Politie vreest AA Gent-hooligans en grijpt in

242 stemmen
Politie vreest AA Gent-hooligans en grijpt in

Ook het voetbal profiteert mee van de recente versoepelingen van de corona-maatregelen. Vanaf komende vrijdag mogen de stadions weer aan 80% van de capaciteit gevuld worden en zijn er ook weer uitsupporters welgekomen. Al brengt dat laatste ook enkele nadelen met zich mee.


De aanwezigheid van bezoekende fans verhoogt immers de kans op escalaties en dus moeten extra veiligheidsmaatregelen genomen worden. Dat geldt ook voor de lagere divisies. Voor het duel van aanstaande zaterdag tussen Racing Gent en Lokeren-Temse (2de amateurdivisie) hebben de lokale ordediensten alvast een verstrengde maatregelen genomen. Al heeft dat op zich niet rechtstreeks te maken met de terugkeer van de uitfans bij de profwedstrijden.

De politie vreest namelijk dat hooligans van AA Gent voor relletjes zullen zorgen. Die leven immers op gespannen voet met de aanhang van Lokeren. Begin december kwam het ook al tot ongeregeldheden. Bij het duel tussen Lokeren-Temse en Zelzate, doken plots heethoofden op die gelinkt zijn aan de aanhang van de Buffalo's, enkelen droegen zelfs blauw-witte bivakmutsen. Het kwam toen tot onrusten, met onder meer materiële schade tot gevolg.

VERPLICHTE BUSCOMBI
Om zo'n toestanden te vermijden, draaien de ordediensten de duimschroeven nu aan. Zo zullen er extra agenten aanwezig zijn en wordt onder meer een verplichte buscombi opgelegd aan de Lokerse fans. "Onze supporters verdienen dit niet", reageert woordvoerder Herman Van de Putte bij VRT Nws. "Dit is het gevolg van wat AA Gent-supporters hebben gedaan in onze wedstrijd tegen Zelzate. Ze gaven zich uit als Zelzate-supporters en hebben amok gemaakt in ons stadion. En nu vreest de politie voor nieuwe rellen zaterdag, maar dat vind ik overdreven."

LEES OOK: AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

Bij nieuwe wantoestanden moet ook AA Gent bestraft worden ...

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

20
20
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

92
92
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

42
42
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

62
62
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

327
327
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

88
88
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

135
135
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

497
497
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

60
60
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

240
240
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

364
364
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1296
1296
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

554
554
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

183
183
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

206
206
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

826
826
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

605
605
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

144
144
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws