Abramovich kondigt verkoop Chelsea aan

door
Abramovich kondigt verkoop Chelsea aan

De Russische invasie van Oekraïne had tot dusver vooral gevolgen voor de betrokken landen, waarbij het in Oekraïne momenteel uiteraard onmogelijk is te voetballen en Rusland massaal van het internationale toneel geweerd wordt. Maar ook in andere competities begint men de impact van de oorlog alsmaar meer te voelen. Bij Chelsea komt er daardoor zelfs een nieuwe eigenaar.


In de loop van woensdag waren al geruchten opgedoken dat eigenaar Roman Abramovich de club te koop gezet had en al contact opgenomen had met potentiële investeerders. Die worden nu ook bevestigd, middels een statement van de Russische miljardair op de website van Chelsea. "Ik heb altijd beslissingen genomen in het belang van de club. In de huidige situatie heb ik daarom besloten om de club te verkopen, omdat ik geloof dat dat het beste is voor de club de fans, de werknemers en ook de sponsors en partners van de club", kondigt hij aan.

Abramovich geeft ook mee dat hij zijn tijd zal nemen voor de verkoop én dat hij de miljarden die hij de voorbije jaren geïnvesteerd heeft, niet terug zal vorderen. "Dit ging voor mij nooit over zaken of geld, maar over pure passie voor het spel en voor de club. Ik heb mijn team ook opdracht gegeven om een liefdadigheidsorganisatie op te zetten, aan wie alle opbrengsten van de verkoop gedoneerd zullen worden. De organisatie zal alle slachtoffers van de oorlog in Oekraïne steunen."

EINDE VAN EEN TIJDPERK
Na negentien jaar nemen Abramovich en Chelsea dus afscheid van elkaar. De Russische oligarch kreeg de club in 2003 in handen en maakte van Chelsea een vaste waarde aan de Europese top, met twee eindzeges in de Champions League als hoogtepunt. De komende maanden zal duidelijk worden wie voortaan de touwtjes in handen zal nemen bij Chelsea.


LEES OOK: 'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Logische beslissing?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

35
35
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

103
103
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

212
212
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

71
71
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

338
338
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

591
591
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

215
215
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

183
183
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

64
64
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

246
246
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

71
71
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

475
475
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

276
276
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

362
362
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

833
833
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

154
154
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

665
665
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws