'Barça bloednerveus: vertrek smaakmaker dreigt'

259 stemmen
'Barça bloednerveus: vertrek smaakmaker dreigt'

FC Barcelona staat zondagnamiddag voor de La Liga-verplaatsing op Valencia CF en donderdag volgt alweer de terugmatch van de Europa League-clash tegen SSC Napoli. Twee erg belangrijk duels dus. Ondertussen werkt men achter de schermen van Camp Nou echter ook al naar de toekomst toe.


Hoofdcoach Xavi Hernandez zou vooral willen voortbouwen op de vele jonge talenten die momenteel bij Barça rondlopen. Voorwaarde is wel dat de club haar grootste goudhaantjes aan boord weet te houden. Vandaar dat supertalenten Ansu Fati en Pedri onlangs een nieuw contract tekenden, waarin een hallucinante afkoopsom werd opgenomen. Dergelijke afkoopsommen in spelerscontracten zijn in Spanje de vaste gewoonte.

Maar de club slaagde er voorlopig niet in om de contracten van alle jonge talenten aan te passen. Bij Gavi is dat bijvoorbeeld nog niet het geval. De 17-jarige middenvelder brak de voorbije maanden helemaal door in de A-kern en maakte ondanks zijn jonge leeftijd zelfs indruk bij de Spaanse nationale ploeg. In zijn huidige overeenkomst zou echter een afkoopclausule van zo'n 50 miljoen euro staan. En dat bedrag is allesbehalve onhaalbaar voor verschillende topclubs in Europa.

Transfergoeroe Fabrizio Romano meldde eerder deze week dat Barcelona zich hier echter geen zorgen om maakt en dat een contractverlenging nabij is. Maar dat bericht wordt nu tegengesproken door EL Nacional. Volgens het Catalaanse medium is de clubleiding bloednerveus over de situatie. Vooral om dat Gavi en zijn entourage momenteel het hof wordt gemaakt door verschillende andere topclubs. Naast Liverpool zou vooral Chelsea aandringen op zijn komst. De Blues zouden hem financieel ook betere voorwaarden aanbieden. Het blijft voorlopig dus bibberen voor de Catalanen.

LEES OOK: 'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Welke club is volgens u het meest geschikt voor jonge talenten?

Meest recent

'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

9
9
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

71
71
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

26
26
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

84
84
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

29
29
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

12
12
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

113
113
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

142
142
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

147
147
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

90
90
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

30
30
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

100
100
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

107
107
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

102
102
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

117
117
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

219
219
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

43
43
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

157
157
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

346
346
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

389
389
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

373
373
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

70
70
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

66
66
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

368
368
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

200
200

Meer sportnieuws