'Ingreep Kompany brengt dure aanwinst in penarie'

door
'Ingreep Kompany brengt dure aanwinst in penarie'

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een erg degelijke zaak gedaan binnen de strijd om de top 4. Terwijl directe concurrent Sporting Charleroi verloor, gingen de Brusselaars immers wel met de volle buit aan de haal op bezoek bij Zulte Waregem. Uiteindelijk werd het 1-2, maar die score had veel hoger kunnen/moeten oplopen.


Anderlecht toonde zich immers bijzonder kwistig met zijn kansen. Met name Joshua Zirkzee en Christian Kouamé lieten enkele goede mogelijkheden liggen, ook werd meermaals het doelhout geraakt. Vincent Kompany weet dus waaraan hij zijn ploeg in de komende weken moet verbeteren. Maar er konden ook enkele goede zaken onthouden worden. Achterin deed Zeno Debast het bijvoorbeeld meer dan behoorlijk tijdens zijn tweede basisplaats op rij. En op het middenveld lijkt een nieuw topduo in de maak.

Naast de onvermoeibare Josh Cullen, koos Kompany opnieuw voor Majeed Ashimeru in de basiself. Kristoffer Olsson was nochtans weer beschikbaar, maar moest op de bank beginnen. En volgens onder meer SudPresse en LDH is de kans reëel dat de Zweedse zomeraanwinst, die toch zo'n 4 miljoen euro heeft gekost, daar nog een tijdje zal moeten blijven zitten. Ashimeru bevestigde immers zijn goede prestatie van tegen Eupen en toonde zich een uitstekend duo met werkmier Cullen.

VASTE BASISPLAATS WENKT
In vergelijking met Olsson legt de Ghanees veel meer diepgang in het spel van Paars-Wit, zowel met zijn verticale passing als met zijn loopacties. Op die manier is Ashimeru ook veel meer complementair met Cullen. De ex-speler van RB Salzburg zou dus wel eens op weg kunnen zijn naar een vaste basisplek bij Paars-WIt. Maar eerst zal Ashimeru zich moeten bewijzen tegen een zwaardere tegenstander die ook zelf het spel wil maken. De thuiswedstrijd van komend weekend tegen KRC Genk lijkt wat dat betreft een ideale test.

LEES OOK: Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Ashimeru moet tegen Genk opnieuw starten ...

Meest recent

"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

12
12
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

7
7
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

41
41
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

10
10
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

49
49
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

45
45
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

22
22
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

72
72
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

25
25
'Recordtransfer Club: Barça mengt zich in strijd'

Bij Club Brugge zullen er komende zomer ongetwijfeld weer enkele transferrecords sneuvelen. Het ...

214
214
Vergeten Rode Duivel spuwt gal: "Gebrek aan erkenning"

Het wordt komende week uitkijken naar de selectie van de Rode Duivels voor de oefeninterlands tegen ...

105
105
Revanche op Genk: Vrancken doet opvallende uitspraak

Zondag zullen alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. Daarin ligt alle druk bij KRC Genk, dat ...

110
110
Nieuw gezicht bij Anderlecht: Taravel geeft tekst en uitleg

RSC Anderlecht zal het seizoen dan toch uitdoen met Jérémy Taravel als hoofdtrainer. ...

183
183
WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

272
272
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

366
366
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

309
309
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

368
368
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

69
69
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

274
274
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

202
202
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

235
235
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

282
282
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

195
195
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

494
494
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

423
423

Meer sportnieuws