Oorlog begonnen: voetbalwereld massaal in actie tegen Rusland

662 stemmen
Oorlog begonnen: voetbalwereld massaal in actie tegen Rusland

Waar al weken voor gevreesd werd, is sinds donderdagnacht ook werkelijkheid geworden. Zo heeft Rusland op verschillende fronten een militaire aanval ingezet op buurland Oekraïne. Het buitensporige machtsvertoon van Vladimir Poetin en zijn kornuiten wordt wereldwijd veroordeeld, het conflict laat ook de voetballerij niet ongemoeid.


Heel wat spelers, clubs en andere organisaties veroordeelden het geweld inmiddels via boodschappen op de sociale media. Maar daar blijft het niet bij. Zo werden al verschillende sancties tegen Rusland opgelegd. Het Europese parlement vroeg de UEFA bijvoorbeeld om de finale van de Champions League niet te laten doorgaan. Verschillende bronnen bevestigen inmiddels dat de Europese voetbalbond dat verzoek zal inwilligen en vrijdag met een officiële bevestiging komt.

Of de Russische ploegen ook geschrapt zullen worden van de Europese tornooien, valt voorlopig af te wachten. Ondertussen proberen verschillende clubs ook hun banden met Rusland door te knippen. Schalke 04 laat bijvoorbeeld de naam van hoofdsponsor Gazprom, een Russische gasmaatschappij, van de shirts verwijderen. Manchester United zegt het sponsorcontract met Aeroflot, een Russische vliegmaatschappij, dan weer per direct stop. De verwachting is dat nog meer ploegen in de komende dagen met dergelijke acties zullen komen.

WK-DEELNAME
Tot slot zijn er ook nog de komende interlands van Rusland. Polen, Zweden en Tsjechië kwamen met een gezamenlijk statement naar buiten. Daarin laten de landen weten dat ze de komende WK-Play-Offs niet op Russisch grondgebied willen afwerken. Normaal gezien zou Polen eerst tegen de Russen spelen en krijgt Zweden of Tsjechië de winnaar van dat duel, telkens met Rusland als thuisploeg. Maar dat blijkt dus geen optie meer. Overigens wordt op de sociale media vanuit alle hoeken opgeroepen om de Russen zelfs te weigeren aan de WK-eindronde deel te nemen. Dat lijkt onwaarschijnlijk, al is het officiële standpunt van de FIFA nog niet bekend.

LEES OOK: Antwerp-fan Waes midden in drama: "België moet meer doen"

Rusland moet uitgesloten worden van het WK ...

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

147
147
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

34
34
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

168
168
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

264
264
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

323
323
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

197
197
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

258
258
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

150
150
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

143
143
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

293
293
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

283
283
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

118
118
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

43
43
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

93
93
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

602
602
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

207
207
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

450
450
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

549
549
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

188
188
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

102
102
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

247
247
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

161
161
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

95
95
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

344
344
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

261
261

Meer sportnieuws