Politie vreest AA Gent-hooligans en grijpt in

door
Politie vreest AA Gent-hooligans en grijpt in

Ook het voetbal profiteert mee van de recente versoepelingen van de corona-maatregelen. Vanaf komende vrijdag mogen de stadions weer aan 80% van de capaciteit gevuld worden en zijn er ook weer uitsupporters welgekomen. Al brengt dat laatste ook enkele nadelen met zich mee.


De aanwezigheid van bezoekende fans verhoogt immers de kans op escalaties en dus moeten extra veiligheidsmaatregelen genomen worden. Dat geldt ook voor de lagere divisies. Voor het duel van aanstaande zaterdag tussen Racing Gent en Lokeren-Temse (2de amateurdivisie) hebben de lokale ordediensten alvast een verstrengde maatregelen genomen. Al heeft dat op zich niet rechtstreeks te maken met de terugkeer van de uitfans bij de profwedstrijden.

De politie vreest namelijk dat hooligans van AA Gent voor relletjes zullen zorgen. Die leven immers op gespannen voet met de aanhang van Lokeren. Begin december kwam het ook al tot ongeregeldheden. Bij het duel tussen Lokeren-Temse en Zelzate, doken plots heethoofden op die gelinkt zijn aan de aanhang van de Buffalo's, enkelen droegen zelfs blauw-witte bivakmutsen. Het kwam toen tot onrusten, met onder meer materiële schade tot gevolg.

VERPLICHTE BUSCOMBI
Om zo'n toestanden te vermijden, draaien de ordediensten de duimschroeven nu aan. Zo zullen er extra agenten aanwezig zijn en wordt onder meer een verplichte buscombi opgelegd aan de Lokerse fans. "Onze supporters verdienen dit niet", reageert woordvoerder Herman Van de Putte bij VRT Nws. "Dit is het gevolg van wat AA Gent-supporters hebben gedaan in onze wedstrijd tegen Zelzate. Ze gaven zich uit als Zelzate-supporters en hebben amok gemaakt in ons stadion. En nu vreest de politie voor nieuwe rellen zaterdag, maar dat vind ik overdreven."

LEES OOK: AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

Bij nieuwe wantoestanden moet ook AA Gent bestraft worden ...

Meest recent

Genk krijgt nieuws over schrikwekkende blessure Karetsas

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

11
11
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

71
71
'Openda weg bij Juventus: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

32
32
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

80
80
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

188
188
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

58
58
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

199
199
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

127
127
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

126
126
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

327
327
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

152
152
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

272
272
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

146
146
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

184
184
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

353
353
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

487
487
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

108
108
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

412
412
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

327
327
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

53
53
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

698
698
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

203
203
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

205
205
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

65
65

Meer sportnieuws