Oorlog begonnen: voetbalwereld massaal in actie tegen Rusland

door
Oorlog begonnen: voetbalwereld massaal in actie tegen Rusland

Waar al weken voor gevreesd werd, is sinds donderdagnacht ook werkelijkheid geworden. Zo heeft Rusland op verschillende fronten een militaire aanval ingezet op buurland Oekraïne. Het buitensporige machtsvertoon van Vladimir Poetin en zijn kornuiten wordt wereldwijd veroordeeld, het conflict laat ook de voetballerij niet ongemoeid.


Heel wat spelers, clubs en andere organisaties veroordeelden het geweld inmiddels via boodschappen op de sociale media. Maar daar blijft het niet bij. Zo werden al verschillende sancties tegen Rusland opgelegd. Het Europese parlement vroeg de UEFA bijvoorbeeld om de finale van de Champions League niet te laten doorgaan. Verschillende bronnen bevestigen inmiddels dat de Europese voetbalbond dat verzoek zal inwilligen en vrijdag met een officiële bevestiging komt.

Of de Russische ploegen ook geschrapt zullen worden van de Europese tornooien, valt voorlopig af te wachten. Ondertussen proberen verschillende clubs ook hun banden met Rusland door te knippen. Schalke 04 laat bijvoorbeeld de naam van hoofdsponsor Gazprom, een Russische gasmaatschappij, van de shirts verwijderen. Manchester United zegt het sponsorcontract met Aeroflot, een Russische vliegmaatschappij, dan weer per direct stop. De verwachting is dat nog meer ploegen in de komende dagen met dergelijke acties zullen komen.

WK-DEELNAME
Tot slot zijn er ook nog de komende interlands van Rusland. Polen, Zweden en Tsjechië kwamen met een gezamenlijk statement naar buiten. Daarin laten de landen weten dat ze de komende WK-Play-Offs niet op Russisch grondgebied willen afwerken. Normaal gezien zou Polen eerst tegen de Russen spelen en krijgt Zweden of Tsjechië de winnaar van dat duel, telkens met Rusland als thuisploeg. Maar dat blijkt dus geen optie meer. Overigens wordt op de sociale media vanuit alle hoeken opgeroepen om de Russen zelfs te weigeren aan de WK-eindronde deel te nemen. Dat lijkt onwaarschijnlijk, al is het officiële standpunt van de FIFA nog niet bekend.

LEES OOK: ‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

Rusland moet uitgesloten worden van het WK ...

Meest recent

'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

13
13
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

18
18
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

54
54
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

99
99
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

49
49
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

48
48
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

60
60
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

68
68
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

86
86
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

63
63
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

102
102
'Genk kan na één jaar al cashen op aanwinst'

Na een teleurstellend seizoen staat KRC Genk ongetwijfeld voor een boeiende transferzomer. Het zal ...

198
198
'Standard en Genk vechten pittig transferduel uit'

Standard en KRC Genk zijn uiteraard al bezig met het voorbereiden van de zomermercato. Viaplay weet ...

129
129
Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

116
116
WK en knaltransfer hét grote doel voor STVV'er

STVV zit in een dipje. Het verloor vier van zijn laatste vijf matchen en dit weekend komt Club ...

47
47
Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

171
171
'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hier gaan we weer... AA Gent gaat twee juridische procedures starten tegen de Pro League. Het ...

317
317
Onrust slaat om in drama: Leko en sterspeler op ramkoers

Bij Club Brugge ligt een sterspeler plots onder vuur. Ivan Leko gaf publiek een duidelijke sneer, ...

298
298
Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

223
223
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

220
220
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

168
168
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

264
264
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

185
185
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

130
130
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

210
210

Meer sportnieuws