FIFA en UEFA komen met officiële reactie na inval Rusland

door
FIFA en UEFA komen met officiële reactie na inval Rusland

Rusland wordt wereldwijd veroordeeld voor hun inval in Oekraïne. Ook in de voetbalwereld laten ze zich uiteraard niet onbetuigd. Voor sancties tegenover Rusland, wordt er uiteraard gekeken naar de FIFA en de UEFA. Zij zullen enkele gevoelige knopen moeten doorhakken.


Zo heeft het Europese parlement aan de UEFA al gevraagd om de finale van de Champions League niet te laten plaatsvinden in Sint-Petersburg, waar de wedstrijd dus gepland staat. Polen, Zweden en Tsjechië lieten dan weer verstaan de play-offs voor deelname aan het WK niet op Russisch grondgebied te willen afwerken. Dat is dan weer een zaak die de FIFA zal behandelen.

Beslissingen werden er nog niet genomen, maar voorzitter Gianni Infantino kwam intussen wel al met een officiële reactie. “Ik ben geschokt door wat ik zag. Ik ben bezorgd en ongerust over deze situatie. De FIFA veroordeelt het gebruik van geweld door Rusland. Geweld is nooit een oplossing. We roepen alle spelers op om de vrede te herstellen door middel van een constructieve dialoog”, zo wist Het Nieuwsblad op te vangen.

Spoedbijeenkomst
Verder zegt Infantino na de FIFA-meeting van vandaag dat ze de situatie verder zullen blijven opvolgen, en snel een mededeling zullen doen in verband met de WK-kwalificatieduels. Vrijdag is er bij de UEFA alvast een spoedbijeenkomst waar alles zal worden besproken, zo laat de voetbalbond weten via Twitter. Die zal plaatsvinden om 11u Belgische tijd. Vermoedelijk krijgen we daar dan uitsluitsel over het al dan niet verplaatsen van de Champions League-finale.

Moeten er strenge straffen komen voor Rusland?

Meest recent

Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

10
10
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

80
80
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

418
418
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

226
226
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

72
72
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

365
365
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

298
298
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

137
137
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

167
167
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

168
168
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

271
271
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

352
352
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

436
436
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

206
206
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

81
81
Taravel onthult hét geheim achter straffe verrijzenis

Wie had dit zien aankomen? Anderlecht leek een vogel voor de kat nadat het vorige week al in eigen ...

438
438
Stevige kater voor Antwerp: "Het was gewoon shit"

Antwerp is vrijdagochtend ontwaakt met een stevige kater. Het leek de bekerfinale voor het grijpen ...

170
170
'Anderlecht pakt door en gaat vol voor deze trainer'

Anderlecht gaat door een moeilijke periode, maar kreeg donderdag wel een flinke opsteker. Dankzij ...

798
798
Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

572
572
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

227
227
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

1257
1257
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

149
149
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

385
385
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

588
588
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

78
78

Meer sportnieuws