Politie vreest AA Gent-hooligans en grijpt in

door
Politie vreest AA Gent-hooligans en grijpt in

Ook het voetbal profiteert mee van de recente versoepelingen van de corona-maatregelen. Vanaf komende vrijdag mogen de stadions weer aan 80% van de capaciteit gevuld worden en zijn er ook weer uitsupporters welgekomen. Al brengt dat laatste ook enkele nadelen met zich mee.


De aanwezigheid van bezoekende fans verhoogt immers de kans op escalaties en dus moeten extra veiligheidsmaatregelen genomen worden. Dat geldt ook voor de lagere divisies. Voor het duel van aanstaande zaterdag tussen Racing Gent en Lokeren-Temse (2de amateurdivisie) hebben de lokale ordediensten alvast een verstrengde maatregelen genomen. Al heeft dat op zich niet rechtstreeks te maken met de terugkeer van de uitfans bij de profwedstrijden.

De politie vreest namelijk dat hooligans van AA Gent voor relletjes zullen zorgen. Die leven immers op gespannen voet met de aanhang van Lokeren. Begin december kwam het ook al tot ongeregeldheden. Bij het duel tussen Lokeren-Temse en Zelzate, doken plots heethoofden op die gelinkt zijn aan de aanhang van de Buffalo's, enkelen droegen zelfs blauw-witte bivakmutsen. Het kwam toen tot onrusten, met onder meer materiële schade tot gevolg.

VERPLICHTE BUSCOMBI
Om zo'n toestanden te vermijden, draaien de ordediensten de duimschroeven nu aan. Zo zullen er extra agenten aanwezig zijn en wordt onder meer een verplichte buscombi opgelegd aan de Lokerse fans. "Onze supporters verdienen dit niet", reageert woordvoerder Herman Van de Putte bij VRT Nws. "Dit is het gevolg van wat AA Gent-supporters hebben gedaan in onze wedstrijd tegen Zelzate. Ze gaven zich uit als Zelzate-supporters en hebben amok gemaakt in ons stadion. En nu vreest de politie voor nieuwe rellen zaterdag, maar dat vind ik overdreven."

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Bij nieuwe wantoestanden moet ook AA Gent bestraft worden ...

Meest recent

Anderlecht pakt opnieuw uit: supertalent (15) tekent

RSC Anderlecht staat bekend om de sterke jeugdopleiding. Paars-Wit legt dan ook nog steeds de focus ...

2
2
Mag Anderlecht dubbel klagen? Joos opent nieuw debat

Tijdens de podcast 90 Minutes werd afgelopen speeldag uitvoerig besproken. Ook de topper tussen KRC ...

72
72
‘Mourinho deelt Roberto Martinez enorme uppercut uit’

Roberto Martinez was jarenlang de bondscoach van de Rode Duivels tijdens de befaamde ‘Gouden ...

21
21
KRC Genk slaat weer toe: “Grootste keeperstalent in België”

KRC Genk staat bekend om hun befaamde keepersopleiding. Met ronkende namen zoals Thibaut Courtois, ...

150
150
TRANSFERUURTJE: ‘Verrassing Anderlecht, jackpot Genk en Antwerp’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

243
243
‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Maxim De Cuyper ging van Club Brugge naar Brighton. Bij de Engelse club is het vaak vechten om ...

229
229
‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

117
117
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

335
335
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

132
132
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

336
336
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

272
272
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

64
64
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

482
482
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

94
94
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

790
790
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

537
537
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

603
603
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

720
720
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

501
501
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

370
370
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

213
213
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

559
559
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

766
766
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

175
175
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

522
522

Meer sportnieuws