Mertens laat met Napoli gouden kans liggen in titelstrijd

door
Mertens laat met Napoli gouden kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd lijkt helemaal losgebarsten. Zowel Internazionale, AC Milan en Napoli lijken nog een kans te maken op de befaamde Scudetto. Vanavond konden Napoli en Dries Mertens een gouden zaak doen in het klassement. Tegenstander van dienst was laagvlieger Cagliari. Toch wisten de Zuid-Italianen zich te verslikken in de Sardijnse ploeg. 


Napoli - met Dries Mertens in de basis - had het van bij het startsignaal moeilijk tegen Cagliari. De thuisploeg zette de bezoekers van bij de start van de wedstrijd vast, en kwam er een paar keer scherp uit. Toch bleef het wachten geblazen tot in de tweede helft tot wanneer Cagliari beloond werd. Het was ex-PSV'er Gaston Pereiro die de score opende voor de ploeg van Walter Mazzarri. Napoli probeerde te antwoorden, maar slaagde pas in het slot van de wedstrijd in de gelijkmaker. Victor Osimhen ontpopte zich even tot de Sardijnse antiheld van dienst. 

Door het gelijkspel is Napoli er niet in geslaagd om mee aan de leiding te komen van het Serie A-klassement. Milan blijft namelijk een bonus van twee punten behouden op de ploeg van Dries Mertens. De nummer twee - Internazionale - kan wel nog over zijn stadsgenoot springen als het zijn inhaalwedstrijd tracht te winnen. 

Maradona-tijdperk

De supporters van Napoli moeten al een hele tijd wachten op een nieuwe Scudetto. Het is inmiddels van 1990 geleden dat de club zich nog eens wist te verzekeren van de hoogste oppergaai. Toen was Diego Maradona nog de stuwende kracht achter het succes van de Napolitanen. Inmiddels is het clubicoon - op vlak van gemaakte doelpunten - ingehaald door onze landgenoot Dries Mertens. Of de Rode Duivel nu ook succes van het Maradona-tijdperk zal kunnen evenaren, zal de tijd ongetwijfeld nog uitwijzen. 

LEES OOK: 'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Wie wordt kampioen van Italië?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

29
29
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

165
165
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

113
113
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

327
327
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

161
161
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

92
92
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

467
467
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

76
76
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

271
271
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

262
262
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

533
533
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

784
784
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

836
836
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

350
350
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

45
45
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

299
299
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

624
624
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

356
356
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

363
363
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

175
175
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

257
257
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

366
366
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

731
731
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

219
219
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

405
405

Meer sportnieuws