'Einde tijdperk: Abramovich zet Chelsea in de etalage'

662 stemmen
'Einde tijdperk: Abramovich zet Chelsea in de etalage'

De oorlog in Oekraïne blijft ook in de voetbalwereld voor veel beroering zorgen. Er wordt namelijk zeer hard opgetreden tegen agressor Rusland, dat op zowel internationaal als clubniveau door de FIFA en UEFA uitgesloten werd. Maar ook bij heel wat buitenlandse clubs is er paniek, want er zijn toch de nodige teams die afhankelijk zijn van Russische centen.


Het bekendste voorbeeld is uiteraard Chelsea, waar eigenaar Roman Abramovich enkele dagen geleden al liet weten dat hij zich terugtrekt uit het dagelijkse bestuur. Het blijkt slechts de voorbode te zijn van meer, want er gaan nu geruchten dat de Russische miljardair van plan zou zijn om Chelsea te gaan verkopen, uit vrees voor de economische sancties die vele landen tegen Rusland opleggen. De Zwitserse miljardair Hansjorg Wyss verklaart dat hij door Abramovich benaderd is.

"Zoals alle oligarchen is hij in paniek", verklaart de 86-jarige Wyss aan Blick. "Abramovich probeert al zijn villa's in Engeland te verkopen. Hij wil ook snel van Chelsea af. Ik en drie andere mensen hebben dinsdag een aanbieding gekregen om Chelsea van Abramovich te verkopen. Ik moet nu vier of vijf dagen wachten. Momenteel vraagt Abramovich nog veel te veel, want Chelsea heeft 2 miljard pond schulden bij hem. Maar ik ga dit zeker niet alleen doen. Als ik Chelsea koop, zal het in een consortium met zes of zeven andere investeerders zijn."

OLIEROEBELS
Met de verkoop zou er bij Chelsea een einde aan een tijdperk komen. Abramovich kreeg de club in 2003 in handen en was destijds één van de eerste miljardairs die zich in het voetbal mengde. Dat kwam Chelsea op veel kritiek en hoongelach te staan, maar dankzij de Russische olieroebels groeide Chelsea wel uit van een middenmoter tot een Europese grootmacht. Onder Abramovich mochten ze vijf titels, vijf FA Cups, drie League Cups, twee Champions Leagues, twee Europa Leagues en één WK voor clubteams op hun palmares bijzetten.


Zal Chelsea na een verkoop wegzakken?

Meest recent

Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

51
51
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

32
32
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

113
113
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

96
96
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

228
228
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

43
43
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

353
353
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

38
38
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

165
165
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

38
38
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

200
200
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

346
346
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

736
736
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

470
470
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

142
142
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

436
436
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

247
247
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

683
683
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

177
177
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

639
639
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

123
123
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

253
253
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

437
437
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

740
740
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

130
130

Meer sportnieuws