Bond grijpt in: Dierick nieuwe VAR-manager

door
Bond grijpt in: Dierick nieuwe VAR-manager

De Belgische arbitrage maakt ook in 2022 allerminst een goede beurt. Vooral de falende VAR-werking zorgde de voorbije weken voor heel wat ergernis op en rond de velden. Volgens de krant Het Laatste Nieuws heeft de KBVB dan ook ingegrepen: zo zal een 'VAR-manager' worden aangesteld.


Vooral het trekken van de 3D-lijn bij buitenspelsituaties leverde heel wat problemen op in de laatste weken. Zo moest het Referee Department toegeven dat de lijn die getrokken werd bij Standard-Cercle Brugge, niet correct was en dat de winnende treffer van de Rouches dus onterecht werd afgekeurd. In de partij tussen KV Oostende en Zulte Waregem, kon er wegens technische problemen dan weer geen lijn getrokken worden bij het nipte afgekeurde doelpunt van Tatsuhiro Sakamoto.

Vorige week toonde Anderlecht-coach Vincent Kompany zich dan weer kritisch omdat het bijna vijf minuten duurde om een doelpunt na te kijken bij Zulte Waregem-Anderlecht. KRC Genk pakte zelfs uit met een persboycot om zijn onvrede over de arbitrage duidelijk te maken. Volgens Het Laatste Nieuws heeft de voetbalbond dan ook beslist om de werking van het scheidsrechtersdepartement intern te laten doorlichten.

PROMOTIE VOOR DIERICK
Die doorlichting zal de werking van arbitrage meer gestroomlijnd moeten maken. Inmiddels werd ook al beslist om een VAR-manager aan te stellen. Iemand die zich specifiek gaat toeleggen op het opleiden van videorefs en het verder professionaliseren van de VAR in ons land. De keuze zou daarbij zijn gevallen op Christof Dierick. De 43-jarige is momenteel nog actief als hoofdref, maar stopte na het seizoen sowieso met zijn actief scheidsrechterscarrière.

LEES OOK: Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Vindt u Dierick een goede keuze?

Meest recent

‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

11
11
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

36
36
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

119
119
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

16
16
Beckham-familie ontploft na onthullingen van Brooklyn

Wat jarenlang verborgen bleef achter perfect gestylede familiefoto’s, spat nu genadeloos ...

51
51
Anderlecht kondigt definitieve wintertransfer aan

RSC Anderlecht is zich aan het roeren op de wintermercato. De doelmannencarrousel staat nu ook op ...

149
149
‘KAA Gent wil stunten: strijd met AC Milan om toptalent’

De wintermercato gaat nog even door en de Belgische clubs zijn nog naarstig op zoek naar ...

88
88
‘STVV pakt ferm uit: KAA Gent en Standard verweesd’

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

110
110
Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Radja Nainggolan verraste vriend en vijand door de overstap te maken van Lokeren naar Patro Eisden. ...

397
397
'Schoktransfer Jashari: Gouden Schoen in weegschaal met Duivel'

Ardon Jashari won anderhalve week geleden de Gouden Schoen, maar mede door blessureleed is zijn ...

160
160
'Club Brugge verrast: derde wintervertrekker staat klaar'

Bij Club Brugge kijken de supporters reikhalzend uit naar de eerste aanwinsten van de ...

355
355
"Verdachte actie van Visser" - Anderlecht tóch bestolen?

RSC Anderlecht liep zondag opnieuw averij op in de eigen competitie en verloor met 4-2 op het veld ...

377
377
Kairat Almaty - Club Brugge op televisie: kijkers opgelet

Na een winterslaap van een tweetal maanden, trekt de Champions League zich dinsdag weer op gang. ...

466
466
'Ruildeal bezorgt Noah Sadiki nieuwe sprookjestransfer'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

179
179
'De Condé in actie: bod voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk is met een flinke domper aan de tweede seizoenshelft begonnen en verloor afgelopen weekend ...

355
355
Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

287
287
‘Anderlecht verstomt: absurde cashdeal voor nieuwe spits’

Anderlecht zet onverwacht een grote stap voor een nieuwe 9. Er ligt een stevige cashdeal klaar, maar ...

535
535
'Club Brugge-bestuur beslist over job Ivan Leko'

Club Brugge is met een dubbele opdoffer aan de tweede seizoenshelft begonnen. Coach Ivan Leko zal ...

601
601
'Noa Lang genadeloos gedumpt: Napoli schakelt meteen door'

Amper een half jaar na zijn komst, loopt het avontuur van Noa Lang bij SSC Napoli voorlopig op zijn ...

85
85
'Tweede wintertransfer Anderlecht rond: financiële details gelekt'

RSC Anderlecht beleefde tot dusver een behoorlijk kalme wintermercato en rondde nog maar ...

428
428
Club onder immense druk: Leko grijpt in met basiself

Dinsdag komt ook de Champions League uit zijn winterslaap en daarbij staat Club Brugge meteen ...

289
289
Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

319
319
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

379
379
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

366
366
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

605
605

Meer sportnieuws