Napoli grijpt macht in Serie A, Barça haalt uit

184
Napoli grijpt macht in Serie A, Barça haalt uit

Eerder deze week stonden Napoli en FC Barcelona nog tegenover elkaar in de play-offs van de Europa League, dit weekend deden beide teams een gouden zaak in hun vaderlandse competities. Barça zette zijn goede vorm verder met een klinkende zege tegen Athletic Bilbao, dat hen eerder dit seizoen nog uit de Copa del Rey kegelde. Napoli greep dan weer de koppositie in de Serie A na een beklijvende partij tegen Lazio.


Barça kon met een zege tegen de Basken weer over Atletico Madrid naar de vierde plaats wippen en dat deden de Catalanen ook met verve. Het was alweer Pierre-Emerick Aubameyang die voor rust de ban brak voor Barça. De Gabonees, die begin deze maand transfervrij overgenomen werd van Arsenal, zet zijn vliegende start zo verder en heeft in zijn eerste zes matchen bij Barça al vijf keer gescoord.

In de tweede helft was er dan weer een glansrol weggelegd voor de verguisde Ousmane Dembélé. De Franse winger kwam na 67 minuten Ferran Torres vervangen en rondde zes minuten later prompt een collectieve aanval af met een pegel in de bovenhoek. In blessuretijd voegde hij daar nog eens twee assists aan toe, waardoor mede-invallers Luuk de Jong en Memphis Depay de score nog konden aandikken tot 4-0.

NAPOLI OP KOP
In de Serie A heeft Napoli dan weer optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van Inter en AC Milan eerder dit weekend. Na een bewogen slotfase graaiden ze alsnog de drie punten mee op het veld van Lazio. Twee minuten voor tijd leek Pedro Napoli nog in rouw te dompelen door de openingsgoal van Insigne uit te wissen, maar met nog vijftien seconden(!) op de klok trapte Fabian Ruiz alsnog de 1-2 tegen de touwen. Door een beter doelsaldo komt Napoli aan de leiding in de Serie A, met evenveel punten als Milan en twee punten voorsprong op Inter. Dries Mertens kwam bij Napoli overigens niet in actie.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Zal Napoli dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

77
77
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

211
211
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

145
145
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

165
165
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

43
43
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

232
232
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

84
84
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

30
30
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

30
30
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

101
101
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

53
53
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

36
36
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

50
50
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

267
267
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

85
85
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

81
81

Meer sportnieuws