Politie vreest AA Gent-hooligans en grijpt in

door
Politie vreest AA Gent-hooligans en grijpt in

Ook het voetbal profiteert mee van de recente versoepelingen van de corona-maatregelen. Vanaf komende vrijdag mogen de stadions weer aan 80% van de capaciteit gevuld worden en zijn er ook weer uitsupporters welgekomen. Al brengt dat laatste ook enkele nadelen met zich mee.


De aanwezigheid van bezoekende fans verhoogt immers de kans op escalaties en dus moeten extra veiligheidsmaatregelen genomen worden. Dat geldt ook voor de lagere divisies. Voor het duel van aanstaande zaterdag tussen Racing Gent en Lokeren-Temse (2de amateurdivisie) hebben de lokale ordediensten alvast een verstrengde maatregelen genomen. Al heeft dat op zich niet rechtstreeks te maken met de terugkeer van de uitfans bij de profwedstrijden.

De politie vreest namelijk dat hooligans van AA Gent voor relletjes zullen zorgen. Die leven immers op gespannen voet met de aanhang van Lokeren. Begin december kwam het ook al tot ongeregeldheden. Bij het duel tussen Lokeren-Temse en Zelzate, doken plots heethoofden op die gelinkt zijn aan de aanhang van de Buffalo's, enkelen droegen zelfs blauw-witte bivakmutsen. Het kwam toen tot onrusten, met onder meer materiële schade tot gevolg.

VERPLICHTE BUSCOMBI
Om zo'n toestanden te vermijden, draaien de ordediensten de duimschroeven nu aan. Zo zullen er extra agenten aanwezig zijn en wordt onder meer een verplichte buscombi opgelegd aan de Lokerse fans. "Onze supporters verdienen dit niet", reageert woordvoerder Herman Van de Putte bij VRT Nws. "Dit is het gevolg van wat AA Gent-supporters hebben gedaan in onze wedstrijd tegen Zelzate. Ze gaven zich uit als Zelzate-supporters en hebben amok gemaakt in ons stadion. En nu vreest de politie voor nieuwe rellen zaterdag, maar dat vind ik overdreven."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Nainggolan verbaast, RSCA en Club in actie’

Bij nieuwe wantoestanden moet ook AA Gent bestraft worden ...

Meest recent

Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

6
6
Club Brugge rondt winterdeal af: akkoord in Spanje

Club Brugge heeft een uitgaande winterdeal afgerond. Op de officiële kanalen liet Blauw-Zwart ...

59
59
Pocognoli in het oog van de storm: ontslag in de maak?

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor AS Monaco, maar de Belgische ...

30
30
Beslist! Lukaku hakt knoop door over Duivels én Anderlecht

Dat Romelu Lukaku ooit terugkeert naar RSC Anderlecht, dat staat vast. Maar wanneer? Daar is geen ...

245
245
Smaakmaker voor Union SG: Hubert nu al onder de indruk

Union SG begon goed aan 2026 met een zeer makkelijke kwalificatie voor de halve finales van de Beker ...

43
43
Hayen tovert met deze verrassing wit konijn uit de hoed

KRC Genk speelt zaterdag op het veld van Zulte Waregem. Dat is een belangrijke match voor de ...

155
155
Kleedkamer-interventie bij Club: Verhaeghe keihard aangepakt

Club Brugge is niet bepaald goed aan de tweede helft van het seizoen begonnen. Blauw-Zwart verloor ...

450
450
Onrust bij Man Utd: Lammens voelt meteen de gevolgen

Senne Lammens voelt het meteen: bij Manchester United is rust altijd tijdelijk. Met een nieuwe coach ...

154
154
Club genekt door VAR? Vanaken reageert live voor camera

Club Brugge heeft vrijdagavond een pijnlijke thuisnederlaag geleden tegen La Louvière. ...

719
719
'Anderlecht gaat los: twéé aanwinsten, JPL-transfer blijft optie'

Het heeft eventjes geduurd, maar er lijkt dan toch versterking onderweg bij RSC Anderlecht. Volgens ...

428
428
'Hayen laat zich gelden: groot slachtoffer bij KRC Genk'

In principe debuteerde hij vlak voor de winterstop al tegen Club Brugge. Maar het Nicky ...

360
360
Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

531
531
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

23
23
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

64
64
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

509
509
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

386
386
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

270
270
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

319
319
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

102
102
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

726
726
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

272
272
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

535
535
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

770
770
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

219
219
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

453
453

Meer sportnieuws