Standard legt opvallende eis neer: "1-1 wordt 2-1"

door
Standard legt opvallende eis neer:

Acht speeldagen voor het einde vertoeft Standard nog steeds in de onderste regionen van het klassement. De Rouches, die zelf nog wachten op een uitspraak omtrent de afgelaste partij tegen Beerschot, kunnen alle punten dan ook goed gebruiken. Daarom kwam vanuit Sclessin zopas een opvallend eis.


Het gaat dan uiteraard om het 1-1 gelijkspel van de Luikenaars tegen Cercle Brugge op 5 februari, toen de VAR de winnende treffer van Moussa Sissako diep in blessuretijd afkeurde wegens buitenspel. Onterecht, zo gaf het Referee Department daags nadien toe. Terwijl men het daar bij een menselijke fout wenste te houden, diende Standard echter meteen een formele klacht in. Vrijdagmiddag kwam de zaak voor bij het Disciplinair Comité, waar Het Nieuwsblad zag hoe raadsman Laurent Stas de belangen van de Rouches verdedigde.

Hij beriep zich op bondsartikel B6.121, dat stipuleert: "Indien vaststaat dat tussen het ogenblik waarop de vergissing werd begaan en het einde van de wedstrijd de score onmogelijk nog kon veranderen, in die mate dat de punten hierdoor anders moesten worden toegekend, stelt de instantie de score vast met inachtneming van de begane vergissing, maar zonder de wedstrijd te doen herspelen". De uitslag moet volgens Standard dan ook gewijzigd worden van 1-1 naar 2-1, omdat er na de VAR-interventie "slechts 40 of 50 seconden overbleven".

SNEL VERDICT
Mocht het Comité van mening zijn dat de score in de resterende tijd wél nog kon veranderen, zoals geopperd door Cercle Brugge-raadsman Ward Faes, wenst men in Luik de wedstrijd dan weer simpelweg te herspelen. Al heeft de Vereniging sowieso haar twijfels bij ontvankelijkheid van Standard haar klacht. "Ik betwist ter zeerste dat er hier sprake is van een foute toepassing van de spelregels", aldus Faes. Nog volgens Het Nieuwsblad wil het Comité zo snel mogelijk met een verdict op de proppen komen, bij voorkeur nog binnen de week.

LEES OOK: Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Wat wordt volgens u de uitkomst?

Meest recent

Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

103
103
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

56
56
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

126
126
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

196
196
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

113
113
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

260
260
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

102
102
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

277
277
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

571
571
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

96
96
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

95
95
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

146
146
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

215
215
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

710
710
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

92
92
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

286
286
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

95
95
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

160
160
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

899
899
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

118
118
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

260
260
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

552
552
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

158
158
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

528
528
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

90
90

Meer sportnieuws