Jonkie verbluft bij Anderlecht: "Enorm getalenteerd"

723 stemmen
Jonkie verbluft bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft zondagavond een gouden zaak gedaan binnen de strijd om de top 4. De Brusselaars trokken immers aan het langste einde in het duel met rechtstreekse concurrent KRC Genk en haalden het met 2-0. Hierdoor werden de Limburgers weer op 10 punten achterstand gezet.


RSCA kende geen al te beste start van de partij, maar kwam halfweg de eerste helft op voorsprong en trok de match nadien definitief naar zich toe. Bovendien gaf Anderlecht ondanks het aanvallende geweld bij Genk, weinig uitgespeelde kansen weg. Achterin speelde Zeno Debast dan ook een sterke wedstrijd. De jongeling profileert zich steeds meer als een steunpilaar bij Paars-Wit en hield Gouden Schoen Paul Onuachu goed uit de match.

Maar ondanks al lovende reacties op zijn goede prestaties, blijft de 18-jarige Debast met de voetjes op de grond. "Ik probeerde vandaag gewoon mijn best te doen", klonk het voor de camera's van Eleven Sports. "Ik heb veel informatie mee gekregen waar ik naar moest kijken bij Onuachu en als team hebben we dat goed opgelost. Of ik veel tips van Kompany krijg? We hebben veel gesprekken, maar dat doet hij met iedereen van de ploeg."

ENORM TALENT
Het wordt afwachten of Debast zijn basisplaats ook behoudt als Hannes Delcroix straks ook weer fit is. In ieder geval zijn ook zijn ploegmaats enthousiast over zijn prestaties. "Zeno is enorm getalenteerd, zoals veel andere spelers bij ons in de groep. Maar ze moeten geduldig zijn om hun kans te krijgen en als ze die krijgen, moeten ze hem ook nemen", vertelde doelman Hendrik Van Crombrugge. "Voor mij zelf maakt het niet zoveel uit wie er staat. Ik heb vertrouwen in al onze verdedigers."

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Debast moet blijven staan als Delcroix weer fit is ...

Meest recent

Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

2
2
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

44
44
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

8
8
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

77
77
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

21
21
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

252
252
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

345
345
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

312
312
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

529
529
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

222
222
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

334
334
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

160
160
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

535
535
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

602
602
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

406
406
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

642
642
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

134
134
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

261
261
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

471
471
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

492
492
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

450
450
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

529
529
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

912
912

Meer sportnieuws