'Barça bloednerveus: vertrek smaakmaker dreigt'

door
'Barça bloednerveus: vertrek smaakmaker dreigt'

FC Barcelona staat zondagnamiddag voor de La Liga-verplaatsing op Valencia CF en donderdag volgt alweer de terugmatch van de Europa League-clash tegen SSC Napoli. Twee erg belangrijk duels dus. Ondertussen werkt men achter de schermen van Camp Nou echter ook al naar de toekomst toe.


Hoofdcoach Xavi Hernandez zou vooral willen voortbouwen op de vele jonge talenten die momenteel bij Barça rondlopen. Voorwaarde is wel dat de club haar grootste goudhaantjes aan boord weet te houden. Vandaar dat supertalenten Ansu Fati en Pedri onlangs een nieuw contract tekenden, waarin een hallucinante afkoopsom werd opgenomen. Dergelijke afkoopsommen in spelerscontracten zijn in Spanje de vaste gewoonte.

Maar de club slaagde er voorlopig niet in om de contracten van alle jonge talenten aan te passen. Bij Gavi is dat bijvoorbeeld nog niet het geval. De 17-jarige middenvelder brak de voorbije maanden helemaal door in de A-kern en maakte ondanks zijn jonge leeftijd zelfs indruk bij de Spaanse nationale ploeg. In zijn huidige overeenkomst zou echter een afkoopclausule van zo'n 50 miljoen euro staan. En dat bedrag is allesbehalve onhaalbaar voor verschillende topclubs in Europa.

Transfergoeroe Fabrizio Romano meldde eerder deze week dat Barcelona zich hier echter geen zorgen om maakt en dat een contractverlenging nabij is. Maar dat bericht wordt nu tegengesproken door EL Nacional. Volgens het Catalaanse medium is de clubleiding bloednerveus over de situatie. Vooral om dat Gavi en zijn entourage momenteel het hof wordt gemaakt door verschillende andere topclubs. Naast Liverpool zou vooral Chelsea aandringen op zijn komst. De Blues zouden hem financieel ook betere voorwaarden aanbieden. Het blijft voorlopig dus bibberen voor de Catalanen.

LEES OOK: Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

Welke club is volgens u het meest geschikt voor jonge talenten?

Meest recent

‘Anderlecht incasseert transferklap: PSV stuurt scouts’

RSC Anderlecht is altijd op zoek naar nieuwe spelers, zeker met de wintermercato voor de deur. ...

25
25
‘Club Brugge strijdt met Europese top om supertalent’

Club Brugge is al volop bezig met de wintermercato. Blauw-Zwart kijkt daarbij niet enkel naar ...

49
49
Janssen in de maag met Wils: “Verantwoordelijk voor vertrek”

Royal Antwerp FC heeft een tijdje geleden afscheid genomen van Stef Wils na rampzalige resultaten in ...

44
44
'Verweesde' Louwagie maakt Leko met de grond gelijk

Het vertrek van Ivan Leko van KAA Gent naar Club Brugge wordt nog steeds fel besproken. Deze keer ...

158
158
El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

153
153
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

152
152
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

118
118
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

301
301
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

110
110
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

113
113
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

186
186
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

592
592
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

785
785
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

221
221
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

335
335
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie duidt schuldige aan in Leko-soap

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

611
611
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

62
62
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

256
256
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

55
55
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

308
308
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

353
353
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

216
216
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

34
34
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

489
489
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

314
314

Meer sportnieuws