Staelens vindt opvallende uitdaging in Nederland

door
Staelens vindt opvallende uitdaging in Nederland

Lorenzo Staelens is nog steeds een naam als een klok in de Belgische voetbalgeschiedenis. De gewezen verdediger en middenvelder speelde maar liefst negen jaar bij Club Brugge, drie jaar bij Anderlecht, won in die periode vijf titels en drie bekers en een Gouden Schoen in 1999 en verzamelde ook nog eens 70 caps voor de Rode Duivels. De voorbije jaren was hij echter uit beeld verdwenen in ons land.


Na het einde van zijn spelerscarrière vervulde Staelens verschillende functies. Hij was hoofdtrainer bij Moeskroen en Eendracht Aalst, vervolgens technisch directeur bij KV Kortrijk, assistent bij Roeselare en Cercle Brugge, hoofdcoach bij Cercle en Ingelmunster, assistent bij Moeskroen en KV Kortrijk, hoofdtrainer bij Knokke en als laatste assistent bij Lokeren. Na zijn ontslag daar eind 2019 bleef het echter stil.

Nu duikt Staelens weer op, zij het in Nederland. Hij is sinds kort aan de slag als hoofdtrainer van HSV Hoek, een club die in de Derde Divisie uitkomt. Dat is het vierde niveau in Nederland. Hoek ligt dicht bij de Belgische grens, niet ver van West- en Oost-Vlaanderen en heeft traditioneel heel wat Belgische spelers in zijn rangen. Dat is ook dit seizoen het geval met onder meer Griffin De Vroe (ex-Lokeren), Gertjan Martens (ex-KVO) en Niels De Pauw (ex-Waasland-Beveren).

BUITENLANDSE EIGENAARS
"Het wordt steeds moeilijker om in het Belgische profvoetbal aan de bak te komen", verklaart Staelens zijn verrassende keuze bij NOS. "Er zijn veel buitenlandse investeerders die, ook wel logisch, hun eigen trainers en staf meenemen. Ik heb dan ook een normale baan genomen, van negen tot vijf. Ik ben commercieel vertegenwoordiger van een bouwfirma. In de avonden drie keer trainen en spelen op zaterdag is ideaal voor mij. En vergis u niet, Hoek is altijd een grote naam bij ons in West-Vlaanderen geweest. Mijn manager Eric Tetaert is hier ook trainer geweest en wist van de problemen hier. Dus zo is de link gelegd."

Jammer dat hij in België niet aan de bak komt?

Meest recent

Vete laait weer op: Stijnen dreigt met rechtszaak tegen KBVB

Geen trainer die in ons land de voorbije jaren zo vaak in het oog van de storm stond als Stijn ...

5
5
Coup de théâtre: ronduit bizarre trainerswissel in 1B

In de Jupiler Pro League krijgen de trainers dit seizoen opvallend veel respijt. Over halfweg de ...

24
24
Antwerp blijft gaan: 2 jonge talenten tekenen

Het is bij Antwerp dezer dagen meer dan ooit aan de jeugd. Sinds de komst van Paul Gheysens werd er ...

45
45
Rode Duivels en transfer: Meunier doet straffe beloftes

De voorbije jaren zijn heel wat leden van de gouden generatie bij de Rode Duivels al afgehaakt. De ...

44
44
Cath Luyten & Frank Raes verrassen met mooi nieuws

Cath Luyten en Frank Raes waren ooit collega's bij de VRT, maar bovenal jarenlang liefdespartners. ...

41
41
Knaltransfer bij KV Mechelen? "Naar één van de grote drie"

KV Mechelen is bezig aan een sterk seizoen en staat nog altijd op een zeer knappe vijfde plaats in ...

84
84
Van Helden geeft succesrecept van sterk STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

27
27
Fink slaat alarm: drie RSCA-spelers barsten los

KRC Genk is weer beter bezig. Thorsten Fink & co steken nog niet in bloedvorm, maar er is wel ...

178
178
Hasi lyrisch: Genkie maakt gigantische indruk

RSC Anderlecht won in de Jupiler Pro League en Beker van België al vijf matchen op rij. Een ...

135
135
Sneijder wijst WK-favorieten aan: verrassende namen

Vrijdag is er de loting voor het WK van 2026. Dan weten de Rode Duivels wie ze volgende zomer in de ...

109
109
KDB-onthulling doet wenkbrauwen fronsen

Kevin De Bruyne stapte afgelopen zomer transfervrij over van Manchester City naar Napoli. Dat de ...

120
120
Hasi in luxe-positie: verrassende keuzes lonken

RSC Anderlecht zal het tegen KRC Genk zonder zijn absolute smaakmaker in de defensie moeten doen, ...

117
117
Standard-speler door het stof na gemene sneer aan Dender

Standard kreeg dinsdagavond een mokerslag te verwerken, want het zag zijn bekeravontuur al in de ...

97
97
'Antwerp moet snel zijn: Hatenboer is grof wild'

Antwerp beleeft een dramatisch seizoen, maar de laatste dagen is er weer reden tot optimisme op de ...

256
256
'Club maakt zich op voor transferklapper van 40 miljoen'

Club Brugge lijkt alweer een drukke mercato tegemoet te gaan. De tegenvallende resultaten van de ...

343
343
Belgisch toptalent krijgt geweldig nieuws na hartstilstand

Vorige lente kwam er schokkend nieuws over een zeer groot Belgisch talent. In mei werd de toen ...

49
49
'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

194
194
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

182
182
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

223
223
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

183
183
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

100
100
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

242
242
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

960
960
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

117
117

Meer sportnieuws