'Ingreep Kompany brengt dure aanwinst in penarie'

door
'Ingreep Kompany brengt dure aanwinst in penarie'

RSC Anderlecht heeft afgelopen weekend opnieuw een erg degelijke zaak gedaan binnen de strijd om de top 4. Terwijl directe concurrent Sporting Charleroi verloor, gingen de Brusselaars immers wel met de volle buit aan de haal op bezoek bij Zulte Waregem. Uiteindelijk werd het 1-2, maar die score had veel hoger kunnen/moeten oplopen.


Anderlecht toonde zich immers bijzonder kwistig met zijn kansen. Met name Joshua Zirkzee en Christian Kouamé lieten enkele goede mogelijkheden liggen, ook werd meermaals het doelhout geraakt. Vincent Kompany weet dus waaraan hij zijn ploeg in de komende weken moet verbeteren. Maar er konden ook enkele goede zaken onthouden worden. Achterin deed Zeno Debast het bijvoorbeeld meer dan behoorlijk tijdens zijn tweede basisplaats op rij. En op het middenveld lijkt een nieuw topduo in de maak.

Naast de onvermoeibare Josh Cullen, koos Kompany opnieuw voor Majeed Ashimeru in de basiself. Kristoffer Olsson was nochtans weer beschikbaar, maar moest op de bank beginnen. En volgens onder meer SudPresse en LDH is de kans reëel dat de Zweedse zomeraanwinst, die toch zo'n 4 miljoen euro heeft gekost, daar nog een tijdje zal moeten blijven zitten. Ashimeru bevestigde immers zijn goede prestatie van tegen Eupen en toonde zich een uitstekend duo met werkmier Cullen.

VASTE BASISPLAATS WENKT
In vergelijking met Olsson legt de Ghanees veel meer diepgang in het spel van Paars-Wit, zowel met zijn verticale passing als met zijn loopacties. Op die manier is Ashimeru ook veel meer complementair met Cullen. De ex-speler van RB Salzburg zou dus wel eens op weg kunnen zijn naar een vaste basisplek bij Paars-WIt. Maar eerst zal Ashimeru zich moeten bewijzen tegen een zwaardere tegenstander die ook zelf het spel wil maken. De thuiswedstrijd van komend weekend tegen KRC Genk lijkt wat dat betreft een ideale test.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Ashimeru moet tegen Genk opnieuw starten ...

Meest recent

Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

32
32
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

75
75
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

259
259
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

552
552
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

184
184
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

447
447
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

113
113
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

310
310
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

457
457
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

44
44
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

455
455
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

50
50
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

237
237
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

345
345
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

487
487
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

130
130
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

300
300
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

319
319
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

185
185
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

380
380
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

721
721
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

235
235
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

33
33
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

474
474
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

296
296

Meer sportnieuws