Kompany moet puzzelen: basisdebutant staat klaar

door
Kompany moet puzzelen: basisdebutant staat klaar

Na de nederlagen tegen Cercle Brugge en Union SG, heeft RSC Anderlecht dringend nood aan verse punten in de Jupiler Pro League. Zeker nu Sporting Charleroi gevaarlijk komt opzetten in de strijd om de top 4. Zondagavond moet er op eigen veld dan ook gewonnen worden van KAS Eupen.


Ten opzichte van de onderlinge bekermatch van afgelopen donderdag (2-2), zal coach Vincent Kompany tegen de Panda's wel moeten schuiven met zijn pionnen. Wesley Hoedt zal er al zeker niet bij zijn. Zo viel vrijdag de beslissing dat de Nederlandse verdediger dan toch één speeldag geschorst wordt na zijn rode kaart in de thuismatch tegen Cercle, de sterkhouder zal zondag dus op het strafbankje moeten plaatsnemen.

Door het winterse vertrek van Taylor Harwood-Bellis en de nieuwe blessure van Hannes Delcroix zijn de alternatieven wel beperkt. Marco Kana zou in principe centraal achterin kunnen spelen. Maar volgens SudPresse gaat het vooral tussen Killian Sardella en Zeno Debast, met een lichte voorkeur voor die laatste. Het zou voor de 18-jarige wel zijn eerste basisplaats bij de profs worden, met zijn invalbeurten liet Debast echter al zien dat hij daar stilaan voor klaar is.

NOG VRAAGTEKENS
Mogelijk zal Kompany ook op andere plaatsen moeten ingrijpen. Zo staat er een vraagteken achter Kristoffer Olsson. De Zweedse middenvelder liet zich donderdag nog vroegtijdig vervangen. Verdere onderzoeken moeten uitwijzen of hij speelklaar geraakt. Tot slot wordt het uitkijken of Michael Murillo start. De Panamees is terug na zijn interland-verplichtingen, maar door zijn jetlag en lange reis, wordt hij mogelijk nog wat gespaard.

LEES OOK: Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Wie moet Hoedt vervangen?

Meest recent

Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

12
12
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

14
14
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

49
49
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

16
16
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

393
393
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

164
164
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

141
141
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

68
68
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

81
81
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

47
47
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

77
77
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

548
548
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

129
129
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

282
282
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

41
41
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

565
565
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

258
258
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

76
76
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

138
138
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

76
76
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

398
398
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

345
345
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

116
116
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

221
221
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

280
280

Meer sportnieuws