Kompany moet puzzelen: basisdebutant staat klaar

door
Kompany moet puzzelen: basisdebutant staat klaar

Na de nederlagen tegen Cercle Brugge en Union SG, heeft RSC Anderlecht dringend nood aan verse punten in de Jupiler Pro League. Zeker nu Sporting Charleroi gevaarlijk komt opzetten in de strijd om de top 4. Zondagavond moet er op eigen veld dan ook gewonnen worden van KAS Eupen.


Ten opzichte van de onderlinge bekermatch van afgelopen donderdag (2-2), zal coach Vincent Kompany tegen de Panda's wel moeten schuiven met zijn pionnen. Wesley Hoedt zal er al zeker niet bij zijn. Zo viel vrijdag de beslissing dat de Nederlandse verdediger dan toch één speeldag geschorst wordt na zijn rode kaart in de thuismatch tegen Cercle, de sterkhouder zal zondag dus op het strafbankje moeten plaatsnemen.

Door het winterse vertrek van Taylor Harwood-Bellis en de nieuwe blessure van Hannes Delcroix zijn de alternatieven wel beperkt. Marco Kana zou in principe centraal achterin kunnen spelen. Maar volgens SudPresse gaat het vooral tussen Killian Sardella en Zeno Debast, met een lichte voorkeur voor die laatste. Het zou voor de 18-jarige wel zijn eerste basisplaats bij de profs worden, met zijn invalbeurten liet Debast echter al zien dat hij daar stilaan voor klaar is.

NOG VRAAGTEKENS
Mogelijk zal Kompany ook op andere plaatsen moeten ingrijpen. Zo staat er een vraagteken achter Kristoffer Olsson. De Zweedse middenvelder liet zich donderdag nog vroegtijdig vervangen. Verdere onderzoeken moeten uitwijzen of hij speelklaar geraakt. Tot slot wordt het uitkijken of Michael Murillo start. De Panamees is terug na zijn interland-verplichtingen, maar door zijn jetlag en lange reis, wordt hij mogelijk nog wat gespaard.

LEES OOK: 'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Wie moet Hoedt vervangen?

Meest recent

'Anderlecht en Club in heftige strijd om goudhaantje'

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League kan beginnen. ...

26
26
Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

231
231
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

203
203
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

385
385
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

506
506
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

765
765
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

56
56
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

923
923
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

164
164
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

602
602
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

374
374
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

400
400
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

630
630
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

395
395
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

369
369
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

554
554
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

421
421
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

933
933
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

439
439
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

441
441
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

464
464
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1259
1259
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

31
31
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

263
263
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

468
468

Meer sportnieuws