'Einde tijdperk: Abramovich zet Chelsea in de etalage'

door
'Einde tijdperk: Abramovich zet Chelsea in de etalage'

De oorlog in Oekraïne blijft ook in de voetbalwereld voor veel beroering zorgen. Er wordt namelijk zeer hard opgetreden tegen agressor Rusland, dat op zowel internationaal als clubniveau door de FIFA en UEFA uitgesloten werd. Maar ook bij heel wat buitenlandse clubs is er paniek, want er zijn toch de nodige teams die afhankelijk zijn van Russische centen.


Het bekendste voorbeeld is uiteraard Chelsea, waar eigenaar Roman Abramovich enkele dagen geleden al liet weten dat hij zich terugtrekt uit het dagelijkse bestuur. Het blijkt slechts de voorbode te zijn van meer, want er gaan nu geruchten dat de Russische miljardair van plan zou zijn om Chelsea te gaan verkopen, uit vrees voor de economische sancties die vele landen tegen Rusland opleggen. De Zwitserse miljardair Hansjorg Wyss verklaart dat hij door Abramovich benaderd is.

"Zoals alle oligarchen is hij in paniek", verklaart de 86-jarige Wyss aan Blick. "Abramovich probeert al zijn villa's in Engeland te verkopen. Hij wil ook snel van Chelsea af. Ik en drie andere mensen hebben dinsdag een aanbieding gekregen om Chelsea van Abramovich te verkopen. Ik moet nu vier of vijf dagen wachten. Momenteel vraagt Abramovich nog veel te veel, want Chelsea heeft 2 miljard pond schulden bij hem. Maar ik ga dit zeker niet alleen doen. Als ik Chelsea koop, zal het in een consortium met zes of zeven andere investeerders zijn."

OLIEROEBELS
Met de verkoop zou er bij Chelsea een einde aan een tijdperk komen. Abramovich kreeg de club in 2003 in handen en was destijds één van de eerste miljardairs die zich in het voetbal mengde. Dat kwam Chelsea op veel kritiek en hoongelach te staan, maar dankzij de Russische olieroebels groeide Chelsea wel uit van een middenmoter tot een Europese grootmacht. Onder Abramovich mochten ze vijf titels, vijf FA Cups, drie League Cups, twee Champions Leagues, twee Europa Leagues en één WK voor clubteams op hun palmares bijzetten.


LEES OOK: ‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Zal Chelsea na een verkoop wegzakken?

Meest recent

'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

36
36
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

22
22
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

73
73
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

133
133
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

192
192
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

93
93
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

108
108
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

162
162
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

264
264
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

65
65
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

388
388
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

244
244
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

391
391
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

473
473
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

366
366
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

113
113
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

515
515
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

254
254
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

741
741
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

432
432
Witte rook bij Essevee: opvolger Vandenbroeck bekend

Door de late zege van OH Leuven werd Zulte Waregem op de valreep alsnog veroordeeld tot de ...

152
152
'Inter plukt Club Brugge kaal: bod van 50 miljoen?'

Met ruim 83 miljoen aan inkomsten rinkelde de kassa vorige zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. ...

649
649
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

71
71
Bornauw zaait mist over toekomst Taravel in Anderlecht

RSC Anderlecht laat zich niet onder druk zetten in de zoektocht naar een technisch directeur, zo ...

177
177
'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

877
877

Meer sportnieuws