Mertens laat met Napoli gouden kans liggen in titelstrijd

door
Mertens laat met Napoli gouden kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd lijkt helemaal losgebarsten. Zowel Internazionale, AC Milan en Napoli lijken nog een kans te maken op de befaamde Scudetto. Vanavond konden Napoli en Dries Mertens een gouden zaak doen in het klassement. Tegenstander van dienst was laagvlieger Cagliari. Toch wisten de Zuid-Italianen zich te verslikken in de Sardijnse ploeg. 


Napoli - met Dries Mertens in de basis - had het van bij het startsignaal moeilijk tegen Cagliari. De thuisploeg zette de bezoekers van bij de start van de wedstrijd vast, en kwam er een paar keer scherp uit. Toch bleef het wachten geblazen tot in de tweede helft tot wanneer Cagliari beloond werd. Het was ex-PSV'er Gaston Pereiro die de score opende voor de ploeg van Walter Mazzarri. Napoli probeerde te antwoorden, maar slaagde pas in het slot van de wedstrijd in de gelijkmaker. Victor Osimhen ontpopte zich even tot de Sardijnse antiheld van dienst. 

Door het gelijkspel is Napoli er niet in geslaagd om mee aan de leiding te komen van het Serie A-klassement. Milan blijft namelijk een bonus van twee punten behouden op de ploeg van Dries Mertens. De nummer twee - Internazionale - kan wel nog over zijn stadsgenoot springen als het zijn inhaalwedstrijd tracht te winnen. 

Maradona-tijdperk

De supporters van Napoli moeten al een hele tijd wachten op een nieuwe Scudetto. Het is inmiddels van 1990 geleden dat de club zich nog eens wist te verzekeren van de hoogste oppergaai. Toen was Diego Maradona nog de stuwende kracht achter het succes van de Napolitanen. Inmiddels is het clubicoon - op vlak van gemaakte doelpunten - ingehaald door onze landgenoot Dries Mertens. Of de Rode Duivel nu ook succes van het Maradona-tijdperk zal kunnen evenaren, zal de tijd ongetwijfeld nog uitwijzen. 

LEES OOK: 'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Wie wordt kampioen van Italië?

Meest recent

Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

32
32
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

140
140
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

51
51
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

253
253
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

101
101
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

140
140
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

184
184
'Anderlecht heeft beet: nieuwe T1 straks al voorgesteld'

Door de abrupte exit van interimcoach Edward Still, die zelf het roer had overgenomen van de ...

878
878
'Leegloop bij Club Brugge: 3 meubelstukken richting exit'

Club Brugge lijkt volgende zomer alweer stevig te zullen cashen op goudhaantjes zoals Joel Ordonez, ...

402
402
'Anderlecht gaat all-in: Taravel drukt meteen stempel'

Vanavond weet Union wie het op 14 mei zal bekampen in de finale van de Croky Cup. Na de 0-1 zege in ...

381
381
Veroordeling Eddy Snelders: Gevolgen slaan in als een bom

U kon hier daarstraks al lezen dat het Hof van Beroep een uitspraak deed in de zaak rond voormalig ...

184
184
JPL-coach spreekt duidelijke taal over Anderlecht-gerucht

Anderlecht heeft nog altijd geen nieuwe trainer gevonden. Het lijkt donderdag juist enkele stappen ...

168
168
10 meest waardevolle spelers JPL: verrassende nummer 1

De wintermercato is voorbij en heel wat clubs zullen hun vizier nu al richten op volgende zomer. Dan ...

318
318
Muzio dient Verhaeghe van antwoord: "Ik was geshockeerd"

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

267
267
Charleroi haalt hard uit na incidenten op Union

Bij Charleroi zullen ze nog wat langer moeten wachten op een eerste bekerfinale sinds 1993. Ze ...

96
96
AA Gent-flop verrijst: "Alles veranderde met De Mil"

AA Gent leed vorig weekend een pijnlijke en verrassende thuisnederlaag tegen OH Leuven, maar staat ...

350
350
Stankovic geeft grote hint over zijn toekomst

Bij Club Brugge kunnen ze de komende maanden maar beter genieten van Aleksandar Stankovic, want het ...

274
274
'Nieuwe klap Anderlecht: volgende kandidaat-T1 haakt af'

Zal Anderlecht nog voor het einde van de week zijn nieuwe hoofdtrainer vinden? Dat is volgens CEO ...

462
462
Fraudeproces RSCA eindigt al snel met sisser

Donderdagvoormiddag ging in Brussel de rechtszaak van start rond vermeende fraude bij de overname ...

167
167
TRANSFERUURTJE: 'Trainersdomper Anderlecht, knaltransfer Real'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

227
227
Vanhaezebrouck reageert duidelijk op Anderlecht: "TD of T1?"

RSC Anderlecht maakt weer een paleisrevolutie mee. Olivier Renard en Besnik Hasi werden ontslagen ...

495
495
Olie op het vuur voor Antwerp-Anderlecht: gouden raad Goots

Royal Antwerp FC verdedigt in de terugwedstrijd van de halve finales van de Croky Cup een 0-1 ...

300
300
Juridische strijd Coucke barst los: “Van Holsbeeck oplichter”

De juridische strijd tussen Marc Coucke en ex-Anderlecht-manager Herman Van Holsbeeck is ...

247
247
'Mokerslag Anderlecht: Tomasson haakt toch nog af'

Anderlecht probeert donderdagavond om een ticket voor de bekerfinale te pakken met T4 ...

518
518
Oude bekende solliciteert bij Anderlecht: "Morgen sta ik er"

Het zijn drukke dagen voor Anderlecht. Dat is immers op zoek naar een nieuwe technisch directeur ...

434
434

Meer sportnieuws