Schreuder streng voor sterkhouder: "Mag hij niet doen"

door
Schreuder streng voor sterkhouder:

Na de klinkende zege van afgelopen weekend tegen Antwerp FC, werd Club Brugge woensdag hard met de voeten op de grond gezet. Zo gaf Blauw-Zwart op eigen veld een ticket voor de bekerfinale uit handen. Tegen AA Gent verloor de regerende kampioen met zware 0-3-cijfers.


Club speelde nochtans geen slechte eerste helft, maar creëerde te weinig doelgevaar en botste op efficiënte Buffalo's. Dat zorgde voor een 0-2-achterstand aan de rust. Door de 0-1-overwinning in de heenmatch was er desondanks toch nog één en ander mogelijk voor Blauw-Zwart. Maar na 53 minuten konden de boeken helemaal dicht. Denis Odoi pakte immers een tweede gele kaart na een slaande beweging richting Tarik Tissoudali en met een mannetje minder tussen de lijnen konden de Bruggelingen geen vuist meer maken.

Een dure fout dus van Odoi. Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag was coach Alfred Schreuder dan ook hard voor de revelatie van de voorbije weken. "Het was onnodig, dat hoeft hij niet te doen", stelde de Nederlander. "We moeten daarin slimmer worden. Tegenstanders proberen ons uit het spel te halen, maar dan moeten wij het hoofd erbij houden. Op dat moment moet hij gewoon stoppen, dan krijg je een vrije trap mee. Je moet nooit reageren."

VIER KEER ROOD IN DRIE MATCHEN
Club speelde in de voorbije weken drie keer tegen Gent en pakte in die duels liefst vier rode kaarten. Een doorn in het oog van Schreuder. "We moeten er echt van leren want je kan niet tegen Gent drie rode kaarten krijgen in drie wedstrijden. Enkel de rode kaart van Noa Lang was belachelijk, die andere kan je wel geven. Dan speel je natuurlijk tegen jezelf. Als we dat beter gaan doen, dan zijn wij een heel sterk team dat moeilijk te kloppen is."

LEES OOK: Record én 'horrordebuut' voor Odoi bij NAC Breda

De rode kaart van Odoi was terecht ...

Meest recent

Toptransfer bij Club Brugge? "Hij is de ideale targetspits"

Met een ticket voor de kwartfinales van de Croky Cup, heeft Club Brugge zich herpakt na twee ...

33
33
DAZN-saga zindert voor: Pro League zorgt voor nieuwe wending

Op 22 december verschijnt de zaak tussen de Pro League en DAZN voor de Brusselse arbitragerechtbank ...

30
30
'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

202
202
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

94
94
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

59
59
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

121
121
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

117
117
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

118
118
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

24
24
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

145
145
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

143
143
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

188
188
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

283
283
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

190
190
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

214
214
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

295
295
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

44
44
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

179
179
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

107
107
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

171
171
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

628
628
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

370
370
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

190
190
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

399
399
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

391
391

Meer sportnieuws