Jonkie bezorgt Kompany lastig dilemma

door
Jonkie bezorgt Kompany lastig dilemma

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond zijn tweede competitieoverwinning op rij geboekt. De Brusselaars haalden het uiteindelijk met 1-2 van Zulte Waregem en hadden mits wat meer efficiëntie voor een veel grotere marge kunnen zorgen. Nochtans had coach Vincent Kompany enkele opvallende keuzes doorgevoerd in zijn basiself.


Op zijn persbabbel een dag eerder hintte de trainer namemelijk op de terugkeer van Kristoffer Olsson in de basisploeg, maar Majeed Ashimeru genoot opnieuw de voorkeur. En net zoals een week eerder tegen Eupen liet de Ghanees een meer dan degelijke indruk achter. In de defensie maakte Wesley Hoedt dan weer zijn rentree na een schorsing, de Nederlander kreeg dit keer echter het gezelschap van Zeno Debast.

Het paars-witte jeugdproduct mocht een week na zijn basisdebuut dus opnieuw starten. De 18-jarige genoot de voorkeur op Lisandro Magallan. In de tweede de periode maakte Debast wel weer een klein foutje, al bleef dat dit keer zonder gevolgen. Verder speelde hij wederom een meer dan behoorlijke wedstrijd. De jongeling is ook sterk aan de bal en opvallend matuur voor zijn prille leeftijd.

VASTE BASISSTEK?
Uiteraard moet Debast ook nog verder groeien. Maar volgens Yves Taildeman, die Anderlecht van dichtbij volgt voor La Dernière Heure, verdient hij een kans om meerdere wedstrijden op rij te mogen starten. Magallan kreeg die kans immers ook, ondanks heel wat fouten in zijn eerste weken als titularis. "Debast is zeer compleet, hij verdient het om een reeks wedstrijden te spelen", aldus Taildeman. Dat zou dan wel ten koste van Magallan moeten gaan, die de laatste weken nochtans steeds beter stond te spelen. Kompany staat dus voor een lastig dilemma.

LEES OOK: 'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Debast moet zijn basisplaats een tijdje behouden ...

Meest recent

Mazzu verrast: plots heel ander Anderlecht

OH Leuven is de laatste weken zeker niet onaardig bezig. Vorig week verloren ze nog nipt van Club ...

93
93
‘Svilar grof wild: AS Roma krijgt héél pikant voorstel

Mile Svilar is een van de beste keepers in de Serie A. De doelman van AS Roma zou de club in de ...

23
23
Plat verklapt: "Daarom spelen we graag voor Beerschot"

Beerschot vecht met KV Kortrijk, Lommel SK, Patro Eisden en RFC Luik voor de tweede plaats in de ...

30
30
Standard doet slechte zaak na draak van een wedstrijd

Standard en La Louvière namen het vanavond op tegen elkaar. Een zeer belangrijke partij voor ...

60
60
KRC Genk evenaart record: De Condé wil méér

We haalden gisteren aan dat KRC Genk zijn strafste Europese campagne ooit is aan het afwerken. Head ...

119
119
Bosz looft Belgische diamant: "Een zeer goede zaak"

Bij PSV hebben ze een geweldige geschiedenis inzake Belgische spelers. Eric Gerets, Luc Nilis, Timmy ...

40
40
Club Brugge is gewaarschuwd: "Zo gaan we niet spelen"

Sporting Charleroi speelt dit weekend in eigen huis tegen Club Brugge. Als ze nog een kans willen ...

146
146
"Van Ajax naar Anderlecht? Dat moet hij direct doen!"

RSC Anderlecht is op zoek naar een sportief directeur die dicht bij het eerste elftal staat en niet ...

280
280
Groot schandaal in Challenger Pro League: "Illegale praktijken"

Het voetbal is al vele jaren de weg kwijt. De verhalen van ‘opvallende’ figuren die in ...

247
247
Top zes? Taravel wijst naar één speler

Bij RSC Anderlecht kunnen ze mits een zege tegen OH Leuven zo goed als zekerheid verschaffen over de ...

135
135
François ontkent zeer opvallend gerucht over Wilmots

Bij Standard nam Marc Wilmots afscheid van zijn rol als lid van de raad ven bestuur bij Standard. ...

77
77
'Anderlecht gooit deur open: Vrancken naar Lotto Park?'

Wouter Vrancken duikt alweer op bij Anderlecht. Zijn naam valt bijna automatisch zodra paars-wit ...

644
644
STVV de strafste, KRC Genk dramatisch

Voor het seizoen spreken heel wat clubs altijd de ambitie uit om beter te doen. Zeker als er veel ...

107
107
Vrancken lacht 'probleem' weg: "Begint op een soap te lijken”

STVV neemt het dit weekend op tegen Royal Antwerp FC. De Kanaries zijn de grote favoriet in dit ...

105
105
'Anderlecht en JPL-rivalen zetten zinnen op nieuwe smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft komende zomer heel wat werk. De nieuwe sportief directeur zal samen met de ...

181
181
'Club Brugge loopt jackpot mis: Inter casht op Stankovic'

Mede dankzij de fraaie campagne in de Champions League zal de kassa straks weer flink rinkelen bij ...

272
272
Oosting in vieze papieren: 5 voor 12 bij Antwerp

Na een schamele drie op 18 heeft Antwerp dringend nog eens nood aan een zege. Gemakkelijker gezegd ...

149
149
'Recordzomer wenkt: totale uitverkoop bij KRC Genk'

KRC Genk kwalificeerde zich donderdag voor de achtste finale van de Europa League, waar een aantal ...

137
137
'STVV houdt adem in: Vrancken richting Anderlecht?'

Het ziet er momenteel naar uit dat RSC Anderlecht de aanstelling van een nieuwe hoofdcoach dan toch ...

474
474
De Mil moet puzzelen: rampscenario AA Gent komt uit

Na de collectieve offday tegen Cercle Brugge rekent Rik De Mil op een reactie van zijn troepen. Dat ...

130
130
Bob Peeters krijgt warm eerbetoon na promotie

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

300
300
'Miljoenen uit Manchester: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Atlético Madrid bleek een maatje te groot, maar Club Brugge mag toch terugblikken op een ...

502
502
Taravel slikt bittere pil: twee wissels bij Anderlecht?

RSC Anderlecht gaat zaterdag tegen OHL eindelijk nog eens op zoek naar een overwinning in eigen ...

403
403
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

240
240
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent en grijpt drastisch in

KAA Gent kreeg vorige speeldag een mokerslag van jewelste in de strijd om een plek in de top 6. In ...

406
406

Meer sportnieuws