'Ingreep Kompany brengt dure aanwinst in penarie'

door
'Ingreep Kompany brengt dure aanwinst in penarie'

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een erg degelijke zaak gedaan binnen de strijd om de top 4. Terwijl directe concurrent Sporting Charleroi verloor, gingen de Brusselaars immers wel met de volle buit aan de haal op bezoek bij Zulte Waregem. Uiteindelijk werd het 1-2, maar die score had veel hoger kunnen/moeten oplopen.


Anderlecht toonde zich immers bijzonder kwistig met zijn kansen. Met name Joshua Zirkzee en Christian Kouamé lieten enkele goede mogelijkheden liggen, ook werd meermaals het doelhout geraakt. Vincent Kompany weet dus waaraan hij zijn ploeg in de komende weken moet verbeteren. Maar er konden ook enkele goede zaken onthouden worden. Achterin deed Zeno Debast het bijvoorbeeld meer dan behoorlijk tijdens zijn tweede basisplaats op rij. En op het middenveld lijkt een nieuw topduo in de maak.

Naast de onvermoeibare Josh Cullen, koos Kompany opnieuw voor Majeed Ashimeru in de basiself. Kristoffer Olsson was nochtans weer beschikbaar, maar moest op de bank beginnen. En volgens onder meer SudPresse en LDH is de kans reëel dat de Zweedse zomeraanwinst, die toch zo'n 4 miljoen euro heeft gekost, daar nog een tijdje zal moeten blijven zitten. Ashimeru bevestigde immers zijn goede prestatie van tegen Eupen en toonde zich een uitstekend duo met werkmier Cullen.

VASTE BASISPLAATS WENKT
In vergelijking met Olsson legt de Ghanees veel meer diepgang in het spel van Paars-Wit, zowel met zijn verticale passing als met zijn loopacties. Op die manier is Ashimeru ook veel meer complementair met Cullen. De ex-speler van RB Salzburg zou dus wel eens op weg kunnen zijn naar een vaste basisplek bij Paars-WIt. Maar eerst zal Ashimeru zich moeten bewijzen tegen een zwaardere tegenstander die ook zelf het spel wil maken. De thuiswedstrijd van komend weekend tegen KRC Genk lijkt wat dat betreft een ideale test.

LEES OOK: Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

Ashimeru moet tegen Genk opnieuw starten ...

Meest recent

WK-programma Duivels helemaal bekend: Garcia velt oordeel

De Rode Duivels weten nu helemaal wat er hen komende zomer te wachten staat op het WK. Nadat de ...

2
2
Stayen ontploft: STVV klopt Club na waanzinnige thriller

STVV beleefde een waanzinnige avond op Stayen. In een emotionele rollercoaster werd in het slot nu ...

85
85
Bom barst helemaal: Salah haalt Slot en Liverpool helemaal neer

Het blijft een zeer lastig seizoen voor Liverpool. Zaterdag liet het nog maar eens punten liggen, ...

51
51
Leko en Samoise keihard: "Zat de VAR een pint te drinken?"

Na de kwalificatie voor de kwartfinale van de beker kwam AA Gent zaterdag dicht bij een nieuwe grote ...

48
48
Magistrale Campbell in CPL, Beveren vloert Yves Vanderhaeghe

In de Challenger Pro League is het Club NXT eindelijk gelukt! Op speeldag 15 (!) pakten de jonge ...

30
30
Fans Club keren zich helemaal tegen duo: "Bol het af!"

Club Brugge gaat door moeilijke weken. Het verloor maar liefst drie van zijn vijf laatste ...

298
298
Arteta bevestigt blessuredomper voor Trossard

Arsenal beleefde zaterdag een baalavond. De Gunners gingen met 2-1 onderuit op het veld van Aston ...

22
22
'AA Gent briest: ref geeft fout toe bij gelijkmaker Union'

Union liet zaterdagavond voor de tweede keer op rij punten liggen in de competitie. Na de nederlaag ...

162
162
Ajax recht de rug met nieuwe zege, maar slikt ook domper

Het heeft de voorbije weken serieus gestormd bij Ajax, maar stilaan lijken de Amsterdammers de rug ...

23
23
Dochter woest na ongeval: Waes doet Antwerp-fans huiveren

Antwerp-fan en tv-icoon Tom Waes blikt ruim een jaar na zijn zware auto-ongeluk terug op ...

77
77
Barça en Liverpool brengen spektakel, pandoering voor Theate

Er stonden zaterdag in de vooravond in het buitenland nog enkele interessante affiches ...

24
24
'FIFA geeft groen licht: uitvalsbasis Duivels op WK bekend'

De Rode Duivels weten nu helemaal waar ze aan toe zijn voor het WK van komende zomer. Vrijdag werd ...

54
54
Argentijnse peper bezorgt Union late opluchting tegen AA Gent

Het zijn moeizame weken voor de landskampioen. Na de nederlaag bij rivaal Anderlecht en de moeizame ...

46
46
STVV - Club Brugge: Hayen geeft 'banneling' basisplaats

Club Brugge moet na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC vanavond de rug rechten op het veld van ...

173
173
Crisis bij Cercle, Standard veert recht: "Is frustrerend"

Standard heeft een zeer belangrijke zege geboekt op het veld van Cercle Brugge. De Rouches wonnen ...

97
97
Alderweireld over WK van België: "Daar ben ik niet bang voor"

De Rode Duivels spelen op het WK tegen Iran, Nieuw-Zeeland en Egypte. Een héél goede ...

48
48
Rode Duivels kennen WK-schema: dit zijn de data en uren

De Rode Duivels weten sinds vrijdag dat ze op het WK 2026 aan de bak moeten tegen Iran, Egypte en ...

191
191
PSV blijft met volgende zege doorrazen in Eredivisie

Wie stopt PSV in de Eredivisie? De Eindhovenaren zijn bezig aan een straf seizoen, zowel in ...

23
23
Lierse blijft imponeren en zet indrukwekkende remonte voort

Lierse SK heeft zaterdag een derde opeenvolgende overwinning geboekt. In eigen huis klopten de ...

25
25
Standard knalt PO1 binnen ondanks late Brugse stormprik

Standard heeft op het veld van Cercle Brugge een knappe en bijzonder efficiënte zege geboekt. ...

71
71
Manchester City gooit titelstrijd weer helemaal open

In de Premier League hoopte Manchester City om 16u te profiteren van de nederlaag van Arsenal. Ze ...

29
29
Weergaloze Kane laat Kompany alwéér juichen

In de Bundesliga stond er om 15u30 de topper tussen VfB Stuttgart en Bayern München op het ...

69
69
Mag Union wéér dromen van jackpot: “Een geweldige speler"

Union SG kent voorlopig inzake resultaten een zeer goed seizoen. Toch verwacht men nog meer van een ...

44
44
Fink recht de rug: "Hoe pijnlijk het ook is"

KRC Genk neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers werden in de Beker van ...

150
150
Tony Bloom reageert op zeer verontrustend nieuws

Tony Boom is aandeelhouder van Union SG en eigenaar van Brighton & Hove Albion. The Times heeft ...

63
63

Meer sportnieuws