Odjidja schittert in Jan Breydel: "Dik op ulder kluute"

509 stemmen
Odjidja schittert in Jan Breydel:

Ondanks de vroege start van het seizoen en de vele wedstrijden die inmiddels op de teller staan, blijft AA Gent voorlopig als enige Belgische ploeg op drie fronten actief. De Buffalo's konden zich woensdagavond zelfs plaatsen voor de bekerfinale. Zo werd op het veld van Club Brugge een klinkende 0-3-zege geboekt.


Blauw-Zwart eiste voor rust het balbezit op, maar in tegenstelling tot in de heenmatch toonde Gent zich nu wel uiterst efficiënt. Dat zorgde voor een 0-2-voorsprong bij rust. En toen Club na de pauze met tien man kwam te staan, waren de Buffalo's helemaal niet meer te stoppen. Er liepen aan Gentse zijde dan ook heel wat uitblinkers rond. Het was echter Vadis Odjidja die achteraf werd verkozen tot 'Man van de Match', wat hem een fles champagne als beloning opleverde.

De Gentse aanvoerder speelde dan ook een uitstekende partij en heerste mee over het middenveld. "We wisten wat er op het spel stond en dat het een moeilijke wedstrijd zou worden", reageerde hij achteraf bij VTM 2. "Maar we hebben van in het begin gedaan wat we moesten doen. Club heeft heel veel aanvallende kwaliteiten, maar achteraan stond het pal bij ons. Er was geen doorkomen aan. Dikke wedstrijd van iedereen, er zouden elf flessen champagne moeten klaarstaan."

VERUIT BESTE PLOEG
Via de sociale media-kanalen van de club kwam hij daarna ook nog een boodschap voor de Gentse supporters. "Ja gasten het is gelukt, we zijn op weg naar Brussel. Massaal bedankt voor de ongelooflijke steun die jullie vandaag gebracht hebben. Bij ons heeft er niemand getwijfeld dat we dit konden niet. Zeker niet na de heenmatch waarin we véruit de betere ploeg waren. Dat hebben we vandaag nog een keer getoond. Dik op ulder kluute."

LEES OOK: DAZN-soap krijgt staartje: voetballiefhebber grote winnaar

Wie vond u de beste man bij Gent?

Meest recent

'Genk doet gouden zaak: strijd om Karetsas barst los'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

13
13
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

42
42
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

69
69
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

208
208
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

462
462
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

391
391
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

53
53
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

212
212
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

301
301
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

714
714
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

38
38
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

641
641
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

423
423
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

326
326
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

823
823
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

170
170
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

188
188
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

639
639
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

758
758
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

358
358
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

81
81
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

434
434
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

973
973
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

222
222

Meer sportnieuws