'Barça bloednerveus: vertrek smaakmaker dreigt'

259
'Barça bloednerveus: vertrek smaakmaker dreigt'

FC Barcelona staat zondagnamiddag voor de La Liga-verplaatsing op Valencia CF en donderdag volgt alweer de terugmatch van de Europa League-clash tegen SSC Napoli. Twee erg belangrijk duels dus. Ondertussen werkt men achter de schermen van Camp Nou echter ook al naar de toekomst toe.


Hoofdcoach Xavi Hernandez zou vooral willen voortbouwen op de vele jonge talenten die momenteel bij Barça rondlopen. Voorwaarde is wel dat de club haar grootste goudhaantjes aan boord weet te houden. Vandaar dat supertalenten Ansu Fati en Pedri onlangs een nieuw contract tekenden, waarin een hallucinante afkoopsom werd opgenomen. Dergelijke afkoopsommen in spelerscontracten zijn in Spanje de vaste gewoonte.

Maar de club slaagde er voorlopig niet in om de contracten van alle jonge talenten aan te passen. Bij Gavi is dat bijvoorbeeld nog niet het geval. De 17-jarige middenvelder brak de voorbije maanden helemaal door in de A-kern en maakte ondanks zijn jonge leeftijd zelfs indruk bij de Spaanse nationale ploeg. In zijn huidige overeenkomst zou echter een afkoopclausule van zo'n 50 miljoen euro staan. En dat bedrag is allesbehalve onhaalbaar voor verschillende topclubs in Europa.

Transfergoeroe Fabrizio Romano meldde eerder deze week dat Barcelona zich hier echter geen zorgen om maakt en dat een contractverlenging nabij is. Maar dat bericht wordt nu tegengesproken door EL Nacional. Volgens het Catalaanse medium is de clubleiding bloednerveus over de situatie. Vooral om dat Gavi en zijn entourage momenteel het hof wordt gemaakt door verschillende andere topclubs. Naast Liverpool zou vooral Chelsea aandringen op zijn komst. De Blues zouden hem financieel ook betere voorwaarden aanbieden. Het blijft voorlopig dus bibberen voor de Catalanen.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Welke club is volgens u het meest geschikt voor jonge talenten?

Meest recent

Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

7
7
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

7
7
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

34
34
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

65
65
Koppen rollen in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

86
86
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

195
195
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

208
208
Antwerp slikt bittere pil: kopzorgen rond Vermeeren

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

100
100
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

113
113
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

194
194
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

161
161
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

235
235
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

294
294
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

194
194
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

223
223
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

104
104
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

88
88
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

241
241
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

48
48
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

133
133
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

234
234
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

922
922
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

107
107
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

183
183
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

210
210

Meer sportnieuws