PL: Tielemans kansloos bij Liverpool, bizarre rode kaart Arsenal

door
PL: Tielemans kansloos bij Liverpool, bizarre rode kaart Arsenal

Na twee weken van stilte, was het deze week terug tijd om te voetballen in de Premier League. We werden al verwend op deze 24ste speeldag, met onder meer een 3-3 bij Aston Villa-Leeds, en een knappe 2-3 zege van Southampton bij Tottenham. Vanavond kregen we op papier dan zelfs nog de meest fraaie partijen voorgeschoteld.


Zo ontving Liverpool immers het Leicester City van Timothy Castagne en Youri Tielemans. Laatstgenoemde is na een sterke periode wat teruggezakt, en stond zelfs niet in de basiself. Dat geldt eigenlijk voor heel Leicester, die een wisselvallig seizoen kennen. The Reds waren dan ook de grote favoriet, zeker met de terugkeer van Salah, al begon die op de bank. Ook met Wolves-Arsenal stond er een mooie affiche op het menu. Al was het maar de vraag of we daar veel doelpunten zouden te zien krijgen. Beide clubs staan dit seizoen garant voor een clean sheet, terwijl de doelpuntenproductie eerder aan de lage kant ligt.

Indien het nog wou meestrijden voor de titel, kon Liverpool vanavond maar beter de maat nemen van Tielemans & co. Zo stond het voorafgaand aan deze wedstrijd twaalf punten achter City, maar had het wel nog twee wedstrijden te goed. En The Reds deden exact wat er van hen verwacht werd. De thuisploeg was heer en meester op Anfield, maar moest wel tot laat in de wedstrijd wachten tot het zekerheid kreeg op de overwinning. Nadat Diego Jota Liverpool in de eerste helft op 1-0 had gebracht, diende hij Leicester in het slot ook het genadeschot toe met zijn tweede van de avond. 2-0 overwinning voor Liverpool dus, die virtueel op negen punten komen van City.



Bizar rood in Wolves-Arsenal

In Wolves-Arsenal viel er in de eerste helft - verrassing, verrassing - niet al te veel te beleven. Veel middenveldspel, en best ook veel afval bij beide teams. Desondanks konden The Gunners toch op voorsprong klimmen. Gabriel reageerde het snelst op een losse bal na een corner: 0-1. Na de koffie kregen we heel wat meer animo, al was dat toch voornamelijk te danken aan scheidsrechter Michael Oliver.

Die gaf Gabriel Martinelli immers een rode kaart, na twee erg lichte gele kaarten in dezelfde fase (zie video onderstaand). Erg twijfelachtige beslissing, zeker gezien het feit dat Martinelli bij de tweede fase niet weet dat hij eigenlijk al geel heeft. Wolverhampton kon hier echter niet verder van profiteren. Het bleef bij 0-1, en doet Arsenal zo een geweldige zaak in de strijd om Champions League-voetbal.

LEES OOK: Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Terechte rode kaart?

Meest recent

Stijnen-spektakel op Kiel: match stilgelegd, T2 op veld gestuurd

Beerschot VA verzekerde zich maandagavond van een plek in de finale van de Promotion Play-Offs tegen ...

21
21
'Kompany haalt uit: Bayern-top maakt kapitale fout'

De top van Bayern München twijfelt over een toptarget van Vincent Kompany, en die aarzeling ...

17
17
Hubert wijst naar clash met Club: Union systematisch benadeeld?

Union SG boekte zondagavond een 1-3-overwinning op het veld van RSC Anderlecht en kon zo de ...

143
143
Lammens belangrijk in zege United, Tedesco vliegt na horror-week

In de Engelse Premier League heeft Manchester United zijn derde plaats kunnen vestevigen. Mede ...

30
30
Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

177
177
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

98
98
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

395
395
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

124
124
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

211
211
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

163
163
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

197
197
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

389
389
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

266
266
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

129
129
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

282
282
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

72
72
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

166
166
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

148
148
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

79
79
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

281
281
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

276
276
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

431
431
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

65
65
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

210
210
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

103
103

Meer sportnieuws