'Zomeraanwinst wil Anderlecht alweer verlaten'

door
'Zomeraanwinst wil Anderlecht alweer verlaten'

Anderlecht heeft zich in januari rustig gehouden op de transfermarkt, al werd er met Taylor Harwood-Bellis wel één zomeraanwinst alweer doorgestuurd. De Engelsman was zijn basisplaats kwijt aan Lisandro Magallan en had geen trek om zijn tijd op de bank te verdoen, waardoor Anderlecht akkoord ging om zijn uitleenbeurt vroegtijdig af te breken. Hij blijkt echter niet de enige ongelukkige zomeraanwinst geweest te zijn.


Of dat beweert tenminste Moise Katumbi, de voorzitter van TP Mazembe. "Tshibangu heeft met niet zo lang geleden opgebeld. Hij vertelde me dat hij terug wilde keren bij Mazembe. Het gebeurt wel vaker dat een speler vraagt om terug te keren, want toen ze vertrokken dachten ze dat het elders beter zou zijn", verklaarde hij in de Congolese media.

BEPERKTE KANSEN

Anderlecht plukte de 18-jarige flankaanvaller in de zomer weg bij TP Mazembe en gaf hem een contract tot 2024. Voorlopig moet Tshibangu echter nog vrede nemen met speelminuten bij de U21, al zijn zijn speelminuten daar de laatste tijd eerder beperkt. Zo mocht hij in 2022 nog maar één keer kort invallen, tegen STVV. Hij mocht in januari wel opdraven met de A-ploeg in een oefenwedstrijd tegen Westerlo.

Er resten Tshibangu wel nog enkele maanden om verandering in zijn situatie te brengen. Bovendien zijn de U21 van Anderlecht goed op weg om volgend seizoen een stekje in 1B af te dwingen, waardoor de jonge Congolees zich volgend seizoen ook tussen de grote jongens zou kunnen gaan bewijzen.


LEES OOK: 'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Moet hij meer kansen krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

4
4
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

34
34
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

30
30
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

97
97
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

135
135
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

18
18
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

159
159
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

38
38
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

176
176
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

177
177
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

239
239
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

77
77
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

309
309
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

177
177
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

345
345
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

278
278
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

246
246
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

364
364
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

299
299
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

85
85
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

399
399
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

327
327
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

223
223
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

280
280

Meer sportnieuws