Opvolger Sergio Gomez zorgt voor discussie

423
Opvolger Sergio Gomez zorgt voor discussie

Hij staat onder contract bij Shakhtar Donetsk, is een gewezen Braziliaans jeugdinternational en tevens een aanvallende wingback. Het aantrekkelijke profiel van Marquinhos Cipriano heeft onlangs de interesse gelokt van Anderlecht, waar hij de opvolger moet worden van Sergio Gomez.


ADIOS SERGIO

Sergio Gomez is veruit de beste zomertransfer van Anderlecht en hij toont enigszins aan waarom hij ooit getipt werd als één van de betere jonge talenten van Europa. In de jeugdopleiding van FC Barcelona werd hij beschouwd als de natuurlijke opvolger van Andres Iniesta, maar die status kon hij er nooit waarmaken. Via omwegen bij Borussia Dortmund en SD Huesca, maakt Gomez nu wel furore bij Anderlecht. En die uitmuntende prestaties worden ook van dichtbij gevolgd door Luis de la Fuente, de bondscoach van Jong Spanje.

De wingback was een modewoord op het voorbije Europees Kampioenschap. Toen was het belang van een aanvallende vleugelaanvaller één van de opmerkelijkste vaststellingen. In het moderne voetbal moet een wingback kunnen verdedigen en aanvallen, over een enorme conditie en uitstekende positionering beschikken, én tactisch intelligent zijn. En al die zaken zowel in het balbezit als in de balrecuperatie. Zo'n profiel is erg schaars op de transfermarkt, maar Anderlecht vond er toch zo eentje met Sergio Gomez.



Dat zorgt er ongetwijfeld voor dat Sergio Gomez straks gegeerd wild zal zijn op de transfermarkt, in januari lagen er trouwens al enkele Europese (top)clubs op de loer voor hem: Manchester United, FC Barcelona, Chelsea, Everton en Southampton. Het zou zelfs een klein mirakel zijn mocht Anderlecht de Spanjaard nog één seizoen extra kunnen houden. Sporting zal bij een verkoop van Gomez in elk geval een veelvoud cashen van hun initiële investering van 2,25 miljoen euro. De gespecialiseerde website Tranfermarkt.nl schat zijn actuele waarde alvast op 9 miljoen euro.

VAN GOALGETTER NAAR WINGBACK

In de komende weken zullen er ongetwijfeld verschillende potentiële vervangers de revue passeren en Marquinhos Cipriano is alvast de eerste. Qua profiel heeft hij alvast wat gelijkenissen met Sergio Gomez. Net zoals de Spanjaard genoot Cipriano zijn jeugdopleiding als een puur aanvallend ingestelde speler. De 23-jarige Braziliaan was bij de U17 van Sao Paulo zelfs de topschutter van de Campeonato Paulista. 21 doelpunten scoorde hij toen, wat Cipriano een promotie naar de U20 opleverde.

In die periode stond de (flank)aanvaller zelfs in de belangstelling van Atlético Madrid, dat toen een concrete aanbieding neerlegde voor hem. Uiteindelijk kwam het niet tot een transfer maar in 2018 kon Shakhtar Donetsk, de Oekraïense topclub met een rijke traditie aan Braziliaanse voetballers, hem overnemen voor de transfersom van één miljoen euro. Marquinhos Cipriano wende bij Shakhtar aan het Europese leven en voetbal, maar het belangrijkste was dat hij op sportief vlak grote stappen zetten.



Hoewel hij bij Shakhtar Donetsk geen onbetwiste titularis was, werd Marquinhos Cipriano er succesvol omgevormd tot een aanvallende linksachter. “Het is een heel prettig proces geweest”, zei de Braziliaan daar zelf over in Gazeta Esportiva. “Ik ben gegroeid als speler. Er waren veel aspecten die ik moest leren maar ik ben nog steeds in ontwikkeling.” Om zijn evolutie niet af te remmen wordt Cipriano dit seizoen uitgeleend aan het Zwitserse FC Sion.

MINIMUM 1,5 MILJOEN

In het Stade de Tourbillon is Marquinhos Cipriano zonder discussie een vaste waarde. De 23-jarige linker wingback is niet weg te denken uit het basiselftal van FC Sion. Het hoeft daarom niet te verrassen dat de Zwitsers straks de aankoopoptie in het huurcontract met Shakhtar Donetsk ten bedrage van anderhalf miljoen euro ongetwijfeld zal lichten. Cipriano doet het best goed bij Sion, maar anderzijds heeft hij nog veel ruimte tot verbetering.



De sterktes van Marquinhos Cipriano bevinden zich vooral op het offensief gebied, maar een waardige één-op-één-opvolger van Sergio Gomez zal hij wellicht niet zijn. Beide spelers waren vroeger actief in een puur aanvallende rol, maar hun carrière kwam pas echt op de rails terecht op de positie van linker wingback. Maar daar houdt de specifieke vergelijking ook wel op. Gomez is kwalitatief ontegensprekelijk van een gans ander niveau dan Cipriano. Maar dat wil uiteraard niet zeggen dat de 23-jarige zich in de komende jaren niet meer kan verbeteren.

LEES OOK: Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Moet Anderlecht Cipriano halen?

Meest recent

Anderlecht met veel pech: "Dit verdienden we niet"

RSC Anderlecht verloor met 1-0 bij Dinamo Zagreb na een ongelukkige penalty. De Brusselaars kenden ...

3
3
IJskoude douche voor Anderlecht: één sterkhouder gebuisd

Na twee speeldagen is RSC Anderlecht nog steeds puntenloos in de Europa League. Donderdag speelde ...

78
78
UEL/UECL: Trossard klopt De Cat, nog meer Duivels vieren

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

8
8
Europees drama Anderlecht: 0 op 6 na penalty in 96ste minuut

RSC Anderlecht heeft zichzelf serieus in de voet geschoten in de League Phase van de Europa League. ...

163
163
Start van sprookje? STVV trakteert Stayen op Europese zege

STVV heeft zijn start in de Conference League niet gemist. De Limburgers boekten donderdagavond een ...

53
53
'Flick laaiend enthousiast: Barça wil nieuwe Club Brugge-deal'

Club Brugge deed afgelopen zomer zaken met FC Barcelona. De Spaanse kampioen betaalde zo'n 10 ...

330
330
Filip Joos zwijmelt: volgende monstertransfer voor Union

Union SG heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het Europese toneel. Tegen Real Sociedad ...

100
100
Anderlecht laat kansen liggen: één titularis valt uit de toon

RSC Anderlecht gaat donderdagavond op zoek naar zijn eerste punten in de League Phase van de Europa ...

82
82
Na WK-drama: Tessa Wullaert loopt helemaal leeg op Instagram

Tessa Wullaert laat zich niet zomaar doen. Terwijl de Red Flames na een nieuwe mislukte WK campagne ...

67
67
UEL/UECL: Sadiki voorkomt megastunt, Kroatische blamage Ajax

Donderdagavond wordt de tweede speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. En ...

51
51
Wat een opluchting: AA Gent vloert in slotfase stugge Denen

Andermaal heeft AA Gent veerkracht getoond in Europa. De troepen van Rik De Mil leken lange tijd de ...

51
51
IJzersterk Union beloont zichzelf pas in dolle slotfase

Een fel gehandicapt Union heeft vanavond andermaal een glansprestatie afgeleverd in Europa. De ...

50
50
Januzaj terug naar Anderlecht? Sporza-analisten reageren

De transfermarkt is al een poosje gesloten, maar verschillende spelers zijn momenteel op ...

168
168
Bruno verbaast iedereen met basiself; vier wissels bij STVV

STVV opent donderdagavond zijn campagne in de Conference League met een thuismatch tegen het ...

51
51
'Code rood United: topcoach meldt zich op Old Trafford'

Manchester United blijft ook dit seizoen de teleurstellingen opstapelen. Deze week liepen de ...

136
136
'Marktwaarde explodeert: Club ruikt Engelse monstersom'

Club Brugge heeft in de Champions League flink indruk gemaakt met zijn stuntzege op Internazionale. ...

375
375
Nainggolan gelooft ogen niet: "Lijkt beste verdediger van België"

De Jupiler Pro League is inmiddels al acht speeldagen onderweg. En tot verbazing van zowat alle ...

313
313
Hubert puzzelt met basiself Union; grote comeback bij Gent

Donderdagavond komen liefst vier Belgische clubs in actie op het Europese toneel. AA Gent en Union ...

22
22
Zondebok gevonden: De Bruyne krijgt ervan langs bij Napoli

Drie dagen geleden was hij nog de koning van Napels. Na de 3-1-nederlaag in Villarreal ligt Kevin De ...

199
199
Vanhaezebrouck voorspelt: Leko dumpt Brugse cultheld

Club Brugge schreef dinsdag geschiedenis door met 3-4 te winnen op bezoek bij Inter. De grote ...

554
554
De Condé op toerental: Genk pakt uit met groot nieuws

Eerder deze week maakte KRC Genk reeds bekend dat Josué Kongolo zijn lot langer aan de club ...

270
270
Club Brugge vreest rampscenario rond Mechele

Club Brugge verbaasde dinsdag Europa met een 3-4 zege op het veld van Inter. Blauw-Zwart kwam wel ...

815
815
Sergio Gomez blikt terug op RSCA én velt oordeel over Union

Union Sint-Gillis ontvangt donderdagavond Real Sociedad op de tweede speeldag van de competitiefase ...

64
64
De Meyer: "Dit is een historisch moment voor STVV"

Kan STVV vanavond geschiedenis schrijven? De Truienaars hopen vanavond de Conference League-campagne ...

13
13
Aanwinst maakt indruk bij RSCA: "Loopt vlot voor mij"

Antoine Sibierski zorgde voor een goede zomermercato. De titel is nog te hoog gegrepen voor dit RSC ...

153
153

Meer sportnieuws