Anderlecht heeft zondag een rustige avond beleefd, want het legde AS Eupen vlotjes met 4-1 over de knie. Nochtans kondigde zich dat als een lastige wedstrijd achter, nadat ze donderdag nog tegen de Panda's maar net een gelijkspel uit de brand gesleept hadden en er bovendien enkele titularissen ontbraken.
Op het middenveld moest Olsson passen door een blessure, maar vooral achterin was het voor Vincent Kompany puzzelen door de schorsing van Hoedt en de blessure van Delcroix. De coach toverde uiteindelijk de 18-jarige Zeno Debast uit zijn hoge hoed. Het jeugdproduct mocht zo voor de eerste keer aan de aftrap verschijnen in een officiële wedstrijd.
Daar was Debast uiteraard tevreden mee. "Ik ben heel fier om voor onze geweldige supporters mijn eerste basisplaats beet te hebben. Het resultaat zit vanavond ook mee. Dat is dubbel geweldig", reageerde hij bij Eleven Sports. Bij het Eupense doelpunt ging hij echter niet vrijuit. "Een foutje kan altijd gebeuren. Dan is het de kunst om je hoofd erbij te houden en ik denk wel dat me dat gelukt is. Het belangrijkste is het teamresultaat en dat was goed."
NIET ALLEEN
Ook Vincent Kompany had lof voor zijn jonkie. "Ik ben blij voor Debast", reageerde hij. "Ik wens hem een mooie carrière toe, zoals elke jonge speler bij onze club. Vandaag stonden er veel op het veld (Stroeykens en Kana mochten ook nog invallen, nvdr). Je moet altijd het goede moment zien te kiezen om hen te lanceren, zodat ze de kans hebben om hun kwaliteiten te tonen. Zoals bij het doelpunt van Zirkzee, waar Debast aan de basis van de actie ligt."
Jannick Lanckriet