Napoli grijpt macht in Serie A, Barça haalt uit

door
Napoli grijpt macht in Serie A, Barça haalt uit

Eerder deze week stonden Napoli en FC Barcelona nog tegenover elkaar in de play-offs van de Europa League, dit weekend deden beide teams een gouden zaak in hun vaderlandse competities. Barça zette zijn goede vorm verder met een klinkende zege tegen Athletic Bilbao, dat hen eerder dit seizoen nog uit de Copa del Rey kegelde. Napoli greep dan weer de koppositie in de Serie A na een beklijvende partij tegen Lazio.


Barça kon met een zege tegen de Basken weer over Atletico Madrid naar de vierde plaats wippen en dat deden de Catalanen ook met verve. Het was alweer Pierre-Emerick Aubameyang die voor rust de ban brak voor Barça. De Gabonees, die begin deze maand transfervrij overgenomen werd van Arsenal, zet zijn vliegende start zo verder en heeft in zijn eerste zes matchen bij Barça al vijf keer gescoord.

In de tweede helft was er dan weer een glansrol weggelegd voor de verguisde Ousmane Dembélé. De Franse winger kwam na 67 minuten Ferran Torres vervangen en rondde zes minuten later prompt een collectieve aanval af met een pegel in de bovenhoek. In blessuretijd voegde hij daar nog eens twee assists aan toe, waardoor mede-invallers Luuk de Jong en Memphis Depay de score nog konden aandikken tot 4-0.

NAPOLI OP KOP
In de Serie A heeft Napoli dan weer optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van Inter en AC Milan eerder dit weekend. Na een bewogen slotfase graaiden ze alsnog de drie punten mee op het veld van Lazio. Twee minuten voor tijd leek Pedro Napoli nog in rouw te dompelen door de openingsgoal van Insigne uit te wissen, maar met nog vijftien seconden(!) op de klok trapte Fabian Ruiz alsnog de 1-2 tegen de touwen. Door een beter doelsaldo komt Napoli aan de leiding in de Serie A, met evenveel punten als Milan en twee punten voorsprong op Inter. Dries Mertens kwam bij Napoli overigens niet in actie.

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Zal Napoli dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Genk bijna zeker: "Alleen mag dàt niét meer gebeuren"

Club Brugge, Union SG en STVV zijn al zeker van de top zes. RSC Anderlecht bijna, en ook KV Mechelen ...

10
10
Godts komt met pijnlijk verhaal voor KRC Genk

Mika Godts breekt volledig door bij Ajax en is er dit seizoen veruit de beste speler. De Belgische ...

32
32
Grove blunder Anderlecht? Banneling in 'Elftal vd Week'

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van enkele spelers die geen hoofdrol meer hadden in de ...

85
85
"Tien speeldagen schorsen!" - Tzolis-aanslag zindert na

Sporting Charleroi leek zondag op weg naar een goed resultaat tegen een matig Club Brugge. Maar de ...

157
157
De Tafel van Gert davert: Ruben Van Gucht onthult alles

Het klettert momenteel in BV-land. Alles begon met een pikante uitspraak van Herman Brusselmans ...

63
63
'Kompany kijkt toe: nieuwe Kane-wenteling bij Bayern'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

45
45
'Overmars in actie: oude bekende als eerste zomeraanwinst'

Antwerp FC boekte zaterdag een bijzonder deugddoende zege tegen revelatie STVV, desondanks lijkt de ...

131
131
'Monstertransfer Club: PSG klopt aan voor sterkhouder'

Club Brugge KV toonde zich de voorbije jaren een ideale springplank richting de Europese ...

421
421
Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

175
175
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

688
688
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

160
160
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

117
117
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

143
143
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

206
206
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

627
627
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

57
57
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

347
347
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

284
284
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

177
177
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

406
406
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

197
197
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

68
68
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

51
51
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

308
308
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

102
102

Meer sportnieuws