Schreuder streng voor sterkhouder: "Mag hij niet doen"

door
Schreuder streng voor sterkhouder:

Na de klinkende zege van afgelopen weekend tegen Antwerp FC, werd Club Brugge woensdag hard met de voeten op de grond gezet. Zo gaf Blauw-Zwart op eigen veld een ticket voor de bekerfinale uit handen. Tegen AA Gent verloor de regerende kampioen met zware 0-3-cijfers.


Club speelde nochtans geen slechte eerste helft, maar creëerde te weinig doelgevaar en botste op efficiënte Buffalo's. Dat zorgde voor een 0-2-achterstand aan de rust. Door de 0-1-overwinning in de heenmatch was er desondanks toch nog één en ander mogelijk voor Blauw-Zwart. Maar na 53 minuten konden de boeken helemaal dicht. Denis Odoi pakte immers een tweede gele kaart na een slaande beweging richting Tarik Tissoudali en met een mannetje minder tussen de lijnen konden de Bruggelingen geen vuist meer maken.

Een dure fout dus van Odoi. Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag was coach Alfred Schreuder dan ook hard voor de revelatie van de voorbije weken. "Het was onnodig, dat hoeft hij niet te doen", stelde de Nederlander. "We moeten daarin slimmer worden. Tegenstanders proberen ons uit het spel te halen, maar dan moeten wij het hoofd erbij houden. Op dat moment moet hij gewoon stoppen, dan krijg je een vrije trap mee. Je moet nooit reageren."

VIER KEER ROOD IN DRIE MATCHEN
Club speelde in de voorbije weken drie keer tegen Gent en pakte in die duels liefst vier rode kaarten. Een doorn in het oog van Schreuder. "We moeten er echt van leren want je kan niet tegen Gent drie rode kaarten krijgen in drie wedstrijden. Enkel de rode kaart van Noa Lang was belachelijk, die andere kan je wel geven. Dan speel je natuurlijk tegen jezelf. Als we dat beter gaan doen, dan zijn wij een heel sterk team dat moeilijk te kloppen is."

LEES OOK: 'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

De rode kaart van Odoi was terecht ...

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

8
8
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

14
14
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

24
24
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

108
108
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

17
17
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

56
56
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

107
107
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

53
53
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

116
116
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

78
78
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

136
136
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

51
51
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

309
309
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

380
380
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

167
167
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

73
73
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

352
352
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

242
242
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

40
40
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

405
405
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

106
106
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

102
102
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

550
550
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

126
126
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

564
564

Meer sportnieuws