KV Oostende leed afgelopen weekend een vervelende nederlaag tegen OH Leuven. De Kustboys gingen met 1-3 de boot in aan de kust en zien de Leuvenaars daardoor wat weglopen in het klassement.
De troepen van Marc Brys waren op de afspraak in de Diaz Arena. Shengelia schonk de bezoekers in de 34ste minuut een voorsprong. Kaba maakt net na de rust de tweede Leuvense treffer. D'Arpino gaf de Oostendenaren nog even hoop met - opnieuw - een knappe vrije trap. Maar het mocht niet baten. Tamari trok de overwinning over de streep voor de bezoekers met een doelpunt in de 85ste minuut.
OHL klokt daardoor af op 30 punten. Voor KVO zijn dat er 27. De West-Vlamingen zijn nog niet veilig en tellen maar vier punten meer dan RFC Seraing, de voorlaatste in de stand. Vanavond staat KVO opnieuw voor een kelderkraker. Het trekt dan voor een inhaalduel naar Zulte Waregem, een directe concurrent onderin. Essevee telt momenteel 25 punten. Het verloor zondagavond met 2-0 op het veld van KRC Genk. Een driepunter vanavond is voor beide ploegen dus goud waard.
KVO MOET PUZZELEN
In aanloop naar het duel lijkt KVO te moeten gaan puzzelen. Zo weet Het Nieuwsblad dat nieuwkomers Scherpen en Urhoghide nog niet speelgerechtigd zijn. Eerstgenoemde was op het moment van uitstellen van het duel nog niet speelgerechtigd en mag daardoor vanavond niet spelen. Hubert zal tussen de palen staan. Tanghe - afgelopen weekend in de basis tegen OHL - is dan weer afwezig door een schorsing. De verdediger zit aan vijf gele kaarten. Hij wordt mogelijk vervangen door Fortes.
LEES OOK: Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op
Lorenz Lomme