Opvolger Sergio Gomez zorgt voor discussie

door
Opvolger Sergio Gomez zorgt voor discussie

Hij staat onder contract bij Shakhtar Donetsk, is een gewezen Braziliaans jeugdinternational en tevens een aanvallende wingback. Het aantrekkelijke profiel van Marquinhos Cipriano heeft onlangs de interesse gelokt van Anderlecht, waar hij de opvolger moet worden van Sergio Gomez.


ADIOS SERGIO

Sergio Gomez is veruit de beste zomertransfer van Anderlecht en hij toont enigszins aan waarom hij ooit getipt werd als één van de betere jonge talenten van Europa. In de jeugdopleiding van FC Barcelona werd hij beschouwd als de natuurlijke opvolger van Andres Iniesta, maar die status kon hij er nooit waarmaken. Via omwegen bij Borussia Dortmund en SD Huesca, maakt Gomez nu wel furore bij Anderlecht. En die uitmuntende prestaties worden ook van dichtbij gevolgd door Luis de la Fuente, de bondscoach van Jong Spanje.

De wingback was een modewoord op het voorbije Europees Kampioenschap. Toen was het belang van een aanvallende vleugelaanvaller één van de opmerkelijkste vaststellingen. In het moderne voetbal moet een wingback kunnen verdedigen en aanvallen, over een enorme conditie en uitstekende positionering beschikken, én tactisch intelligent zijn. En al die zaken zowel in het balbezit als in de balrecuperatie. Zo'n profiel is erg schaars op de transfermarkt, maar Anderlecht vond er toch zo eentje met Sergio Gomez.



Dat zorgt er ongetwijfeld voor dat Sergio Gomez straks gegeerd wild zal zijn op de transfermarkt, in januari lagen er trouwens al enkele Europese (top)clubs op de loer voor hem: Manchester United, FC Barcelona, Chelsea, Everton en Southampton. Het zou zelfs een klein mirakel zijn mocht Anderlecht de Spanjaard nog één seizoen extra kunnen houden. Sporting zal bij een verkoop van Gomez in elk geval een veelvoud cashen van hun initiële investering van 2,25 miljoen euro. De gespecialiseerde website Tranfermarkt.nl schat zijn actuele waarde alvast op 9 miljoen euro.

VAN GOALGETTER NAAR WINGBACK

In de komende weken zullen er ongetwijfeld verschillende potentiële vervangers de revue passeren en Marquinhos Cipriano is alvast de eerste. Qua profiel heeft hij alvast wat gelijkenissen met Sergio Gomez. Net zoals de Spanjaard genoot Cipriano zijn jeugdopleiding als een puur aanvallend ingestelde speler. De 23-jarige Braziliaan was bij de U17 van Sao Paulo zelfs de topschutter van de Campeonato Paulista. 21 doelpunten scoorde hij toen, wat Cipriano een promotie naar de U20 opleverde.

In die periode stond de (flank)aanvaller zelfs in de belangstelling van Atlético Madrid, dat toen een concrete aanbieding neerlegde voor hem. Uiteindelijk kwam het niet tot een transfer maar in 2018 kon Shakhtar Donetsk, de Oekraïense topclub met een rijke traditie aan Braziliaanse voetballers, hem overnemen voor de transfersom van één miljoen euro. Marquinhos Cipriano wende bij Shakhtar aan het Europese leven en voetbal, maar het belangrijkste was dat hij op sportief vlak grote stappen zetten.



Hoewel hij bij Shakhtar Donetsk geen onbetwiste titularis was, werd Marquinhos Cipriano er succesvol omgevormd tot een aanvallende linksachter. “Het is een heel prettig proces geweest”, zei de Braziliaan daar zelf over in Gazeta Esportiva. “Ik ben gegroeid als speler. Er waren veel aspecten die ik moest leren maar ik ben nog steeds in ontwikkeling.” Om zijn evolutie niet af te remmen wordt Cipriano dit seizoen uitgeleend aan het Zwitserse FC Sion.

MINIMUM 1,5 MILJOEN

In het Stade de Tourbillon is Marquinhos Cipriano zonder discussie een vaste waarde. De 23-jarige linker wingback is niet weg te denken uit het basiselftal van FC Sion. Het hoeft daarom niet te verrassen dat de Zwitsers straks de aankoopoptie in het huurcontract met Shakhtar Donetsk ten bedrage van anderhalf miljoen euro ongetwijfeld zal lichten. Cipriano doet het best goed bij Sion, maar anderzijds heeft hij nog veel ruimte tot verbetering.



De sterktes van Marquinhos Cipriano bevinden zich vooral op het offensief gebied, maar een waardige één-op-één-opvolger van Sergio Gomez zal hij wellicht niet zijn. Beide spelers waren vroeger actief in een puur aanvallende rol, maar hun carrière kwam pas echt op de rails terecht op de positie van linker wingback. Maar daar houdt de specifieke vergelijking ook wel op. Gomez is kwalitatief ontegensprekelijk van een gans ander niveau dan Cipriano. Maar dat wil uiteraard niet zeggen dat de 23-jarige zich in de komende jaren niet meer kan verbeteren.

LEES OOK: ‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

Moet Anderlecht Cipriano halen?

Meest recent

‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

155
155
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

13
13
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

65
65
JPL attractie rijker: "Geweldig tegen AS Roma en Nice"

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

17
17
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

171
171
VN op bezoek bij KRC Genk: hét verhaal achter 25 jaar succes

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

28
28
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

230
230
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

43
43
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

149
149
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

139
139
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

76
76
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

278
278
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

120
120
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

621
621
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

410
410
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

470
470
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

120
120
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

634
634
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

226
226
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

275
275
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

359
359
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

145
145
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

95
95
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

242
242
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

228
228

Meer sportnieuws