Lang compleet afgemaakt na onterechte rode kaart

1206 stemmen
Lang compleet afgemaakt na onterechte rode kaart

De slotfase van de topper tussen Club Brugge en AA Gent (1-2), deed de voorbije dagen heel wat stof opwaaien. Met name dan de uitsluiting van Noa Lang. De Nederlandse aanvaller protesteerde hevig tegen de tweede gele kaart voor ploegmaat Eder Balanta en kreeg plots zelf een rode kaart onder zijn neus gestoken.


Lang zou de hand van scheidsrechter Nicolas Laforge hebben aangeraakt toen die het rood van Balanta uit zijn achterzak wou halen. Als dat al het geval zou zijn geweest, ging het echter om een zeer lichte aanraking. Bovendien was vanuit bepaalde camerastandpunten te zien hoe ploegmaat Clinton Mata als eerste de scheidsrechter aanraakte. Daags nadien besloot het bondsparket dan ook om hem geen extra sanctie te geven, waarmee men onrechtstreeks aangeeft dat het om een misverstand ging.

Desondanks krijgt Lang er in eigen land toch weer van langs. In Rondo, de voetbaltalkshow van Ziggo Sport, toonde John van den Brom zich scherp. "Noa is natuurlijk een geweldige speler, daar gaan we niet over discussiëren", stelt de ex-coach van KRC Genk en Anderlecht. "Maar het is al de derde keer dat hij rood krijgt (in België, nvdr.). En dat voor een aanvaller die het moet hebben van zijn voetbalkwaliteiten. Zijn gedrag laat hem in de steek."

WEGBLIJVEN IN DEZE SITUATIES
Van den Brom en zijn collega-analisten waren het er wel over eens dat deze rode kaart onterecht was. "Hij doet niks, maar hij moet niet in die situatie komen. Hij komt hier meer dan 20 meter voor aan gesprint", gaat Van den Brom verder. "Als hij gewoon in de zestien blijft staan waar hij stond, krijgt hij ook geen rood. En dan hebben we het hier niet over", voegt ex-doelman Ronald Waterreus toe.

LEES OOK: TU: 'Trainerswending Anderlecht, onverwachte transfer Lang'

Lang is het slachtoffer van zijn eigen reputatie ...

Meest recent

Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

17
17
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

13
13
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

47
47
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

238
238
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

332
332
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

234
234
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

482
482
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

115
115
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

216
216
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

278
278
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

114
114
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

424
424
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

368
368
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

423
423
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

790
790
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

190
190
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

193
193
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

378
378
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1806
1806
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

170
170
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

189
189
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

91
91
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

53
53
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

235
235

Meer sportnieuws