Mertens laat met Napoli gouden kans liggen in titelstrijd

door
Mertens laat met Napoli gouden kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd lijkt helemaal losgebarsten. Zowel Internazionale, AC Milan en Napoli lijken nog een kans te maken op de befaamde Scudetto. Vanavond konden Napoli en Dries Mertens een gouden zaak doen in het klassement. Tegenstander van dienst was laagvlieger Cagliari. Toch wisten de Zuid-Italianen zich te verslikken in de Sardijnse ploeg. 


Napoli - met Dries Mertens in de basis - had het van bij het startsignaal moeilijk tegen Cagliari. De thuisploeg zette de bezoekers van bij de start van de wedstrijd vast, en kwam er een paar keer scherp uit. Toch bleef het wachten geblazen tot in de tweede helft tot wanneer Cagliari beloond werd. Het was ex-PSV'er Gaston Pereiro die de score opende voor de ploeg van Walter Mazzarri. Napoli probeerde te antwoorden, maar slaagde pas in het slot van de wedstrijd in de gelijkmaker. Victor Osimhen ontpopte zich even tot de Sardijnse antiheld van dienst. 

Door het gelijkspel is Napoli er niet in geslaagd om mee aan de leiding te komen van het Serie A-klassement. Milan blijft namelijk een bonus van twee punten behouden op de ploeg van Dries Mertens. De nummer twee - Internazionale - kan wel nog over zijn stadsgenoot springen als het zijn inhaalwedstrijd tracht te winnen. 

Maradona-tijdperk

De supporters van Napoli moeten al een hele tijd wachten op een nieuwe Scudetto. Het is inmiddels van 1990 geleden dat de club zich nog eens wist te verzekeren van de hoogste oppergaai. Toen was Diego Maradona nog de stuwende kracht achter het succes van de Napolitanen. Inmiddels is het clubicoon - op vlak van gemaakte doelpunten - ingehaald door onze landgenoot Dries Mertens. Of de Rode Duivel nu ook succes van het Maradona-tijdperk zal kunnen evenaren, zal de tijd ongetwijfeld nog uitwijzen. 

LEES OOK: 'Europese subtop zet zinnen op smaakmaker KV Mechelen'

Wie wordt kampioen van Italië?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

64
64
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

30
30
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

24
24
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

72
72
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

72
72
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

91
91
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

16
16
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

108
108
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

119
119
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

127
127
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

255
255
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

162
162
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

192
192
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

284
284
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

41
41
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

156
156
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

103
103
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

161
161
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

599
599
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

338
338
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

171
171
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

373
373
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

133
133
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

390
390

Meer sportnieuws