Napoli grijpt macht in Serie A, Barça haalt uit

door
Napoli grijpt macht in Serie A, Barça haalt uit

Eerder deze week stonden Napoli en FC Barcelona nog tegenover elkaar in de play-offs van de Europa League, dit weekend deden beide teams een gouden zaak in hun vaderlandse competities. Barça zette zijn goede vorm verder met een klinkende zege tegen Athletic Bilbao, dat hen eerder dit seizoen nog uit de Copa del Rey kegelde. Napoli greep dan weer de koppositie in de Serie A na een beklijvende partij tegen Lazio.


Barça kon met een zege tegen de Basken weer over Atletico Madrid naar de vierde plaats wippen en dat deden de Catalanen ook met verve. Het was alweer Pierre-Emerick Aubameyang die voor rust de ban brak voor Barça. De Gabonees, die begin deze maand transfervrij overgenomen werd van Arsenal, zet zijn vliegende start zo verder en heeft in zijn eerste zes matchen bij Barça al vijf keer gescoord.

In de tweede helft was er dan weer een glansrol weggelegd voor de verguisde Ousmane Dembélé. De Franse winger kwam na 67 minuten Ferran Torres vervangen en rondde zes minuten later prompt een collectieve aanval af met een pegel in de bovenhoek. In blessuretijd voegde hij daar nog eens twee assists aan toe, waardoor mede-invallers Luuk de Jong en Memphis Depay de score nog konden aandikken tot 4-0.

NAPOLI OP KOP
In de Serie A heeft Napoli dan weer optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van Inter en AC Milan eerder dit weekend. Na een bewogen slotfase graaiden ze alsnog de drie punten mee op het veld van Lazio. Twee minuten voor tijd leek Pedro Napoli nog in rouw te dompelen door de openingsgoal van Insigne uit te wissen, maar met nog vijftien seconden(!) op de klok trapte Fabian Ruiz alsnog de 1-2 tegen de touwen. Door een beter doelsaldo komt Napoli aan de leiding in de Serie A, met evenveel punten als Milan en twee punten voorsprong op Inter. Dries Mertens kwam bij Napoli overigens niet in actie.

LEES OOK: KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Zal Napoli dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Bom in Noorwegen: groot matchfixingschandaal

Terwijl Bodo/Glimt vriend en vijand verrast in de Champions League is er in Noorwegen een bom van ...

8
8
Sweeney verrast iedereen met voetbalskills bij... Sporting CP

Sydney Sweeney is één van de bekendste Amerikaanse actrices van het moment. Overal ...

6
6
Union SG kraait victorie: "Genk geloofde niet in mij"

Bij Union SG hebben ze een oog voor talent. Spelers die vooral in hun spelstijl furore zouden kunnen ...

63
63
Antwerp speurt rond: smaakmaker STVV in beeld?

Royal Antwerp FC haalde in januari Rein Van Helden weg bij STVV. Dat gebeurde dankzij een clausule ...

73
73
Taravel zorgt voor grote koerswijziging: "Wij zijn Anderlecht!"

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen geen landskampioen spelen. Daarvoor werd de kern het afgelopen ...

152
152
Standard nekt zichzelf: "Eigenlijk is het een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

70
70
'Barça hoest miljoenen op: eerste zomertransfer binnen'

FC Barcelona staat zaterdagnamiddag voor een belangrijke afspraak in La Liga. De Catalanen willen ...

49
49
Het knalt bij Club Brugge: Leko kegelt speler eruit

Bij Club Brugge is de boodschap plots keihard. Ivan Leko heeft een duidelijke keuze gemaakt en dat ...

321
321
Gecontesteerde scheidsrechter voor Genk-Gent: De Mil reageert

De strijd om de drie resterende tickets voor de Champions' Play-Offs loopt volop en dit weekend ...

205
205
'Taravel grijpt in: groot slachtoffer in basisploeg'

RSC Anderlecht krijgt zaterdagavond het bezoek van OH Leuven. Indien Paars-Wit de drie punten thuis ...

272
272
'Club Brugge maakt balans op: tweetal de uitgang gewezen'

Club Brugge heeft deze week de Champions League met opgeheven hoofd verlaten. Blauw-Zwart kan zich ...

457
457
Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

262
262
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

49
49
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

85
85
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

98
98
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

184
184
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

60
60
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

232
232
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

394
394
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

329
329
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

166
166
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

98
98
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

718
718
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

128
128
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

152
152

Meer sportnieuws