Nike onderneemt stappen tegen beschuldigde Greenwood

door
Nike onderneemt stappen tegen beschuldigde Greenwood

Mason Greenwood werd vorige week gearresteerd. De Engelsman wordt beschuldigd van verkrachting. Manchester United besliste al om de speler voor onbepaalde duur op non-actief te plaatsen. Nu heeft ook zijn (voormalige) hoofdsponsor Nike stappen ondernomen tegen Greenwood. 


De Amerikaanse kledinggigant Nike besliste vandaag om de samenwerking met Mason Greenwood per direct stop te zetten. Die beslissing komt er naar aanleiding van de zware beschuldigingen tegen de Engelsman. Greenwood werd vorige week nog gearresteerd voor zijn aandeel in een verkrachtingszaak. Ondanks de hoge bewijslast tegen de United-speler, besliste het Engelse gerecht toch om de 20-jarige terug de vrijheid te gunnen. Weliswaar wel onder juridisch toezicht. 

Bij Nike vatte men de beëindiging van de samenwerking met Greenwood bijzonder kort samen. "Mason Greenwood is niet langer een Nike-atleet", luidde het statement. Het ziet er dus naar uit dat het allesbehalve de goede kant zal opgaan met de carrière van het jonge toptalent. Volgens de Britse pers is de kans namelijk bijzonder groot dat Greenwood ook effectief schuldig zal bevonden worden. Iets wat ongetwijfeld zal zorgen voor het vroegtijdige beëindigen van zijn carrière. 

Van United-product tot Three Lions

Mason Greenwood speelde zijn hele carrière voor Manchester United. De Engelsman doorliep de befaamde jeugdacademie van de Mancunians, en werd aanvankelijk zelfs opgeleid als centrale middenvelder. Uiteindelijk groeide Greenwood uit tot een begenadigd flankaanvaller met een neus voor doelpunten. Op 18-jarige leeftijd debuteerde hij voor de hoofdmacht van Manchester United. Sindsdien wisselde de Engelsman tussen bank en basis, maar wist hij in 2020 toch zijn eerste cap voor Engeland te veroveren. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

Zal Greenwood ooit nog op een voetbalveld verschijnen?

Meest recent

Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

3
3
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

46
46
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

35
35
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

156
156
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

94
94
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

184
184
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

93
93
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

137
137
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

203
203
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

362
362
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

83
83
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

355
355
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

40
40
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

292
292
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

43
43
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

597
597
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

189
189
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

193
193
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

62
62
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

79
79
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

199
199
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

191
191
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

97
97
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

247
247
'Ruben Van Gucht in shock: straffe bekentenis blijft hangen'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

349
349

Meer sportnieuws