Oorlog begonnen: voetbalwereld massaal in actie tegen Rusland

662 stemmen
Oorlog begonnen: voetbalwereld massaal in actie tegen Rusland

Waar al weken voor gevreesd werd, is sinds donderdagnacht ook werkelijkheid geworden. Zo heeft Rusland op verschillende fronten een militaire aanval ingezet op buurland Oekraïne. Het buitensporige machtsvertoon van Vladimir Poetin en zijn kornuiten wordt wereldwijd veroordeeld, het conflict laat ook de voetballerij niet ongemoeid.


Heel wat spelers, clubs en andere organisaties veroordeelden het geweld inmiddels via boodschappen op de sociale media. Maar daar blijft het niet bij. Zo werden al verschillende sancties tegen Rusland opgelegd. Het Europese parlement vroeg de UEFA bijvoorbeeld om de finale van de Champions League niet te laten doorgaan. Verschillende bronnen bevestigen inmiddels dat de Europese voetbalbond dat verzoek zal inwilligen en vrijdag met een officiële bevestiging komt.

Of de Russische ploegen ook geschrapt zullen worden van de Europese tornooien, valt voorlopig af te wachten. Ondertussen proberen verschillende clubs ook hun banden met Rusland door te knippen. Schalke 04 laat bijvoorbeeld de naam van hoofdsponsor Gazprom, een Russische gasmaatschappij, van de shirts verwijderen. Manchester United zegt het sponsorcontract met Aeroflot, een Russische vliegmaatschappij, dan weer per direct stop. De verwachting is dat nog meer ploegen in de komende dagen met dergelijke acties zullen komen.

WK-DEELNAME
Tot slot zijn er ook nog de komende interlands van Rusland. Polen, Zweden en Tsjechië kwamen met een gezamenlijk statement naar buiten. Daarin laten de landen weten dat ze de komende WK-Play-Offs niet op Russisch grondgebied willen afwerken. Normaal gezien zou Polen eerst tegen de Russen spelen en krijgt Zweden of Tsjechië de winnaar van dat duel, telkens met Rusland als thuisploeg. Maar dat blijkt dus geen optie meer. Overigens wordt op de sociale media vanuit alle hoeken opgeroepen om de Russen zelfs te weigeren aan de WK-eindronde deel te nemen. Dat lijkt onwaarschijnlijk, al is het officiële standpunt van de FIFA nog niet bekend.

Rusland moet uitgesloten worden van het WK ...

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

19
19
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

12
12
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

91
91
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

145
145
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

69
69
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

81
81
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

225
225
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

28
28
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

136
136
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

81
81
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

338
338
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

296
296
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

528
528
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

545
545
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

251
251
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

367
367
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

234
234
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

284
284
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

167
167
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

576
576
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

225
225
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

363
363
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

413
413
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

302
302
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

342
342

Meer sportnieuws