Bond grijpt in: Dierick nieuwe VAR-manager

420
Bond grijpt in: Dierick nieuwe VAR-manager

De Belgische arbitrage maakt ook in 2022 allerminst een goede beurt. Vooral de falende VAR-werking zorgde de voorbije weken voor heel wat ergernis op en rond de velden. Volgens de krant Het Laatste Nieuws heeft de KBVB dan ook ingegrepen: zo zal een 'VAR-manager' worden aangesteld.


Vooral het trekken van de 3D-lijn bij buitenspelsituaties leverde heel wat problemen op in de laatste weken. Zo moest het Referee Department toegeven dat de lijn die getrokken werd bij Standard-Cercle Brugge, niet correct was en dat de winnende treffer van de Rouches dus onterecht werd afgekeurd. In de partij tussen KV Oostende en Zulte Waregem, kon er wegens technische problemen dan weer geen lijn getrokken worden bij het nipte afgekeurde doelpunt van Tatsuhiro Sakamoto.

Vorige week toonde Anderlecht-coach Vincent Kompany zich dan weer kritisch omdat het bijna vijf minuten duurde om een doelpunt na te kijken bij Zulte Waregem-Anderlecht. KRC Genk pakte zelfs uit met een persboycot om zijn onvrede over de arbitrage duidelijk te maken. Volgens Het Laatste Nieuws heeft de voetbalbond dan ook beslist om de werking van het scheidsrechtersdepartement intern te laten doorlichten.

PROMOTIE VOOR DIERICK
Die doorlichting zal de werking van arbitrage meer gestroomlijnd moeten maken. Inmiddels werd ook al beslist om een VAR-manager aan te stellen. Iemand die zich specifiek gaat toeleggen op het opleiden van videorefs en het verder professionaliseren van de VAR in ons land. De keuze zou daarbij zijn gevallen op Christof Dierick. De 43-jarige is momenteel nog actief als hoofdref, maar stopte na het seizoen sowieso met zijn actief scheidsrechterscarrière.

LEES OOK: Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

Vindt u Dierick een goede keuze?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

11
11
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

110
110
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

62
62
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

121
121
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

288
288
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

629
629
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

78
78
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

25
25
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

151
151
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

185
185
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

348
348
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

659
659
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

248
248
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

592
592
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws