Bond grijpt in: Dierick nieuwe VAR-manager

420 stemmen
Bond grijpt in: Dierick nieuwe VAR-manager

De Belgische arbitrage maakt ook in 2022 allerminst een goede beurt. Vooral de falende VAR-werking zorgde de voorbije weken voor heel wat ergernis op en rond de velden. Volgens de krant Het Laatste Nieuws heeft de KBVB dan ook ingegrepen: zo zal een 'VAR-manager' worden aangesteld.


Vooral het trekken van de 3D-lijn bij buitenspelsituaties leverde heel wat problemen op in de laatste weken. Zo moest het Referee Department toegeven dat de lijn die getrokken werd bij Standard-Cercle Brugge, niet correct was en dat de winnende treffer van de Rouches dus onterecht werd afgekeurd. In de partij tussen KV Oostende en Zulte Waregem, kon er wegens technische problemen dan weer geen lijn getrokken worden bij het nipte afgekeurde doelpunt van Tatsuhiro Sakamoto.

Vorige week toonde Anderlecht-coach Vincent Kompany zich dan weer kritisch omdat het bijna vijf minuten duurde om een doelpunt na te kijken bij Zulte Waregem-Anderlecht. KRC Genk pakte zelfs uit met een persboycot om zijn onvrede over de arbitrage duidelijk te maken. Volgens Het Laatste Nieuws heeft de voetbalbond dan ook beslist om de werking van het scheidsrechtersdepartement intern te laten doorlichten.

PROMOTIE VOOR DIERICK
Die doorlichting zal de werking van arbitrage meer gestroomlijnd moeten maken. Inmiddels werd ook al beslist om een VAR-manager aan te stellen. Iemand die zich specifiek gaat toeleggen op het opleiden van videorefs en het verder professionaliseren van de VAR in ons land. De keuze zou daarbij zijn gevallen op Christof Dierick. De 43-jarige is momenteel nog actief als hoofdref, maar stopte na het seizoen sowieso met zijn actief scheidsrechterscarrière.

LEES OOK: Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Vindt u Dierick een goede keuze?

Meest recent

Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

9
9
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

128
128
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

175
175
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

118
118
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

136
136
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

155
155
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

334
334
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

512
512
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

112
112
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

242
242
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

328
328
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

319
319
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

586
586
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

383
383
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

146
146
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

198
198
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

430
430
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

553
553
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

375
375
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

173
173
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

418
418
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

513
513
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

684
684

Meer sportnieuws