Mertens laat met Napoli gouden kans liggen in titelstrijd

stemmen
Mertens laat met Napoli gouden kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd lijkt helemaal losgebarsten. Zowel Internazionale, AC Milan en Napoli lijken nog een kans te maken op de befaamde Scudetto. Vanavond konden Napoli en Dries Mertens een gouden zaak doen in het klassement. Tegenstander van dienst was laagvlieger Cagliari. Toch wisten de Zuid-Italianen zich te verslikken in de Sardijnse ploeg. 


Napoli - met Dries Mertens in de basis - had het van bij het startsignaal moeilijk tegen Cagliari. De thuisploeg zette de bezoekers van bij de start van de wedstrijd vast, en kwam er een paar keer scherp uit. Toch bleef het wachten geblazen tot in de tweede helft tot wanneer Cagliari beloond werd. Het was ex-PSV'er Gaston Pereiro die de score opende voor de ploeg van Walter Mazzarri. Napoli probeerde te antwoorden, maar slaagde pas in het slot van de wedstrijd in de gelijkmaker. Victor Osimhen ontpopte zich even tot de Sardijnse antiheld van dienst. 

Door het gelijkspel is Napoli er niet in geslaagd om mee aan de leiding te komen van het Serie A-klassement. Milan blijft namelijk een bonus van twee punten behouden op de ploeg van Dries Mertens. De nummer twee - Internazionale - kan wel nog over zijn stadsgenoot springen als het zijn inhaalwedstrijd tracht te winnen. 

Maradona-tijdperk

De supporters van Napoli moeten al een hele tijd wachten op een nieuwe Scudetto. Het is inmiddels van 1990 geleden dat de club zich nog eens wist te verzekeren van de hoogste oppergaai. Toen was Diego Maradona nog de stuwende kracht achter het succes van de Napolitanen. Inmiddels is het clubicoon - op vlak van gemaakte doelpunten - ingehaald door onze landgenoot Dries Mertens. Of de Rode Duivel nu ook succes van het Maradona-tijdperk zal kunnen evenaren, zal de tijd ongetwijfeld nog uitwijzen. 

LEES OOK: CL-finale: Vandenbempt haalt genadeloos uit naar Trossard

Wie wordt kampioen van Italië?

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

82
82
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

103
103
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

480
480
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

116
116
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

383
383
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

36
36
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

435
435
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

237
237
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

232
232
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

130
130
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1228
1228
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

103
103
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

54
54
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

315
315
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

192
192
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

246
246
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

197
197
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

502
502
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

898
898
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

703
703
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

271
271
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

148
148
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

239
239

Meer sportnieuws