseren.


Zo lijkt het slechts een kwestie van tijd alvorens Rayane Bounida de club definitief verlaat. Het dribbelwonder vierde afgelopen donderdag zijn 16de verjaardag en kan nu dus zijn kribbel zetten bij buitenlandse ploegen. Hoewel de deal nog niet officieel bevestigd werd, heeft het er alle schijn van dat hij weldra bij Ajax tekent. De Eredivisie-leider maakt het Bounida en zijn entourage al langer hof. Zo werd hem interessant traject voorgelegd en de Amsterdamse jeugdopleiding staat natuurlijk bijzonder hoog aangeschreven.

Maar ook het financiële luik speelde een belangrijke rol. Dat bevestigt Mike Verweij, Ajax-watcher van De Telegraaf. "Het zal volgens mij niet lang meer duren vooraleer hij een contract tekent bij Ajax", klinkt het in de podcast Kick-off. "Het klopt dat hij heel veel geld gaat krijgen voor een jonge speler. Anderlecht wilde te weinig betalen en Ajax misschien wel veel te veel." Eerder raakte bekend dat zo'n 700.000 euro per jaar werd gevraagd aan RSCA.

FENOMENAAL GOED
Bounida kreeg ook al een uitgebreide rondleiding op de club, het charme-offensief loopt dus al een tijdje. Al snapt Marcel van der Kraan, chef sport bij de online redactie van De Telegraaf, wel dat Ajax zover wil gaan. "Ik heb hem gezien toen hij acht of negen jaar was, op het jeugdtornooi van Robin van Persie. Toen zeiden de scouts al na de eerste wedstrijd: daar loopt de speler van het tornooi. Hij was fenomenaal goed. Na twee dagen werd hij door de jury én Van Persie gekozen tot de ster van het weekend."

LEES OOK: Bounida stuurt brief naar KBVB: Swerts schakelt door

Het is een goede zaak dat RSCA niet tot het uiterste ging ...

Meest recent

‘Tresoldi wil weg bij Club Brugge: prijskaartje bekend’

Nicolo Tresoldi is in de tweede seizoenshelft volledig ontploft bij Club Brugge. De Duitse aanvaller ...

19
19
Échte reden voor clash tussen Lukaku en Napoli onthuld

Romelu Lukaku werd opgeroepen door bondscoach Rudi Garcia voor de oefenstage van de Rode Duivels in ...

29
29
Axel Witsel verbaast iedereen met toekomstplannen

Axel Witsel is inmiddels al 37, maar de verdediger annex middenvelder zit nog steeds bij de Rode ...

27
27
Flops kosten Genk duur: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

209
209
België vs VS op tv: waar kijk je live naar de Rode Duivels?

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

199
199
Alderweireld ontroert met stap die niemand verwacht

Toby Alderweireld was deze week nog te zien in het Play-programma Komen Eten, waar hij een zeer ...

52
52
VS en België sluiten deal: opvallende details oefenduel

De Rode Duivels werken zaterdagavond een oefenwedstrijd af tegen de Verenigde Staten. Die partij zal ...

106
106
Vertrekkansen stijgen: Tresoldi imponeert in Duitsland

Nicolo Tresoldi heeft zich de voorbije weken serieus in de kijker gespeeld bij Club Brugge. Het zal ...

169
169
Godts al gedumpt? Garcia kiest andere Duivel

Mika Godts is eindelijk Rode Duivel, maar dat voelt voorlopig meer als een test dan als een echte ...

146
146
'Afscheid na 89 duels: Kompany stuurt international door'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

47
47
'Atlético, Dortmund, ...: Club is eerste smaakmaker kwijt'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende sterkhouders zal verliezen, staat inmiddels ...

241
241
Verenigde Staten-België: Garcia kiest onuitgegeven basiself

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond aan hun oefenvierluik in aanloop naar het ...

501
501
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

76
76
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

151
151
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

155
155
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

471
471
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

359
359
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

247
247
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

259
259
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

222
222
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

151
151
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

166
166
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

70
70
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

213
213
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

482
482

Meer sportnieuws