Standard legt opvallende eis neer: "1-1 wordt 2-1"

door
Standard legt opvallende eis neer:

Acht speeldagen voor het einde vertoeft Standard nog steeds in de onderste regionen van het klassement. De Rouches, die zelf nog wachten op een uitspraak omtrent de afgelaste partij tegen Beerschot, kunnen alle punten dan ook goed gebruiken. Daarom kwam vanuit Sclessin zopas een opvallend eis.


Het gaat dan uiteraard om het 1-1 gelijkspel van de Luikenaars tegen Cercle Brugge op 5 februari, toen de VAR de winnende treffer van Moussa Sissako diep in blessuretijd afkeurde wegens buitenspel. Onterecht, zo gaf het Referee Department daags nadien toe. Terwijl men het daar bij een menselijke fout wenste te houden, diende Standard echter meteen een formele klacht in. Vrijdagmiddag kwam de zaak voor bij het Disciplinair Comité, waar Het Nieuwsblad zag hoe raadsman Laurent Stas de belangen van de Rouches verdedigde.

Hij beriep zich op bondsartikel B6.121, dat stipuleert: "Indien vaststaat dat tussen het ogenblik waarop de vergissing werd begaan en het einde van de wedstrijd de score onmogelijk nog kon veranderen, in die mate dat de punten hierdoor anders moesten worden toegekend, stelt de instantie de score vast met inachtneming van de begane vergissing, maar zonder de wedstrijd te doen herspelen". De uitslag moet volgens Standard dan ook gewijzigd worden van 1-1 naar 2-1, omdat er na de VAR-interventie "slechts 40 of 50 seconden overbleven".

SNEL VERDICT
Mocht het Comité van mening zijn dat de score in de resterende tijd wél nog kon veranderen, zoals geopperd door Cercle Brugge-raadsman Ward Faes, wenst men in Luik de wedstrijd dan weer simpelweg te herspelen. Al heeft de Vereniging sowieso haar twijfels bij ontvankelijkheid van Standard haar klacht. "Ik betwist ter zeerste dat er hier sprake is van een foute toepassing van de spelregels", aldus Faes. Nog volgens Het Nieuwsblad wil het Comité zo snel mogelijk met een verdict op de proppen komen, bij voorkeur nog binnen de week.

LEES OOK: Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

Wat wordt volgens u de uitkomst?

Meest recent

La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

33
33
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

9
9
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

88
88
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

152
152
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

61
61
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

62
62
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

86
86
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

263
263
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

82
82
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

385
385
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

199
199
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

51
51
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

61
61
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

185
185
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

408
408
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

539
539
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

70
70
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

75
75
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1072
1072
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

279
279
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

914
914
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

241
241
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

471
471
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

47
47
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

177
177

Meer sportnieuws