PL: Tielemans kansloos bij Liverpool, bizarre rode kaart Arsenal

door
PL: Tielemans kansloos bij Liverpool, bizarre rode kaart Arsenal

Na twee weken van stilte, was het deze week terug tijd om te voetballen in de Premier League. We werden al verwend op deze 24ste speeldag, met onder meer een 3-3 bij Aston Villa-Leeds, en een knappe 2-3 zege van Southampton bij Tottenham. Vanavond kregen we op papier dan zelfs nog de meest fraaie partijen voorgeschoteld.


Zo ontving Liverpool immers het Leicester City van Timothy Castagne en Youri Tielemans. Laatstgenoemde is na een sterke periode wat teruggezakt, en stond zelfs niet in de basiself. Dat geldt eigenlijk voor heel Leicester, die een wisselvallig seizoen kennen. The Reds waren dan ook de grote favoriet, zeker met de terugkeer van Salah, al begon die op de bank. Ook met Wolves-Arsenal stond er een mooie affiche op het menu. Al was het maar de vraag of we daar veel doelpunten zouden te zien krijgen. Beide clubs staan dit seizoen garant voor een clean sheet, terwijl de doelpuntenproductie eerder aan de lage kant ligt.

Indien het nog wou meestrijden voor de titel, kon Liverpool vanavond maar beter de maat nemen van Tielemans & co. Zo stond het voorafgaand aan deze wedstrijd twaalf punten achter City, maar had het wel nog twee wedstrijden te goed. En The Reds deden exact wat er van hen verwacht werd. De thuisploeg was heer en meester op Anfield, maar moest wel tot laat in de wedstrijd wachten tot het zekerheid kreeg op de overwinning. Nadat Diego Jota Liverpool in de eerste helft op 1-0 had gebracht, diende hij Leicester in het slot ook het genadeschot toe met zijn tweede van de avond. 2-0 overwinning voor Liverpool dus, die virtueel op negen punten komen van City.



Bizar rood in Wolves-Arsenal

In Wolves-Arsenal viel er in de eerste helft - verrassing, verrassing - niet al te veel te beleven. Veel middenveldspel, en best ook veel afval bij beide teams. Desondanks konden The Gunners toch op voorsprong klimmen. Gabriel reageerde het snelst op een losse bal na een corner: 0-1. Na de koffie kregen we heel wat meer animo, al was dat toch voornamelijk te danken aan scheidsrechter Michael Oliver.

Die gaf Gabriel Martinelli immers een rode kaart, na twee erg lichte gele kaarten in dezelfde fase (zie video onderstaand). Erg twijfelachtige beslissing, zeker gezien het feit dat Martinelli bij de tweede fase niet weet dat hij eigenlijk al geel heeft. Wolverhampton kon hier echter niet verder van profiteren. Het bleef bij 0-1, en doet Arsenal zo een geweldige zaak in de strijd om Champions League-voetbal.

LEES OOK: Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Terechte rode kaart?

Meest recent

Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

39
39
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

47
47
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

29
29
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

367
367
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

498
498
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

49
49
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

254
254
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

27
27
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

442
442
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

82
82
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

377
377
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

465
465
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

571
571
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

312
312
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

566
566
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

429
429
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

217
217
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

514
514
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

630
630
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

541
541
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

127
127
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

231
231
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

306
306
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

350
350
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

500
500

Meer sportnieuws