Waasland-Beveren bezorgt thuissupporters laat delirium

door
Waasland-Beveren bezorgt thuissupporters laat delirium

In 1B blijft de strijd om de tweede plek razend spannend. Achter leider Westerlo heeft RWDM nog steeds de beste papieren maar het ziet Waasland-Beveren wel akelig dichtbij komen na een late zege van de Waaslanders vandaag op de Freethiel. 

Waasland-Beveren speelde vanavond een 'do or die' wedstrijd tegen RWDM. De Waaslanders zagen het verschil met de ploeg uit Molenbeek al oplopen tot vijf punten, mits een nederlaag leek de tweede plek enkel nog een verre droom voor het team van Schneider. De bezoekers konden eigenlijk vanuit een zetel voetballen en leken de ploeg in vorm na de winterstop.
Waaslanders dringen aan in slotkwartier
De thuisploeg opende sterk en in de openingsminuten hield Defourny de opgerukte Verstraete al van een doelpunt. Iets voor het kwartier zorgde De Camargo met een kopbal die nipt over vloog voor het eerste bezoekende gevaar.  De Waaslanders reageerden halfweg de eerste helft met een prima kopbal van Da Costa die nipt voorlangs vloog. Beide ploegen hielden elkaar voorlopig prima in evenwicht en uitgespeelde kansen waren schaars. Op tien minuten van de rust vloog een vrije trap van Rommens een metertje over de kooi van Jackers. Aan de overzijde mocht Baldé schuin op Defourny afgaan maar zijn schot ging uiteindelijk meters naast. Met de rust in zicht was Waasland-Beveren via Reyners nog eens dicht bij het openingsdoelpunt maar zijn lage schuiver werd schitterend uit de hoek gehaald door de bezoekende doelman. Na een aangenaam slotkwartier stond het halfweg nog 0-0.

RWDM kon vanavond een gouden zaak doen in 1B.
Waaslandse topschutter zorgt voor delirium
Ook na de pauze ging Waasland-Beveren op zoek naar de voorsprong, iets voor het uur knalde Gillet te centraal om Defourny te verrassen. RWDM controleerde vooral en probeerde uit te breken waar mogelijk maar tot echt grote kansen kwam het nauwelijks. Op een dik kwartier van het einde was er plots toch een dot van een kans voor de bezoekers toen Ruyssen na een prima vrije tap naar de verste hoek kopte, daar pakte ook Jackers uit met een prachtige parade. Aan de overzijde kreeg Verstraete veel tijd en ruimte om aan te leggen op de rand van de zestien meter maar zijn schot vloog nog meters naast. Uiteindelijk was het Waasland-Beveren dat in de absolute slotminuten toch nog kon vieren, Maderner liet een schot met een heerlijk hakje afwijken en zorgde voor een delirium bij de thuisfans.
Scoreverloop:
1-0 (89') Maderner

LEES OOK: 'Anderlecht geeft spits kans tijdens proefperiode'

Zal Waasland-Beveren finaal nog tweede eindigen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

67
67
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

6
6
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

28
28
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

12
12
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

11
11
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

25
25
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

34
34
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

100
100
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

64
64
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

239
239
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

120
120
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

182
182
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

27
27
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

200
200
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

52
52
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

193
193
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

189
189
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

291
291
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

85
85
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

338
338
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

194
194
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

417
417
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

296
296
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

271
271
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

392
392
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

310
310

Meer sportnieuws