Nike onderneemt stappen tegen beschuldigde Greenwood

door
Nike onderneemt stappen tegen beschuldigde Greenwood

Mason Greenwood werd vorige week gearresteerd. De Engelsman wordt beschuldigd van verkrachting. Manchester United besliste al om de speler voor onbepaalde duur op non-actief te plaatsen. Nu heeft ook zijn (voormalige) hoofdsponsor Nike stappen ondernomen tegen Greenwood. 


De Amerikaanse kledinggigant Nike besliste vandaag om de samenwerking met Mason Greenwood per direct stop te zetten. Die beslissing komt er naar aanleiding van de zware beschuldigingen tegen de Engelsman. Greenwood werd vorige week nog gearresteerd voor zijn aandeel in een verkrachtingszaak. Ondanks de hoge bewijslast tegen de United-speler, besliste het Engelse gerecht toch om de 20-jarige terug de vrijheid te gunnen. Weliswaar wel onder juridisch toezicht. 

Bij Nike vatte men de beëindiging van de samenwerking met Greenwood bijzonder kort samen. "Mason Greenwood is niet langer een Nike-atleet", luidde het statement. Het ziet er dus naar uit dat het allesbehalve de goede kant zal opgaan met de carrière van het jonge toptalent. Volgens de Britse pers is de kans namelijk bijzonder groot dat Greenwood ook effectief schuldig zal bevonden worden. Iets wat ongetwijfeld zal zorgen voor het vroegtijdige beëindigen van zijn carrière. 

Van United-product tot Three Lions

Mason Greenwood speelde zijn hele carrière voor Manchester United. De Engelsman doorliep de befaamde jeugdacademie van de Mancunians, en werd aanvankelijk zelfs opgeleid als centrale middenvelder. Uiteindelijk groeide Greenwood uit tot een begenadigd flankaanvaller met een neus voor doelpunten. Op 18-jarige leeftijd debuteerde hij voor de hoofdmacht van Manchester United. Sindsdien wisselde de Engelsman tussen bank en basis, maar wist hij in 2020 toch zijn eerste cap voor Engeland te veroveren. 

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: RSCA shopt bij Ajax, schoonmaak bij Real

Zal Greenwood ooit nog op een voetbalveld verschijnen?

Meest recent

Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

9
9
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

27
27
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

83
83
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

30
30
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

35
35
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

236
236
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

123
123
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

194
194
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

264
264
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

34
34
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

115
115
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

48
48
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

516
516
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

145
145
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

247
247
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

311
311
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

254
254
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

183
183
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

97
97
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

71
71
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

108
108
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

473
473
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

245
245
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

361
361
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

174
174

Meer sportnieuws