'Overname Chelsea kan bijzonder snel gaan'

door
'Overname Chelsea kan bijzonder snel gaan'

Er staan grote veranderingen op til bij Chelsea. Enkele dagen nadat hij zich teruggetrokken had uit het dagelijkse bestuur, kondigde Roman Abramovich immers aan dat hij ook van plan is om de club te verkopen. Aanleiding voor die beslissing zijn de nakende sancties die de Russische miljardair moet vrezen door de oorlog van zijn land tegen Oekraïne.


Omdat hij daardoor niet meer aan zijn buitenlandse bezittingen zal kunnen, wil Abramovich de club daarom zo snel mogelijk verkopen. En dat zou weleens heel snel kunnen gaan, want de New York Times onthult dat hij aan geïnteresseerde partijen laten weten heeft dat ze al tegen vrijdag een eerste 'indicatief voorstel' moeten gaan indienen.

Dat betekent dat ze al de grove contouren van hun bod op tafel moeten leggen. Abramovich mikt naar verluidt op een bedrag van 2,2 miljard euro voor de overname van Chelsea, al zou het niet uitgesloten zijn dat die prijs nog zakt als de Rus echt wanhopig blijkt om zo snel mogelijk van de club verlost te raken. Intussen melden zich ook alsmaar meer geïnteresseerde partijen.

DODGERS
Na de Zwitserse miljardair Hansjorg Wyss en MMA-vechter Conor McGregor wordt nu ook de Amerikaan Todd Boehly naar voor geschoven. De miljardair heeft met baseballteam Los Angeles Dodgers al een sportclub in zijn portefeuille en aast al langer op Chelsea. Hij zou in 2019 al eens zonder succes een bod van 2,6 miljard euro gedaan hebben. Abramovich zou in ieder geval al een consultancybedrijf uit New York ingeschakeld hebben om het overnameproces in goede banen te leiden.

LEES OOK: Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

Wie zou de beste optie zijn voor Chelsea?

Meest recent

'Done deal: Anderlecht is overbodige pion kwijt'

Anderlecht liep zondag tegen een serieuze sportieve domper aan door te gaan verliezen op het veld ...

30
30
Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Er stonden zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. In de ...

15
15
AZ zet Maarten Martens op straat

Er is weer een Belgische trainer minder in een buitenlandse topcompetitie. Zondagavond heeft AZ ...

27
27
Senegal pakt Africa Cup na enorme farce in slotfase finale

De finale van de Africa Cup heeft zondagavond een waanzinnige ontknoping gekregen. Senegal dompelde ...

117
117
Cornelis doet Charleroi dromen: "Op weg naar Play-Off 1?"

Bij Charleroi zaten ze in december in zak en as na het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent, ...

18
18
'Club mag kruis maken over mogelijke opvolger Ordoñez'

Club Brugge lijkt in de nabije toekomst afscheid te zullen moeten nemen van Joel Ordoñez. De ...

61
61
Vrancken zet STVV meteen weer met voetjes op de grond

STVV blijft dit seizoen maar verbazen. De Kanaries gaan ook in 2026 verder op hun elan in de ...

109
109
'Atletico Madrid legt miljoenen klaar voor verrassende Belg'

Atletico Madrid lijkt nu al bijna een kruis te mogen maken over de titel, want het heeft al een ...

54
54
Kantelpunt voor AA Gent? Baro en De Mil reageren

AA Gent heeft zondag een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de top zes. Het nam immers revanche ...

120
120
Stayen ontploft: STVV wint opnieuw en wipt over Club

Stayen beleefde andermaal een prachtige avond. STVV rekende af met OH Leuven en profiteerde optimaal ...

79
79
'Lang verrast iedereen met knaltransfer naar topclub'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

138
138
Choc Wallon kleurt zwart-wit, Standard valt uit top zes

De Choc Wallon leverde vanavond voor de Zebra's nieuwe glorie op. Sporting Charleroi zette zijn ...

51
51
Hoe Anderlecht en Hasi énorm probleem hebben

RSC Anderlecht verloor met 4-2 van AA Gent. De tweede helft in de Planet Group arena was van een ...

312
312
‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Club Brugge zit niet stil in het wintermercato. Achter de schermen wordt gewerkt aan een verrassende ...

382
382
Zomeraanwinst spreekt zich uit over snel RSCA-vertrek

RSC Anderlecht verloor alweer. Deze keer met 4-2 van AA Gent. Paars-Wit zit toch in de problemen na ...

167
167
Belgische wonderboy staat op bij Nederlandse topclub

In Nederland is er dit jaar geen strijd voor de titel. PSV is oppermachtig en Ajax en Feyenoord ...

73
73
'Anderlecht waagt poging voor zeer straffe transfer'

RSC Anderlecht heeft een gebrek aan kwaliteit om mee te doen voor de landstitel. Dat is nu wel ...

352
352
Antwerp tuimelt van roze wolk: Oosting trekt harde conclusie

Antwerp FC weet opnieuw wat verliezen is. Sinds het ontslag van Stef Wils als hoofdcoach had de ...

244
244
Crisis Feyenoord compleet na megablunder en krankzinnig slot

Bij Feyenoord is de crisis stilaan compleet. De Rotterdammers leken zondag op weg naar een ...

41
41
Ook Hasi houdt zich niet in: Lardot krijgt tik op vingers

RSC Anderlecht heeft de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League opgestart op dezelfde manier ...

407
407
De Roeck zwalpt bij Club NXT, Beerschot recht rug in CPL

In de Challenger Pro League gaat het stilaan van kwaad naar erger met Club NXT. Ook na de ...

107
107
Antwerp ziet droomreeks instorten tegen stuntend Dender

Antwerp kwam met vertrouwen en een sterke reeks op zak naar Denderleeuw, maar vertrok met een nieuwe ...

102
102
Coosemans haalt fors uit na penalty: "Gent mag Hein danken"

Net zoals na hun onderlinge bekerduel, leverde ook de competitiematch tussen AA Gent en RSC ...

554
554
'Ajax vol voor stunttransfer, Juve verkoopt Openda nieuwe klap'

De winterse transfermarkt is nog een tweetal weken open en verschillende Europese clubs willen zich ...

127
127
Anderlecht pakt door op mercato: laatste match gespeeld in Gent?

RSC Anderlecht blijft druk in de weer op de winterse transfermarkt. De Brusselaars hopen eerstdaags ...

565
565

Meer sportnieuws