Mertens laat met Napoli gouden kans liggen in titelstrijd

68
Mertens laat met Napoli gouden kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd lijkt helemaal losgebarsten. Zowel Internazionale, AC Milan en Napoli lijken nog een kans te maken op de befaamde Scudetto. Vanavond konden Napoli en Dries Mertens een gouden zaak doen in het klassement. Tegenstander van dienst was laagvlieger Cagliari. Toch wisten de Zuid-Italianen zich te verslikken in de Sardijnse ploeg. 


Napoli - met Dries Mertens in de basis - had het van bij het startsignaal moeilijk tegen Cagliari. De thuisploeg zette de bezoekers van bij de start van de wedstrijd vast, en kwam er een paar keer scherp uit. Toch bleef het wachten geblazen tot in de tweede helft tot wanneer Cagliari beloond werd. Het was ex-PSV'er Gaston Pereiro die de score opende voor de ploeg van Walter Mazzarri. Napoli probeerde te antwoorden, maar slaagde pas in het slot van de wedstrijd in de gelijkmaker. Victor Osimhen ontpopte zich even tot de Sardijnse antiheld van dienst. 

Door het gelijkspel is Napoli er niet in geslaagd om mee aan de leiding te komen van het Serie A-klassement. Milan blijft namelijk een bonus van twee punten behouden op de ploeg van Dries Mertens. De nummer twee - Internazionale - kan wel nog over zijn stadsgenoot springen als het zijn inhaalwedstrijd tracht te winnen. 

Maradona-tijdperk

De supporters van Napoli moeten al een hele tijd wachten op een nieuwe Scudetto. Het is inmiddels van 1990 geleden dat de club zich nog eens wist te verzekeren van de hoogste oppergaai. Toen was Diego Maradona nog de stuwende kracht achter het succes van de Napolitanen. Inmiddels is het clubicoon - op vlak van gemaakte doelpunten - ingehaald door onze landgenoot Dries Mertens. Of de Rode Duivel nu ook succes van het Maradona-tijdperk zal kunnen evenaren, zal de tijd ongetwijfeld nog uitwijzen. 

LEES OOK: ‘Italië kookt: Tresoldi maakt meest gehate transfer'

Wie wordt kampioen van Italië?

Meest recent

Bayern München komt met officieel statement over Kompany

Heel de voetbalwereld schrok vanavond toen Duitse media naar buiten kwamen met het nieuws dat ...

6
6
Dure vogel moet vrezen: comeback bij Club Brugge

Jorne Spileers (21) lijkt eindelijk helemaal gelanceerd bij Club Brugge. De verdediger knokte zich ...

35
35
Nieuwe details bekend over ziekenhuisopname Kompany

Vincent Kompany was de afgelopen dagen vaak in het nieuws in Duitsland. Eerst waren er geluiden over ...

204
204
Anderlecht-aanwinst slaat terug na kritiek: "Geweldige opsteker"

Anderlecht heeft zijn Europese campagne nieuw leven ingeblazen. De Brusselaars boekten woensdagavond ...

36
36
Marc Coucke krijgt onverwachte klap in strandbaroorlog

Marc Coucke leek op weg om zijn plannen aan de Belgische kust verder uit te bouwen, maar plots hangt ...

25
25
Ontslag bij Manchester United? Carrick speelt open kaart

Michael Carrick heeft vrijdag tijdens zijn persconferentie vooruitgeblikt op het Premier League-duel ...

17
17
Stroeykens is helemaal terug: "Hoort bij de voetballerij"

RSC Anderlecht won met 0-3 van Jagiellonia. Een correcte prestatie van de Brusselaars. Samen ...

87
87
Compper grijpt in bij Antwerp: oorlogstaal voor Charleroi

Royal Antwerp FC verloor al vijf wedstrijden op rij in de Jupiler Pro League en de volgende ...

72
72
Infantino krijgt plots steun: wederdienst op komst

Gianni Infantino hoopt zijn ambtstermijn als baas van de FIFA te verlengen. De Zwitserse Italiaan ...

29
29
Kohnen briest op Charleroi-fans: “Erg gefrustreerd”

De fans Sporting Charleroi lieten zich al verschillende keren van hun slechtste kant zien. In de ...

30
30
Euvrard baalt: Standard incasseert mokerslag van jewelste

Standard Luik hoopt snel waar een de top van het Belgische voetbal te staan, maar dat is ...

71
71
Compper voelt druk intern stijgen: ontslagroep bij Antwerp?

Royal Antwerp FC zit in de competitie in de hoek waar de klappen vallen. Hoofdtrainer Marvin Compper ...

101
101
"Kind gewond door rookbom": Charleroi grijpt hard in

Sporting Charleroi heeft op de webstek een opmerkelijke straf opgelegd nadat het in de bekerclash ...

48
48
Na stunt tegen Anderlecht: Messoudi roept straffe taal

Beerschot schakelde in de Croky Cup RSC Anderlecht uit, een ferme stunt van de tweedeklasser. Maar ...

108
108
Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

De crisis bij KV Diksmuide Oostende blijft voor onrust zorgen en dreigt steeds meer sporen na te ...

67
67
Ook CPL-matchen afgelast: inhaaldatum KV Kortrijk-KV Mechelen

Storm Austen raast door het land den de Pro League heeft beslist om in te grijpen. In de Jupiler Pro ...

254
254
Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

40
40
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

187
187
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

353
353
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

96
96
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

187
187
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

110
110
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

302
302
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

42
42

Meer sportnieuws