'Einde tijdperk: Abramovich zet Chelsea in de etalage'

door
'Einde tijdperk: Abramovich zet Chelsea in de etalage'

De oorlog in Oekraïne blijft ook in de voetbalwereld voor veel beroering zorgen. Er wordt namelijk zeer hard opgetreden tegen agressor Rusland, dat op zowel internationaal als clubniveau door de FIFA en UEFA uitgesloten werd. Maar ook bij heel wat buitenlandse clubs is er paniek, want er zijn toch de nodige teams die afhankelijk zijn van Russische centen.


Het bekendste voorbeeld is uiteraard Chelsea, waar eigenaar Roman Abramovich enkele dagen geleden al liet weten dat hij zich terugtrekt uit het dagelijkse bestuur. Het blijkt slechts de voorbode te zijn van meer, want er gaan nu geruchten dat de Russische miljardair van plan zou zijn om Chelsea te gaan verkopen, uit vrees voor de economische sancties die vele landen tegen Rusland opleggen. De Zwitserse miljardair Hansjorg Wyss verklaart dat hij door Abramovich benaderd is.

"Zoals alle oligarchen is hij in paniek", verklaart de 86-jarige Wyss aan Blick. "Abramovich probeert al zijn villa's in Engeland te verkopen. Hij wil ook snel van Chelsea af. Ik en drie andere mensen hebben dinsdag een aanbieding gekregen om Chelsea van Abramovich te verkopen. Ik moet nu vier of vijf dagen wachten. Momenteel vraagt Abramovich nog veel te veel, want Chelsea heeft 2 miljard pond schulden bij hem. Maar ik ga dit zeker niet alleen doen. Als ik Chelsea koop, zal het in een consortium met zes of zeven andere investeerders zijn."

OLIEROEBELS
Met de verkoop zou er bij Chelsea een einde aan een tijdperk komen. Abramovich kreeg de club in 2003 in handen en was destijds één van de eerste miljardairs die zich in het voetbal mengde. Dat kwam Chelsea op veel kritiek en hoongelach te staan, maar dankzij de Russische olieroebels groeide Chelsea wel uit van een middenmoter tot een Europese grootmacht. Onder Abramovich mochten ze vijf titels, vijf FA Cups, drie League Cups, twee Champions Leagues, twee Europa Leagues en één WK voor clubteams op hun palmares bijzetten.


LEES OOK: ‘Man Utd bombardeert mercato: 150 miljoen voor sterspeler’

Zal Chelsea na een verkoop wegzakken?

Meest recent

NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

16
16
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

84
84
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

63
63
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

75
75
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

30
30
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

158
158
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

31
31
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

80
80
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

419
419
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

192
192
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

88
88
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

245
245
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

348
348
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

259
259
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

520
520
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

434
434
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

159
159
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

37
37
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

94
94
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

202
202
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

89
89
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

91
91
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

98
98
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

175
175
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

178
178

Meer sportnieuws