Opstellingen: KVK mist steunpilaar, Kagawa op bank

door
Opstellingen: KVK mist steunpilaar, Kagawa op bank

KV Kortrijk liet afgelopen week bij momenten mooie dingen zien, maar ging tegen Club Brugge en Antwerp wel telkens onderuit. Zaterdagnamiddag willen de Kerels op eigen veld dan ook aanknopen met een overwinning tegen STVV. Scheidsrechter Erik Lambrechts fluit de partij in het Guldensporenstadion om 16u15 op gang.


In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisploegen aan beide zijden. KVK, dat nog steeds wacht op de eerste overwinning van 2022, moest de voorbije weken heel wat spelers missen door uiteenlopende redenen. Maar stilaan begint de selectie van Karim Belhocine weer vorm te krijgen.

Trent Sainsbury, Dylan Mbayo en Aleksandar Radovanovic zijn bijvoorbeeld weer beschikbaar en starten ook in de basis. Verder kan Belhocine geen beroep doen op zijn vaste nummer één Marko Ilic. Het Servische sluitstuk is ziek en moest forfait geven voor de partij tegen STVV. Hierdoor mag routinier Joris Delle nog eens plaatsnemen tussen de Kortrijkse doelpalen.

KAGAWA OP BANK
Bij de bezoekers kan topaanwinst Shinji Kagawa zijn debuut maken. De ex-speler van onder meer Manchester United en Borussia Dortmund start voorlopig wel op de bank, net zoals Joao Klauss en Ameen Al-Dakhil. Verder brengt coach Bernd Hollerbach Jorge Teixeira, Aboubakary Koita, Daniel Schmidt en Mory Konaté weer aan de aftrap. Voor de verguisde Junior Pius is geen plaats in de selectie.

LEES OOK: 'STVV laat Vrancken lachen: eerste aanwinst een feit'

Wie wint?

Meest recent

Anderlecht of Ajax? Butera geeft duidelijke hint

Anderlecht zag de voorbije jaren de nodige talenten op piepjonge leeftijd naar het buitenland ...

31
31
TRANSFERUURTJE: 'Smaakmaker langer bij Anderlecht, Ten Hag verrast'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

49
49
Masterplan Anderlecht voor supertalent: ‘Lokroep grote geld’

RSC Anderlecht zet weer vol in op de jeugd en met Nathan De Cat staat er weer een nieuw ...

152
152
DAZN verbaast iedereen met ultiem charmeoffensief

De perikelen rond DAZN en de uitzendrechten van het Belgische voetbal krijgen een verrassende ...

331
331
Club Brugge-pion onthult contact met Union

Club Brugge moest vorig seizoen de titel laten aan Union SG en ook dit seizoen staat de Brusselse ...

190
190
‘Knaltransfers Penders en Moreira na aardverschuiving’

De trainerscarrousel in de Premier League heeft grote gevolgen. Chelsea koos ervoor om Enzo Maresca ...

128
128
'Anderlecht dreigt Standard pijn te doen'

Bij Standard kenden ze toch een zeer wisselvallige zomermercato. De Rouches staan dan wel zesde, ...

227
227
Beerschot speurt rond: Messoudi geeft transferupdate

Beerschot kende een dramatisch einde van 2025 met een 0 op 12. De Kielse Ratten moeten zich ...

120
120
'Club Brugge baalt: parel ontbolstert bij Anderlecht'

De fans van RSC Anderlecht moeten zich geen zorgen maken, want de komende jaren gaat er weer heel ...

411
411
Vanzeir geeft dé reden voor transfer naar Cercle Brugge

Cercle Brugge pakte uit met een grote transfer. Ze huren Dante Vanzeir van AA Gent. Het zou wel eens ...

174
174
Spetterende onthulling Van Gucht: "Van alle kanten komen ze"

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

143
143
Bassette heeft transfer naar echte traditieclub beet

Norman Bassette en Cyril Ngonge zouden wel eens een transfer kunnen versieren deze mercato. De twee ...

35
35
Vergeten grote JPL-namen: actief van Tsjechië tot Marokko

De afgelopen jaren trokken heel wat Belgen naar opvallende bestemmingen. Ook een aantal ex-Rode ...

153
153
'Persoonlijk akkoord: tweede Anderlecht-transfer in zicht'

RSC Anderlecht nam afgelopen maandag afscheid van Cedric Hatenboer, die een half seizoen aan Telstar ...

356
356
'Nieuwe coach United: onderhandelingen al opgestart'

Manchester United heeft andermaal van trainer gewisseld. Afgelopen maandag werd immers afscheid ...

92
92
Nieuwe keepersrotatie bij Club? Jackers doet boekje open

Club Brugge hoopt bij de start van de tweede seizoenshelft enkele geblesseerde spelers te ...

350
350
Genk-fan Luca Brecel opent onverwacht nieuwe sportdeur

Hij verraste vriend en vijand al meer dan eens met zijn keuzes. Net wanneer je denkt dat Luca Brecel ...

71
71
WK-selectie Rode Duivels: enorme verrassing op tafel

Het kalenderjaar 2026 is aangebroken, het aftellen naar het wereldkampioenschap is nu ook echt ...

892
892
‘Club Brugge davert: ‘GO’ voor 10M-winterdeal’

Bij Club Brugge ligt een duur winterdossier klaar. Geen glamour, geen grote naam, wel een stevige ...

497
497
'City heeft beet: 75 miljoen voor eerste bom van 2026'

In de Engelse Premier League wil Manchester City woensdagavond tegen Brighton and Hove Albion zijn ...

77
77
Nieuwe wending: toch géén Gouden Schoen voor Club Brugge?

Komende zondag wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. De voorbije dagen werd vooral Club ...

602
602
'Pech voor Hayen: sterkhouder sowieso weg bij Genk'

Ook KRC Genk is gearriveerd op Spaanse bodem om een winterstage af te werken. Maar de kans is groot ...

279
279
Hazard doet Anderlecht schrikken: vertrek in de maak?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Paars-Wit wil zich immers ...

485
485
'Bekende goalgetter keert terug naar België'

De wintermercato is volop aan de gang en heel wat Belgische clubs zoeken versterking. Een profiel ...

809
809
Spits biedt zich aan bij Anderlecht: "Ik ben klaar"

Anderlecht hoopt zich deze winter op verschillende posities te versterken. Besnik Hasi zou onder ...

661
661

Meer sportnieuws