FIFA en UEFA komen met officiële reactie na inval Rusland

door
FIFA en UEFA komen met officiële reactie na inval Rusland

Rusland wordt wereldwijd veroordeeld voor hun inval in Oekraïne. Ook in de voetbalwereld laten ze zich uiteraard niet onbetuigd. Voor sancties tegenover Rusland, wordt er uiteraard gekeken naar de FIFA en de UEFA. Zij zullen enkele gevoelige knopen moeten doorhakken.


Zo heeft het Europese parlement aan de UEFA al gevraagd om de finale van de Champions League niet te laten plaatsvinden in Sint-Petersburg, waar de wedstrijd dus gepland staat. Polen, Zweden en Tsjechië lieten dan weer verstaan de play-offs voor deelname aan het WK niet op Russisch grondgebied te willen afwerken. Dat is dan weer een zaak die de FIFA zal behandelen.

Beslissingen werden er nog niet genomen, maar voorzitter Gianni Infantino kwam intussen wel al met een officiële reactie. “Ik ben geschokt door wat ik zag. Ik ben bezorgd en ongerust over deze situatie. De FIFA veroordeelt het gebruik van geweld door Rusland. Geweld is nooit een oplossing. We roepen alle spelers op om de vrede te herstellen door middel van een constructieve dialoog”, zo wist Het Nieuwsblad op te vangen.

Spoedbijeenkomst
Verder zegt Infantino na de FIFA-meeting van vandaag dat ze de situatie verder zullen blijven opvolgen, en snel een mededeling zullen doen in verband met de WK-kwalificatieduels. Vrijdag is er bij de UEFA alvast een spoedbijeenkomst waar alles zal worden besproken, zo laat de voetbalbond weten via Twitter. Die zal plaatsvinden om 11u Belgische tijd. Vermoedelijk krijgen we daar dan uitsluitsel over het al dan niet verplaatsen van de Champions League-finale.

Moeten er strenge straffen komen voor Rusland?

Meest recent

'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

90
90
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

113
113
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

36
36
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

160
160
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

80
80
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

14
14
'Rentree en dan bliksemvertrek Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

263
263
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

97
97
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

85
85
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

214
214
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

126
126
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

152
152
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

392
392
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

318
318
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

295
295
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

338
338
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

558
558
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

91
91
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

161
161
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

415
415
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

85
85
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

135
135
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

397
397
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

350
350
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

1102
1102

Meer sportnieuws