Wijnants komt met snoeiharde conclusie voor Genk

door
Wijnants komt met snoeiharde conclusie voor Genk

KRC Genk slaagt er maar niet in om regelmaat in de prestaties te krijgen. Zondag liep het al voor de elfde keer dit seizoen tegen een nederlaag aan, want deze keer bleek Anderlecht met 2-0 te sterk. De verliespartij in het Lotto Park betekent meteen dat de Limburgers ook een streep mogen trekken onder hun voornaamste ambitie voor dit seizoen.


Na de wedstrijd gaf trainer Bernd Storck meteen aan dat Genk deelname aan Play-Off I uit het hoofd moet zetten. Met slechts zes wedstrijden te gaan in de reguliere competitie zag Genk zijn achterstand op de vierde plaats al oplopen tot tien punten. Het wordt nu zaak om toch op zijn minst een plaats in de top acht veilig te stellen, want Genk staat nog net achtste.

Daar kunnen ze in Limburg niet tevreden mee zijn. "We moeten streng zijn. Gisteren speelden ze met haast de volledige ploeg van vorig jaar toen ze de beker wonnen en bijna de titel pakten. Dus was er de ambitie om kampioen te worden. Terecht, want wat Genk een jaar geleden toonde, getuigde van een hoog niveau. Maar als je in Europa en in de beker al voor de winter bent uitgeschakeld en je staat in de slotfase van de competitie achtste, moet je concluderen dat het een mislukt seizoen is", aldus analist Stef Wijnants bij Radio 2.

STERKHOUDERS
Na de sterke prestaties in de tweede helft van vorig seizoen moest dit het jaar van Genk gaan worden. De Limburgers waren er zelfs in geslaagd om al hun sterkhouder aan boord te houden, ondanks dat spelers als Lucumi en Onuachu zeker een transfer leken te gaan maken. Maar zij konden nooit hun beste niveau halen en ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de dijk.

LEES OOK: El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

Is het seizoen van Genk mislukt?

Meest recent

Straf KV Mechelen: "Ik kan alleen maar trots zijn"

KV Mechelen heeft zich zondagavond op knappe wijze herpakt. Het was na een drie op vijftien ...

2
2
Oosting blijft optimistisch: "Hebben PO1 nog in eigen handen"

Antwerp heeft zondagavond een gouden kans laten liggen in de strijd om de Champions' Play-Off. De ...

26
26
Hautekiet noemt dé oorzaak voor zwakke prestatie Standard

Standard is er zondagavond niet in geslaagd om het Club Brugge lastig te maken. De Rouches konden ...

42
42
Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

98
98
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

54
54
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

194
194
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

124
124
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

354
354
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

997
997
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

56
56
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

138
138
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

138
138
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

249
249
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

75
75
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

55
55
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

540
540
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

113
113
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

379
379
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

595
595
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

311
311
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

366
366
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

372
372
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

80
80
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

462
462
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

83
83

Meer sportnieuws