'Titularis Anderlecht moet vrezen voor basisplaats'

door
'Titularis Anderlecht moet vrezen voor basisplaats'

Na de mindere resultaten van de afgelopen weken, heeft RSC Anderlecht zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie neergezet. De Brusselaars maakten op eigen veld indruk en wonnen met 4-1 van een nietig KAS Eupen. Een aantal spelers liet daarbij een uitstekende indruk achter.


Joshua Zirkzee kroonde zich bijvoorbeeld tot dé uitblinker van dienst. De Nederlandse spits scoorde zelf twee fraaie doelpunten en liet zich gelden met verschillende uitstekende acties. Michael Murillo toonde op zijn beurt waarom hij vlak na zijn interland-verplichtingen en lange terugreis meteen weer in de basis startte. En op het middenveld speelde Majeed Ashimeru dan weer één van zijn beste wedstrijden dit seizoen.

De Ghanees mocht door de blessure nog eens in de basis starten en greep die kans met beide handen. Fysiek ging hij tot het uiterste, zelfs tot krampen toe. En ook in balbezit was Ashimeru amper op een foutje te betrappen. Bovendien zorgde de 24-jarige ex-speler van RB Salzburg voor veel meer dynamiek op het middenveld. Een groot verschil met Olsson, die vaak het verwijt krijgt dat hij te statisch is in zijn spel.

VASTE BASISPLAATS?
Volgens Yves Taildeman van La Dernière Heure moet de Zweed dan ook vrezen voor zijn basisplaats. Al staan daar wel enkele voorwaarden tegenover. Zo zal Ashimeru zijn prestatie van tegen Eupen eerst moeten bevestigen. Met name tegen een sterkere tegenstander. En zal hij zijn niveau over een langere periode moeten vasthouden. In het recente verleden liet de Ghanees wel vaker mooie dingen zien, maar die werden telkens gevolgd door mindere optredens. Aan hem om te bewijzen dat hij ook constant kan zijn in zijn prestaties.

LEES OOK: Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

Ashimeru moet vaker de voorkeur krijgen op Olsson ...

Meest recent

'Genk heeft beet en telt 1 miljoen euro neer'

KRC Genk pakte zondag eindelijk nog eens een competitiezege. De laatste overwinning dateerde al van ...

42
42
Vandenbempt waarschuwt Anderlecht in zoektocht naar nieuwe coach

Anderlecht ging zondag opnieuw pijnlijk onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. ...

143
143
'Nottingham Forest grijpt naast Rode Duivel'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog dé sensatie van de Premier League, maar dit seizoen ...

18
18
Leko verklaart bizarre tactische keuze: "Hij was niet fit"

Club Brugge wist zich eerder deze week nog knap te kwalificeren in de Champions League, maar is ...

78
78
'Genk weigert miljoenenbod en haalt nog toptalent'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato geweest, maar maandag lijkt er op de ...

125
125
'Club hakt transferknopen door: 100 miljoen geweigerd'

De voorbije dagen draaide de geruchtenmolen bij Club Brugge op volle toeren. Zowel aan inkomende als ...

300
300
'Vermeeren slachtoffer van knaltransfer Essevee'

Arthur Vermeeren mocht zaterdag nog eens tien minuten meedoen bij Olympique Marseille. Onze ...

78
78
'Anderlecht verrast: toch nog aanwinst op komst'

Besnik Hasi verwachtte ingaand geen nieuws meer bij RSC Anderlecht. Al haalde onze redactie aan dat ...

206
206
Anderlecht-fans reageren unaniem na ontslag Hasi

Anderlecht ging zondag opnieuw onderuit, deze keer in de Clasico op het veld van Standard. Dat ...

231
231
KV Mechelen valt ondanks knappe comeback uit top zes

KV Mechelen is zijn plaats in de top zes kwijt. Op het veld van OH Leuven redden ze dankzij een ...

86
86
Anderlecht zoekt coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Besnik Hasi is ontslagen als trainer van RSC Anderlecht. Een logische beslissing na 18 zeges in 43 ...

1739
1739
Kogel is door de kerk: Anderlecht ontslaat Hasi

RSC Anderlecht heeft zopas Besnik Hasi ontslagen. Dat heeft de club meegedeeld via de officiële ...

471
471
Union SG haalt zwak Club Brugge meteen van zijn wolk

De beste Belgische ploegen van de afgelopen jaren stonden vanavond in het Dudenpark tegenover ...

201
201
‘Antwerp snel verlost van floptransfer’

De zomermercato van Royal Antwerp FC was zeker geen groot succes. De Great Old gaat mogelijk een van ...

158
158
‘Race tegen de klok: Club Brugge wil €7,5M-powerhouse’

Club Brugge heeft een transfertarget op de radar die deze winter plots overal opduikt. Zijn dossier ...

661
661
Ajax flikt het en heeft zeer grote transfer beet

Ajax verloor vandaag weer punten en telt achttien puntern minder dan PSV. Zo gaan voor het vierde ...

64
64
Man City loopt alweer kater op tegen Tottenham

In de Premier League moest Manchester City op bezoek gaan bij het povere Tottenham. De troepen van ...

29
29
PSV pakt na demonstratie uit met geweldig nieuws

Het moet bijzonder plezant zijn om vandaag fan te zijn van PSV. Ze domineren de Nederlandse ...

44
44
Club Brugge én Cercle Brugge kondigen transfers aan

De wintermercato loopt op zijn laatste benen. Er mogen nog de nodige transfers worden verwacht. Zo ...

124
124
Hasi op straat? Kleedkamer spreekt duidelijke taal

Het beloven spannende dagen te worden op Neerpede. Na de nederlaag op het veld van Standard, lijken ...

394
394
Anderlecht-zondebok schuldbewust: "Kijk vooral naar mezelf"

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker. De gevallen recordkampioen verloor zondagmiddag ...

253
253
Ontslag Hasi in de maak: zondagavond nog crisisoverleg

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

655
655
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

92
92
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

280
280
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

86
86

Meer sportnieuws