Jonkie verbluft bij Anderlecht: "Enorm getalenteerd"

door
Jonkie verbluft bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft zondagavond een gouden zaak gedaan binnen de strijd om de top 4. De Brusselaars trokken immers aan het langste einde in het duel met rechtstreekse concurrent KRC Genk en haalden het met 2-0. Hierdoor werden de Limburgers weer op 10 punten achterstand gezet.


RSCA kende geen al te beste start van de partij, maar kwam halfweg de eerste helft op voorsprong en trok de match nadien definitief naar zich toe. Bovendien gaf Anderlecht ondanks het aanvallende geweld bij Genk, weinig uitgespeelde kansen weg. Achterin speelde Zeno Debast dan ook een sterke wedstrijd. De jongeling profileert zich steeds meer als een steunpilaar bij Paars-Wit en hield Gouden Schoen Paul Onuachu goed uit de match.

Maar ondanks al lovende reacties op zijn goede prestaties, blijft de 18-jarige Debast met de voetjes op de grond. "Ik probeerde vandaag gewoon mijn best te doen", klonk het voor de camera's van Eleven Sports. "Ik heb veel informatie mee gekregen waar ik naar moest kijken bij Onuachu en als team hebben we dat goed opgelost. Of ik veel tips van Kompany krijg? We hebben veel gesprekken, maar dat doet hij met iedereen van de ploeg."

ENORM TALENT
Het wordt afwachten of Debast zijn basisplaats ook behoudt als Hannes Delcroix straks ook weer fit is. In ieder geval zijn ook zijn ploegmaats enthousiast over zijn prestaties. "Zeno is enorm getalenteerd, zoals veel andere spelers bij ons in de groep. Maar ze moeten geduldig zijn om hun kans te krijgen en als ze die krijgen, moeten ze hem ook nemen", vertelde doelman Hendrik Van Crombrugge. "Voor mij zelf maakt het niet zoveel uit wie er staat. Ik heb vertrouwen in al onze verdedigers."

LEES OOK: Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

Debast moet blijven staan als Delcroix weer fit is ...

Meest recent

Anderlecht realiseert pikante transfer bij Union

De derby tussen Anderlecht en Union leverde vorig weekend heel wat vuurwerk op, met een zege voor de ...

9
9
'Verrassende uitweg Openda: eerste club meldt zich'

Het heeft er alle schijn van dat het avontuur van Loïs Openda bij Juventus slechts beperkt zal ...

11
11
Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

104
104
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

21
21
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

39
39
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

61
61
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

52
52
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

54
54
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

445
445
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

46
46
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

61
61
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

236
236
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

139
139
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

50
50
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

172
172
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

184
184
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

207
207
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1318
1318
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

92
92
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

280
280
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

343
343
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

245
245
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

371
371

Meer sportnieuws