'Ongelooflijk dwaze Salah-actie in finale AC'

door
'Ongelooflijk dwaze Salah-actie in finale AC'

Senegal kroonde zich gisteren voor het eerst tot het beste voetballand van Afrika. In de finale van de Africa Cup werd Egypte over de knie gelegd na penalty's. Het was de grote ster van Senegal, Sadio Mané, die de beslissende elfmeter tegen de netten trapte.


In een eerder behoudende pot voetbal toonde Senegal meer wil om te winnen. Mané miste al vroeg een penalty en daarna waren er enkele kansen aan beide kanten. Egypte plooide niet en verkocht zijn huid heel duur. Het ging uiteindelijk naar strafschoppen, waarin Senegal dus de betere bleek. Het is de eerste eindzege voor de West-Afrikanen, die achteraf uiteraard geen blijf wisten met hun vreugde.

CARRAGHER STRENG

In de beslissende strafschoppenreeks kwam Salah uiteindelijk niet aan de beurt, omdat het pleit toen al beslist was. Liverpool-legende Jamie Carragher was na de finale keihard op Twitter. "Dat is waarom je je beste strafschopnemer nooit als vijfde moet aanwijzen. Mo Salah die geen penalty neemt voor Egypte in een strafschoppenserie tijdens een finale is krankzinnig. Dat gebeurde jaren geleden ook met Cristiano Ronaldo voor Portugal tegen Spanje", klonk het.

Het gebeurt wel vaker dat de beste penaltynemer als laatste op het lijstje staat. Dat begrijpt Carragher allerminst. "Het is iemand waarvan de manager denkt dat hij met druk om kan gaan. Ik ben benieuwd of het de beslissing van de bondscoach is of van de speler. Nog iets dat stom is in een strafschoppenreeks, ploegen die de toss winnen en de tegenstander de eerste penalty laten nemen", spuwt hij zijn gal.

LEES OOK: Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

Had Salah vroeger aan de beurt moeten komen?

Meest recent

'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

190
190
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

159
159
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

96
96
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

290
290
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

596
596
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

215
215
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

590
590
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

405
405
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

262
262
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

29
29
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

74
74
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

369
369
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

91
91
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

36
36
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1826
1826
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

370
370
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

266
266
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

368
368
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

153
153
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

240
240
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

96
96
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

157
157
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

522
522
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

301
301
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

90
90

Meer sportnieuws