Opvolger Sergio Gomez zorgt voor discussie

door
Opvolger Sergio Gomez zorgt voor discussie

Hij staat onder contract bij Shakhtar Donetsk, is een gewezen Braziliaans jeugdinternational en tevens een aanvallende wingback. Het aantrekkelijke profiel van Marquinhos Cipriano heeft onlangs de interesse gelokt van Anderlecht, waar hij de opvolger moet worden van Sergio Gomez.


ADIOS SERGIO

Sergio Gomez is veruit de beste zomertransfer van Anderlecht en hij toont enigszins aan waarom hij ooit getipt werd als één van de betere jonge talenten van Europa. In de jeugdopleiding van FC Barcelona werd hij beschouwd als de natuurlijke opvolger van Andres Iniesta, maar die status kon hij er nooit waarmaken. Via omwegen bij Borussia Dortmund en SD Huesca, maakt Gomez nu wel furore bij Anderlecht. En die uitmuntende prestaties worden ook van dichtbij gevolgd door Luis de la Fuente, de bondscoach van Jong Spanje.

De wingback was een modewoord op het voorbije Europees Kampioenschap. Toen was het belang van een aanvallende vleugelaanvaller één van de opmerkelijkste vaststellingen. In het moderne voetbal moet een wingback kunnen verdedigen en aanvallen, over een enorme conditie en uitstekende positionering beschikken, én tactisch intelligent zijn. En al die zaken zowel in het balbezit als in de balrecuperatie. Zo'n profiel is erg schaars op de transfermarkt, maar Anderlecht vond er toch zo eentje met Sergio Gomez.



Dat zorgt er ongetwijfeld voor dat Sergio Gomez straks gegeerd wild zal zijn op de transfermarkt, in januari lagen er trouwens al enkele Europese (top)clubs op de loer voor hem: Manchester United, FC Barcelona, Chelsea, Everton en Southampton. Het zou zelfs een klein mirakel zijn mocht Anderlecht de Spanjaard nog één seizoen extra kunnen houden. Sporting zal bij een verkoop van Gomez in elk geval een veelvoud cashen van hun initiële investering van 2,25 miljoen euro. De gespecialiseerde website Tranfermarkt.nl schat zijn actuele waarde alvast op 9 miljoen euro.

VAN GOALGETTER NAAR WINGBACK

In de komende weken zullen er ongetwijfeld verschillende potentiële vervangers de revue passeren en Marquinhos Cipriano is alvast de eerste. Qua profiel heeft hij alvast wat gelijkenissen met Sergio Gomez. Net zoals de Spanjaard genoot Cipriano zijn jeugdopleiding als een puur aanvallend ingestelde speler. De 23-jarige Braziliaan was bij de U17 van Sao Paulo zelfs de topschutter van de Campeonato Paulista. 21 doelpunten scoorde hij toen, wat Cipriano een promotie naar de U20 opleverde.

In die periode stond de (flank)aanvaller zelfs in de belangstelling van Atlético Madrid, dat toen een concrete aanbieding neerlegde voor hem. Uiteindelijk kwam het niet tot een transfer maar in 2018 kon Shakhtar Donetsk, de Oekraïense topclub met een rijke traditie aan Braziliaanse voetballers, hem overnemen voor de transfersom van één miljoen euro. Marquinhos Cipriano wende bij Shakhtar aan het Europese leven en voetbal, maar het belangrijkste was dat hij op sportief vlak grote stappen zetten.



Hoewel hij bij Shakhtar Donetsk geen onbetwiste titularis was, werd Marquinhos Cipriano er succesvol omgevormd tot een aanvallende linksachter. “Het is een heel prettig proces geweest”, zei de Braziliaan daar zelf over in Gazeta Esportiva. “Ik ben gegroeid als speler. Er waren veel aspecten die ik moest leren maar ik ben nog steeds in ontwikkeling.” Om zijn evolutie niet af te remmen wordt Cipriano dit seizoen uitgeleend aan het Zwitserse FC Sion.

MINIMUM 1,5 MILJOEN

In het Stade de Tourbillon is Marquinhos Cipriano zonder discussie een vaste waarde. De 23-jarige linker wingback is niet weg te denken uit het basiselftal van FC Sion. Het hoeft daarom niet te verrassen dat de Zwitsers straks de aankoopoptie in het huurcontract met Shakhtar Donetsk ten bedrage van anderhalf miljoen euro ongetwijfeld zal lichten. Cipriano doet het best goed bij Sion, maar anderzijds heeft hij nog veel ruimte tot verbetering.



De sterktes van Marquinhos Cipriano bevinden zich vooral op het offensief gebied, maar een waardige één-op-één-opvolger van Sergio Gomez zal hij wellicht niet zijn. Beide spelers waren vroeger actief in een puur aanvallende rol, maar hun carrière kwam pas echt op de rails terecht op de positie van linker wingback. Maar daar houdt de specifieke vergelijking ook wel op. Gomez is kwalitatief ontegensprekelijk van een gans ander niveau dan Cipriano. Maar dat wil uiteraard niet zeggen dat de 23-jarige zich in de komende jaren niet meer kan verbeteren.

POLL: Moet Anderlecht Cipriano halen?

Meest recent

Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

18
18
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

83
83
Croky Cup: op deze zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

63
63
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

72
72
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

148
148
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

130
130
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

106
106
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

63
63
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

82
82
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

98
98
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

159
159
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

200
200
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

82
82
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

246
246
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

71
71
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

59
59
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

254
254
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

500
500

Meer sportnieuws