Odjidja schittert in Jan Breydel: "Dik op ulder kluute"

509 stemmen
Odjidja schittert in Jan Breydel:

Ondanks de vroege start van het seizoen en de vele wedstrijden die inmiddels op de teller staan, blijft AA Gent voorlopig als enige Belgische ploeg op drie fronten actief. De Buffalo's konden zich woensdagavond zelfs plaatsen voor de bekerfinale. Zo werd op het veld van Club Brugge een klinkende 0-3-zege geboekt.


Blauw-Zwart eiste voor rust het balbezit op, maar in tegenstelling tot in de heenmatch toonde Gent zich nu wel uiterst efficiënt. Dat zorgde voor een 0-2-voorsprong bij rust. En toen Club na de pauze met tien man kwam te staan, waren de Buffalo's helemaal niet meer te stoppen. Er liepen aan Gentse zijde dan ook heel wat uitblinkers rond. Het was echter Vadis Odjidja die achteraf werd verkozen tot 'Man van de Match', wat hem een fles champagne als beloning opleverde.

De Gentse aanvoerder speelde dan ook een uitstekende partij en heerste mee over het middenveld. "We wisten wat er op het spel stond en dat het een moeilijke wedstrijd zou worden", reageerde hij achteraf bij VTM 2. "Maar we hebben van in het begin gedaan wat we moesten doen. Club heeft heel veel aanvallende kwaliteiten, maar achteraan stond het pal bij ons. Er was geen doorkomen aan. Dikke wedstrijd van iedereen, er zouden elf flessen champagne moeten klaarstaan."

VERUIT BESTE PLOEG
Via de sociale media-kanalen van de club kwam hij daarna ook nog een boodschap voor de Gentse supporters. "Ja gasten het is gelukt, we zijn op weg naar Brussel. Massaal bedankt voor de ongelooflijke steun die jullie vandaag gebracht hebben. Bij ons heeft er niemand getwijfeld dat we dit konden niet. Zeker niet na de heenmatch waarin we véruit de betere ploeg waren. Dat hebben we vandaag nog een keer getoond. Dik op ulder kluute."

LEES OOK: Union dropt bommetje: Christian Burgess verlaat vicekampioen

Wie vond u de beste man bij Gent?

Meest recent

Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

10
10
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

26
26
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

40
40
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

38
38
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

26
26
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

193
193
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

122
122
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

246
246
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

162
162
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

292
292
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

428
428
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

204
204
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

71
71
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

70
70
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

88
88
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

157
157
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

203
203
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

293
293
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

571
571
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

136
136
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1086
1086
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

364
364
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

121
121
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

560
560
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

339
339

Meer sportnieuws