Laporta: "Hij draagt volgend seizoen geen Barça-shirt meer"

201 stemmen
Laporta:

Ondanks de gigantische schuldenberg, heeft FC Barcelona een behoorlijk succesvolle transferperiode achter de rug. Zo slaagden de Catalanen er in om viertal aanwinsten voor de tweede seizoenshelft te strikken. Maar in één netelig dossier bleef de gevallen grootmacht op zijn maag liggen.


Zo werd uiteindelijk geen oplossing gevonden voor Ousmane Dembélé. Half januari werd duidelijk dat de Franse aanvaller zijn aflopende contract niet zal verlengen. Barça wou hem dan ook van de hand doen tijdens de wintermercato. Maar dat kwam er dus niet van. Bepaalde (top)clubs bleken dan toch niet zo geïnteresseerd als hier en ander werd geweld, andere ploegen vonden dan weer geen akkoord met Barcelona. Dembélé haalde zelf echter ook de neus op voor verschillende aanbiedingen.

Hij en zijn entourage beseffen maar al te goed dat er komende zomer veel interessantere (lees: lucratievere) voorstellen zullen volgen als hij een transfervrije status heeft. Barça-preses Joan Laporta liet woensdag zelfs verstaan dat hij vermoed dat Dembélé al een akkoord heeft met een andere club. "Ousmane zal hier volgend seizoen niet meer zijn", vertelde Laporta op zijn persconferentie. "Ik heb het gevoel dat hij al tot een akkoord is gekomen met een andere club. Ik kan me dus niet voorstellen dat hij volgend seizoen nog het shirt van Barcelona draagt."

XAVI BESLIST
Door de hele soap werd Dembélé in de voorbije duels uit de selectie gelaten. Hier en daar werd zelfs geopperd dat het bestuur overweegt om hem te ontslaan voor de laatste maanden van zijn contract. Maar daarover werd nog geen beslissing genomen. Laporta laat dat nu over aan trainer Xavi Hernandez. "We overwegen alle opties, ik hoop dat we het juiste besluit nemen in het belang van Barcelona", sluit de preses niets uit. " Maar de positie van de club is dat we een speler hebben die hier nog een contract heeft en dat de trainer beslist als hij beschikbaar is. Xavi is net zo verrast als wij dat Ousmane niet akkoord ging met het contractvoorstel. Maar ik snap ook als Xavi naar de korte termijn kijkt."

LEES OOK: Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Barça moet Dembélé gewoon gebruiken tot het einde van zijn contract ...

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

26
26
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

99
99
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

49
49
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

68
68
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

356
356
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

95
95
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

142
142
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

512
512
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

61
61
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

247
247
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

370
370
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1325
1325
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

564
564
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

187
187
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

207
207
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

834
834
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

613
613
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

145
145
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

207
207
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws