VD Brempt geeft oorzaak voor Club Brugge-vertrek

door
VD Brempt geeft oorzaak voor Club Brugge-vertrek

Club Brugge beleefde een druk slot van de winterse transferperiode. Met Andreas Skov Olsen, Denis Odoi en Sargis Adamyan haalde Blauw-Zwart in extremis nog een drietal aanwinsten in huis. Daarnaast werden ook nog een aantal spelers van de hand gedaan op Jan Breydel.


Recordaanwinst Kamal Sowah werd bijvoorbeeld een halfjaartje verhuurd aan AZ Alkmaar. En Club nam ook definitief afscheid van Ignace Van der Brempt. Een vertrek van het Brugse jeugdproduct leek nochtans niet in de lucht te hangen, maar plots vertrok hij richting Oostenrijk. Daar tekende de 19-jarige flankspeler een contract tot medio 2026 bij RB Salzburg.

In een interview met Het Laatste Nieuws heeft Van der Brempt nu meer uitleg gegeven bij zijn vertrek. De jongeling ziet voor zichzelf vooral een toekomst als rechtervleugelback weggelegd. Maar bij Club botste hij op de concurrentie van de onvermijdelijke Clinton Mata. "Dat maakte het moeilijker voor mij om door te breken. Ik wilde vooral progressie maken als rechtsachter. En dat leek niet te lukken in Brugge", klinkt het.

SPRINGPLANK
Bij Salzburg komt hij in ieder geval in een club terecht die bekend staat om haar goede werking met jongere talenten. Bovendien vormde ze voor verschillende spelers al een springplank richting de Europese topcompetities. "Dat maakte het zeker extra aantrekkelijk. Hier krijgen veel spelers de kans om door te groeien. Salzburg is daar slim in. Als je goed speelt, word je verkocht en daarna is het aan de volgende", aldus Van der Brempt.

LEES OOK: 'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club heeft VD Brempt te weinig kansen gegeven ...

Meest recent

Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

20
20
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

86
86
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

19
19
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

142
142
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

27
27
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

324
324
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

135
135
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

144
144
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

56
56
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

301
301
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

66
66
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

185
185
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

143
143
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

76
76
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

218
218
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

43
43
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

244
244
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

218
218
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

38
38
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

399
399
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

134
134
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

64
64
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

95
95
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

61
61
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

312
312

Meer sportnieuws