'Kompany stelt verrassende uitblinker teleur'

door
'Kompany stelt verrassende uitblinker teleur'

Na enkele tegenvallende resultaten, kon RSC Anderlecht zich vorig weekend herpakken met een overtuigende overwinning tegen KAS Eupen. Maar zaterdagavond zullen de Brusselaars wel nog moeten bevestigen. Dan wacht in de Jupiler Pro League een bezoek aan Zulte Waregem.


In aanloop naar die partij krijgt coach Vincent Kompany er alvast twee belangrijke wapens bij. Zo keert Wesley Hoedt terug uit schorsing. De verwachting is dat de Nederlandse verdediger meteen weer aan de aftrap zal beginnen. Zeker omdat de alternatieven op zijn positie beperkt zijn. Zo is nu ook Marco Kana onbeschikbaar. De verdediger/middenvelder zal de verplaatsing naar het Regenboogstadion met een lichte blessure aan zich voorbij moeten laten gaan.

En ook Hannes Delcroix blijft vooralsnog niet inzetbaar. Op zijn persbabbel van vrijdagmiddag benadrukte Kompany dat de club geen stappen wil overslaan in het herstel van de verdediger. "Gezien hij bijna een jaar buiten strijd was, zijn we erg voorzichtig met hem", werd de trainer geciteerd bij La Dernière Heure. "We willen dan ook geen datum plakken op zijn terugkeer. Door een situatie van overmacht hebben we hem al moeten gebruiken en toen hebben we hem allicht te vroeg laten spelen."

OLSSON IN BASIS?
Naast Hoedt kan Kompany ook weer beroep doen op Kristoffer Olsson. De Zweedse middenvelder gaf vorige week verstek door ziekte, inmiddels traint hij echter weer volop met de groep. In zijn afwezigheid speelde Majeed Ashimeru wel een uitstekende match. Maar Kompany lijkt de Ghanees opnieuw teleur te gaan stellen. "Het verraste me niet wat Majeed liet zien. In een ideale wereld zou ik ook mijn keuze kunnen aanpassen in functie van de tegenstrever. Maar dat lukt pas wanneer er eerst de nodige automatismen zijn", leek Kompany te doelen op een nieuwe basisstek voor Olsson.

LEES OOK: Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

Wie moet naast Cullen starten tegen Zulte Waregem?

Meest recent

'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

4
4
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

99
99
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

101
101
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

97
97
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

63
63
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

105
105
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

230
230
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

141
141
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

95
95
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

125
125
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

101
101
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

154
154
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

48
48
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

117
117
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

349
349
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

141
141
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

220
220
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

58
58
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

221
221
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

100
100
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

33
33
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

151
151
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

100
100
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

370
370

Meer sportnieuws