'Ingreep Kompany brengt dure aanwinst in penarie'

door
'Ingreep Kompany brengt dure aanwinst in penarie'

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een erg degelijke zaak gedaan binnen de strijd om de top 4. Terwijl directe concurrent Sporting Charleroi verloor, gingen de Brusselaars immers wel met de volle buit aan de haal op bezoek bij Zulte Waregem. Uiteindelijk werd het 1-2, maar die score had veel hoger kunnen/moeten oplopen.


Anderlecht toonde zich immers bijzonder kwistig met zijn kansen. Met name Joshua Zirkzee en Christian Kouamé lieten enkele goede mogelijkheden liggen, ook werd meermaals het doelhout geraakt. Vincent Kompany weet dus waaraan hij zijn ploeg in de komende weken moet verbeteren. Maar er konden ook enkele goede zaken onthouden worden. Achterin deed Zeno Debast het bijvoorbeeld meer dan behoorlijk tijdens zijn tweede basisplaats op rij. En op het middenveld lijkt een nieuw topduo in de maak.

Naast de onvermoeibare Josh Cullen, koos Kompany opnieuw voor Majeed Ashimeru in de basiself. Kristoffer Olsson was nochtans weer beschikbaar, maar moest op de bank beginnen. En volgens onder meer SudPresse en LDH is de kans reëel dat de Zweedse zomeraanwinst, die toch zo'n 4 miljoen euro heeft gekost, daar nog een tijdje zal moeten blijven zitten. Ashimeru bevestigde immers zijn goede prestatie van tegen Eupen en toonde zich een uitstekend duo met werkmier Cullen.

VASTE BASISPLAATS WENKT
In vergelijking met Olsson legt de Ghanees veel meer diepgang in het spel van Paars-Wit, zowel met zijn verticale passing als met zijn loopacties. Op die manier is Ashimeru ook veel meer complementair met Cullen. De ex-speler van RB Salzburg zou dus wel eens op weg kunnen zijn naar een vaste basisplek bij Paars-WIt. Maar eerst zal Ashimeru zich moeten bewijzen tegen een zwaardere tegenstander die ook zelf het spel wil maken. De thuiswedstrijd van komend weekend tegen KRC Genk lijkt wat dat betreft een ideale test.

LEES OOK: 'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

Ashimeru moet tegen Genk opnieuw starten ...

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

11
11
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

9
9
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

26
26
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

116
116
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

67
67
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

98
98
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

177
177
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

113
113
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

70
70
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

92
92
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

266
266
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

858
858
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

90
90
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

78
78
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

89
89
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

337
337
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

459
459
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

391
391
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

709
709
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

208
208
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

265
265
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

532
532
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

372
372
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

284
284

Meer sportnieuws