"Anderlecht betaalde te weinig, Ajax veel te veel"

787

RSC Anderlecht zette deze week opnieuw een belangrijke stap in zijn herstelproces. Paars-Wit plaatste zich namelijk voor de finale van de Croky Cup en heeft dus nog één zege nodig om de eerste grote prijs sinds 2017 te veroveren. Maar de Brusselaars kregen ook een tegenvaller te incasseren.


Zo lijkt het slechts een kwestie van tijd alvorens Rayane Bounida de club definitief verlaat. Het dribbelwonder vierde afgelopen donderdag zijn 16de verjaardag en kan nu dus zijn kribbel zetten bij buitenlandse ploegen. Hoewel de deal nog niet officieel bevestigd werd, heeft het er alle schijn van dat hij weldra bij Ajax tekent. De Eredivisie-leider maakt het Bounida en zijn entourage al langer hof. Zo werd hem interessant traject voorgelegd en de Amsterdamse jeugdopleiding staat natuurlijk bijzonder hoog aangeschreven.

Maar ook het financiële luik speelde een belangrijke rol. Dat bevestigt Mike Verweij, Ajax-watcher van De Telegraaf. "Het zal volgens mij niet lang meer duren vooraleer hij een contract tekent bij Ajax", klinkt het in de podcast Kick-off. "Het klopt dat hij heel veel geld gaat krijgen voor een jonge speler. Anderlecht wilde te weinig betalen en Ajax misschien wel veel te veel." Eerder raakte bekend dat zo'n 700.000 euro per jaar werd gevraagd aan RSCA.

FENOMENAAL GOED
Bounida kreeg ook al een uitgebreide rondleiding op de club, het charme-offensief loopt dus al een tijdje. Al snapt Marcel van der Kraan, chef sport bij de online redactie van De Telegraaf, wel dat Ajax zover wil gaan. "Ik heb hem gezien toen hij acht of negen jaar was, op het jeugdtornooi van Robin van Persie. Toen zeiden de scouts al na de eerste wedstrijd: daar loopt de speler van het tornooi. Hij was fenomenaal goed. Na twee dagen werd hij door de jury én Van Persie gekozen tot de ster van het weekend."

LEES OOK: Lommel rondt straffe transfer af: toptalent van Ajax

Het is een goede zaak dat RSCA niet tot het uiterste ging ...

Meest recent

Openda roept oorlogstaal richting Lukaku

Loïs Openda speelde al drie keer negentig minuten achter elkaar bij Olympique Lyon. Dat is al ...

15
15
‘Wending van formaat: 60 miljoen euro voor Rode Duivel’

De Rode Duivels zijn deze zomermercato gewild, zou het sterke WK daar iets mee te maken hebben? Ook ...

44
44
Nog verrassende zomerse knaltransfer Lukebakio?

Maakt Dodi Lukebakio nog een zomerse knaltransfer? De buitenspeler van Benfica kan rekenen op ...

26
26
Refs bekend: Slag om Vlaanderen en Brusselse derby

Speeldag 4 van de Jupiler Pro League nadert al met rasse schreden, maar sommige wedstrijden van ...

84
84
‘KRC Genk baalt: PSV plukt uit het niets speler weg’

KRC Genk moet nog een transferdomper incasseren. De Limburgers kenden al een moeilijk ...

149
149
Penders in doel? Xabi Alonso reageert op keeperskwestie

Het seizoen is nog maar net begonnen of er is al een keeperskwestie bij Chelsea. De Londenaren ...

141
141
‘STVV wil stunten en gaat vol voor Belgisch toptalent’

Sint-Truiden VV zag Loic Mbe Soh naar Sparta Praag vertrekken, maar de Kanaries blijven niet bij de ...

97
97
Ruben Van Gucht legt alles op tafel: duo belooft vuurwerk

Ruben Van Gucht blijft de voorbije maanden maar opduiken op plaatsen waar je hem niet meteen zou ...

20
20
KBVB snoeit stevig door: volgende ontslag al officieel

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is aan het snoeien. Na het ontslag van bondscoach Rudi Garcia ...

202
202
‘Fernandez-Pardo briest: Lille eist ongeziene monstersom’

Matias Fernandez-Pardo wil deze zomer een stap hogerop zetten. De aanvaller kende een sterk seizoen ...

139
139
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Anderlecht, kassa Club en Antwerp’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

303
303
‘Club speelt het hard en drijft vraagprijs Ordonez op’

Zal Joel Ordonez Club Brugge deze zomermercato nog verlaten? Er is alvast weer veel interesse voor ...

682
682
Maradona's hand van God zorgt voor enorme financiële bom

Maradona blijft, zelfs decennia na zijn legendarische WK-optreden, voor verhalen zorgen die de ...

50
50
Chelsea-supporters gaan los op Lavia én Penders

Chelsea heeft de eerste competitiewedstrijd winnend afgesloten. Makkelijk was het echter niet tegen ...

151
151
Compper pakt uit: wereldreiziger komt Antwerp versterken

Marvin Compper werd aan het begin van het seizoen aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. Zijn ...

219
219
STVV maakt exit sterkhouder officieel en vangt jackpot

Sint-Truiden VV voelt de gevolgen van een topseizoen. De Kanaries zagen al enkele sterkhouders ...

65
65
‘Anderlecht stap dichter bij verrassende toptransfer’

RSC Anderlecht is nog steeds op zoek naar versterkingen op de zomermercato. Paars-Wit heeft zich al ...

655
655
'Club keihard: aanvaller op brute wijze naar uitgang gewerkt'

Club Brugge wist deze mercato al heel wat mooie zaken te realiseren aan inkomende en uitgaande ...

1001
1001
'Exodus Anderlecht: volgende international op vertrekken'

RSC Anderlecht voerde de voorbije weken een heuse metamorfose door binnen zijn selectie. Zo haalde ...

343
343
Transferconstructie Ordoñez: opvallend prijskaartje onthuld

Even dreigde zijn blessure roet in het eten te gooien, maar Joel Ordoñez lijkt dan toch zijn ...

312
312
'Licht aan einde van tunnel: Premier League-transfer Zirkzee'

Toen hij destijds indruk maakte op huurbasis bij RSC Anderlecht en daarna bevestigde in Italië, ...

133
133
'Saliba heeft transfer beet: Anderlecht boekt woekerwinst'

Met nog anderhalve week te gaan op de zomerse transfermarkt, staan bij RSC Anderlecht verschillende ...

654
654
Penalty-affaire Club vs. Cercle: Lardot viseert één man

Club Brugge trok zondagavond de derby tegen Cercle Brugge met 1-0 naar zich toe. Over de gehele ...

570
570
Courtois deelt prikje uit aan Rodri na transfersoap

Rodri Hernandez zorgde deze zomer voor één van de meest spraakmakende transfers. De ...

138
138
‘Na harde aanval op Verhaeghe: Club neemt waanzinnig risico’

Club Brugge laat zich niet afschrikken door de nieuwe juridische aanval op het stadiondossier. Bart ...

1178
1178

Meer sportnieuws