"Anderlecht betaalde te weinig, Ajax veel te veel"

door

RSC Anderlecht zette deze week opnieuw een belangrijke stap in zijn herstelproces. Paars-Wit plaatste zich namelijk voor de finale van de Croky Cup en heeft dus nog één zege nodig om de eerste grote prijs sinds 2017 te veroveren. Maar de Brusselaars kregen ook een tegenvaller te incasseren.


Zo lijkt het slechts een kwestie van tijd alvorens Rayane Bounida de club definitief verlaat. Het dribbelwonder vierde afgelopen donderdag zijn 16de verjaardag en kan nu dus zijn kribbel zetten bij buitenlandse ploegen. Hoewel de deal nog niet officieel bevestigd werd, heeft het er alle schijn van dat hij weldra bij Ajax tekent. De Eredivisie-leider maakt het Bounida en zijn entourage al langer hof. Zo werd hem interessant traject voorgelegd en de Amsterdamse jeugdopleiding staat natuurlijk bijzonder hoog aangeschreven.

Maar ook het financiële luik speelde een belangrijke rol. Dat bevestigt Mike Verweij, Ajax-watcher van De Telegraaf. "Het zal volgens mij niet lang meer duren vooraleer hij een contract tekent bij Ajax", klinkt het in de podcast Kick-off. "Het klopt dat hij heel veel geld gaat krijgen voor een jonge speler. Anderlecht wilde te weinig betalen en Ajax misschien wel veel te veel." Eerder raakte bekend dat zo'n 700.000 euro per jaar werd gevraagd aan RSCA.

FENOMENAAL GOED
Bounida kreeg ook al een uitgebreide rondleiding op de club, het charme-offensief loopt dus al een tijdje. Al snapt Marcel van der Kraan, chef sport bij de online redactie van De Telegraaf, wel dat Ajax zover wil gaan. "Ik heb hem gezien toen hij acht of negen jaar was, op het jeugdtornooi van Robin van Persie. Toen zeiden de scouts al na de eerste wedstrijd: daar loopt de speler van het tornooi. Hij was fenomenaal goed. Na twee dagen werd hij door de jury én Van Persie gekozen tot de ster van het weekend."

LEES OOK: Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Het is een goede zaak dat RSCA niet tot het uiterste ging ...

Meest recent

Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

3
3
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

123
123
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

86
86
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

147
147
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

959
959
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

219
219
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

249
249
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

99
99
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

281
281
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

135
135
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

68
68
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

69
69
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

688
688
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

145
145
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

422
422
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

112
112
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

528
528
Antwerp luidt alarmbel: rampscenario voor Overmars

Dankzij een negen op negen, en tussendoor de kwalificatie voor de kwartfinale van de Croky Cup, ...

244
244
'Leko drukt stempel: wissel van de wacht bij Club Brugge'

Ivan Leko heeft zijn competitiestart bij Club Brugge niet gemist, want ondanks een barslechte eerste ...

740
740
Met De Cat naar WK? Garcia geeft selectiehint

De voorbije maanden is Nathan De Cat op indrukwekkende wijze ontbolsterd bij Anderlecht. Na zijn ...

190
190
JPL-smaakmaker brengt Club en Anderlecht transferboodschap

Binnen een tweetal weken gaat de wintermercato van start. Zowel bij Club Brugge als Anderlecht ...

224
224
'Club Brugge gruwelt: Barça wil toptalent wegkapen'

Club Brugge zette de voorbije jaren enorme stappen in zijn jeugdopleiding en plukt daar alsmaar meer ...

456
456
'Guardiola dropt toekomstbom: City kiest opvolger'

Nadat het vorig seizoen plots helemaal instortte, lijkt Manchester City dit seizoen weer herrezen te ...

82
82
Uithaal Garcia naar Club: bond neemt standpunt in

Intussen is Rudi Garcia een jaar aan de slag als bondscoach van de Rode Duivels. In die periode liet ...

403
403
Bom onder Vandaag Inside: Derksen haalt vernietigend uit

Eén van de meest scherpe analisten van Nederland is zonder enige twijfel Johan Derksen. Onze ...

37
37

Meer sportnieuws