Wijnants komt met snoeiharde conclusie voor Genk

door
Wijnants komt met snoeiharde conclusie voor Genk

KRC Genk slaagt er maar niet in om regelmaat in de prestaties te krijgen. Zondag liep het al voor de elfde keer dit seizoen tegen een nederlaag aan, want deze keer bleek Anderlecht met 2-0 te sterk. De verliespartij in het Lotto Park betekent meteen dat de Limburgers ook een streep mogen trekken onder hun voornaamste ambitie voor dit seizoen.


Na de wedstrijd gaf trainer Bernd Storck meteen aan dat Genk deelname aan Play-Off I uit het hoofd moet zetten. Met slechts zes wedstrijden te gaan in de reguliere competitie zag Genk zijn achterstand op de vierde plaats al oplopen tot tien punten. Het wordt nu zaak om toch op zijn minst een plaats in de top acht veilig te stellen, want Genk staat nog net achtste.

Daar kunnen ze in Limburg niet tevreden mee zijn. "We moeten streng zijn. Gisteren speelden ze met haast de volledige ploeg van vorig jaar toen ze de beker wonnen en bijna de titel pakten. Dus was er de ambitie om kampioen te worden. Terecht, want wat Genk een jaar geleden toonde, getuigde van een hoog niveau. Maar als je in Europa en in de beker al voor de winter bent uitgeschakeld en je staat in de slotfase van de competitie achtste, moet je concluderen dat het een mislukt seizoen is", aldus analist Stef Wijnants bij Radio 2.

STERKHOUDERS
Na de sterke prestaties in de tweede helft van vorig seizoen moest dit het jaar van Genk gaan worden. De Limburgers waren er zelfs in geslaagd om al hun sterkhouder aan boord te houden, ondanks dat spelers als Lucumi en Onuachu zeker een transfer leken te gaan maken. Maar zij konden nooit hun beste niveau halen en ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de dijk.

LEES OOK: Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Is het seizoen van Genk mislukt?

Meest recent

Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

61
61
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

69
69
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

129
129
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

24
24
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

138
138
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

223
223
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

76
76
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

156
156
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

121
121
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

209
209
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

136
136
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

316
316
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

231
231
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

76
76
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

152
152
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

54
54
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

38
38
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

136
136
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

143
143
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

258
258
Lapoussin slaat keihard terug: "Ik was België beu!"

Loïc Lapoussin maakte op de Belgische velden vooral het mooie weer bij Union SG en vervolgens ...

131
131
D-Day in de JPL: dit zijn de scenario’s voor Play-Offs

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Er zijn al veel ...

172
172
Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

KV Kortrijk is dit seizoen één van de promotiekandidaten, maar tegen Francs Borains ...

172
172
'Gigantische verrassing bij Anderlecht rond Rits'

Mats Rits is al geruime tijd naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht, maar onder Jeremy ...

582
582
Rob Schoofs zorgt voor kippenvel bij oude liefde

De naam van Rob Schoofs blijft onlosmakelijk verbonden met KV Mechelen, ook al draagt hij vandaag ...

198
198

Meer sportnieuws