'Einde tijdperk: Abramovich zet Chelsea in de etalage'

door
'Einde tijdperk: Abramovich zet Chelsea in de etalage'

De oorlog in Oekraïne blijft ook in de voetbalwereld voor veel beroering zorgen. Er wordt namelijk zeer hard opgetreden tegen agressor Rusland, dat op zowel internationaal als clubniveau door de FIFA en UEFA uitgesloten werd. Maar ook bij heel wat buitenlandse clubs is er paniek, want er zijn toch de nodige teams die afhankelijk zijn van Russische centen.


Het bekendste voorbeeld is uiteraard Chelsea, waar eigenaar Roman Abramovich enkele dagen geleden al liet weten dat hij zich terugtrekt uit het dagelijkse bestuur. Het blijkt slechts de voorbode te zijn van meer, want er gaan nu geruchten dat de Russische miljardair van plan zou zijn om Chelsea te gaan verkopen, uit vrees voor de economische sancties die vele landen tegen Rusland opleggen. De Zwitserse miljardair Hansjorg Wyss verklaart dat hij door Abramovich benaderd is.

"Zoals alle oligarchen is hij in paniek", verklaart de 86-jarige Wyss aan Blick. "Abramovich probeert al zijn villa's in Engeland te verkopen. Hij wil ook snel van Chelsea af. Ik en drie andere mensen hebben dinsdag een aanbieding gekregen om Chelsea van Abramovich te verkopen. Ik moet nu vier of vijf dagen wachten. Momenteel vraagt Abramovich nog veel te veel, want Chelsea heeft 2 miljard pond schulden bij hem. Maar ik ga dit zeker niet alleen doen. Als ik Chelsea koop, zal het in een consortium met zes of zeven andere investeerders zijn."

OLIEROEBELS
Met de verkoop zou er bij Chelsea een einde aan een tijdperk komen. Abramovich kreeg de club in 2003 in handen en was destijds één van de eerste miljardairs die zich in het voetbal mengde. Dat kwam Chelsea op veel kritiek en hoongelach te staan, maar dankzij de Russische olieroebels groeide Chelsea wel uit van een middenmoter tot een Europese grootmacht. Onder Abramovich mochten ze vijf titels, vijf FA Cups, drie League Cups, twee Champions Leagues, twee Europa Leagues en één WK voor clubteams op hun palmares bijzetten.


LEES OOK: Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Zal Chelsea na een verkoop wegzakken?

Meest recent

'Deadline-drukte bij Genk: dríé grote transferdossiers'

KRC Genk maakte zondag een einde aan zijn maandenlange reeks zonder competitiezege. Hierdoor kan het ...

15
15
2 op 10 - Kranten maken brandhout van Anderlecht-schlemiel

De 2-0-nederlaag op het veld van Standard heeft Besnik Hasi uiteindelijk de kop gekost als trainer ...

56
56
‘Anderlecht ruikt coachwissel: topkandidaat ligt open’

Het is weer crisis in Anderlecht. De positie van Besnik Hasi wankelt, want paars-wit ruikt een ...

195
195
Bom ontploft bij L'OM: Vermeeren betrokken in heftig incident

Olympique Marseille heeft een absolute rotweek achter de rug. De tegenvallende prestaties leidden ...

152
152
'Schok bij Club Brugge: complete U-bocht op transfermarkt'

Dinsdagavond is het zover, dan sluit de transfermakt opnieuw onverbibbelijk zijn deuren. Bij een ...

282
282
Doek valt over Hasi: opzienbarende opvolger al genoemd

Het doek is gevallen over Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht. De nederlaag van ...

344
344
'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

95
95
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

355
355
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

34
34
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

161
161
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

161
161
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

399
399
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

105
105
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

258
258
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

271
271
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

93
93
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1975
1975
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

480
480
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

219
219
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

170
170
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

691
691
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

73
73
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

31
31
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

48
48
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

127
127

Meer sportnieuws