Napoli grijpt macht in Serie A, Barça haalt uit

door
Napoli grijpt macht in Serie A, Barça haalt uit

Eerder deze week stonden Napoli en FC Barcelona nog tegenover elkaar in de play-offs van de Europa League, dit weekend deden beide teams een gouden zaak in hun vaderlandse competities. Barça zette zijn goede vorm verder met een klinkende zege tegen Athletic Bilbao, dat hen eerder dit seizoen nog uit de Copa del Rey kegelde. Napoli greep dan weer de koppositie in de Serie A na een beklijvende partij tegen Lazio.


Barça kon met een zege tegen de Basken weer over Atletico Madrid naar de vierde plaats wippen en dat deden de Catalanen ook met verve. Het was alweer Pierre-Emerick Aubameyang die voor rust de ban brak voor Barça. De Gabonees, die begin deze maand transfervrij overgenomen werd van Arsenal, zet zijn vliegende start zo verder en heeft in zijn eerste zes matchen bij Barça al vijf keer gescoord.

In de tweede helft was er dan weer een glansrol weggelegd voor de verguisde Ousmane Dembélé. De Franse winger kwam na 67 minuten Ferran Torres vervangen en rondde zes minuten later prompt een collectieve aanval af met een pegel in de bovenhoek. In blessuretijd voegde hij daar nog eens twee assists aan toe, waardoor mede-invallers Luuk de Jong en Memphis Depay de score nog konden aandikken tot 4-0.

NAPOLI OP KOP
In de Serie A heeft Napoli dan weer optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van Inter en AC Milan eerder dit weekend. Na een bewogen slotfase graaiden ze alsnog de drie punten mee op het veld van Lazio. Twee minuten voor tijd leek Pedro Napoli nog in rouw te dompelen door de openingsgoal van Insigne uit te wissen, maar met nog vijftien seconden(!) op de klok trapte Fabian Ruiz alsnog de 1-2 tegen de touwen. Door een beter doelsaldo komt Napoli aan de leiding in de Serie A, met evenveel punten als Milan en twee punten voorsprong op Inter. Dries Mertens kwam bij Napoli overigens niet in actie.

LEES OOK: ‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Zal Napoli dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

135
135
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

36
36
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

86
86
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

22
22
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

89
89
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

183
183
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

162
162
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

66
66
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

137
137
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

62
62
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

51
51
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

106
106
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

300
300
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

257
257
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

145
145
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

511
511
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

395
395
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1351
1351
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

708
708
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

255
255
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

188
188
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

393
393
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

178
178
Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Bij RSC Anderlecht stond de sfeer de voorbije dagen onder hoogspanning. Het puntenverlies tegen ...

351
351

Meer sportnieuws