Union kampioen? Belhocine spreekt zich uit

door
Union kampioen? Belhocine spreekt zich uit

Leider Union SG liet afgelopen weekend dure punten liggen op eigen veld. Zo bleven de Brusselaars steken op een scoreloos gelijkspel tegen KAS Eupen. Tijdens de komende speeldag moeten dan ook aangeknoopt worden met een zege, dan wacht een bezoek aan KV Kortrijk.


Coach Felice Mazzu zal dan nog steeds geen beroep kunnen doen op Dante Vanzeir. De Rode Duivel zit zijn tweede van vijf schorsingsdagen uit na zijn veelbesproken vuistslag in de match op Charleroi. Daar tegenover is Deniz Undav wel weer beschikbaar. De Duitser met Turkse roots ontbrak vorig weekend omdat hij geschorst was voor zijn vijfde gele kaart van het seizoen, maar wordt zaterdag gewoon weer in de basis verwacht.

KVK-coach Karim Belhocine beseft dan ook dat het een lastige match zal worden, maar ziet toch kansen voor zijn eigen ploeg. "Union verdient te staan waar het staat", klinkt het op de Kortrijkse clubwebstek. "Het is een terechte leider. Met of zonder Vanzeir is het een sterk team. Maar wij gaan ervoor. We hebben tegen Zulte Waregem getoond wat we kunnen met de steun van onze supporters."

UNION CHAMPION?
Ondanks het puntenverlies van vorige week, behoudt Union een voorsprong van 7 punten op eerste achtervolger. Belhocine sluit de titel dan ook niet uit voor de promovendus. Al waarschuwt hij voor de puntenhalvering bij de start van de PO's. "Met wat ze tot hiertoe toonden, verdienen zij het. Maar straks worden de punten gedeeld en dan zullen ze het toch tot het einde moeten volhouden."

LEES OOK: Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Union wordt kampioen ...

Meest recent

Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

0
0
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

21
21
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

15
15
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

208
208
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

43
43
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

261
261
'Club Brugge en co grijpen naast sensatie uit 1B'

De Challenger Pro League blijkt alsmaar meer een uitstekende kweekvijver voor talent voor de Jupiler ...

99
99
Buitenkansje voor Standard? "Ik zou het niet doen"

Standard vierde Kerstmis als de nummer zes in het klassement en dat was toch een verrassing. De ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Broos naar Belgische topclub, sensationele comeback Origi'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

204
204
Angulo doet onthulling over Hasi: “Altijd zéér boos”

RSC Anderlecht ziet dit seizoen een nieuwe Nilson Angulo opstaan. De buitenspeler leek onder Brian ...

143
143
Vanaken laat Mbappé achter zich, Mechele derde

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge en ook dit seizoen is hij ...

114
114
'Vossen-rel ontploft na pijnlijke stilte Vandenbroeck'

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De ervaren aanvaller was de ...

412
412
Pech voor Jonge Duivels: "Ik heb België altijd afgewezen"

De Rode Duivels hebben de voorbije jaren een stevige verjongingskuur ondergaan en er lijkt nog heel ...

107
107
Drie floptransfers bij Union? Hubert geeft uitleg

Union moest de voorbije maanden weer volop aan de bak om verschillende sterkhouders te vertrekken. ...

85
85
'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

185
185
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

167
167
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

449
449
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

625
625
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

323
323
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

503
503
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

345
345
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

1431
1431
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

405
405
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

214
214
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

191
191

Meer sportnieuws