Bond grijpt in: Dierick nieuwe VAR-manager

door
Bond grijpt in: Dierick nieuwe VAR-manager

De Belgische arbitrage maakt ook in 2022 allerminst een goede beurt. Vooral de falende VAR-werking zorgde de voorbije weken voor heel wat ergernis op en rond de velden. Volgens de krant Het Laatste Nieuws heeft de KBVB dan ook ingegrepen: zo zal een 'VAR-manager' worden aangesteld.


Vooral het trekken van de 3D-lijn bij buitenspelsituaties leverde heel wat problemen op in de laatste weken. Zo moest het Referee Department toegeven dat de lijn die getrokken werd bij Standard-Cercle Brugge, niet correct was en dat de winnende treffer van de Rouches dus onterecht werd afgekeurd. In de partij tussen KV Oostende en Zulte Waregem, kon er wegens technische problemen dan weer geen lijn getrokken worden bij het nipte afgekeurde doelpunt van Tatsuhiro Sakamoto.

Vorige week toonde Anderlecht-coach Vincent Kompany zich dan weer kritisch omdat het bijna vijf minuten duurde om een doelpunt na te kijken bij Zulte Waregem-Anderlecht. KRC Genk pakte zelfs uit met een persboycot om zijn onvrede over de arbitrage duidelijk te maken. Volgens Het Laatste Nieuws heeft de voetbalbond dan ook beslist om de werking van het scheidsrechtersdepartement intern te laten doorlichten.

PROMOTIE VOOR DIERICK
Die doorlichting zal de werking van arbitrage meer gestroomlijnd moeten maken. Inmiddels werd ook al beslist om een VAR-manager aan te stellen. Iemand die zich specifiek gaat toeleggen op het opleiden van videorefs en het verder professionaliseren van de VAR in ons land. De keuze zou daarbij zijn gevallen op Christof Dierick. De 43-jarige is momenteel nog actief als hoofdref, maar stopte na het seizoen sowieso met zijn actief scheidsrechterscarrière.

LEES OOK: Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Vindt u Dierick een goede keuze?

Meest recent

'War on talent bij Club Brugge: ook KRC Genk getroffen'

De transferperiode opent pas binnen enkele weken officieel zijn deuren, maar achter de schermen ...

41
41
VAR-discussie in Madrid: Alderweireld en De Boer duidelijk

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

11
11
Gedurfde voorspelling: "Zíj́ gaan Club kampioen maken"

Money time is nu echt wel aangebroken in de titelstrijd van de Jupiler Pro League. Vanaf komend ...

141
141
Twee penalty's en VAR-ingreep: geen winnaar in Atlético-Arsenal

Ook de tweede halve finale van de Champions League kan na één wedstrijd nog alle ...

9
9
Gent ruikt extra miljoenen: vijf huurdossiers onder de loep

AA Gent strijdt momenteel nog volop voor een Europees ticket. Dat behalen zou de club alvast een ...

88
88
Penaltyfestijn in Atlético-Arsenal: analisten vellen verdict

In de Champions League stond woensdag de tweede heenmatch van de halve finales op het programma. ...

18
18
'Club Brugge trekt bleek weg: transferbom van 35 miljoen'

Club Brugge lijkt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Zo lijkt ook Aleksandar ...

369
369
Zorgen voor Garcia: grote verandering in WK-basiself?

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

194
194
Deschacht maakt lijstje op: 'Deze spelers moet Anderlecht houden'

RSC Anderlecht wil zijn twee komende duels in de Champions' Play-Offs gebruiken om straks zo in ...

301
301
Kompany grijnst: PSG incasseert mokerslag voor return

Paris Saint-Germain en Bayern München hebben de voetbalwereld dinsdagavond geplezierd met een ...

258
258
'Hete zomer in Genk: gigantische transfertaak wacht'

KRC Genk blijft ook in de Europe Play-Offs uiterst wisselvallig voor de dag komen. Racing behaalde ...

638
638
Club verbijsterd: Ordonez zorgt voor onbegrijpelijke wending

Joel Ordóñez toonde zich dit seizoen in de Champions League, maar kende daar net als ...

595
595
'Exit Parys bij de Pro League in de maak?'

Het zijn woelige tijden bij de Pro League. Er woeden dezer dagen immers meerdere stormen binnen het ...

83
83
Antwerp legt toptalent op 15de verjaardag meteen vast

Bij Antwerp is de jeugd belangrijker dan ooit geworden sinds Paul Gheysens stopte met miljoenen in ...

93
93
'Alles op De Cat: Anderlecht heeft plannetje klaar'

Bij Anderlecht lijken ze een kruis te mogen maken over de derde plaats na de nederlagen tegen STVV ...

223
223
'STVV wrijft zich in handen na transferupdate'

STVV lijkt na een knappe zes op zes tegen Anderlecht en KV Mechelen vrijwel zeker van de derde ...

82
82
'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Bij Anderlecht zijn er nog heel wat vraagtekens voor volgend seizoen, maar de jacht op talent voor ...

168
168
Jarenlange schorsing Mudryk, ook boksdoelman lang aan de kant

Er viel woensdag nieuws te rapen over enkele zeer opmerkelijke schorsingen in de voetbalwereld. Bij ...

94
94
Lukaku breekt de stilte met mysterieuze boodschap

Het zijn geen prettige tijden voor Romelu Lukaku. Hij werkt momenteel een race tegen de klok af om ...

191
191
Union SG krijgt geweldig nieuws over nieuw stadion

Union SG kan alweer een prachtig seizoen  afronden met de titel en de beker. Dat zou een ...

110
110
Vandenbempt en Verheyen raken fans recht in het hart

De kraker tussen Paris Saint-Germain en Bayern München heeft woensdagavond alle verwachtingen ...

63
63
'Anderlecht beslist: viertal enkel voor juiste prijs weg'

Bij RSC Anderlecht wordt bijna de hele spelerskern aan een vertrek gelinkt. Dat gaat uiteraard niet ...

322
322
'Revelatie wil Fernandez-Pardo (ex-AA Gent) aantrekken'

Het zijn woelige maanden voor Matias Fernandez-Pardo. De winger moet stilaan een echte keuze gaan ...

50
50
Ophef bij Westerlo: club komt met statement

Bij KVC Westerlo hebben ze er een enerverend weekend opzitten. Ze verloren in eigen huis van Royal ...

100
100
Neemt Anderlecht na bijna 200 duels afscheid van meubelstuk?

Bij RSC Anderlecht gaan ze komende zomer een grote schoonmaak doorvoeren in de spelerskern. Dat ...

386
386

Meer sportnieuws