Standard legt opvallende eis neer: "1-1 wordt 2-1"

door
Standard legt opvallende eis neer:

Acht speeldagen voor het einde vertoeft Standard nog steeds in de onderste regionen van het klassement. De Rouches, die zelf nog wachten op een uitspraak omtrent de afgelaste partij tegen Beerschot, kunnen alle punten dan ook goed gebruiken. Daarom kwam vanuit Sclessin zopas een opvallend eis.


Het gaat dan uiteraard om het 1-1 gelijkspel van de Luikenaars tegen Cercle Brugge op 5 februari, toen de VAR de winnende treffer van Moussa Sissako diep in blessuretijd afkeurde wegens buitenspel. Onterecht, zo gaf het Referee Department daags nadien toe. Terwijl men het daar bij een menselijke fout wenste te houden, diende Standard echter meteen een formele klacht in. Vrijdagmiddag kwam de zaak voor bij het Disciplinair Comité, waar Het Nieuwsblad zag hoe raadsman Laurent Stas de belangen van de Rouches verdedigde.

Hij beriep zich op bondsartikel B6.121, dat stipuleert: "Indien vaststaat dat tussen het ogenblik waarop de vergissing werd begaan en het einde van de wedstrijd de score onmogelijk nog kon veranderen, in die mate dat de punten hierdoor anders moesten worden toegekend, stelt de instantie de score vast met inachtneming van de begane vergissing, maar zonder de wedstrijd te doen herspelen". De uitslag moet volgens Standard dan ook gewijzigd worden van 1-1 naar 2-1, omdat er na de VAR-interventie "slechts 40 of 50 seconden overbleven".

SNEL VERDICT
Mocht het Comité van mening zijn dat de score in de resterende tijd wél nog kon veranderen, zoals geopperd door Cercle Brugge-raadsman Ward Faes, wenst men in Luik de wedstrijd dan weer simpelweg te herspelen. Al heeft de Vereniging sowieso haar twijfels bij ontvankelijkheid van Standard haar klacht. "Ik betwist ter zeerste dat er hier sprake is van een foute toepassing van de spelregels", aldus Faes. Nog volgens Het Nieuwsblad wil het Comité zo snel mogelijk met een verdict op de proppen komen, bij voorkeur nog binnen de week.

LEES OOK: Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

Wat wordt volgens u de uitkomst?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

25
25
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

14
14
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

17
17
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

51
51
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

162
162
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

111
111
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

52
52
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

105
105
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

97
97
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

48
48
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

519
519
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

648
648
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

375
375
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

124
124
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

35
35
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

637
637
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

548
548
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

216
216
'Antwerp bibbert en beeft: bekerheld richting uitgang'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

252
252
Gezichtsverlies Club Brugge: Verhaeghe stormt vroegtijdig weg

Club Brugge is met een enorme tegenvaller aan de tweede seizoenshelft begonnen. De regerende ...

661
661
'Anderlecht bibbert: Spaanse clubs springen op Angulo'

Anderlecht hoopt zich tijdens deze wintermercato nog stevig te kunnen versterken. Daarvoor wil het ...

358
358
Frustratie na uitschakeling Club: "Het is een schande"

Club Brugge zal zichzelf niet opvolgen als bekerwinnaar. Blauw-Zwart beleefde dinsdag immers een ...

565
565
Antwerp zwoegt zich in slot verlengingen naar halve finale

Antwerp heeft zich niet laten verrassen in de Croky Cup. De Great Old moest wel zwoegen om de halve ...

154
154
Doku en aanwinst zetten City met anderhalf been op Wembley

Manchester City is nog altijd in de running voor zijn eerste prijs van het seizoen. Het zette ...

44
44
Meesterlijke Guiagon bezorgt Club pijnlijke bekerexit

Club Brugge zal dit seizoen niet opnieuw de Croky Cup winnen. De kwartfinale werden dinsdagavond het ...

216
216

Meer sportnieuws