Standard legt opvallende eis neer: "1-1 wordt 2-1"

645 stemmen
Standard legt opvallende eis neer:

Acht speeldagen voor het einde vertoeft Standard nog steeds in de onderste regionen van het klassement. De Rouches, die zelf nog wachten op een uitspraak omtrent de afgelaste partij tegen Beerschot, kunnen alle punten dan ook goed gebruiken. Daarom kwam vanuit Sclessin zopas een opvallend eis.


Het gaat dan uiteraard om het 1-1 gelijkspel van de Luikenaars tegen Cercle Brugge op 5 februari, toen de VAR de winnende treffer van Moussa Sissako diep in blessuretijd afkeurde wegens buitenspel. Onterecht, zo gaf het Referee Department daags nadien toe. Terwijl men het daar bij een menselijke fout wenste te houden, diende Standard echter meteen een formele klacht in. Vrijdagmiddag kwam de zaak voor bij het Disciplinair Comité, waar Het Nieuwsblad zag hoe raadsman Laurent Stas de belangen van de Rouches verdedigde.

Hij beriep zich op bondsartikel B6.121, dat stipuleert: "Indien vaststaat dat tussen het ogenblik waarop de vergissing werd begaan en het einde van de wedstrijd de score onmogelijk nog kon veranderen, in die mate dat de punten hierdoor anders moesten worden toegekend, stelt de instantie de score vast met inachtneming van de begane vergissing, maar zonder de wedstrijd te doen herspelen". De uitslag moet volgens Standard dan ook gewijzigd worden van 1-1 naar 2-1, omdat er na de VAR-interventie "slechts 40 of 50 seconden overbleven".

SNEL VERDICT
Mocht het Comité van mening zijn dat de score in de resterende tijd wél nog kon veranderen, zoals geopperd door Cercle Brugge-raadsman Ward Faes, wenst men in Luik de wedstrijd dan weer simpelweg te herspelen. Al heeft de Vereniging sowieso haar twijfels bij ontvankelijkheid van Standard haar klacht. "Ik betwist ter zeerste dat er hier sprake is van een foute toepassing van de spelregels", aldus Faes. Nog volgens Het Nieuwsblad wil het Comité zo snel mogelijk met een verdict op de proppen komen, bij voorkeur nog binnen de week.

LEES OOK: Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten
189

Wat wordt volgens u de uitkomst?

Meest recent

'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

41
41
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

30
30
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

208
208
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

74
74
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

523
523
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

132
132
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

423
423
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

140
140
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

274
274
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

835
835
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

366
366
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

280
280
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

407
407
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

352
352
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

261
261
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

189
189
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

432
432
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

331
331
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

149
149
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

123
123
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

197
197
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

228
228
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

170
170
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

104
104
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

483
483

Meer sportnieuws