Jonkie verbluft bij Anderlecht: "Enorm getalenteerd"

723
Jonkie verbluft bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft zondagavond een gouden zaak gedaan binnen de strijd om de top 4. De Brusselaars trokken immers aan het langste einde in het duel met rechtstreekse concurrent KRC Genk en haalden het met 2-0. Hierdoor werden de Limburgers weer op 10 punten achterstand gezet.


RSCA kende geen al te beste start van de partij, maar kwam halfweg de eerste helft op voorsprong en trok de match nadien definitief naar zich toe. Bovendien gaf Anderlecht ondanks het aanvallende geweld bij Genk, weinig uitgespeelde kansen weg. Achterin speelde Zeno Debast dan ook een sterke wedstrijd. De jongeling profileert zich steeds meer als een steunpilaar bij Paars-Wit en hield Gouden Schoen Paul Onuachu goed uit de match.

Maar ondanks al lovende reacties op zijn goede prestaties, blijft de 18-jarige Debast met de voetjes op de grond. "Ik probeerde vandaag gewoon mijn best te doen", klonk het voor de camera's van Eleven Sports. "Ik heb veel informatie mee gekregen waar ik naar moest kijken bij Onuachu en als team hebben we dat goed opgelost. Of ik veel tips van Kompany krijg? We hebben veel gesprekken, maar dat doet hij met iedereen van de ploeg."

ENORM TALENT
Het wordt afwachten of Debast zijn basisplaats ook behoudt als Hannes Delcroix straks ook weer fit is. In ieder geval zijn ook zijn ploegmaats enthousiast over zijn prestaties. "Zeno is enorm getalenteerd, zoals veel andere spelers bij ons in de groep. Maar ze moeten geduldig zijn om hun kans te krijgen en als ze die krijgen, moeten ze hem ook nemen", vertelde doelman Hendrik Van Crombrugge. "Voor mij zelf maakt het niet zoveel uit wie er staat. Ik heb vertrouwen in al onze verdedigers."

LEES OOK: Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Debast moet blijven staan als Delcroix weer fit is ...

Meest recent

Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

4
4
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

36
36
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

6
6
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

114
114
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

55
55
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

138
138
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

55
55
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

45
45
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

195
195
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

48
48
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

88
88
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

46
46
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

236
236
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

51
51
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

206
206
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

140
140
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

76
76
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

225
225
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

210
210
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

34
34
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

273
273
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

160
160
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

241
241
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

342
342

Meer sportnieuws