Anderlecht klaar voor knotsgekke zomermercato

1042 stemmen
Anderlecht klaar voor knotsgekke zomermercato

In de voorbije wintermercato was het bij Anderlecht opvallend en historisch kalm, maar de volgende transferperiode belooft alvast erg intensief en woelig te zijn. In januari werden er verschillende spelers gelinkt aan een vertrek en in komende zomer is de kans groot dat deze geruchten worden omgezet in effectieve transferdeals.


DE HEROPBOUW

Anderlecht blikt tevreden terug op een geslaagde wintermercato. Sporting trok geen enkele nieuwe speler aan, iets wat voor het laatst gebeurde in januari 2004. Het was dus een uitzonderlijke transferperiode voor Anderlecht op het inkomend vlak, maar dat was net de bedoeling. De prioriteit lag namelijk op het samenhouden van de huidige spelersgroep, voornamelijk op het behouden van de absolute sterkhouders. En dat lukte ook.

Anderlecht zou enkel overschakelen tot het aankopen van nieuwe spelers indien er in januari belangrijke spelers zouden vertrekken. Alleen als er een ‘niet te weigeren’ transferaanbieding zou binnenrollen op Neerpede, dan zou de club genoodzaakt zijn om hierop in te gaan. Anderlecht is immers nog geen financieel gezonde club. Volgens het recente rapport van de Licentiecommissie draaide Anderlecht vorig jaar nog zo’n 30 miljoen euro verlies.



Met dat grote financiële tekort was Anderlecht vorig jaar de slechtste leerling van de klas in de Jupiler Pro League. “We zijn een club die nog elke dag geld laat verbranden”, zei Wouter Vandenhaute onlangs onomwonden in de docureeks Mauve. En de voorzitter loog dus niet. Maar stelselmatig nemen de verliezen af en op de lange termijn kan er gedroomd worden van een financieel gezonde toestand. En daar zullen de uitgaande transfers een grote rol in spelen.

ZOMERTRANSFERS

Ook in de volgende transferperiode zal Anderlecht proberen om de beste spelers aan boord te houden, want de club streeft op het veld naar een sportieve continuïteit en stabiliteit. En daar horen talrijke zomertransfers uiteraard niet bij, want op die manier wordt het elk jaar herbeginnen vanaf nul. Maar het wordt sowieso geen gemakkelijke opdracht om de huidige spelersgroep nog minstens een extra jaar te kunnen samenhouden.

Zo lopen de huurcontracten van Joshua Zirkzee (Bayern München) en Christian Kouamé (Fiorentina) en Lisandro Magallan (Ajax) eind juni af. Zirkzee en Kouamé zijn voor Anderlecht financieel onhaalbaar om definitief aan zich te kunnen binden, want zij bezitten elk een marktwaarde van acht miljoen euro. Magallan valt dan weer te licht uit om in de komende jaren een echte meerwaarde te kunnen zijn in het paars-witte elftal.



Daarnaast liggen er verschillende spelers van Anderlecht goed in de markt en daarom bestaat de kans dat verschillende clubs straks komen aankloppen in het Lotto Park. In de voorbije wintermercato maakten veel clubs reeds hun huiswerk om in het voorjaar de eerste contacten te kunnen leggen met hun doelwitten. En dat betekent werk aan de winkel voor Peter Verbeke, die vandaag al proactief op zoek is naar adequate vervangers voor de huurlingen Joshua Zirkzee, Christian Kouamé en Lisandro Magallan.

SERGIO GOMEZ

Naast de drie huurlingen worden er nog verschillende kandidaat-vertrekkers genoemd bij Anderlecht. In de voorbije weken was Sergio Gomez bijvoorbeeld een veelbesproken naam in de buitenlandse pers, want de Spanjaard werd onlangs gelinkt aan een transfer naar onder meer Chelsea, FC Barcelona en Manchester United. Al lijkt het onwaarschijnlijk dat Gomez in de volgende zomer verhuist naar één van deze drie Europese grootmachten.



Ook Everton en Southampton zouden in de race liggen voor Sergio Gomez, en deze bestemmingen lijken eerder wel realistisch voor hem. Anderlecht zal in elk geval de jackpot winnen voor de wingback want zijn actuele marktwaarde wordt vandaag op 9 miljoen euro geschat. Dat is uiteraard slechts een indicatie, maar het staat buiten kijf dat Sporting een veelvoud van hun investering in Gomez (2,25 miljoen euro) zal terugverdienen.

MURILLO - AMUZU

Ook Michael Amir Murillo staat in de belangstelling van buitenlandse clubs. De Panamees is bezig aan een erg wisselvallig seizoen, al herpakte hij zich op een indrukwekkende manier in de voorbije weken. De kans bestond dat Murillo zou vertrekken in de voorbije wintermercato, maar uiteindelijk bleef de rechtsachter in het Lotto Park. Zijn ex-club NY Red Bulls was bereid om hem terug te nemen en ook Spartak Moskou toonde concrete interesse voor hem.



Francis Amuzu werd genoemd bij Olympique Marseille en OGC Nice, wat twee interessante bestemmingen zijn voor hem. De pijlsnelle flankaanvaller lijkt te stagneren bij Anderlecht en een verandering van lucht zou de 22-jarige ongetwijfeld goed doen. Amuzu zou grote stappen vooruit kunnen zetten in de Ligue 1 en Anderlecht zou de extra miljoenen van zijn verkoop goed kunnen gebruiken. De marktwaarde van Amuzu wordt op 3,8 miljoen euro geschat.

VERSCHAEREN - RAMAN

Ook Yari Verschaeren lijkt geen jaren meer te vertoeven bij Anderlecht. De 20-jarige bezit een enorm intrinsiek talent, maar in het Lotto Park komen zijn kwaliteiten niet altijd tot uiting. Het is dan nog maar de vraag of Verschaeren in de volgende zomermercato zal kunnen weerstaan aan de interesse van AC Milan. De Italiaanse grootmacht wordt al maandenlang gelinkt aan de Rode Duivel en een club met die status en reputatie valt moeilijk te weigeren.



“Deze situatie is niet acceptabel voor mij. Ik zeg niet dat ik wil vertrekken, maar als ik nooit speel, dan heeft het ook geen zin om te blijven”, zei Benito Raman na de wedstrijd tegen Union SG. De guitige aanvaller is bijgevolg dus ook een grote kandidaat om in de zomer het Lotto Park te verlaten. Raman wordt voornamelijk gelinkt aan clubs uit Turkije, waar Fenerbahçe zich opwerpt als enige concrete kandidaat.

LEES OOK: Klus geklaard na 16 seconden: Anderlecht pakt bonus op PAOK

Wie zal Anderlecht zeker verlaten volgende zomer?

Meest recent

Klus geklaard na 16 seconden: Anderlecht pakt bonus op PAOK

RSC Anderlecht heeft donderdagavond een optie genomen op de laatste voorronde van de Europa League. ...

8
8
'Club dropt transferbom: 12 miljoen voor opvolger Tzolis'

Met de komst van Lee Han-beom en Freddie Potts zit Club Brugge inmiddels aan een vijftal ...

188
188
Gent zet grote stap: sterke eerste helft levert Zweedse zege op

AA Gent heeft donderdagavond een behoorlijke stap gezet richting de laatste voorronde van de ...

57
57
Anderlecht bevoordeeld door VAR? De Bilde velt oordeel

In de derde voorronde van de Europa League wil RSC Anderlecht donderdagavond een gunstige ...

119
119
Na fatale blunder: United neemt straf besluit over Lammens

Senne Lammens zag zijn sterke seizoen door één fatale fout plots naar de achtergrond ...

470
470
PSG pakt eerste keer uit: 50 miljoen voor Franse WK-ganger

Hoewel het aan heel wat spelers gelinkt wordt, hield Paris Saint-Germain het erg rustig tijdens de ...

20
20
Infantino blijft aangeschoten wild: UEFA behoudt WK-boycot

Tijdens een speciale FIFA-top heeft Gianni Infantino woensdagavond het vertrouwen behouden als ...

48
48
Transferschok! 'Anderlecht in actie voor comeback Lukaku'

Er staat momenteel een groot vraagteken achter de toekomst van Romelu Lukaku. Desondanks leek zijn ...

818
818
Bruno sleutelt aan basisploeg tegen PAOK, Saliba op de bank

RSC Anderlecht werkt donderdagavond zijn heenmatch af in de derde voorronde van de Europa League. Op ...

117
117
Historische recordtransfer Real; PSV strikt grote naam

Real Madrid heeft serieus toegeslagen op de transfermarkt. Voor de overgang van Yan Diomandé ...

67
67
Union slikt mokerslag: extra transfer in de maak?

In de voorrondes van de Champions League boekte Union SG dinsdagavond een verdienstelijk ...

270
270
Club Brugge onthult selectie: trio definitief buitenspel

Een week na de nederlaag in de Supercup hoopt Club Brugge vlot uit de startblokken te schieten tegen ...

435
435
'Genk bezwijkt: akkoord met Club Brugge in de maak?'

In de zoektocht naar een of meerdere flankaanvallers wedt Club Brugge op meerdere paarden, maar de ...

1270
1270
Ronaldo doet monden openvallen met absurd miljoenenpark

Cristiano Ronaldo staat enkele dagen voor een bijzonder weekend. De Portugese superster stapt ...

106
106
'Totale uitverkoop bij Antwerp: duo in etalage gezet'

Marc Overmars blijkt enthousiast om aan een nieuw tijdperk te beginnen, maar de bomen groeien nog ...

392
392
'Club Brugge verrast: zesde zomeraanwinst onderweg'

Club Brugge krijgt vrijdag alweer KV Kortrijk over de vloer, maar achter de schermen speurt de ...

979
979
Marc Coucke laat iedereen perplex achter bij absurd bod

Marc Coucke heeft het momenteel bijzonder druk. Terwijl de eigenaar van Anderlecht met paars-wit in ...

156
156
Bruno laat koppen rollen: 4 slachtoffers bij RSCA?

RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Griekenland, waar het een volgende stap moet zien te zetten ...

455
455
'Leko klopt op tafel: transfergeweld bij Club Brugge'

Zoals vooraf voorspeld heeft Club Brugge al een drukke zomer achter de rug, met zowel langs ...

778
778
'Anderlecht schakelt hoger en meldt zich officieel'

Anderlecht staat donderdagavond voor zijn volgende opdracht in de Europa League, waarin het PAOK ...

776
776
Nieuwe Gouden Schoen voor Genk? HVH oordeelt

Bij KRC Genk is het al een zeer bewogen zomer geweest. De Limburgers moesten door het plotse vertrek ...

253
253
'STVV plant dubbelslag: terugkeer smaakmaker en Saudi'

STVV staat voor een zeer druk seizoen, want het moet na de derde plaats van vorig seizoen al ...

149
149
Na Anthony vindt ook Bryan Limbombe een nieuwe club

Enkele jaren geleden werden de broers-Limbombe nog aangeschreven als grote talenten, maar de ...

29
29
Hoge verwachtingen van Antwerp-coach: "Hij overtuigde ons"

Bij Antwerp moesten ze zeer lang wachten op hun nieuwe trainer, want eerst moest de overname van de ...

209
209
'Transfersaga Vinicius Jr kent eindelijk ontknoping'

Real Madrid sloot vorig seizoen opnieuw af zonder trofee en dat zorgde voor een heuse revolutie in ...

129
129

Meer sportnieuws