Politie vreest AA Gent-hooligans en grijpt in

242 stemmen
Politie vreest AA Gent-hooligans en grijpt in

Ook het voetbal profiteert mee van de recente versoepelingen van de corona-maatregelen. Vanaf komende vrijdag mogen de stadions weer aan 80% van de capaciteit gevuld worden en zijn er ook weer uitsupporters welgekomen. Al brengt dat laatste ook enkele nadelen met zich mee.


De aanwezigheid van bezoekende fans verhoogt immers de kans op escalaties en dus moeten extra veiligheidsmaatregelen genomen worden. Dat geldt ook voor de lagere divisies. Voor het duel van aanstaande zaterdag tussen Racing Gent en Lokeren-Temse (2de amateurdivisie) hebben de lokale ordediensten alvast een verstrengde maatregelen genomen. Al heeft dat op zich niet rechtstreeks te maken met de terugkeer van de uitfans bij de profwedstrijden.

De politie vreest namelijk dat hooligans van AA Gent voor relletjes zullen zorgen. Die leven immers op gespannen voet met de aanhang van Lokeren. Begin december kwam het ook al tot ongeregeldheden. Bij het duel tussen Lokeren-Temse en Zelzate, doken plots heethoofden op die gelinkt zijn aan de aanhang van de Buffalo's, enkelen droegen zelfs blauw-witte bivakmutsen. Het kwam toen tot onrusten, met onder meer materiële schade tot gevolg.

VERPLICHTE BUSCOMBI
Om zo'n toestanden te vermijden, draaien de ordediensten de duimschroeven nu aan. Zo zullen er extra agenten aanwezig zijn en wordt onder meer een verplichte buscombi opgelegd aan de Lokerse fans. "Onze supporters verdienen dit niet", reageert woordvoerder Herman Van de Putte bij VRT Nws. "Dit is het gevolg van wat AA Gent-supporters hebben gedaan in onze wedstrijd tegen Zelzate. Ze gaven zich uit als Zelzate-supporters en hebben amok gemaakt in ons stadion. En nu vreest de politie voor nieuwe rellen zaterdag, maar dat vind ik overdreven."

LEES OOK: Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Bij nieuwe wantoestanden moet ook AA Gent bestraft worden ...

Meest recent

Vanaken vernederd: Garcia hakt er genadeloos in

Hans Vanaken kreeg bij de Rode Duivels opnieuw een harde boodschap. Niet omdat hij slecht inviel, ...

82
82
Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

STVV kende een waanzinnig knap seizoen. Ze eindigden derde en spelen al zeker tot januari Europees ...

38
38
Garcia heeft luxeprobleem: drie Duivels voor één plek

De Rode Duivels hebben veel weelde op het middenveld. Bondscoach Rudi Garcia heeft er dus keuze te ...

38
38
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

40
40
‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

35
35
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

316
316
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

98
98
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

140
140
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

213
213
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

120
120
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

194
194
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

67
67
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

344
344
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

127
127
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

708
708
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

78
78
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

290
290
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

315
315
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

630
630
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

489
489
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

902
902
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

83
83
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

125
125
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

197
197
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87

Meer sportnieuws