Lang compleet afgemaakt na onterechte rode kaart

door
Lang compleet afgemaakt na onterechte rode kaart

De slotfase van de topper tussen Club Brugge en AA Gent (1-2), deed de voorbije dagen heel wat stof opwaaien. Met name dan de uitsluiting van Noa Lang. De Nederlandse aanvaller protesteerde hevig tegen de tweede gele kaart voor ploegmaat Eder Balanta en kreeg plots zelf een rode kaart onder zijn neus gestoken.


Lang zou de hand van scheidsrechter Nicolas Laforge hebben aangeraakt toen die het rood van Balanta uit zijn achterzak wou halen. Als dat al het geval zou zijn geweest, ging het echter om een zeer lichte aanraking. Bovendien was vanuit bepaalde camerastandpunten te zien hoe ploegmaat Clinton Mata als eerste de scheidsrechter aanraakte. Daags nadien besloot het bondsparket dan ook om hem geen extra sanctie te geven, waarmee men onrechtstreeks aangeeft dat het om een misverstand ging.

Desondanks krijgt Lang er in eigen land toch weer van langs. In Rondo, de voetbaltalkshow van Ziggo Sport, toonde John van den Brom zich scherp. "Noa is natuurlijk een geweldige speler, daar gaan we niet over discussiëren", stelt de ex-coach van KRC Genk en Anderlecht. "Maar het is al de derde keer dat hij rood krijgt (in België, nvdr.). En dat voor een aanvaller die het moet hebben van zijn voetbalkwaliteiten. Zijn gedrag laat hem in de steek."

WEGBLIJVEN IN DEZE SITUATIES
Van den Brom en zijn collega-analisten waren het er wel over eens dat deze rode kaart onterecht was. "Hij doet niks, maar hij moet niet in die situatie komen. Hij komt hier meer dan 20 meter voor aan gesprint", gaat Van den Brom verder. "Als hij gewoon in de zestien blijft staan waar hij stond, krijgt hij ook geen rood. En dan hebben we het hier niet over", voegt ex-doelman Ronald Waterreus toe.

LEES OOK: Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Lang is het slachtoffer van zijn eigen reputatie ...

Meest recent

Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

16
16
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

64
64
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

6
6
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

72
72
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

53
53
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

70
70
Splinterbom DAZN zindert na: straffe wending rond Proximus

Het Belgische clubvoetbal staat in rep en roer. Rechtenhouder DAZN maakte woensdag bekend dat men ...

473
473
Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

91
91
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

24
24
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

66
66
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

49
49
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

48
48
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

45
45
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

61
61
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

175
175
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

297
297
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

131
131
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

207
207
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

369
369
Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

47
47
Union SG bestolen in Galatasaray? "Waarom niet?!"

Union SG heeft zijn eerste 45 minuten op het veld van Galatasaray achter de rug. De Brusselaars ...

105
105
Annelien bekent aan Deschacht: "Moet echt kokhalzen"

Annelien Coorevits en Olivier Deschacht waren jarenlang een van de meest besproken showbizzkoppels ...

78
78
Beerschot doorgelicht: eigenaars geven nieuwe ambities prijs

Er is weer rust en positiviteit rondom Beerschot. De Kielse Ratten spelen voluit mee voor promotie ...

184
184
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

43
43
'Manchester ontploft: onverwachte keeperbom rond Lammens'

Bij Manchester United lijkt eindelijk alles goed te zitten met Senne Lammens in doel: clean sheets, ...

346
346

Meer sportnieuws