Opvolger Sergio Gomez zorgt voor discussie

423
Opvolger Sergio Gomez zorgt voor discussie

Hij staat onder contract bij Shakhtar Donetsk, is een gewezen Braziliaans jeugdinternational en tevens een aanvallende wingback. Het aantrekkelijke profiel van Marquinhos Cipriano heeft onlangs de interesse gelokt van Anderlecht, waar hij de opvolger moet worden van Sergio Gomez.


ADIOS SERGIO

Sergio Gomez is veruit de beste zomertransfer van Anderlecht en hij toont enigszins aan waarom hij ooit getipt werd als één van de betere jonge talenten van Europa. In de jeugdopleiding van FC Barcelona werd hij beschouwd als de natuurlijke opvolger van Andres Iniesta, maar die status kon hij er nooit waarmaken. Via omwegen bij Borussia Dortmund en SD Huesca, maakt Gomez nu wel furore bij Anderlecht. En die uitmuntende prestaties worden ook van dichtbij gevolgd door Luis de la Fuente, de bondscoach van Jong Spanje.

De wingback was een modewoord op het voorbije Europees Kampioenschap. Toen was het belang van een aanvallende vleugelaanvaller één van de opmerkelijkste vaststellingen. In het moderne voetbal moet een wingback kunnen verdedigen en aanvallen, over een enorme conditie en uitstekende positionering beschikken, én tactisch intelligent zijn. En al die zaken zowel in het balbezit als in de balrecuperatie. Zo'n profiel is erg schaars op de transfermarkt, maar Anderlecht vond er toch zo eentje met Sergio Gomez.



Dat zorgt er ongetwijfeld voor dat Sergio Gomez straks gegeerd wild zal zijn op de transfermarkt, in januari lagen er trouwens al enkele Europese (top)clubs op de loer voor hem: Manchester United, FC Barcelona, Chelsea, Everton en Southampton. Het zou zelfs een klein mirakel zijn mocht Anderlecht de Spanjaard nog één seizoen extra kunnen houden. Sporting zal bij een verkoop van Gomez in elk geval een veelvoud cashen van hun initiële investering van 2,25 miljoen euro. De gespecialiseerde website Tranfermarkt.nl schat zijn actuele waarde alvast op 9 miljoen euro.

VAN GOALGETTER NAAR WINGBACK

In de komende weken zullen er ongetwijfeld verschillende potentiële vervangers de revue passeren en Marquinhos Cipriano is alvast de eerste. Qua profiel heeft hij alvast wat gelijkenissen met Sergio Gomez. Net zoals de Spanjaard genoot Cipriano zijn jeugdopleiding als een puur aanvallend ingestelde speler. De 23-jarige Braziliaan was bij de U17 van Sao Paulo zelfs de topschutter van de Campeonato Paulista. 21 doelpunten scoorde hij toen, wat Cipriano een promotie naar de U20 opleverde.

In die periode stond de (flank)aanvaller zelfs in de belangstelling van Atlético Madrid, dat toen een concrete aanbieding neerlegde voor hem. Uiteindelijk kwam het niet tot een transfer maar in 2018 kon Shakhtar Donetsk, de Oekraïense topclub met een rijke traditie aan Braziliaanse voetballers, hem overnemen voor de transfersom van één miljoen euro. Marquinhos Cipriano wende bij Shakhtar aan het Europese leven en voetbal, maar het belangrijkste was dat hij op sportief vlak grote stappen zetten.



Hoewel hij bij Shakhtar Donetsk geen onbetwiste titularis was, werd Marquinhos Cipriano er succesvol omgevormd tot een aanvallende linksachter. “Het is een heel prettig proces geweest”, zei de Braziliaan daar zelf over in Gazeta Esportiva. “Ik ben gegroeid als speler. Er waren veel aspecten die ik moest leren maar ik ben nog steeds in ontwikkeling.” Om zijn evolutie niet af te remmen wordt Cipriano dit seizoen uitgeleend aan het Zwitserse FC Sion.

MINIMUM 1,5 MILJOEN

In het Stade de Tourbillon is Marquinhos Cipriano zonder discussie een vaste waarde. De 23-jarige linker wingback is niet weg te denken uit het basiselftal van FC Sion. Het hoeft daarom niet te verrassen dat de Zwitsers straks de aankoopoptie in het huurcontract met Shakhtar Donetsk ten bedrage van anderhalf miljoen euro ongetwijfeld zal lichten. Cipriano doet het best goed bij Sion, maar anderzijds heeft hij nog veel ruimte tot verbetering.



De sterktes van Marquinhos Cipriano bevinden zich vooral op het offensief gebied, maar een waardige één-op-één-opvolger van Sergio Gomez zal hij wellicht niet zijn. Beide spelers waren vroeger actief in een puur aanvallende rol, maar hun carrière kwam pas echt op de rails terecht op de positie van linker wingback. Maar daar houdt de specifieke vergelijking ook wel op. Gomez is kwalitatief ontegensprekelijk van een gans ander niveau dan Cipriano. Maar dat wil uiteraard niet zeggen dat de 23-jarige zich in de komende jaren niet meer kan verbeteren.

LEES OOK: Entourage Lukaku snoeihard: “Terugkeer Anderlecht?”

Moet Anderlecht Cipriano halen?

Meest recent

Loting UCL krijgt vorm: Club moet kolossaal traject vrezen

Binnen een tweetal weken is het zover, dan wordt geloot voor de samenstelling van de League Phase in ...

0
0
Nog transfervuurwerk Antwerp? Compper spreekt klare taal

Royal Antwerp FC moet al enkele seizoenen de rem op de transferuitgaven houden. De financiële ...

118
118
Lukaku legt Fener-keuze uit en slaat meteen op tafel

Romelu Lukaku zal volgend seizoen te zien zijn in Turkije. Na een moeilijk einde bij Napoli koos Big ...

36
36
Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”

Club Brugge moet deze zomermercato nog vrezen. Verschillende sterkhouders worden in verband gebracht ...

224
224
Grootse plannen Manchester United met Tielemans onthuld

Youri Tielemans maakte na het WK de overstap van Aston Villa naar Manchester United. De aanvoerder ...

65
65
‘Ferme verrassing: Club-transfer in stroomversnelling’

Club Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Verschillende spelers kunnen nog vertrekken en ...

356
356
Entourage Lukaku snoeihard: “Terugkeer Anderlecht?”

Romelu Lukaku gaat aan de slag bij Fenerbahçe. De Rode Duivel wil ooit terugkeren bij RSC ...

422
422
Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter

Bij Beerschot sloegen ze vorig seizoen een nieuwe weg in. Na jaren aanmodderen onder het beleid van ...

86
86
'Kogel is door de kerk: Ajax en PSG akkoord over Godts'

Ajax plaatste zich donderdagavond voor de play-offs van de Conference League ten koste van ...

176
176
'Club Brugge neemt verbazende transferbeslissing'

Bij Club Brugge hebben ze de laatste weken een serieus transferoffensief ingezet. Dat was nodig, ...

572
572
Nieuwe chouchou Anderlecht spreekt straffe ambitie uit

Anderlecht heeft donderdag een verlengstuk gebreid aan zijn goede seizoensbegin. Het legde in het ...

381
381
Lokeren pakt uit met verrassende transfer bij Cercle

Om 20u wordt ook het seizoen in de Challenger Pro League nog op gang getrapt. Lokeren is ...

52
52
'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

Lommel maakte vorig weekend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar afwezigheid. Dat ...

149
149
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek Seys én Tresoldi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

303
303
Antwerp pakt uit met nieuw shirt: Scheldeblauw concept

Royal Antwerp FC is goed aan de Jupiler Pro League begonnen. In eigen huis won The Great Old met 2-1 ...

117
117
Lukaku voorgesteld in Turkije: straffe taal én ambities

Romelu Lukaku laat Napoli achter zich voor Fenerbahçe. De toptransfer van de Rode Duivel werd ...

52
52
STVV wint transferstrijd: toptransfer is officieel

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en dit seizoen ...

113
113
Europees succes heeft gevolgen voor JPL-kalender

KAA Gent en RSC Anderlecht wisten zich te kwalificeren voor de volgende ronde van de Conference en ...

348
348
‘Wending Rodri: monstersom City direct naar vervanger'

Waar ligt de toekomst van Rodri? De beste speler van het afgelopen WK staat onder contract bij ...

141
141
Vreemde formule Challenger Pro League compleet afgemaakt

Het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur. Terwijl de Jupiler Pro League aan ...

267
267
'Arne Engels heeft straffe transfer helemaal beet'

De Schotse titelstrijd was de voorbije jaren ook een duel tussen twee Rode Duivels, want met Nicolas ...

92
92
'Rigaux ligt nu al onder vuur bij Feyenoord'

Deze zomer zette Dévy Rigaux een opmerkelijke stap. De Director of Football trok de deur van ...

381
381
Meijer doet boekje open over vertrek bij Club Brugge

Sampdoria vertolkte deze week een zeer opvallende rol op de Belgische transfermarkt. De Italiaanse ...

548
548
Straf verhaal bij AA Gent: "Jongensdroom die uitkomt"

Het Europese avontuur van AA Gent krijgt dit seizoen nog een vervolg. Het plaatste zich ...

74
74
Wéér uitstel: proces Anderlecht herbegint met nieuwe rechter

In 2017 kreeg Marc Coucke Anderlecht in handen na een bewogen overnameproces. Nadien vielen er ...

172
172

Meer sportnieuws