Pro League doet nieuw format 1B uit de doeken

door
Pro League doet nieuw format 1B uit de doeken

Dat de competitie in de Proximus League er vanaf volgend seizoen anders ging uitzien wisten we al. Zo worden er vier beloftenploegen toegevoegd aan de reeks, waardoor die uit in totaal 12 teams zal bestaan. Echter zal dat niet de enige verandering zijn.


Zo deed de Pro League zopas immers zijn plannen voor 1B uit de doeken. Zoals gezegd te beginnen met de integratie van vier beloftenploegen. De eerste vier uit de beloftenreeks zullen straks in de tweede klasse aan de slag kunnen. Dat zijn op dit moment Anderlecht, Racing Genk, Club Brugge en Standard. Ook AA Gent maakt echter nog een goede kans om erbij te zijn.

Daarnaast wordt er vanaf volgend seizoen ook een nieuw format gehanteerd in de Proximus League. Zo verdwijnt niet verwonderlijk de dubbele heen- en terugronde. De reguliere competitie zal 22 speeldagen tellen, waarbij iedereen zoals gewoonlijk elkaar tweemaal zal treffen. Hierna zullen er echter nog Play-Offs volgen.

Play-Offs
De competitie zal dan worden onderverdeeld in twee poules: de Promotion Play-Offs en de Relegation Play-Offs. De eerste zes uit de reguliere competitie vatten aan in eerstgenoemde, de andere zes zullen strijden tegen degradatie. Opvallend: in tegenstelling tot de JPL, zullen de punten in 1B na de reguliere competitie worden behouden, en dus niét gehalveerd worden.

De nummer één uit de Promotion Play-Offs verzekert zich van promotie, nummer laatst in de Relegation Play-Offs zakt naar eerste nationale. De beloftenploegen van de ploegen uit 1A kunnen evenwel niet promoveren naar de JPL. Degradatie kan dan weer wel.

LEES OOK: Wéér bom in Pro League: 3 tweedeklassers naar BAS

Tevreden met dit format?

Meest recent

'Duitsers willen Club-sterkhouder: deal van ruim 20 miljoen'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers te lanceren richting de Europese ...

62
62
De Bruyne gek van mede-Duivel: "Dezelfde golflengte"

De Rode Duivels kunnen vrijdagavond de leiding nemen in hun kwalificatiepoule voor het WK 2026. Dan ...

33
33
Duivels danken Lions: opdoffer Wales ondanks megamisser

De Rode Duivels staan maandagavond voor een belangrijk WK-kwalificatieduel op Wales. In aanloop naar ...

12
12
Nederland kan WK bijna ruiken, Oostenrijk scoort er tien

Donderdagavond werd de Europese kwalificatiecampagne voor het WK 2026 hervat. Nederland liet zich ...

112
112
Schokgolf in Jupiler Pro League: "Dit zet competitie op zijn kop"

Door de interland-break gaat de bal deze week niet aan het rollen in de Jupiler Pro League, toch ...

192
192
'Kwaad naar erger: Zirkzee-bommetje op ontploffen'

Tijdens zijn geslaagde uitleenbeurt aan RSC Anderlecht, werd Joshua Zirkzee een erg mooie toekomst ...

73
73
Garcia content: Duivelse opsteker tegen Noord-Macedonië

De Rode Duivels staan vrijdag opnieuw voor een belangrijke afspraak in hun WK-kwalificatiecampagne. ...

96
96
Stankovic doet boekje open na eerste Club Brugge-maanden

Club Brugge zag tijdens de huidige interland-periode weer een pak internationals uitzwermen. ...

477
477
"Absoluut niet" - Coucke reageert live op tv op RSCA-hervorming

Bij RSC Anderlecht is het reikhalzend uitkijken naar welke grote plannen hoofdeigenaar Marc Coucke ...

493
493
'Contacten lopen: Union vol voor bekend gezicht als T1'

De Jupiler Pro League werd in volle interland-break opgeschrikt door een spraakmakende ...

796
796
Grote verbazing bij Genk: "En de kentering is nog veraf"

KRC Genk heeft het tweede luik van het seizoen kunnen afsluiten met een thuiszege. Maar indruk maken ...

565
565
Lammens-hype neemt toe: grote naam gaat overstag

Ook Senne Lammens tekende maandag present op het verzamelmoment van de Rode Duivels in Tubeke. En de ...

230
230
Spraakmakende comeback in JPL? De Bruyne resoluut

De Planet Group Arena van AA Gent is vrijdagavond het decor voor het WK-kwalificatieduel ...

100
100
'Kompany en co versteld: sensationeel transferplan Kane'

Harry Kane is als een wervelwind aan het nieuwe seizoen begonnen bij Bayern München. Met liefst ...

94
94
Club Brugge haalt slag thuis: contract tot medio 2028

De sportieve leiding van Club Brugge heeft zijn handen meer dan vol tijdens de interland-break. Zo ...

259
259
Nieuwe aanvoerder bij Duivels: "Geen spel rond maken"

De Rode Duivels kruisen vrijdagavond in de Planet Group Arena de degens met Noord-Macedonië. ...

96
96
'Barça grijpt in: Deco dropt drievoudige transferklapper'

FC Barcelona liet dit seizoen al mooie dingen zien, maar slikte vlak voor de interland-break twee ...

229
229
Club Brugge valt van zijn stoel: ongeziene transferbom

Hein Vanhaezebrouck zette de toon: één winger “voor een bom geld”, een ...

920
920
'Alarmfase rood bij Antwerp: Wils botst met Overmars'

De interlandbreak komt als geroepen voor Antwerp, dat na een twee op 15 dringend toe is aan ...

325
325
'De Condé velt verdict: Fink richting exit bij Genk?'

Interlandperiodes zijn niet alleen een moment van bezinning, vaak wisselen dan ook heel wat ploegen ...

641
641
Heeft Sam Kerkhofs plots een tweede ploeg in handen?

Aster Nzeyimana en Sam Kerkhofs: twee bekende koppen, elk in hun eigen domein, maar met meer gemeen ...

109
109
'Renard doet gouden zaken: jackpot voor Anderlecht'

Olivier Renard kreeg bij RSC Anderlecht deze zomer niet alleen de opdracht om te snijden in de ...

681
681
'Kassa rinkelt bij Union: Pocognoli out, De Mil in?'

Als een donderslag bij heldere hemel blijkt Sébastien Pocognoli op weg naar de uitgang bij ...

208
208
Olivier Deschacht volledig afgemaakt: "Grootste dommerik"

Olivier Deschacht, jarenlang een vertrouwd gezicht op het veld bij RSC Anderlecht, heeft de ...

366
366
Opvolging verzekerd: nieuw goudhaantje voor Club Brugge

Club Brugge heeft een drukke zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders moesten worden ...

516
516

Meer sportnieuws