Nike onderneemt stappen tegen beschuldigde Greenwood

209 stemmen
Nike onderneemt stappen tegen beschuldigde Greenwood

Mason Greenwood werd vorige week gearresteerd. De Engelsman wordt beschuldigd van verkrachting. Manchester United besliste al om de speler voor onbepaalde duur op non-actief te plaatsen. Nu heeft ook zijn (voormalige) hoofdsponsor Nike stappen ondernomen tegen Greenwood. 


De Amerikaanse kledinggigant Nike besliste vandaag om de samenwerking met Mason Greenwood per direct stop te zetten. Die beslissing komt er naar aanleiding van de zware beschuldigingen tegen de Engelsman. Greenwood werd vorige week nog gearresteerd voor zijn aandeel in een verkrachtingszaak. Ondanks de hoge bewijslast tegen de United-speler, besliste het Engelse gerecht toch om de 20-jarige terug de vrijheid te gunnen. Weliswaar wel onder juridisch toezicht. 

Bij Nike vatte men de beëindiging van de samenwerking met Greenwood bijzonder kort samen. "Mason Greenwood is niet langer een Nike-atleet", luidde het statement. Het ziet er dus naar uit dat het allesbehalve de goede kant zal opgaan met de carrière van het jonge toptalent. Volgens de Britse pers is de kans namelijk bijzonder groot dat Greenwood ook effectief schuldig zal bevonden worden. Iets wat ongetwijfeld zal zorgen voor het vroegtijdige beëindigen van zijn carrière. 

Van United-product tot Three Lions

Mason Greenwood speelde zijn hele carrière voor Manchester United. De Engelsman doorliep de befaamde jeugdacademie van de Mancunians, en werd aanvankelijk zelfs opgeleid als centrale middenvelder. Uiteindelijk groeide Greenwood uit tot een begenadigd flankaanvaller met een neus voor doelpunten. Op 18-jarige leeftijd debuteerde hij voor de hoofdmacht van Manchester United. Sindsdien wisselde de Engelsman tussen bank en basis, maar wist hij in 2020 toch zijn eerste cap voor Engeland te veroveren. 

LEES OOK: PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Zal Greenwood ooit nog op een voetbalveld verschijnen?

Meest recent

STVV houdt adem in: "Ik weet niet of ik blijf"

Bij STVV zien ze heel wat volk de club verlaten, maar over één speler is er nog ...

29
29
Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

34
34
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

46
46
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

114
114
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

92
92
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

56
56
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

32
32
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

130
130
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

169
169
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

70
70
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

43
43
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

67
67
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

375
375
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

405
405
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

232
232
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

216
216
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

269
269
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

515
515
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

135
135
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

76
76
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

125
125
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

590
590
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

111
111
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

398
398
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

213
213

Meer sportnieuws