Lang compleet afgemaakt na onterechte rode kaart

1206 stemmen
Lang compleet afgemaakt na onterechte rode kaart

De slotfase van de topper tussen Club Brugge en AA Gent (1-2), deed de voorbije dagen heel wat stof opwaaien. Met name dan de uitsluiting van Noa Lang. De Nederlandse aanvaller protesteerde hevig tegen de tweede gele kaart voor ploegmaat Eder Balanta en kreeg plots zelf een rode kaart onder zijn neus gestoken.


Lang zou de hand van scheidsrechter Nicolas Laforge hebben aangeraakt toen die het rood van Balanta uit zijn achterzak wou halen. Als dat al het geval zou zijn geweest, ging het echter om een zeer lichte aanraking. Bovendien was vanuit bepaalde camerastandpunten te zien hoe ploegmaat Clinton Mata als eerste de scheidsrechter aanraakte. Daags nadien besloot het bondsparket dan ook om hem geen extra sanctie te geven, waarmee men onrechtstreeks aangeeft dat het om een misverstand ging.

Desondanks krijgt Lang er in eigen land toch weer van langs. In Rondo, de voetbaltalkshow van Ziggo Sport, toonde John van den Brom zich scherp. "Noa is natuurlijk een geweldige speler, daar gaan we niet over discussiëren", stelt de ex-coach van KRC Genk en Anderlecht. "Maar het is al de derde keer dat hij rood krijgt (in België, nvdr.). En dat voor een aanvaller die het moet hebben van zijn voetbalkwaliteiten. Zijn gedrag laat hem in de steek."

WEGBLIJVEN IN DEZE SITUATIES
Van den Brom en zijn collega-analisten waren het er wel over eens dat deze rode kaart onterecht was. "Hij doet niks, maar hij moet niet in die situatie komen. Hij komt hier meer dan 20 meter voor aan gesprint", gaat Van den Brom verder. "Als hij gewoon in de zestien blijft staan waar hij stond, krijgt hij ook geen rood. En dan hebben we het hier niet over", voegt ex-doelman Ronald Waterreus toe.

LEES OOK: 'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Lang is het slachtoffer van zijn eigen reputatie ...

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

51
51
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

54
54
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

40
40
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

125
125
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

390
390
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

537
537
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

486
486
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

86
86
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

406
406
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

548
548
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

249
249
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

70
70
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

240
240
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

467
467
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

734
734
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

224
224
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

573
573
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

396
396
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

757
757
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

630
630
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

743
743
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws