Pro League doet nieuw format 1B uit de doeken

door
Pro League doet nieuw format 1B uit de doeken

Dat de competitie in de Proximus League er vanaf volgend seizoen anders ging uitzien wisten we al. Zo worden er vier beloftenploegen toegevoegd aan de reeks, waardoor die uit in totaal 12 teams zal bestaan. Echter zal dat niet de enige verandering zijn.


Zo deed de Pro League zopas immers zijn plannen voor 1B uit de doeken. Zoals gezegd te beginnen met de integratie van vier beloftenploegen. De eerste vier uit de beloftenreeks zullen straks in de tweede klasse aan de slag kunnen. Dat zijn op dit moment Anderlecht, Racing Genk, Club Brugge en Standard. Ook AA Gent maakt echter nog een goede kans om erbij te zijn.

Daarnaast wordt er vanaf volgend seizoen ook een nieuw format gehanteerd in de Proximus League. Zo verdwijnt niet verwonderlijk de dubbele heen- en terugronde. De reguliere competitie zal 22 speeldagen tellen, waarbij iedereen zoals gewoonlijk elkaar tweemaal zal treffen. Hierna zullen er echter nog Play-Offs volgen.

Play-Offs
De competitie zal dan worden onderverdeeld in twee poules: de Promotion Play-Offs en de Relegation Play-Offs. De eerste zes uit de reguliere competitie vatten aan in eerstgenoemde, de andere zes zullen strijden tegen degradatie. Opvallend: in tegenstelling tot de JPL, zullen de punten in 1B na de reguliere competitie worden behouden, en dus niét gehalveerd worden.

De nummer één uit de Promotion Play-Offs verzekert zich van promotie, nummer laatst in de Relegation Play-Offs zakt naar eerste nationale. De beloftenploegen van de ploegen uit 1A kunnen evenwel niet promoveren naar de JPL. Degradatie kan dan weer wel.

LEES OOK: Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Tevreden met dit format?

Meest recent

'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden begonnen'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

6
6
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

33
33
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

146
146
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

53
53
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

261
261
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

101
101
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

145
145
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

188
188
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

885
885
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

404
404
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

383
383
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

184
184
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

168
168
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

319
319
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

267
267
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

96
96
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

351
351
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

274
274
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

462
462
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

227
227
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

499
499
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

300
300
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

247
247
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

518
518

Meer sportnieuws