Jonkie bezorgt Kompany lastig dilemma

door
Jonkie bezorgt Kompany lastig dilemma

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond zijn tweede competitieoverwinning op rij geboekt. De Brusselaars haalden het uiteindelijk met 1-2 van Zulte Waregem en hadden mits wat meer efficiëntie voor een veel grotere marge kunnen zorgen. Nochtans had coach Vincent Kompany enkele opvallende keuzes doorgevoerd in zijn basiself.


Op zijn persbabbel een dag eerder hintte de trainer namemelijk op de terugkeer van Kristoffer Olsson in de basisploeg, maar Majeed Ashimeru genoot opnieuw de voorkeur. En net zoals een week eerder tegen Eupen liet de Ghanees een meer dan degelijke indruk achter. In de defensie maakte Wesley Hoedt dan weer zijn rentree na een schorsing, de Nederlander kreeg dit keer echter het gezelschap van Zeno Debast.

Het paars-witte jeugdproduct mocht een week na zijn basisdebuut dus opnieuw starten. De 18-jarige genoot de voorkeur op Lisandro Magallan. In de tweede de periode maakte Debast wel weer een klein foutje, al bleef dat dit keer zonder gevolgen. Verder speelde hij wederom een meer dan behoorlijke wedstrijd. De jongeling is ook sterk aan de bal en opvallend matuur voor zijn prille leeftijd.

VASTE BASISSTEK?
Uiteraard moet Debast ook nog verder groeien. Maar volgens Yves Taildeman, die Anderlecht van dichtbij volgt voor La Dernière Heure, verdient hij een kans om meerdere wedstrijden op rij te mogen starten. Magallan kreeg die kans immers ook, ondanks heel wat fouten in zijn eerste weken als titularis. "Debast is zeer compleet, hij verdient het om een reeks wedstrijden te spelen", aldus Taildeman. Dat zou dan wel ten koste van Magallan moeten gaan, die de laatste weken nochtans steeds beter stond te spelen. Kompany staat dus voor een lastig dilemma.

LEES OOK: 'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Debast moet zijn basisplaats een tijdje behouden ...

Meest recent

'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

9
9
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

69
69
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

38
38
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

147
147
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

141
141
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

136
136
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

393
393
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

292
292
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

473
473
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

448
448
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

580
580
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

133
133
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

502
502
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1106
1106
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

720
720
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

232
232
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

440
440
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

314
314
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

591
591
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

954
954
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

335
335
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

823
823
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

668
668
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

353
353
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

38
38

Meer sportnieuws