Odjidja schittert in Jan Breydel: "Dik op ulder kluute"

509 stemmen
Odjidja schittert in Jan Breydel:

Ondanks de vroege start van het seizoen en de vele wedstrijden die inmiddels op de teller staan, blijft AA Gent voorlopig als enige Belgische ploeg op drie fronten actief. De Buffalo's konden zich woensdagavond zelfs plaatsen voor de bekerfinale. Zo werd op het veld van Club Brugge een klinkende 0-3-zege geboekt.


Blauw-Zwart eiste voor rust het balbezit op, maar in tegenstelling tot in de heenmatch toonde Gent zich nu wel uiterst efficiënt. Dat zorgde voor een 0-2-voorsprong bij rust. En toen Club na de pauze met tien man kwam te staan, waren de Buffalo's helemaal niet meer te stoppen. Er liepen aan Gentse zijde dan ook heel wat uitblinkers rond. Het was echter Vadis Odjidja die achteraf werd verkozen tot 'Man van de Match', wat hem een fles champagne als beloning opleverde.

De Gentse aanvoerder speelde dan ook een uitstekende partij en heerste mee over het middenveld. "We wisten wat er op het spel stond en dat het een moeilijke wedstrijd zou worden", reageerde hij achteraf bij VTM 2. "Maar we hebben van in het begin gedaan wat we moesten doen. Club heeft heel veel aanvallende kwaliteiten, maar achteraan stond het pal bij ons. Er was geen doorkomen aan. Dikke wedstrijd van iedereen, er zouden elf flessen champagne moeten klaarstaan."

VERUIT BESTE PLOEG
Via de sociale media-kanalen van de club kwam hij daarna ook nog een boodschap voor de Gentse supporters. "Ja gasten het is gelukt, we zijn op weg naar Brussel. Massaal bedankt voor de ongelooflijke steun die jullie vandaag gebracht hebben. Bij ons heeft er niemand getwijfeld dat we dit konden niet. Zeker niet na de heenmatch waarin we véruit de betere ploeg waren. Dat hebben we vandaag nog een keer getoond. Dik op ulder kluute."

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

🚀

Wie vond u de beste man bij Gent?

Meest recent

Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

29
29
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

16
16
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

47
47
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

241
241
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

341
341
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

241
241
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

487
487
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

116
116
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

216
216
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

278
278
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

114
114
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

425
425
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

371
371
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

424
424
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

790
790
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

191
191
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

193
193
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

378
378
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1810
1810
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

171
171
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

189
189
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

91
91
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

53
53
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

235
235

Meer sportnieuws