Lang compleet afgemaakt na onterechte rode kaart

door
Lang compleet afgemaakt na onterechte rode kaart

De slotfase van de topper tussen Club Brugge en AA Gent (1-2), deed de voorbije dagen heel wat stof opwaaien. Met name dan de uitsluiting van Noa Lang. De Nederlandse aanvaller protesteerde hevig tegen de tweede gele kaart voor ploegmaat Eder Balanta en kreeg plots zelf een rode kaart onder zijn neus gestoken.


Lang zou de hand van scheidsrechter Nicolas Laforge hebben aangeraakt toen die het rood van Balanta uit zijn achterzak wou halen. Als dat al het geval zou zijn geweest, ging het echter om een zeer lichte aanraking. Bovendien was vanuit bepaalde camerastandpunten te zien hoe ploegmaat Clinton Mata als eerste de scheidsrechter aanraakte. Daags nadien besloot het bondsparket dan ook om hem geen extra sanctie te geven, waarmee men onrechtstreeks aangeeft dat het om een misverstand ging.

Desondanks krijgt Lang er in eigen land toch weer van langs. In Rondo, de voetbaltalkshow van Ziggo Sport, toonde John van den Brom zich scherp. "Noa is natuurlijk een geweldige speler, daar gaan we niet over discussiëren", stelt de ex-coach van KRC Genk en Anderlecht. "Maar het is al de derde keer dat hij rood krijgt (in België, nvdr.). En dat voor een aanvaller die het moet hebben van zijn voetbalkwaliteiten. Zijn gedrag laat hem in de steek."

WEGBLIJVEN IN DEZE SITUATIES
Van den Brom en zijn collega-analisten waren het er wel over eens dat deze rode kaart onterecht was. "Hij doet niks, maar hij moet niet in die situatie komen. Hij komt hier meer dan 20 meter voor aan gesprint", gaat Van den Brom verder. "Als hij gewoon in de zestien blijft staan waar hij stond, krijgt hij ook geen rood. En dan hebben we het hier niet over", voegt ex-doelman Ronald Waterreus toe.

LEES OOK: Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Lang is het slachtoffer van zijn eigen reputatie ...

Meest recent

STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

14
14
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

132
132
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

33
33
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

26
26
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

69
69
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

312
312
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

63
63
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

148
148
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

675
675
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

239
239
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

90
90
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

116
116
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

141
141
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

47
47
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

99
99
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

1098
1098
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

59
59
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

713
713
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

94
94
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

171
171
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

846
846
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

106
106
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

36
36
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

58
58
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

635
635

Meer sportnieuws