Abramovich oogst tonnen lof met verkoop Chelsea

door
Abramovich oogst tonnen lof met verkoop Chelsea

De oorlog die Rusland voert in Oekraïne kent in Europa de nodige gevolgen. Dat is nu ook het geval bij Chelsea, waar eigenaar Roman Abramovich zopas heeft beslist om de club te verkopen. Dat deelde de club mee middels een officieel statement.


"Ik heb altijd beslissingen genomen in het belang van de club. In de huidige situatie heb ik daarom besloten om de club te verkopen, omdat ik geloof dat dat het beste is voor de club de fans, de werknemers en ook de sponsors en partners van de club", klinkt het op de clubwebstek van The Blues.

Echter lijkt Chelsea niet te moeten vrezen om nu financieel aan de grond te komen te zitten. Zo zegt de Rus immers dat hij zijn geïnvesteerde geld, meer dan 2 miljard (!) euro maar liefst, niet terug hoeft te hebben. Daarnaast zou de opbrengst van de verkoop naar een organisatie gaan die de slachtoffers uit Oekraïne zal steunen.

"Dit ging voor mij nooit over zaken of geld, maar over pure passie voor het spel en voor de club. Ik heb mijn team ook opdracht gegeven om een liefdadigheidsorganisatie op te zetten, aan wie alle opbrengsten van de verkoop gedoneerd zullen worden. De organisatie zal alle slachtoffers van de oorlog in Oekraïne steunen."

Lof op sociale media
Toch een bijzonder gulle daad van Abramovich, zeker gezien zijn banden met Het Kremlin en zijn – zo werd toch aangenomen – goede band met president Vladimir Poetin. Het hoeft dan ook niet te verrassen dat Abramovich heeft wat lof krijgt op sociale media.

LEES OOK: ‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Knap van Abramovich?

Meest recent

D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

17
17
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

26
26
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

171
171
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

46
46
‘Drama voor Lavia: rampscenario bij Chelsea in de maak’

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense club hoopte het tij te keren met de ...

37
37
De Ketelaere in diep dal: zorgen nemen razendsnel toe

De zorgen rond Charles De Ketelaere nemen opnieuw toe. Na zijn blessure en moeilijke weken lijkt hij ...

64
64
Stassin heeft vleugels na selectie: “Het is ongelooflijk”

Lucas Stassin kreeg een mooie verrassing in de bus. De aanvaller werd geselecteerd door bondscoach ...

19
19
Taravel heeft erg opvallend plan met De Cat

Nathan De Cat is opgeroepen voor de Rode Duivels, maar de middenvelder moet eerst nog met RSC ...

95
95
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

206
206
Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

404
404
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

148
148
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

121
121
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

33
33
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

66
66
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

263
263
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

84
84
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

200
200
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

284
284
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

169
169
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

16
16
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

575
575
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

24
24
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

121
121
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

171
171
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

62
62

Meer sportnieuws