Pro League doet nieuw format 1B uit de doeken

door
Pro League doet nieuw format 1B uit de doeken

Dat de competitie in de Proximus League er vanaf volgend seizoen anders ging uitzien wisten we al. Zo worden er vier beloftenploegen toegevoegd aan de reeks, waardoor die uit in totaal 12 teams zal bestaan. Echter zal dat niet de enige verandering zijn.


Zo deed de Pro League zopas immers zijn plannen voor 1B uit de doeken. Zoals gezegd te beginnen met de integratie van vier beloftenploegen. De eerste vier uit de beloftenreeks zullen straks in de tweede klasse aan de slag kunnen. Dat zijn op dit moment Anderlecht, Racing Genk, Club Brugge en Standard. Ook AA Gent maakt echter nog een goede kans om erbij te zijn.

Daarnaast wordt er vanaf volgend seizoen ook een nieuw format gehanteerd in de Proximus League. Zo verdwijnt niet verwonderlijk de dubbele heen- en terugronde. De reguliere competitie zal 22 speeldagen tellen, waarbij iedereen zoals gewoonlijk elkaar tweemaal zal treffen. Hierna zullen er echter nog Play-Offs volgen.

Play-Offs
De competitie zal dan worden onderverdeeld in twee poules: de Promotion Play-Offs en de Relegation Play-Offs. De eerste zes uit de reguliere competitie vatten aan in eerstgenoemde, de andere zes zullen strijden tegen degradatie. Opvallend: in tegenstelling tot de JPL, zullen de punten in 1B na de reguliere competitie worden behouden, en dus niét gehalveerd worden.

De nummer één uit de Promotion Play-Offs verzekert zich van promotie, nummer laatst in de Relegation Play-Offs zakt naar eerste nationale. De beloftenploegen van de ploegen uit 1A kunnen evenwel niet promoveren naar de JPL. Degradatie kan dan weer wel.

LEES OOK: Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

🚀

Tevreden met dit format?

Meest recent

Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

5
5
Vandenbempt maakt Burgess compleet met de grond gelijk

Union SG heeft al heel veel lof gekregen de afgelopen jaren, maar nu staan ze in het oog van de ...

85
85
Na vernedering Antwerp: Oosting komt met vreemde reactie

Royal Antwerp FC is afgezakt tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Pijnlijk. Tegen ...

48
48
Hugo Vetlesen onder de indruk: “Hij stuurt ons”

Hugo Vetlesen is weer een vaste waarde bij Club Brugge. De Noor was met Club oppermachtig in het ...

163
163
'Anderlecht incasseert nieuwe klap: sterkhouder valt weg'

Bij RSC Anderlecht blijven ze ook dit jaar toch te veel blessures hebben. En dat in een seizoen ...

147
147
Bekerfinale Anderlecht - Union SG dan toch op televisie

RSC Anderlecht en Union SG spelen volgende week donderdag de bekerfinale. De Brusselse finale leek ...

108
108
Leko verrast: “Na ons de beste van België”

Club Brugge is bezig aan ijzersterke Play-Offs. Blauw-Zwart won bijzonder makkelijk met 1-3 van een ...

182
182
Keepersellende bij Club: onheilspellende update Leko

De keeperspositie bij Club Brugge lijkt dit seizoen wel vervloekt. Zondag viel Nordin Jackers ...

156
156
Union bestolen? Oud-refs unaniem na rode kaart Mac Allister

Union SG heeft een behoorlijk dramatisch weekend achter de rug. De titelverdediger verspeelde ...

674
674
Eerste United-blunder Lammens: opvallende reactie Roy Keane

Manchester United boekte zondagavond een prestigezege tegen rivaal Liverpool FC: 3-2. Daarbij mocht ...

194
194
Nieuwe optater Gent: "Iedereen in de kleedkamer ..."

AA Gent blijft na zes speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning in de Champions' Play-Offs. De ...

145
145
'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

785
785
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

423
423
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

150
150
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

251
251
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

896
896
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

370
370
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

228
228
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

66
66
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

38
38
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

266
266
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

98
98
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

580
580
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

208
208
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

203
203

Meer sportnieuws