Voetbalwereld viert mee met Gouden Swings

194 stemmen
Voetbalwereld viert mee met Gouden Swings

Het kalenderjaar 2022 is nog maar dik anderhalve maand ver, of de eerste favoriet voor de trofee van 'Sportman van het Jaar' is al bekend. Zo schreef schaatser Bart Swings zaterdagvoormiddag vaderlandse sportgeschiedenis. Hij snelde op de Olympische Winterspelen naar een gouden medaille op de massastart.


Swings wist op de vorige Winterspelen al een zilveren medaille uit de brand te slepen en nu haalde hij dus de ultieme glorie in zijn sporttak. In Peking schaatste hij een beresterke finale en toonde hij zich ook nog eens met voorsprong de sterkste in de sprint. Voor ons land is het nog maar de tweede gouden medaille op de Winterspelen, de vorige dateert van 1948.

Een historische prestatie dus. Ook vanuit de voetbalwereld kwamen uiteraard lovende reacties. Analist Geert De Vlieger liet via Twitter weten dat hij op het 'puntje van zijn stoel heeft gezeten' tijdens de race. Presentator Karl Vannieuwkerke keek dan weer vanuit zijn bad naar de finale en ging helemaal uit zijn dak (zie video onderaan).

OHL-supporter
Uiteraard kwamen er ook felicitaties van OH Leuven. Swings is afkomstig uit Herent, een buurtgemeente van Leuven. Zelf maakt de Olympiër er ook geen geheim van dat hij supporter voor OHL. In 2013 hielp de club hem ook met een crowdfunding-actie om extra middelen te vergaren voor de Olympische Winterspelen in Sochi. Ook gaf hij al de aftrap op Den Dreef, het zou ons niet verbazen moest dat in de komende maanden nog een keertje gebeurt.

LEES OOK: Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Swings moet sowieso Sportman van het Jaar worden ...

Meest recent

Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

16
16
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

58
58
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

109
109
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

244
244
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

129
129
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

63
63
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

337
337
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

182
182
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

222
222
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

82
82
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

158
158
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

314
314
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

174
174
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

172
172
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

218
218
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

815
815
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

173
173
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

653
653
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

607
607
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

390
390
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

273
273
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

236
236
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

71
71
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

83
83

Meer sportnieuws