Opvolger Sergio Gomez zorgt voor discussie

door
Opvolger Sergio Gomez zorgt voor discussie

Hij staat onder contract bij Shakhtar Donetsk, is een gewezen Braziliaans jeugdinternational en tevens een aanvallende wingback. Het aantrekkelijke profiel van Marquinhos Cipriano heeft onlangs de interesse gelokt van Anderlecht, waar hij de opvolger moet worden van Sergio Gomez.


ADIOS SERGIO

Sergio Gomez is veruit de beste zomertransfer van Anderlecht en hij toont enigszins aan waarom hij ooit getipt werd als één van de betere jonge talenten van Europa. In de jeugdopleiding van FC Barcelona werd hij beschouwd als de natuurlijke opvolger van Andres Iniesta, maar die status kon hij er nooit waarmaken. Via omwegen bij Borussia Dortmund en SD Huesca, maakt Gomez nu wel furore bij Anderlecht. En die uitmuntende prestaties worden ook van dichtbij gevolgd door Luis de la Fuente, de bondscoach van Jong Spanje.

De wingback was een modewoord op het voorbije Europees Kampioenschap. Toen was het belang van een aanvallende vleugelaanvaller één van de opmerkelijkste vaststellingen. In het moderne voetbal moet een wingback kunnen verdedigen en aanvallen, over een enorme conditie en uitstekende positionering beschikken, én tactisch intelligent zijn. En al die zaken zowel in het balbezit als in de balrecuperatie. Zo'n profiel is erg schaars op de transfermarkt, maar Anderlecht vond er toch zo eentje met Sergio Gomez.



Dat zorgt er ongetwijfeld voor dat Sergio Gomez straks gegeerd wild zal zijn op de transfermarkt, in januari lagen er trouwens al enkele Europese (top)clubs op de loer voor hem: Manchester United, FC Barcelona, Chelsea, Everton en Southampton. Het zou zelfs een klein mirakel zijn mocht Anderlecht de Spanjaard nog één seizoen extra kunnen houden. Sporting zal bij een verkoop van Gomez in elk geval een veelvoud cashen van hun initiële investering van 2,25 miljoen euro. De gespecialiseerde website Tranfermarkt.nl schat zijn actuele waarde alvast op 9 miljoen euro.

VAN GOALGETTER NAAR WINGBACK

In de komende weken zullen er ongetwijfeld verschillende potentiële vervangers de revue passeren en Marquinhos Cipriano is alvast de eerste. Qua profiel heeft hij alvast wat gelijkenissen met Sergio Gomez. Net zoals de Spanjaard genoot Cipriano zijn jeugdopleiding als een puur aanvallend ingestelde speler. De 23-jarige Braziliaan was bij de U17 van Sao Paulo zelfs de topschutter van de Campeonato Paulista. 21 doelpunten scoorde hij toen, wat Cipriano een promotie naar de U20 opleverde.

In die periode stond de (flank)aanvaller zelfs in de belangstelling van Atlético Madrid, dat toen een concrete aanbieding neerlegde voor hem. Uiteindelijk kwam het niet tot een transfer maar in 2018 kon Shakhtar Donetsk, de Oekraïense topclub met een rijke traditie aan Braziliaanse voetballers, hem overnemen voor de transfersom van één miljoen euro. Marquinhos Cipriano wende bij Shakhtar aan het Europese leven en voetbal, maar het belangrijkste was dat hij op sportief vlak grote stappen zetten.



Hoewel hij bij Shakhtar Donetsk geen onbetwiste titularis was, werd Marquinhos Cipriano er succesvol omgevormd tot een aanvallende linksachter. “Het is een heel prettig proces geweest”, zei de Braziliaan daar zelf over in Gazeta Esportiva. “Ik ben gegroeid als speler. Er waren veel aspecten die ik moest leren maar ik ben nog steeds in ontwikkeling.” Om zijn evolutie niet af te remmen wordt Cipriano dit seizoen uitgeleend aan het Zwitserse FC Sion.

MINIMUM 1,5 MILJOEN

In het Stade de Tourbillon is Marquinhos Cipriano zonder discussie een vaste waarde. De 23-jarige linker wingback is niet weg te denken uit het basiselftal van FC Sion. Het hoeft daarom niet te verrassen dat de Zwitsers straks de aankoopoptie in het huurcontract met Shakhtar Donetsk ten bedrage van anderhalf miljoen euro ongetwijfeld zal lichten. Cipriano doet het best goed bij Sion, maar anderzijds heeft hij nog veel ruimte tot verbetering.



De sterktes van Marquinhos Cipriano bevinden zich vooral op het offensief gebied, maar een waardige één-op-één-opvolger van Sergio Gomez zal hij wellicht niet zijn. Beide spelers waren vroeger actief in een puur aanvallende rol, maar hun carrière kwam pas echt op de rails terecht op de positie van linker wingback. Maar daar houdt de specifieke vergelijking ook wel op. Gomez is kwalitatief ontegensprekelijk van een gans ander niveau dan Cipriano. Maar dat wil uiteraard niet zeggen dat de 23-jarige zich in de komende jaren niet meer kan verbeteren.

LEES OOK: 'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Moet Anderlecht Cipriano halen?

Meest recent

'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

0
0
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

119
119
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

17
17
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

70
70
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

321
321
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

208
208
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

137
137
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

42
42
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

24
24
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

215
215
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

77
77
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

459
459
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

172
172
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

173
173
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

36
36
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

393
393
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

387
387
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

300
300
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

137
137
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

223
223
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

575
575
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

150
150
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

119
119
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

78
78
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

271
271

Meer sportnieuws