Napoli grijpt macht in Serie A, Barça haalt uit

door
Napoli grijpt macht in Serie A, Barça haalt uit

Eerder deze week stonden Napoli en FC Barcelona nog tegenover elkaar in de play-offs van de Europa League, dit weekend deden beide teams een gouden zaak in hun vaderlandse competities. Barça zette zijn goede vorm verder met een klinkende zege tegen Athletic Bilbao, dat hen eerder dit seizoen nog uit de Copa del Rey kegelde. Napoli greep dan weer de koppositie in de Serie A na een beklijvende partij tegen Lazio.


Barça kon met een zege tegen de Basken weer over Atletico Madrid naar de vierde plaats wippen en dat deden de Catalanen ook met verve. Het was alweer Pierre-Emerick Aubameyang die voor rust de ban brak voor Barça. De Gabonees, die begin deze maand transfervrij overgenomen werd van Arsenal, zet zijn vliegende start zo verder en heeft in zijn eerste zes matchen bij Barça al vijf keer gescoord.

In de tweede helft was er dan weer een glansrol weggelegd voor de verguisde Ousmane Dembélé. De Franse winger kwam na 67 minuten Ferran Torres vervangen en rondde zes minuten later prompt een collectieve aanval af met een pegel in de bovenhoek. In blessuretijd voegde hij daar nog eens twee assists aan toe, waardoor mede-invallers Luuk de Jong en Memphis Depay de score nog konden aandikken tot 4-0.

NAPOLI OP KOP
In de Serie A heeft Napoli dan weer optimaal geprofiteerd van het puntenverlies van Inter en AC Milan eerder dit weekend. Na een bewogen slotfase graaiden ze alsnog de drie punten mee op het veld van Lazio. Twee minuten voor tijd leek Pedro Napoli nog in rouw te dompelen door de openingsgoal van Insigne uit te wissen, maar met nog vijftien seconden(!) op de klok trapte Fabian Ruiz alsnog de 1-2 tegen de touwen. Door een beter doelsaldo komt Napoli aan de leiding in de Serie A, met evenveel punten als Milan en twee punten voorsprong op Inter. Dries Mertens kwam bij Napoli overigens niet in actie.

LEES OOK: 'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Zal Napoli dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

100
100
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

101
101
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

68
68
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

139
139
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

64
64
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

91
91
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

53
53
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

130
130
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

33
33
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

63
63
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

217
217
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1271
1271
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

131
131
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

65
65
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

184
184
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

376
376
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

74
74
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

143
143
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

53
53
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

47
47
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

195
195
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

98
98
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

365
365
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

79
79
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

95
95

Meer sportnieuws