Jonkie verbluft bij Anderlecht: "Enorm getalenteerd"

door
Jonkie verbluft bij Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft zondagavond een gouden zaak gedaan binnen de strijd om de top 4. De Brusselaars trokken immers aan het langste einde in het duel met rechtstreekse concurrent KRC Genk en haalden het met 2-0. Hierdoor werden de Limburgers weer op 10 punten achterstand gezet.


RSCA kende geen al te beste start van de partij, maar kwam halfweg de eerste helft op voorsprong en trok de match nadien definitief naar zich toe. Bovendien gaf Anderlecht ondanks het aanvallende geweld bij Genk, weinig uitgespeelde kansen weg. Achterin speelde Zeno Debast dan ook een sterke wedstrijd. De jongeling profileert zich steeds meer als een steunpilaar bij Paars-Wit en hield Gouden Schoen Paul Onuachu goed uit de match.

Maar ondanks al lovende reacties op zijn goede prestaties, blijft de 18-jarige Debast met de voetjes op de grond. "Ik probeerde vandaag gewoon mijn best te doen", klonk het voor de camera's van Eleven Sports. "Ik heb veel informatie mee gekregen waar ik naar moest kijken bij Onuachu en als team hebben we dat goed opgelost. Of ik veel tips van Kompany krijg? We hebben veel gesprekken, maar dat doet hij met iedereen van de ploeg."

ENORM TALENT
Het wordt afwachten of Debast zijn basisplaats ook behoudt als Hannes Delcroix straks ook weer fit is. In ieder geval zijn ook zijn ploegmaats enthousiast over zijn prestaties. "Zeno is enorm getalenteerd, zoals veel andere spelers bij ons in de groep. Maar ze moeten geduldig zijn om hun kans te krijgen en als ze die krijgen, moeten ze hem ook nemen", vertelde doelman Hendrik Van Crombrugge. "Voor mij zelf maakt het niet zoveel uit wie er staat. Ik heb vertrouwen in al onze verdedigers."

LEES OOK: Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

Debast moet blijven staan als Delcroix weer fit is ...

Meest recent

'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

7
7
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

35
35
Rosenior woedend op Lavia en co, opsteker De Cuyper

Chelsea zit in de hoek waar de klappen vallen. De Londense topclub verloor met 3-0 op het veld van ...

15
15
Erg verrassende Duivel komt boven water: ‘Garcia kijkt’

Het WK 2026 komt dichterbij en het is tijd voor de Belgische opties om volledig op stoom te komen. ...

23
23
Leysen ontloopt rode kaart: “Dit zei de ref tegen mij”

Oud-Heverlee Leuven ging in eigen huis met 0-2 onderuit tegen Westerlo. Een dubbelslag van Nacho ...

27
27
'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van verschillende sterkhouders. Namen als ...

144
144
Anderlecht komt met groot nieuws over bekerfinale

RSC Anderlecht wil zich in de komende weken verzekeren van een plek in de top vier van de Champions' ...

238
238
Hayen niet te spreken: "Dát ontgoochelt me het meest"

KRC Genk heeft zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs dinsdagavond met succes verdedigd. Maar de ...

105
105
Dag Allemaal: Liefdesdrama rond Van Gucht escaleert

Er hangt opnieuw iets in de lucht rond Ruben Van Gucht. Dag Allemaal pakt uit met een dossier dat ...

73
73
'Club Brugge in actie: JPL-duel om nieuwe middenvelder'

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het inhalen van Union SG in de titelstrijd. Maar achter ...

185
185
"Als ik sterke man Anderlecht was ..." - Radja geeft ideale trainer

Ongeacht de uitkomst van de bekerfinale en Champions' Play-Offs, worden in het tussenseizoen weer de ...

424
424
‘Onbegrijpelijk: Vermeeren versiert toptransfer na 3 flops’

Arthur Vermeeren lijkt, ondanks drie mislukte passages op rij, opnieuw op weg naar een verrassende ...

319
319
'Gemiste kans topclubs: JPL-smaakmaker richting Bundesliga'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

108
108
DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

345
345
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

394
394
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

114
114
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

25
25
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

89
89
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

85
85
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

118
118
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

189
189
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

182
182
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

200
200
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

98
98

Meer sportnieuws