Oorlog begonnen: voetbalwereld massaal in actie tegen Rusland

662 stemmen
Oorlog begonnen: voetbalwereld massaal in actie tegen Rusland

Waar al weken voor gevreesd werd, is sinds donderdagnacht ook werkelijkheid geworden. Zo heeft Rusland op verschillende fronten een militaire aanval ingezet op buurland Oekraïne. Het buitensporige machtsvertoon van Vladimir Poetin en zijn kornuiten wordt wereldwijd veroordeeld, het conflict laat ook de voetballerij niet ongemoeid.


Heel wat spelers, clubs en andere organisaties veroordeelden het geweld inmiddels via boodschappen op de sociale media. Maar daar blijft het niet bij. Zo werden al verschillende sancties tegen Rusland opgelegd. Het Europese parlement vroeg de UEFA bijvoorbeeld om de finale van de Champions League niet te laten doorgaan. Verschillende bronnen bevestigen inmiddels dat de Europese voetbalbond dat verzoek zal inwilligen en vrijdag met een officiële bevestiging komt.

Of de Russische ploegen ook geschrapt zullen worden van de Europese tornooien, valt voorlopig af te wachten. Ondertussen proberen verschillende clubs ook hun banden met Rusland door te knippen. Schalke 04 laat bijvoorbeeld de naam van hoofdsponsor Gazprom, een Russische gasmaatschappij, van de shirts verwijderen. Manchester United zegt het sponsorcontract met Aeroflot, een Russische vliegmaatschappij, dan weer per direct stop. De verwachting is dat nog meer ploegen in de komende dagen met dergelijke acties zullen komen.

WK-DEELNAME
Tot slot zijn er ook nog de komende interlands van Rusland. Polen, Zweden en Tsjechië kwamen met een gezamenlijk statement naar buiten. Daarin laten de landen weten dat ze de komende WK-Play-Offs niet op Russisch grondgebied willen afwerken. Normaal gezien zou Polen eerst tegen de Russen spelen en krijgt Zweden of Tsjechië de winnaar van dat duel, telkens met Rusland als thuisploeg. Maar dat blijkt dus geen optie meer. Overigens wordt op de sociale media vanuit alle hoeken opgeroepen om de Russen zelfs te weigeren aan de WK-eindronde deel te nemen. Dat lijkt onwaarschijnlijk, al is het officiële standpunt van de FIFA nog niet bekend.

LEES OOK: Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

Rusland moet uitgesloten worden van het WK ...

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

54
54
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

29
29
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

25
25
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

21
21
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

294
294
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

45
45
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

178
178
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

36
36
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

214
214
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

150
150
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

653
653
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

62
62
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

155
155
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

160
160
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1027
1027
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

65
65
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

649
649
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

435
435
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

827
827
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

813
813
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

131
131
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

482
482
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

798
798
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

388
388

Meer sportnieuws