'Titularis Anderlecht moet vrezen voor basisplaats'

door
'Titularis Anderlecht moet vrezen voor basisplaats'

Na de mindere resultaten van de afgelopen weken, heeft RSC Anderlecht zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie neergezet. De Brusselaars maakten op eigen veld indruk en wonnen met 4-1 van een nietig KAS Eupen. Een aantal spelers liet daarbij een uitstekende indruk achter.


Joshua Zirkzee kroonde zich bijvoorbeeld tot dé uitblinker van dienst. De Nederlandse spits scoorde zelf twee fraaie doelpunten en liet zich gelden met verschillende uitstekende acties. Michael Murillo toonde op zijn beurt waarom hij vlak na zijn interland-verplichtingen en lange terugreis meteen weer in de basis startte. En op het middenveld speelde Majeed Ashimeru dan weer één van zijn beste wedstrijden dit seizoen.

De Ghanees mocht door de blessure nog eens in de basis starten en greep die kans met beide handen. Fysiek ging hij tot het uiterste, zelfs tot krampen toe. En ook in balbezit was Ashimeru amper op een foutje te betrappen. Bovendien zorgde de 24-jarige ex-speler van RB Salzburg voor veel meer dynamiek op het middenveld. Een groot verschil met Olsson, die vaak het verwijt krijgt dat hij te statisch is in zijn spel.

VASTE BASISPLAATS?
Volgens Yves Taildeman van La Dernière Heure moet de Zweed dan ook vrezen voor zijn basisplaats. Al staan daar wel enkele voorwaarden tegenover. Zo zal Ashimeru zijn prestatie van tegen Eupen eerst moeten bevestigen. Met name tegen een sterkere tegenstander. En zal hij zijn niveau over een langere periode moeten vasthouden. In het recente verleden liet de Ghanees wel vaker mooie dingen zien, maar die werden telkens gevolgd door mindere optredens. Aan hem om te bewijzen dat hij ook constant kan zijn in zijn prestaties.

LEES OOK: 'Anderlecht krijgt nieuws: La Louvière beslist over Ashimeru'

Ashimeru moet vaker de voorkeur krijgen op Olsson ...

Meest recent

Hayen looft revelatie: "Hij heeft zijn kans gegrepen"

KRC Genk staat voor een belangrijke trip naar Charleroi. Doordat de Limburgers al veel te veel ...

10
10
Mokio doorbreekt de stilte omtrent hetze Rode Duivels

Het zijn pittige weken geweest voor Jorthy Mokio. Hij tekende ondanks de nodige interesse bij in ...

25
25
Terugronde PO's van start: Boskamp duidt kampioen aan

Zaterdagavond gaat de terugronde in de Champions' Play-Offs van start. Er zijn dus nog maar vijf ...

43
43
De Bruyne op Italiaanse voorpagina: radicale transferwending

In de Italiaanse Serie A neemt SSC Napoli het zaterdagavond op tegen revelatie Como in een ...

28
28
Grote Anderlecht-verrader? Goto breekt stilte na relletje

Of hij ooit nog in het shirt van RSC Anderlecht te zien zal zijn, valt voorlopig af te wachten. In ...

202
202
'Onyedika vertrekt bij Club Brugge: prijskaartje al genoemd'

Dat Club Brugge komende zomer een aantal spelers gaat verliezen, staat inmiddels buiten kijf. Ook ...

178
178
'Kompany ontploft: Kane weg voor waanzinnig bedrag'

Bij Bayern gaan ze ervan uit dat Harry Kane blijft, maar helemaal gerust zijn ze niet. Terwijl ...

149
149
Plottwist in bekerfinale-klucht: nieuwe TV-zender duikt op

Op donderdag 14 mei kruisen RSC Anderlecht en Union SG de degens met mekaar in de finale van de ...

177
177
Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

147
147
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

36
36
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

55
55
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

41
41
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

148
148
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

100
100
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

28
28
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

202
202
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

246
246
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

60
60
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

136
136
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

438
438
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

65
65
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

357
357
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

250
250
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

94
94
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

42
42

Meer sportnieuws