Essevee en KVO kunnen degradatiespook niet wegjagen

113 stemmen
Essevee en KVO kunnen degradatiespook niet wegjagen

De cijfers qua coronabesmettingen beginnen terug de goede richting uit te gaan, maar de voorbije weken hield het virus wel lelijk huis. Ook in de voetbalwereld, waardoor er verschillende JPL-wedstrijden moesten worden uitgesteld. Dat was onder meer ook het geval voor de partij tussen Zulte-Waregem en KV Oostende.


Die wedstrijd kon begin januari niet worden afgewerkt omdat de thuisploeg met te veel coronagevallen kampte. Vandaag werd een inhaalmoment gevonden, waar beide ploegen op zoek moesten naar de volle buit. Zowel Essevee als KVO worden nog steeds nagejaagd door het degradatiespook, waardoor drie punten meer dan welkom waren. Winteraanwinsten Scherpen en Urhoghide mochten niet in actie komen voor de Kustboys, Cools en Derijck mochten dat wel voor de thuisploeg. Hun transfer was op de oorspronkelijke datum reeds afgerond.



De twee winteraanwinsten van Zulte-Waregem maakten dan ook deel uit van de basiself, iets wat niet het geval was voor het spitsenduo Gano-Vossen. Zij ontbraken door blessure. KV Oostende begon het best aan de partij, met ook enkele kansjes tot gevolg. Zulte-Waregem kwam gaandeweg wel beter in de wedstrijd, maar mocht zich toch gelukkig prijzen dat D’Haese rond het halfuur de openingstreffer liet liggen. Die vond Kutesa enkele minuten later wél voor Essevee, maar het doelpunt werd afgekeurd voor buitenspel.

Geen doelpunten dus in de eerste helft, en ook na rust bleek het daar tevergeefs op wachten. Iets na het uur zag evenwel ook KV Oostende een doelpunt afgekeurd voor buitenspel. Sakamoto vond het doel, maar werd afgevlagd. De VAR bekeek de fase minutenlang, maar kwam tot de constatatie dat het buitenspel terecht was. Achteraf bleek ook dat er technische problemen waren. Die vielen ook op het veld te bespeuren, hoewel beide ploegen wel kansen hadden op een doelpunt. Gescoord werd er evenwel niet, en moeten Essevee en KVO genoegen nemen met een punt waar ze allebei weinig of niets mee opschieten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

🚀

Zal één van deze teams voorlaatste worden?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

69
69
Joma trapt na richting Anderlecht: "Sporting onwaardig"

RSC Anderlecht presenteerde donderdag de nieuwe outfit voor volgend seizoen. Na zeven jaar slaan de ...

40
40
Frankrijk voor de bijl: Jonge Duivels naar finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich klaarstomen voor het WK, spelen hun toekomstige opvolgers momenteel het ...

241
241
'Onwaarschijnlijke uittocht Ajax: 21 spelers in etalage'

Ajax beleefde een zeer woelig en tegenvallend seizoen, waarin het pas op de valreep een Europees ...

96
96
Vanaken wil komaf maken met vloek bij Rode Duivels

De Rode Duivels oefenen zaterdag nog eens tegen Tunesië, maar daarna begint het echte werk. Er ...

56
56
Beerschot verrast: ervaren rot moet vertrekken

Beerschot mocht dit seizoen lange tijd dromen van een terugkeer naar de Jupiler Pro League, maar die ...

68
68
Nieuwe marktwaardes JPL: Tzolis breekt alle records

De zomermercato komt eraan en voor heel wat Belgische clubs belooft die zeer druk te worden. Met het ...

369
369
'STVV krijgt volgende transferaanbieding binnen'

STVV was dé revelatie van het seizoen in de Jupiler Pro League. De Kanaries sloten het ...

85
85
'Tedesco haalt vergeten Rode Duivel naar nieuwe club'

Sinds hij begin 2025 opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels zat Domenico Tedesco ...

86
86
El Ouahdi kan opgelucht ademhalen: drama vermeden

Zakaria El Ouahdi is één van de vele spelers die er de laatste jaren voor kozen om ...

74
74
Moreira stuurt Garcia boodschap: "Daar speel ik liefst"

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test voor het WK. Dan nemen ze het in het Koning ...

65
65
'Antwerp blijft gaan: volgende tiener op komst'

Antwerp moet voor volgend seizoen heel wat spelers zien te vervangen. De middelen zijn daarvoor ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Roemeen, Club keert terug voor target'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
Peter Vandenbempt slaat VRT-kijker met totale verstomming

Nog voor de eerste bal is getrapt op het WK, heeft Peter Vandenbempt al voor een verrassing gezorgd. ...

205
205
"Coucke buiten": fans Anderlecht roeren zich opnieuw

De fans van RSC Anderlecht zijn het beu. De vele wissels sinds Marc Coucke de club overnam hebben ...

226
226
Croonen geeft volgende straffe plannen van KRC Genk prijs

KRC Genk maakte de terugkeer van Thibaut Courtois bekend. CEO Peter Croonen en de doelman van Real ...

227
227
Vanaken: "Als hij terugkeert naar Anderlecht, zou mooi zijn"

Hans Vanaken sprak vandaag de media toe. Zaterdag spelen de Belgen tegen Tunesië en de ...

696
696
Trainer en transfers: Bornauw komt met update

Het blijft voorlopig nog een mysterie hoe Anderlecht er volgend seizoen uit zal zien. Het enige dat ...

325
325
'Strijd om Openda is los: 3 clubs doen bod'

Vier jaar lang maakte hij altijd deel uit van de selectie van de Rode Duivels, maar voor het WK viel ...

164
164
Anderlecht lanceert nieuw thuisshirt met fraaie film

Anderlecht kwam enkele dagen geleden met groot nieuws. Na zeven seizoenen werd de samenwerking met ...

173
173
'Wilmots in actie: transferplannen Standard bekend'

Bij Standard belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. Sportief directeur Marc Wilmots ...

148
148
Kandidaat-voorzitter Real kondigt Haaland aan: City steigert

Het wordt maar niet rustig bij Real Madrid. Een tijdje geleden kondigde Florentino Perez op een ...

182
182
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

149
149
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

62
62
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

477
477
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

250
250

Meer sportnieuws