Standard legt opvallende eis neer: "1-1 wordt 2-1"

door
Standard legt opvallende eis neer:

Acht speeldagen voor het einde vertoeft Standard nog steeds in de onderste regionen van het klassement. De Rouches, die zelf nog wachten op een uitspraak omtrent de afgelaste partij tegen Beerschot, kunnen alle punten dan ook goed gebruiken. Daarom kwam vanuit Sclessin zopas een opvallend eis.


Het gaat dan uiteraard om het 1-1 gelijkspel van de Luikenaars tegen Cercle Brugge op 5 februari, toen de VAR de winnende treffer van Moussa Sissako diep in blessuretijd afkeurde wegens buitenspel. Onterecht, zo gaf het Referee Department daags nadien toe. Terwijl men het daar bij een menselijke fout wenste te houden, diende Standard echter meteen een formele klacht in. Vrijdagmiddag kwam de zaak voor bij het Disciplinair Comité, waar Het Nieuwsblad zag hoe raadsman Laurent Stas de belangen van de Rouches verdedigde.

Hij beriep zich op bondsartikel B6.121, dat stipuleert: "Indien vaststaat dat tussen het ogenblik waarop de vergissing werd begaan en het einde van de wedstrijd de score onmogelijk nog kon veranderen, in die mate dat de punten hierdoor anders moesten worden toegekend, stelt de instantie de score vast met inachtneming van de begane vergissing, maar zonder de wedstrijd te doen herspelen". De uitslag moet volgens Standard dan ook gewijzigd worden van 1-1 naar 2-1, omdat er na de VAR-interventie "slechts 40 of 50 seconden overbleven".

SNEL VERDICT
Mocht het Comité van mening zijn dat de score in de resterende tijd wél nog kon veranderen, zoals geopperd door Cercle Brugge-raadsman Ward Faes, wenst men in Luik de wedstrijd dan weer simpelweg te herspelen. Al heeft de Vereniging sowieso haar twijfels bij ontvankelijkheid van Standard haar klacht. "Ik betwist ter zeerste dat er hier sprake is van een foute toepassing van de spelregels", aldus Faes. Nog volgens Het Nieuwsblad wil het Comité zo snel mogelijk met een verdict op de proppen komen, bij voorkeur nog binnen de week.

LEES OOK: Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

Wat wordt volgens u de uitkomst?

Meest recent

Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

19
19
'Openda weg bij Juventus: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

22
22
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

61
61
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

162
162
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

44
44
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

182
182
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

118
118
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

106
106
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

315
315
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

147
147
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

265
265
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

138
138
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

177
177
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

332
332
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

466
466
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

102
102
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

401
401
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

321
321
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

52
52
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

685
685
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

201
201
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

204
204
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

65
65
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

83
83

Meer sportnieuws