Oorlog begonnen: voetbalwereld massaal in actie tegen Rusland

door
Oorlog begonnen: voetbalwereld massaal in actie tegen Rusland

Waar al weken voor gevreesd werd, is sinds donderdagnacht ook werkelijkheid geworden. Zo heeft Rusland op verschillende fronten een militaire aanval ingezet op buurland Oekraïne. Het buitensporige machtsvertoon van Vladimir Poetin en zijn kornuiten wordt wereldwijd veroordeeld, het conflict laat ook de voetballerij niet ongemoeid.


Heel wat spelers, clubs en andere organisaties veroordeelden het geweld inmiddels via boodschappen op de sociale media. Maar daar blijft het niet bij. Zo werden al verschillende sancties tegen Rusland opgelegd. Het Europese parlement vroeg de UEFA bijvoorbeeld om de finale van de Champions League niet te laten doorgaan. Verschillende bronnen bevestigen inmiddels dat de Europese voetbalbond dat verzoek zal inwilligen en vrijdag met een officiële bevestiging komt.

Of de Russische ploegen ook geschrapt zullen worden van de Europese tornooien, valt voorlopig af te wachten. Ondertussen proberen verschillende clubs ook hun banden met Rusland door te knippen. Schalke 04 laat bijvoorbeeld de naam van hoofdsponsor Gazprom, een Russische gasmaatschappij, van de shirts verwijderen. Manchester United zegt het sponsorcontract met Aeroflot, een Russische vliegmaatschappij, dan weer per direct stop. De verwachting is dat nog meer ploegen in de komende dagen met dergelijke acties zullen komen.

WK-DEELNAME
Tot slot zijn er ook nog de komende interlands van Rusland. Polen, Zweden en Tsjechië kwamen met een gezamenlijk statement naar buiten. Daarin laten de landen weten dat ze de komende WK-Play-Offs niet op Russisch grondgebied willen afwerken. Normaal gezien zou Polen eerst tegen de Russen spelen en krijgt Zweden of Tsjechië de winnaar van dat duel, telkens met Rusland als thuisploeg. Maar dat blijkt dus geen optie meer. Overigens wordt op de sociale media vanuit alle hoeken opgeroepen om de Russen zelfs te weigeren aan de WK-eindronde deel te nemen. Dat lijkt onwaarschijnlijk, al is het officiële standpunt van de FIFA nog niet bekend.

LEES OOK: UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

Rusland moet uitgesloten worden van het WK ...

Meest recent

'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

4
4
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

36
36
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

30
30
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

39
39
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

19
19
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

48
48
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

145
145
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

288
288
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

162
162
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

158
158
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

157
157
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

54
54
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1257
1257
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

44
44
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

48
48
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

328
328
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

134
134
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

197
197
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

245
245
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

53
53
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

212
212
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

412
412
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

901
901
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

160
160
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

47
47

Meer sportnieuws