'Einde tijdperk: Abramovich zet Chelsea in de etalage'

door
'Einde tijdperk: Abramovich zet Chelsea in de etalage'

De oorlog in Oekraïne blijft ook in de voetbalwereld voor veel beroering zorgen. Er wordt namelijk zeer hard opgetreden tegen agressor Rusland, dat op zowel internationaal als clubniveau door de FIFA en UEFA uitgesloten werd. Maar ook bij heel wat buitenlandse clubs is er paniek, want er zijn toch de nodige teams die afhankelijk zijn van Russische centen.


Het bekendste voorbeeld is uiteraard Chelsea, waar eigenaar Roman Abramovich enkele dagen geleden al liet weten dat hij zich terugtrekt uit het dagelijkse bestuur. Het blijkt slechts de voorbode te zijn van meer, want er gaan nu geruchten dat de Russische miljardair van plan zou zijn om Chelsea te gaan verkopen, uit vrees voor de economische sancties die vele landen tegen Rusland opleggen. De Zwitserse miljardair Hansjorg Wyss verklaart dat hij door Abramovich benaderd is.

"Zoals alle oligarchen is hij in paniek", verklaart de 86-jarige Wyss aan Blick. "Abramovich probeert al zijn villa's in Engeland te verkopen. Hij wil ook snel van Chelsea af. Ik en drie andere mensen hebben dinsdag een aanbieding gekregen om Chelsea van Abramovich te verkopen. Ik moet nu vier of vijf dagen wachten. Momenteel vraagt Abramovich nog veel te veel, want Chelsea heeft 2 miljard pond schulden bij hem. Maar ik ga dit zeker niet alleen doen. Als ik Chelsea koop, zal het in een consortium met zes of zeven andere investeerders zijn."

OLIEROEBELS
Met de verkoop zou er bij Chelsea een einde aan een tijdperk komen. Abramovich kreeg de club in 2003 in handen en was destijds één van de eerste miljardairs die zich in het voetbal mengde. Dat kwam Chelsea op veel kritiek en hoongelach te staan, maar dankzij de Russische olieroebels groeide Chelsea wel uit van een middenmoter tot een Europese grootmacht. Onder Abramovich mochten ze vijf titels, vijf FA Cups, drie League Cups, twee Champions Leagues, twee Europa Leagues en één WK voor clubteams op hun palmares bijzetten.


LEES OOK: 'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

Zal Chelsea na een verkoop wegzakken?

Meest recent

'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

18
18
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

16
16
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

56
56
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

41
41
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

42
42
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

19
19
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

21
21
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

37
37
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

130
130
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

133
133
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

71
71
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

154
154
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

125
125
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

124
124
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

239
239
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

306
306
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

126
126
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

413
413
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

304
304
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

47
47
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

158
158
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

261
261
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

461
461
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

299
299
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

282
282

Meer sportnieuws