FIFA en UEFA komen met officiële reactie na inval Rusland

320 stemmen
FIFA en UEFA komen met officiële reactie na inval Rusland

Rusland wordt wereldwijd veroordeeld voor hun inval in Oekraïne. Ook in de voetbalwereld laten ze zich uiteraard niet onbetuigd. Voor sancties tegenover Rusland, wordt er uiteraard gekeken naar de FIFA en de UEFA. Zij zullen enkele gevoelige knopen moeten doorhakken.


Zo heeft het Europese parlement aan de UEFA al gevraagd om de finale van de Champions League niet te laten plaatsvinden in Sint-Petersburg, waar de wedstrijd dus gepland staat. Polen, Zweden en Tsjechië lieten dan weer verstaan de play-offs voor deelname aan het WK niet op Russisch grondgebied te willen afwerken. Dat is dan weer een zaak die de FIFA zal behandelen.

Beslissingen werden er nog niet genomen, maar voorzitter Gianni Infantino kwam intussen wel al met een officiële reactie. “Ik ben geschokt door wat ik zag. Ik ben bezorgd en ongerust over deze situatie. De FIFA veroordeelt het gebruik van geweld door Rusland. Geweld is nooit een oplossing. We roepen alle spelers op om de vrede te herstellen door middel van een constructieve dialoog”, zo wist Het Nieuwsblad op te vangen.

Spoedbijeenkomst
Verder zegt Infantino na de FIFA-meeting van vandaag dat ze de situatie verder zullen blijven opvolgen, en snel een mededeling zullen doen in verband met de WK-kwalificatieduels. Vrijdag is er bij de UEFA alvast een spoedbijeenkomst waar alles zal worden besproken, zo laat de voetbalbond weten via Twitter. Die zal plaatsvinden om 11u Belgische tijd. Vermoedelijk krijgen we daar dan uitsluitsel over het al dan niet verplaatsen van de Champions League-finale.

LEES OOK: Tielemans doet boekje open over Garcia én Vanaken

Moeten er strenge straffen komen voor Rusland?

Meest recent

'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

125
125
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

190
190
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

172
172
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

113
113
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

127
127
Vanaken krijgt kans: Proto en Vanden Borre gaan volledig los

Maar heel wat kenners en supporters al een poosje om vraagden, werd zaterdagochtend ook beantwoord. ...

567
567
Invaller Duivels krijgt tik op vingers: "Pas daarmee op!"

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

333
333
Kevin De Bruyne blijft ook nu weer iedereen verbazen

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor de knock-outfase van het WK, is er één man ...

102
102
'Club verliest steunpilaar: Engelse miljoenen vlak na WK'

Bij Club Brugge gaat de voorbereiding weldra van start. Maar door het WK zal Blauw-Zwart in de ...

411
411
'Alonso eist ophefmakende reünie: schoktransfer Chelsea'

In een zoveelste poging om voor de hoofdprijzen te gaan, heeft Chelsea FC zijn lot in handen van ...

62
62
De Bruyne als herboren: "Daarom kuste ik mijn tattoo"

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

126
126
TRANSFERUURTJE: 'Meunier naar Premier League, Club schermt met Barça'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

338
338
Een volledige dag op het WK in Amerika? Dit is het kostenplaatje

Een wereldkampioenschap bezoeken staat voor veel voetbalfans gelijk aan een droomreis. Maar die ...

105
105
Kane breekt record bij Engeland: “Beste aller tijden”

Engeland heeft met 2-0 van Panama gewonnen en gaat als groepswinnaar naar de volgende ronde. Harry ...

41
41
Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Portugal speelde gelijk tegen Colombia en zag zo het Zuid-Amerikaanse land de groepswinst pakken. ...

106
106
Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

376
376
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

287
287
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

114
114
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

638
638
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

337
337
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

153
153
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

656
656
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

268
268
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

230
230
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

74
74

Meer sportnieuws