Laporta: "Hij draagt volgend seizoen geen Barça-shirt meer"

door
Laporta:

Ondanks de gigantische schuldenberg, heeft FC Barcelona een behoorlijk succesvolle transferperiode achter de rug. Zo slaagden de Catalanen er in om viertal aanwinsten voor de tweede seizoenshelft te strikken. Maar in één netelig dossier bleef de gevallen grootmacht op zijn maag liggen.


Zo werd uiteindelijk geen oplossing gevonden voor Ousmane Dembélé. Half januari werd duidelijk dat de Franse aanvaller zijn aflopende contract niet zal verlengen. Barça wou hem dan ook van de hand doen tijdens de wintermercato. Maar dat kwam er dus niet van. Bepaalde (top)clubs bleken dan toch niet zo geïnteresseerd als hier en ander werd geweld, andere ploegen vonden dan weer geen akkoord met Barcelona. Dembélé haalde zelf echter ook de neus op voor verschillende aanbiedingen.

Hij en zijn entourage beseffen maar al te goed dat er komende zomer veel interessantere (lees: lucratievere) voorstellen zullen volgen als hij een transfervrije status heeft. Barça-preses Joan Laporta liet woensdag zelfs verstaan dat hij vermoed dat Dembélé al een akkoord heeft met een andere club. "Ousmane zal hier volgend seizoen niet meer zijn", vertelde Laporta op zijn persconferentie. "Ik heb het gevoel dat hij al tot een akkoord is gekomen met een andere club. Ik kan me dus niet voorstellen dat hij volgend seizoen nog het shirt van Barcelona draagt."

XAVI BESLIST
Door de hele soap werd Dembélé in de voorbije duels uit de selectie gelaten. Hier en daar werd zelfs geopperd dat het bestuur overweegt om hem te ontslaan voor de laatste maanden van zijn contract. Maar daarover werd nog geen beslissing genomen. Laporta laat dat nu over aan trainer Xavi Hernandez. "We overwegen alle opties, ik hoop dat we het juiste besluit nemen in het belang van Barcelona", sluit de preses niets uit. " Maar de positie van de club is dat we een speler hebben die hier nog een contract heeft en dat de trainer beslist als hij beschikbaar is. Xavi is net zo verrast als wij dat Ousmane niet akkoord ging met het contractvoorstel. Maar ik snap ook als Xavi naar de korte termijn kijkt."

LEES OOK: Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Barça moet Dembélé gewoon gebruiken tot het einde van zijn contract ...

Meest recent

Antwerp verrast en shopt in amateurreeksen

Bij Antwerp moeten ze dezer dagen de broeksriem aanspannen, want op financieel vlak zijn de middelen ...

24
24
KV Kortrijk haalt gram en mag forfaitzege bijschrijven

SK Beveren pakte woensdagavond al de titel in de Challenger Pro League. Daarmee zijn de Waaslanders ...

56
56
'Club wrijft zich in handen met nieuwe Ordoñez-wending'

Het lijkt erop dat de kassa komende zomer bij Club Brugge weer stevig zal rinkelen. Het haalde dit ...

85
85
'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Igor Thiago is uitgegroeid tot één van de sensaties van het seizoen in de Premier ...

90
90
Ceulemans spreekt grote hoop uit voor Club en Westerlo

Komend weekend staat op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

94
94
Gouden Croc: MIDMID maakt 8 kanshebbers bekend

De ontknoping van het seizoen komt stilaan weer in zicht en dat betekent dat het ook tijd wordt om ...

268
268
'Lewandowski lonkt naar grote Europese club'

Op zijn 37ste begint Robert Lewandowski komende zomer nog aan een nieuw hoofdstuk in zijn ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Dompers voor Anderlecht, Sunderland shopt weer in JPL'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

265
265
Pedro Neto doet Hazard-incident opnieuw oplaaien

Chelsea kreeg een pandoering van jewelste in de Champions League. De Londense club leek nochtans op ...

25
25
Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Thibaut Courtois kreeg enorm veel lof na de 3-0 zege van Real Madrid tegen Manchester City. De ...

80
80
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

144
144
Guardiola verrast met uitspraken over Doku: Duivel briest

Manchester City kreeg tegen Real Madrid een pak slaag. Nog voor rust stond het 3-0 na een hattrick ...

150
150
'Cercle Brugge wili stunten en PL-clubs aftroeven'

Cercle Brugge zal de komende weken nog stevig moeten knokken voor het behoud. De Vereniging kan de ...

127
127
'Inter wil Stankovic koppelen aan Rode Duivel'

Inter lijkt momenteel onbedreigd op weg naar de titel in de Serie A, maar toch lijken er grote ...

87
87
Club krijgt overbodige pion terug: "Ik moet wel"

Het wordt ongetwijfeld een zeer drukke transferzomer bij Club Brugge. Dat zal wellicht de nodige ...

511
511
Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

De Rode Duivels vertrekken binnen een tweetal weken op stage naar de Verenigde Staten, waar ze met ...

328
328
Courtois pakt uit met klassegebaar voor Spurs-keeper

Er was deze week spektakel te beleven in de Champions League-wedstrijden in Madrid, met telkens een ...

91
91
'Rits maakt cirkel rond met gedroomde terugkeer'

Sinds hij aangesteld werd als T1 ad interim, had Jérémy Taravel al de nodige ...

917
917
Peter Vandenbempt met TV-stunt: "Transfer van de eeuw"

Gaat er binnenkort een opvallende transfer door in het internationale voetbal? Niet van een speler ...

132
132
AA Gent slaat nieuwe weg in: “Bezig aan een mooi verhaal”

Bij AA Gent willen ze stilaan af van de dure transfers. De club moet financieel inbinden na zware ...

179
179
'Antwerp neemt zware beslissing over Praet'

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen. De Great Old is uitgegroeid tot een grijze ...

342
342
Hayen looft Genkse parel: "Een natuurtalent!"

Bij KRC Genk hebben ze een zeer goede jeugdopleiding. De Limburgers hopen dat één van ...

192
192
AA Gent-parel ambitieus: "Moet het nu gaan tonen"

AA Gent haalde de afgelopen vier jaar maar liefst 20 Afrikaanse talenten naar België. Dat is ...

86
86
Gheysens drijft Anderlecht tot kookpunt met Kindermans-farce

Jean Kindermans is al maanden hét symbooldossier bij Anderlecht, maar een doorbraak blijft ...

881
881
Vermant ziet WK-plek in gevaar komen door ploegmaat

Binnen een drietal maanden begint het WK. Voor heel wat spelers zijn het spannende tijden. Zij ...

396
396

Meer sportnieuws