'Kompany stelt verrassende uitblinker teleur'

door
'Kompany stelt verrassende uitblinker teleur'

Na enkele tegenvallende resultaten, kon RSC Anderlecht zich vorig weekend herpakken met een overtuigende overwinning tegen KAS Eupen. Maar zaterdagavond zullen de Brusselaars wel nog moeten bevestigen. Dan wacht in de Jupiler Pro League een bezoek aan Zulte Waregem.


In aanloop naar die partij krijgt coach Vincent Kompany er alvast twee belangrijke wapens bij. Zo keert Wesley Hoedt terug uit schorsing. De verwachting is dat de Nederlandse verdediger meteen weer aan de aftrap zal beginnen. Zeker omdat de alternatieven op zijn positie beperkt zijn. Zo is nu ook Marco Kana onbeschikbaar. De verdediger/middenvelder zal de verplaatsing naar het Regenboogstadion met een lichte blessure aan zich voorbij moeten laten gaan.

En ook Hannes Delcroix blijft vooralsnog niet inzetbaar. Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag benadrukte Kompany dat de club geen stappen wil overslaan in het herstel van de verdediger. "Gezien hij bijna een jaar buiten strijd was, zijn we erg voorzichtig met hem", werd de trainer geciteerd bij La Dernière Heure. "We willen dan ook geen datum plakken op zijn terugkeer. Door een situatie van overmacht hebben we hem al moeten gebruiken en toen hebben we hem allicht te vroeg laten spelen."

OLSSON IN BASIS?
Naast Hoedt kan Kompany ook weer beroep doen op Kristoffer Olsson. De Zweedse middenvelder gaf vorige week verstek door ziekte, inmiddels traint hij echter weer volop met de groep. In zijn afwezigheid speelde Majeed Ashimeru wel een uitstekende match. Maar Kompany lijkt de Ghanees opnieuw teleur te gaan stellen. "Het verraste me niet wat Majeed liet zien. In een ideale wereld zou ik ook mijn keuze kunnen aanpassen in functie van de tegenstrever. Maar dat lukt pas wanneer er eerst de nodige automatismen zijn", leek Kompany te doelen op een nieuwe basisstek voor Olsson.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

Wie moet naast Cullen starten tegen Zulte Waregem?

Meest recent

'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

114
114
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

18
18
Renard & Hasi spreken klare taal over toekomst bij RSCA

Dankzij een deugddoende zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge dook RSC Anderlecht met een goed ...

42
42
'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

127
127
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

223
223
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

80
80
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

82
82
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

106
106
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

215
215
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

149
149
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

136
136
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

122
122
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

381
381
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

320
320
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

452
452
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

376
376
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

121
121
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

157
157
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

279
279
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

92
92
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

114
114
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

96
96
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

113
113
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

272
272

Meer sportnieuws