VD Brempt geeft oorzaak voor Club Brugge-vertrek

door
VD Brempt geeft oorzaak voor Club Brugge-vertrek

Club Brugge beleefde een druk slot van de winterse transferperiode. Met Andreas Skov Olsen, Denis Odoi en Sargis Adamyan haalde Blauw-Zwart in extremis nog een drietal aanwinsten in huis. Daarnaast werden ook nog een aantal spelers van de hand gedaan op Jan Breydel.


Recordaanwinst Kamal Sowah werd bijvoorbeeld een halfjaartje verhuurd aan AZ Alkmaar. En Club nam ook definitief afscheid van Ignace Van der Brempt. Een vertrek van het Brugse jeugdproduct leek nochtans niet in de lucht te hangen, maar plots vertrok hij richting Oostenrijk. Daar tekende de 19-jarige flankspeler een contract tot medio 2026 bij RB Salzburg.

In een interview met Het Laatste Nieuws heeft Van der Brempt nu meer uitleg gegeven bij zijn vertrek. De jongeling ziet voor zichzelf vooral een toekomst als rechtervleugelback weggelegd. Maar bij Club botste hij op de concurrentie van de onvermijdelijke Clinton Mata. "Dat maakte het moeilijker voor mij om door te breken. Ik wilde vooral progressie maken als rechtsachter. En dat leek niet te lukken in Brugge", klinkt het.

SPRINGPLANK
Bij Salzburg komt hij in ieder geval in een club terecht die bekend staat om haar goede werking met jongere talenten. Bovendien vormde ze voor verschillende spelers al een springplank richting de Europese topcompetities. "Dat maakte het zeker extra aantrekkelijk. Hier krijgen veel spelers de kans om door te groeien. Salzburg is daar slim in. Als je goed speelt, word je verkocht en daarna is het aan de volgende", aldus Van der Brempt.

LEES OOK: Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Club heeft VD Brempt te weinig kansen gegeven ...

Meest recent

'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

3
3
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

18
18
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

277
277
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

18
18
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

200
200
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

39
39
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

345
345
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

52
52
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

79
79
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

170
170
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

27
27
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

105
105
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

97
97
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

55
55
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

115
115
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

176
176
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

236
236
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

85
85
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

531
531
Euvrard verrast: "Interesse van Real Madrid en PSG?"

Er was een tijd dat Standard vaak spelers van de eigen academie liet doorstromen. Voor de vorige ...

161
161
Anderlecht slaat toe: "Mijn droom om voor RSCA te spelen"

Dat RSC Anderlecht bijzonder veel talent heeft rondlopen, daarover hebben we al veel geschreven. De ...

175
175
Bom onder Anderlecht: Taravel en bestuur clashen om ster

Bij Anderlecht zorgt Thorgan Hazard niet alleen voor discussie over zijn contract, maar ook binnen ...

399
399
'Real Madrid verrast compleet met nieuwe hoofdtrainer'

Alvaro Arebola gaat komend seizoen niet de hoofdtrainer zijn van Real Madrid. De Koninklijke gaat op ...

154
154
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding en dat zien we ook dit seizoen weer met de talenten ...

174
174
Bayern is om deze reden dé thuisbasis van Kompany

Vincent Kompany is 40 jaar geworden. Vince the Prince doet het uitstekend als trainer bij Bayern ...

79
79

Meer sportnieuws