VD Brempt geeft oorzaak voor Club Brugge-vertrek

door
VD Brempt geeft oorzaak voor Club Brugge-vertrek

Club Brugge beleefde een druk slot van de winterse transferperiode. Met Andreas Skov Olsen, Denis Odoi en Sargis Adamyan haalde Blauw-Zwart in extremis nog een drietal aanwinsten in huis. Daarnaast werden ook nog een aantal spelers van de hand gedaan op Jan Breydel.


Recordaanwinst Kamal Sowah werd bijvoorbeeld een halfjaartje verhuurd aan AZ Alkmaar. En Club nam ook definitief afscheid van Ignace Van der Brempt. Een vertrek van het Brugse jeugdproduct leek nochtans niet in de lucht te hangen, maar plots vertrok hij richting Oostenrijk. Daar tekende de 19-jarige flankspeler een contract tot medio 2026 bij RB Salzburg.

In een interview met Het Laatste Nieuws heeft Van der Brempt nu meer uitleg gegeven bij zijn vertrek. De jongeling ziet voor zichzelf vooral een toekomst als rechtervleugelback weggelegd. Maar bij Club botste hij op de concurrentie van de onvermijdelijke Clinton Mata. "Dat maakte het moeilijker voor mij om door te breken. Ik wilde vooral progressie maken als rechtsachter. En dat leek niet te lukken in Brugge", klinkt het.

SPRINGPLANK
Bij Salzburg komt hij in ieder geval in een club terecht die bekend staat om haar goede werking met jongere talenten. Bovendien vormde ze voor verschillende spelers al een springplank richting de Europese topcompetities. "Dat maakte het zeker extra aantrekkelijk. Hier krijgen veel spelers de kans om door te groeien. Salzburg is daar slim in. Als je goed speelt, word je verkocht en daarna is het aan de volgende", aldus Van der Brempt.

LEES OOK: 'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club heeft VD Brempt te weinig kansen gegeven ...

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

143
143
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

68
68
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

468
468
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

61
61
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

316
316
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

373
373
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

171
171
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

48
48
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

413
413
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

177
177
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

96
96
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

297
297
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

165
165
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

389
389
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

230
230
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

452
452
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

397
397
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

51
51
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

300
300
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

119
119
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

458
458
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

107
107
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

249
249
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

259
259

Meer sportnieuws